Loša slika na Samsung UE32EH5450 Full HD LED

poruka: 23
|
čitano: 21.690
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Loša slika na Samsung UE32EH5450 Full HD LED

Imam jedan problem, pa tko mi može pomoći, neka se javi.

 

Jučer sam kupila Samsung UE32EH5450 Full HD LED, i kada sam priključila antenu (riblju kost) u njega, slika je jako loša ili uopće nema signala. Kada spojim sliku preko vanjskog DVB-T uređaja, sve je za 10. Nije mi jasno zašto slika nevalja kada je antena direkt u televizoru.

Trebam li posebno u postavkama nešto podesit.

 

Molim Vas pomagajte

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Loša slika na Samsung UE32EH5450 Full HD LED
maremmi kaže...

Imam jedan problem, pa tko mi može pomoći, neka se javi.

 

Jučer sam kupila Samsung UE32EH5450 Full HD LED, i kada sam priključila antenu (riblju kost) u njega, slika je jako loša ili uopće nema signala. Kada spojim sliku preko vanjskog DVB-T uređaja, sve je za 10. Nije mi jasno zašto slika nevalja kada je antena direkt u televizoru.

Trebam li posebno u postavkama nešto podesit.

 

Molim Vas pomagajte

 

Hvala

 Valjda zato što ti treba između antene i tv-a biti digitalni reciver. Sad se signal prenosi u digitalnom formatu.

15 godina
offline
Re: Loša slika na Samsung UE32EH5450 Full HD LED
maremmi kaže...

Imam jedan problem, pa tko mi može pomoći, neka se javi.

 

Jučer sam kupila Samsung UE32EH5450 Full HD LED, i kada sam priključila antenu (riblju kost) u njega, slika je jako loša ili uopće nema signala. Kada spojim sliku preko vanjskog DVB-T uređaja, sve je za 10. Nije mi jasno zašto slika nevalja kada je antena direkt u televizoru.

Trebam li posebno u postavkama nešto podesit.

 

Molim Vas pomagajte

 

Hvala

Mislim da će trebati malo više informacija. TV ima i DVB-T tuner i analogni tuner... ako se putem analognog preskeniraju kanali vjerojatno ništa više neće uhvatit ili će uhvatiti neke slabašne signale. 

 

Potrebno je prebaciti na DVB-T tuner u TVu i preskenirati kanale... onda bi sve trebalo raditi.

I rather like the restless nights
11 godina
neaktivan
offline
Loša slika na Samsung UE32EH5450 Full HD LED

ja zbilja ne kužim tu tehnologiju, ali šta taj tv nema u sebi već ugrađen taj reciver?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Loša slika na Samsung UE32EH5450 Full HD LED
maremmi kaže...

ja zbilja ne kužim tu tehnologiju, ali šta taj tv nema u sebi već ugrađen taj reciver?

 

Nomalno da ima! 

I rather like the restless nights
11 godina
neaktivan
offline
Re: Loša slika na Samsung UE32EH5450 Full HD LED
Bladepu kaže...
maremmi kaže...

Imam jedan problem, pa tko mi može pomoći, neka se javi.

 

Jučer sam kupila Samsung UE32EH5450 Full HD LED, i kada sam priključila antenu (riblju kost) u njega, slika je jako loša ili uopće nema signala. Kada spojim sliku preko vanjskog DVB-T uređaja, sve je za 10. Nije mi jasno zašto slika nevalja kada je antena direkt u televizoru.

Trebam li posebno u postavkama nešto podesit.

 

Molim Vas pomagajte

 

Hvala

Mislim da će trebati malo više informacija. TV ima i DVB-T tuner i analogni tuner... ako se putem analognog preskeniraju kanali vjerojatno ništa više neće uhvatit ili će uhvatiti neke slabašne signale. 

 

Potrebno je prebaciti na DVB-T tuner u TVu i preskenirati kanale... onda bi sve trebalo raditi.

znam da sam glupa, ali gdje to prebacim. Mene je prilikom prvog uključivanja tv-a odmah pitao dali želim digitalnu ili analognu sliku. Ja sam odabrala digitalnu i on je sam skenirao programe. To sam napravila još dva puta, ali stanje se nije promijenilo.

 

15 godina
offline
Loša slika na Samsung UE32EH5450 Full HD LED

Malo sam pregledao po internetu kakav menu ima taj model... čini mi se da je ovakav ili jako sličan ovom sa slike.

 

Odi na opciju Channel (Sa sličicom antene) i pod Country potraži ako ima Croatia (može i Italy npr) i onda odi na Auto Tuning.

Ako te pita koji kategoriju da skenira, odaberi AIR - DIGITAL signal. 

I rather like the restless nights
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Loša slika na Samsung UE32EH5450 Full HD LED

zahvaljujem,

 

probat ću!

 

15 godina
offline
Re: Loša slika na Samsung UE32EH5450 Full HD LED
maremmi kaže...

zahvaljujem,

 

probat ću!

 

Ako tako ne proradi onda može biti nekoliko drugih razloga.

 

1. Može biti da je vaša pozicija u nekom rubnom područiju signala i da vanjski DVB-T reciever ima kvalitetniji prijemnik od samog TVa pa bolje iskoristi slabi signal. (malo vjerojatno)

2. Može biti da na anteni postoji neko pojačalo, pa mu eksterni DVB-T daje napajanje. I samim time kada se spoji na TV nema napajanja... i signal drastično pada.

3. Može biti da je DVB-T prijemnik u TVu pokvaten.

 

Vjerojatno može još neka varijanta biti koja mi sada ne pada na pamet. 

Ipak, to bi sve netko trebao pregledati na licu mjesta. To je vrlo jednostavan setup i netko tko ima malo iskustva brzo će shvatiti u čemu je problem.

I rather like the restless nights
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2012 10:30 (Bladepu).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Loša slika na Samsung UE32EH5450 Full HD LED
Bladepu kaže...
maremmi kaže...

zahvaljujem,

 

probat ću!

 

Ako tako ne proradi onda može biti nekoliko drugih razloga.

 

1. Može biti da je vaša pozicija u nekom rubnom područiju signala i da vanjski DVB-T reciever ima kvalitetniji prijemnik od samog TVa pa bolje iskoristi slabi signal. (malo vjerojatno)

2. Može biti da na anteni postoji neko pojačalo, pa mu eksterni DVB-T daje napajanje. I samim time kada se spoji na TV nema napajanja... i signal drastično pada.

3. Može biti da je DVB-T prijemnik u TVu pokvaten.

 

Vjerojatno može još neka varijanta biti koja mi sada ne pada na pamet. 

Ipak, to bi sve netko trebao pregledati na licu mjesta. To je vrlo jednostavan setup i netko tko ima malo iskustva brzo će shvatiti u čemu je problem.

Evo probala sam, i što se tiče prvog podešavanja, sve je u redu podešeno. Nema nikakvih promjena.

Ja sam u Španskom i neznam to sa signalalom, ali mislim da sve štima.

Sumljam da je vanjski reciver jači od onog ugrađenog u tv, jer je to onaj HT-a. Malo sam gledala po anteni vani i nema nikakvih pojačala na njoj. Najobičnija riblja kost.

Ostaje mi jedino onda da je pokvaren prijemnik na tv-u.

 

Probat ću zamolit nekog da mi za svaki slučaj to pogleda.

 

Hvala ti na trudu

13 godina
neaktivan
offline
Re: Loša slika na Samsung UE32EH5450 Full HD LED
maremmi kaže...

Imam jedan problem, pa tko mi može pomoći, neka se javi.

 

Jučer sam kupila Samsung UE32EH5450 Full HD LED, i kada sam priključila antenu (riblju kost) u njega, slika je jako loša ili uopće nema signala. Kada spojim sliku preko vanjskog DVB-T uređaja, sve je za 10. Nije mi jasno zašto slika nevalja kada je antena direkt u televizoru.

Trebam li posebno u postavkama nešto podesit.

 

Molim Vas pomagajte

 

Hvala

 Ma ne vjerujem da ti je prijamnik u tv-u pokvaren. Prije ti je antena preslaba, ne hvata dobro, nedostupan signal i tako.

12 godina
protjeran
offline
Re: Loša slika na Samsung UE32EH5450 Full HD LED
Brian kaže...

 Valjda zato što ti treba između antene i tv-a biti digitalni reciver. Sad se signal prenosi u digitalnom formatu.

e jesi ga bubnuo{#}

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2012 9:40 (smirnoff).
12 godina
protjeran
offline
Re: Loša slika na Samsung UE32EH5450 Full HD LED
Bladepu kaže...


Ako tako ne proradi onda može biti nekoliko drugih razloga.

 

 

2. Može biti da na anteni postoji neko pojačalo, pa mu eksterni DVB-T daje napajanje. I samim time kada se spoji na TV nema napajanja... i signal drastično pada.

3. Može biti da je DVB-T prijemnik u TVu pokvaten.

 

svako pojačalo ima i adapter tako da nema šanse da je prije radilo bez napajanja tako da ti tvrdnja o napajanju preko DVB receicera ne stoji...

Sigruno nešto nije dobro podešeno kod ozbora zemlje u kojoj se koristi.

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
15 godina
offline
Re: Loša slika na Samsung UE32EH5450 Full HD LED
smirnoff kaže...
Bladepu kaže...


2. Može biti da na anteni postoji neko pojačalo, pa mu eksterni DVB-T daje napajanje. I samim time kada se spoji na TV nema napajanja... i signal drastično pada.

3. Može biti da je DVB-T prijemnik u TVu pokvaten.

 

svako pojačalo ima i adapter tako da nema šanse da je prije radilo bez napajanja tako da ti tvrdnja o napajanju preko DVB receicera ne stoji...

Sigruno nešto nije dobro podešeno kod ozbora zemlje u kojoj se koristi.

 

Uobičajeno je da se kupuje antensko pojačalo i napajanje u kompletu. Sa time se slažem.

 

No to nije nužnost. Antensko pojačalo se komotno može kupiti odvojeno, a danas manje više svi recieveri (i neke televizije) imaju opciju da šalju +5V (ili +12V) putem antenskog kabla. 

To je elegantnije i jednostavnije riješenje od odvojenog antenskog napajanja i iskreno u solidnom broju stanova sam bio gdje je upravo tako sređen setup. 

 

 

I rather like the restless nights
11 godina
neaktivan
offline
Loša slika na Samsung UE32EH5450 Full HD LED

jučer sam isprobala sve postavke, pa čak i ručno traženje kanala. Osim Dome i HTV1, ništa ne pronalazi. Na ekranu i stalno stoji nema signala. Kupit ću danas novu antenu da još i to isprobam.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Loša slika na Samsung UE32EH5450 Full HD LED

 

Frendica koja živi u samom centru Zagreba je imala isti problem, kupila je vjerovatno 2-3 antene dok jednostavno nije shvatila da u njezinoj sobi nema signala. Ukoliko možeš preporuka je da uzmeš neki MaxTV, Bnet, H1, Optima itd. 

In the end there will be only ( c )haoss ...
11 godina
neaktivan
offline
Loša slika na Samsung UE32EH5450 Full HD LED

Ima li neko da je zadovoljan sa ovim modelom,jer mi se karakteristike čine ok, i čini mi se moćan za cijenu od 3000,00 kn u Emmezete.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Loša slika na Samsung UE32EH5450 Full HD LED
Bladepu kaže...
smirnoff kaže...
Bladepu kaže...


2. Može biti da na anteni postoji neko pojačalo, pa mu eksterni DVB-T daje napajanje. I samim time kada se spoji na TV nema napajanja... i signal drastično pada.

3. Može biti da je DVB-T prijemnik u TVu pokvaten.

 

svako pojačalo ima i adapter tako da nema šanse da je prije radilo bez napajanja tako da ti tvrdnja o napajanju preko DVB receicera ne stoji...

Sigruno nešto nije dobro podešeno kod ozbora zemlje u kojoj se koristi.

 

Uobičajeno je da se kupuje antensko pojačalo i napajanje u kompletu. Sa time se slažem.

 

No to nije nužnost. Antensko pojačalo se komotno može kupiti odvojeno, a danas manje više svi recieveri (i neke televizije) imaju opciju da šalju +5V (ili +12V) putem antenskog kabla. 

To je elegantnije i jednostavnije riješenje od odvojenog antenskog napajanja i iskreno u solidnom broju stanova sam bio gdje je upravo tako sređen setup. 

 

 

većina kvalitetnih pojačala koristi 12, 13 ili čak 15V adaptere tako da ja 5V izlaz sa DVB receivera ne vrijedi niš - samo postoji opasnost da skuri pojačalo zbog malog napona...ne kužim kak ljudi misle da ta opcija "napajanja antene" na DVB resiverima ima smisla...{#}

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
12 godina
protjeran
offline
Re: Loša slika na Samsung UE32EH5450 Full HD LED
maremmi kaže...

jučer sam isprobala sve postavke, pa čak i ručno traženje kanala. Osim Dome i HTV1, ništa ne pronalazi. Na ekranu i stalno stoji nema signala. Kupit ću danas novu antenu da još i to isprobam.

ne znam dali si napisala odakle si, za područje koja prima signal sa Sljemena (toranj) : ako imaš HTV2 i RTL onda moraš imati i HTV1 jer radi na ISTOM kanalu: 25 kanal, doma radi kao i RTL 2 dakle ako imaš Doma TV, MORAŠ imati RTL2.

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2012 21:30 (smirnoff).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Loša slika na Samsung UE32EH5450 Full HD LED
smirnoff kaže...
maremmi kaže...

jučer sam isprobala sve postavke, pa čak i ručno traženje kanala. Osim Dome i HTV1, ništa ne pronalazi. Na ekranu i stalno stoji nema signala. Kupit ću danas novu antenu da još i to isprobam.

ne znam dali si napisala odakle si, za područje koja prima signal sa Sljemena (toranj) : ako imaš HTV2 i RTL onda moraš imati i HTV1 jer radi na ISTOM kanalu: 25 kanal, doma radi kao i RTL 2 dakle ako imaš Doma TV, MORAŠ imati RTL2.

Iz Španskog sam. Da imam te kanale, samo što nakon 5 sec zbog loše i titrave slike, izbaci ga i ostane mi prazan ekran i javlja da nema signala. Ali i dalje mi neide u glavu, da ih preko recivera nađe i slika je cakum pakum,te još sve one dodatne kanale, koje na tv-u uopće ne nađe. Da je signal loš, nebi li trebalo isto tako biti i sa reciverom. Reciver je onaj najobičniji od HTV-a.

12 godina
protjeran
offline
Loša slika na Samsung UE32EH5450 Full HD LED

postoji i mogućnost da tuner na TVu nije ispravan, najlakše je to provjeriti da odneseš TV kod susjeda i tamo probaš. ako on ima svoj LCD i kod njega je sve OK a na tvom TVu i dalje nema signala onda pravac servis.

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Loša slika na Samsung UE32EH5450 Full HD LED

Pozdrav! Da li se taj TV isplati kupiti za tih 3000 kn i da li je to Smart TV i da li može na internet? Lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Loša slika na Samsung UE32EH5450 Full HD LED

ja ga imam i samo pohvale.. ja nezz sta neki zanovijetaju za 3k kn mogu na net mogu prenosit .. ima 3 HDMI prikljucka.. full hd led... 

If you can't make it good, at least make it look good. (c) Bill Gates
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice