LCD ili Projektor

poruka: 10
|
čitano: 2.863
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
LCD ili Projektor

Pozdrav ekipa,

 

evo pošto sam krenuo u izdradnju nove dnevne sobe pojavio mi je jedan problem (slatke brige). Razmišljao sam uzeti neki LCD cca 100cm ali u  posljednje vrijeme sam sam sebi stavio bubicu u uho kada sam na netu našao da su projektori znatno pojeftinili od posljednji puta kad sam ih gledao. E sad, moje pitanje je da li bolje uzeti neki bolji projektor, ili pak LCD TV? Našao sam i neke kineze, ali nisam siguran da je to nečemu pa ako netko ima nekih iskustava neka podjeli, bio bih mu vrlo zahvalan. Znam da će neki od Vas reći da pazim i na zvuk, ali to bi se isto dalo rješiti, pričajmo u ovoj temi isključivo o slici, održavanju, dugotrajnosti, isplativosti, politici itd. Dobro, ovo zadnje i neje obavezno :)

 

Hvala unaprijed svima!

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LCD ili Projektor

Plazmu. Imas temu LCD ili Plazma. Tamo se vecinom preporuca sta da se uzme.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: LCD ili Projektor
Zahvaljujem, ali pitanje nije bilo Plazma ili LCD!? Naravno da prije otvaranja teme pregledam otvorene i stare, znaci pitanje i dalje stoji.

Hvala
Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
14 godina
offline
LCD ili Projektor

Koliko ja pratim, kvalitetan projektor+platno (može i zid ali platno je bolje) te košta oko 7 do 10 keka kuna a za tu cifru se da naći jako dobar tv.  Može i jeftinije riješenje ali meni to ne bi bila opcija ni pod razno, jer ti jeftiniji nisu alternativa niti prosječnom tv-u.  Tako da najbolje da malo guglaš po forumima i čitaš i pitaš i pogledaš negdi uživo ako imaš... 

Zadar živi vječno!
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
LCD ili Projektor

Projektor definitivno!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
LCD ili Projektor

Projektor DLP, BENQ TH681!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: LCD ili Projektor

TV bez razmisljanja.

Razlozi za TV:

1)   projektori koji kostaju 3 - 5 tisuca kuna imaju rezu 1280x800 (720) dok TV u toj cijeni imaju full HD rezu

2)   osvjetljenje, odaziv, kontrast, ostrina sve ide u korist TVa

3)   za projektor trebas kompjutor i tv karticu dok je TV samo ukljuci i gledaj
4)   TV nema vijeme zagrijavanja i ne trebas paziti kod gasenja ko kod projektora.
5)   LED projektori imaju jako mali ANSI lumen a klasicnom halogenom zarulja dode ko 2/3 projektora. (manje bitno od ostalog, zato kurziv)


Razlozi za projektor:
1) veca diagonala

Pravi programeri programiraju binarno!
14 godina
neaktivan
offline
Re: LCD ili Projektor
Ja sam se isto dvoumio, i uzeo sam ipak led projektor, i nije mi žao, jer je odlična stvar za filmove a i sad za svjetsko prvenstvo...
16 godina
neaktivan
offline
LCD ili Projektor

Nisam nikada nigdje ni u kojoj situaciji doživio da ljudi kažu "daj ugasi projektor, gledat ćemo radije na malom televizorčiću"...

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: LCD ili Projektor
thejura kaže...
Ja sam se isto dvoumio, i uzeo sam ipak led projektor, i nije mi žao, jer je odlična stvar za filmove a i sad za svjetsko prvenstvo...

 

a tek kad spojis konzolu ili pc, pa se zaigra fifa ili nba, uf.. koji se to tv moze usporedjivati sa terenom preko "cijeloga zida" {#}  

 

tv ima masu prednosti, no projektor donosi puno vise uzitka i zabave.. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice