Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"

poruka: 33
|
čitano: 5.140
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"

pozdrav ekipa ,

 

 

molim Vas malu pomoć . Max do 10 000 kn bi izvojio za Tv 47"-50"

 

najviše mi je potreban za gledanje filmova ;)

 

Vaše preporuke ?

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"

plazma? led? nisi napisao.

ako neznas sta je bolje odi na portal hdtelevizija.com. imas recenzije iz prve ruke raznih modela ;)

 

[19xx] C3c1l
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"

svejedno mi je , znam prednosti i nedostatke i LCD i Plazme , zato i trebam Vas savjet. 

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"

pozdrav,

 

Blagu prednost dajem LED LCD-u pa bih vas molio savjet za kupnju ?

 

 

hvala 

11 godina
offline
Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"

samsung,panasonic se vrte oko 8000 kn i sve redom su slicni modeli. sta god uzmes isto sra**** drugo pakovanje :)

ja da imam na raspolaganju 10k kuna izgurao bi jos 800 kn i uzeo ovo http://www.svijet-medija.hr/p/TV-prijemnik-3D-LED-LCD-SONY-KDL-46HX820B/33427/

 

to je 200 Hz panel i vrh od tv-a ;)

 

LP

[19xx] C3c1l
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"

8000-10 000 ali MAX. 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"

U sličnoj dilemi (samo sa nešto jačim budgetom i išao sam na 55"model) pred nekoliko mjeseci odabrao sam Lg 55lm670 i prilično sam zadovoljan izborom. Dosta Samsung, Lg i Sony 47" modela su ti u dometu budgeta i razlike su u nekim nijansama. Meni se svidio polarizacijski 3D pa sam išao na Lg.

 

Pogledaj thread: http://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/led-lcd-tv-preporuka/85441.aspx

 

Možda pomogne.

http://diyaudio.com.hr/
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"

Od led televizija po meni najbolje ti je ic na http://www.technomarket.hr/products/09118714/lg-47lm660s jer nema velike razlike izmedu serije 670 a proc ces malo jeftinije,a od plazmi u tom rangu najbolji izbor i moj favorit http://www.technomarket.hr/products/09121147/panasonic-tx-p50st50e.Obe televizije su odlicne kod panasonica ces dobit malo veci ekran i puno puno bolju sliku,a kod lg-a odlicnu reprodukciju 3d-a tako da.Po meni isto vrlo bitna stavka sta trenutno na obe televizije imas 5 godina garancije tako da eto to ti je trenutno best buy.LP

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"

Panasonic 50ST50.

Mislim da je 8600 u Svijetu Medija sa 5 godina garancije.

Eventualno Sony 46HX750 za 9000.

12 godina
neaktivan
offline
Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"

Složio bih se sa Dachandeom, Panasonic P50st50 je OK tv sa odličnom cijenom na akciji u Svijet Medija. Moj susjed ga je kupio u Panasonic Storeu pred dva mjeseca za nekih 9500 kn (+3200kn za 4 para aktivnih 3D cvikera, jer ne dolaze sa tv-om a njih je četvero doma). Trenutno mu je cijena cca 8500kn, što je značajno manje, a jesu li u međuvremenu spustili cijene i cvikerima neznam. Onako odokativno gledajući, st50 ima solidnu sliku noću, ali danju su mu boje dosta isprane (što mog susjeda i ne smeta naročito jer njih nikad danju nema doma). Ono što nervira mog susjeda je, doduše tiho, ali stalno zujanje i to što taj aktivni 3D ni on ne može gledat dulje od 10-tak minuta u komadu (zbog onog čudnovatog istitravanja). Kod mene su dosta svijetli uvjeti u dnevnom boravku i obožavam gledati 3D filmove pa ta panny plasma nije za mene, ali za ljude koje ne zanima posebno 3D i koji tv gledaju uglavnom navečer, noću i u slabo osvjetljenim prostorijama, gotovo da je best-buy.

 

Sony 46HX850 je odličan tv, i možda bih bio kupio baš njega, ali me odbio taj active-shutter 3D.

http://diyaudio.com.hr/
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"

Pozdrav,

 

ljudi puno Vam hvala na savjetima :)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"

 

Pozdrav,

 

 

Treba mi TV koji mi služi za gledanje tekmi u  HD-u, gledanje mkv. filmova, te ponekad gledanje 3D - filma ( pošto obožavam SF ). Nije bitno plazma ili LCD ... samo da je savršena slika  :)

 

 

1. TX-P50ST50E

2. LM660S

3. SONY KDL-46HX820B

4. PHILIPS 46PLH9706

 

 

.....

 

12 godina
neaktivan
offline
Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"

IMHO, savršena slika ne postoji. Pa ni telka. Sve tehnologije imaju svojih prednosti i nedostataka. Možda bi nadolazeći OLED (organic light emitting diode), koji je trenutno u usponu razvoja, mogao objediniti sve pozitivne osobine sadašnjih plasmi i lcd-a, a do tad si primoran odrediti vlastite prioritete i pokušati telku ubosti prema njima.

Imao sam slične kriterije kao i ti (može se lijepo vidjeti u onoj temi koju sam linkao), ali sam ih, nakon što sam se navukao na 3D dosta promijenio. Kod mene se taj 3D, pokazao kao puno veća "magija" i gušt nego sam mogao i slutiti, i stubokom mi je promijenio sam doživljaj i zadovoljstvo gledanja telke. Cijelu tu percepciju sad doživljavam na jedan sasvim drugi način. I sad, tko zna, da sam možda kupio telku sa lošijim 3D, bi li taj osjećaj, zadovoljstvo i prioriteti bili isti?

http://diyaudio.com.hr/
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"

Panasonicova plazma - bilo koja. Bolje manji ekran, a 'jače' slovo, npr. bolje uzeti V seriju 42" nego S seriju 50". Razlika u kvaliteti slike je očita. Odeš u dućan i stoje poredane jedna pored druge i upaljen isti program - i V serija ima najbolju sliku. LED LCD - to je sve preblještavo i djeluje neprirodno oštro. Da ne ispadne da govorim bez veze - barem jednom tjedno prošetam u MediaMarkt ili ElGiganten u centru Stockholma koji ima jedno 150 TV stalno upaljenih - i Panasonicove plazme su najbolje (naročito zadnja serija).

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"
Roko1 kaže...

IMHO, savršena slika ne postoji. Pa ni telka. Sve tehnologije imaju svojih prednosti i nedostataka. Možda bi nadolazeći OLED (organic light emitting diode), koji je trenutno u usponu razvoja, mogao objediniti sve pozitivne osobine sadašnjih plasmi i lcd-a, a do tad si primoran odrediti vlastite prioritete i pokušati telku ubosti prema njima.

Imao sam slične kriterije kao i ti (može se lijepo vidjeti u onoj temi koju sam linkao), ali sam ih, nakon što sam se navukao na 3D dosta promijenio. Kod mene se taj 3D, pokazao kao puno veća "magija" i gušt nego sam mogao i slutiti, i stubokom mi je promijenio sam doživljaj i zadovoljstvo gledanja telke. Cijelu tu percepciju sad doživljavam na jedan sasvim drugi način. I sad, tko zna, da sam možda kupio telku sa lošijim 3D, bi li taj osjećaj, zadovoljstvo i prioriteti bili isti?

 

KOJI SI TI TV NA KRAJU KUPIO ? NASO SAM U PRIJASNJIM PORUKAMA 

 

HVALA

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2012 14:59 (kreky).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"
kreky kaže...

 

KOJI SI TI TV NA KRAJU KUPIO ?

 Pa lijepo sam napisao gore u prvom postu (lg 55lm670).

http://diyaudio.com.hr/
16 godina
offline
Re: Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"

Meni je iskreno žao kaj nisam uzeo 55" također. Piknuo sam 46HX850 i telka je fantastična.

Ali za 3D je doživljaj bolji što je ekran veći.

12 godina
neaktivan
offline
Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"

E bravo Dachande, znači ipak HX850, čestitke, to je odličan Tv i meni se svidio iako mi je 55" verzija bila na gornjoj granici budgeta (tad, pred tri mjeseca).{#}

http://diyaudio.com.hr/
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"

Sad je bila akcija 10% u Sony Centru, a i sama cijena je niža.

46" je bio 11999, 55 15999. Pa još minus 10%.

Al kako trebak i kućno kino, stalo je na 46ici. Šteta :)

 

Btw, uz telku se dobiju u 2 para odličnih, laganih naočala od titana, te kolekcija od 22 James Bonda na Blurayu. Mrak! :D

16 godina
neaktivan
offline
Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"

Da li se sa HX850 sada dobije Bluray player jer vidim da si dobio naočale i 22 James Bond filma kad sam zadnji put gledao u paketu su bili player, naočale i 5 3D filma. Možeš li mi malo više reći o HX850, kakva je slika kad se gleda u mraku i u odnosu na koje druge televizore si odabrao njega. Ja gledam između Sony HX850, HX750, Panasonic GT50 i Samsung ES7000. Vrlo vjerojatno ću uzeti HX850 za nekih mjesec i po dana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"

Sve njih sam gledao. I LG sam gledao. I jeftine i skupe modele.

Onih paketa više nema (sa bluray playerom i 5 3d filmova). Ima samo izložbenih primjeraka, a to nisam htio, hvala.

 

Sad su aktualni James Bond paketi.

Meni je to i bolje, jer imam plejku, pa mi bluray player ne treba. Ovi James Bondovi mi puno više znače. Jer brijem da će u slobodnoj prodaji (ako će je opće bit) koštat dosta preko soma kuna.

 

Slika je odlična, al fakat odlična. Cloudinga imam trunkicu po donja dva čoška i to kad je ugašen dynamic backlight. Kad je uključen, slika je jednolična, nema opće cloudinga.

Sliku možeš poštelat kako god ti odgovara, može se narihtat da je po noći u rangu sa Panasonic plazmama, dok po danu digneš backlight i opet super.

 

Mislim da je Sony stvarno najbolje tvornički poštelan, jer uopće nema potrebe puno mijenjati po postavkama. Samsung npr, pre, pre jarke boje ime. Nije to ugodno za gledanje. Da, ostavlja efekt na ljude u dućanu, ali ne možeš to gledat realno.

16 godina
neaktivan
offline
Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"

Hvala, samo sam htio potvrdu onoga što sam vidio i pročitao o njemu od nekog tko ima taj tv tako da sam sad siguran da ću uzet HX850. I još pitanje s koje udaljenosti gledaš da ti je 46 malo da bi rađe 55 čini mi se da za 55 bi trebalo biti 5 metara udaljen. Ja ću ga gledat s nekih 3 do max 4 metra tako da ću uzet od 46, a onaj od 55 je pre velik i daleko preko mog buđeta jer košta 16000kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"

ajde kolege, molim vas odgovorite mi na moj post (zadnji post) u ovoj temi o tv-ima.

Tamo nitko neće odgovoriti, a vidim da se ovdje neki kuže u televizore.

 

Zahvaljujem.

Steam: nuketown | xfire: delacruser5 | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | Origin: bernard.sasko@facebook.com (Berologic)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"

@ale329

 

IMHO, ako imaš imalo dvojbe između 46" i 55" pikni 55". Znam da je dosta skuplji, ali moglo bi ti kasnije biti žao što si uškrtario tih nekoliko somova, telku kupuješ za 5-6 godina.

Ja buljim u 55" sa nekih 3,5-4m i prvih sat-dva mi se telka učinila nekako velikom. Već treći sat gledanja sam "navikao" na tu dijagonalu a sutradan sam poželio da je 60"{#}

http://diyaudio.com.hr/
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2012 16:21 (Roko1).
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"

E sad, treba još par stvari uzet u obzir.

Ako ti je bitna podrška za .mkv i to, tu je Sony loš.

 

Mene to nije smetalo jer sve gledam preko plejke. Čak i ako ne idem preko plejke, imam onaj PS3 media server koji streama direktno čak i na moju Braviu. Tak si mjuzu slušam.

 

Zatim, probaj sam pogledat 3D preko njega, jer aktivni 3D nekima ne paše. Zato idu na LG ili Philips sa pasivnim očalama. Meni je ovaj super i za 3D. Doduše, zasad samo jedan film i 2 igre imam.

 

Isto tako, možda bolje da čekaš akciju kakvu za Božić, pa da padnu cijene, ili neki bolji paket, garancija 5 godina ili takvo što. Možda opet 10% ko zadnja dva vikenda.

 

P.S.

Gledam sa 2.5-3m.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2012 16:21 (Dachande).
16 godina
offline
Re: Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"
Bernard Huky Hux kaže...

ajde kolege, molim vas odgovorite mi na moj post (zadnji post) u ovoj temi o tv-ima.

Tamo nitko neće odgovoriti, a vidim da se ovdje neki kuže u televizore.

 

Zahvaljujem.

Teško je bilo kaj pametno reć za tu klasu TV-a.

Nećeš tu dobiti nikakve ulala performanse. A i ima pregršt različitih modela tih dimenzija, tako da je za njih i teže nać nekakve pametne recenzije.

Čisto gledajući specke, to je sve tu negdje - LG ima 100Hz. Sumnjam da su paneli kvalitetni u bilo kojem, tako da je najbolje otići na lice mjesta i vidjeti kako stoje.

12 godina
neaktivan
offline
Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"

@Dachande

 

Imaš na HDtelevizija forumu odlične Darcove postavke za HX850, pa isprobaj malo: http://www.hdtelevizija.com/forum/viewtopic.php?f=98&t=4500  (mislim da se treba ulogirat za pregled)

Mene je spasio sa kalibracijskim postavkama za lm670 jer Lg koristi vrlo kompliciranu (ali se naknadno ispostavilo i preciznu) ISF kalibraciju.

 

Verzija HX853 za britansko tržište: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.473954829315564.114709.110909255620125&type=1#!/photo.php?fbid=473955019315545&set=a.473954829315564.114709.110909255620125&type=3&theater

http://diyaudio.com.hr/
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2012 17:09 (Roko1).
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"

Vidio sam, thanks. Al nije njegova, on planira testirat krajem mjeseca. To su postavke od flatpanelsa. Gledao sam ja par postavki, ukljucujuci i HDTVtest - njih najviše volim za recenzije.

16 godina
neaktivan
offline
Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"

Roko1

 

55 mi je preskupo i 46HX850 je skup al ajde, trenutno imam 32, a 46 ima malo više od duplo veću površinu ekrana. Tako sam govorio i za 32 prije 4-5 godina kad sam kupio da je velik a sad mi je mali ali su tada 32 koštali kao danas 42 -46.

 

Dachande

 

Za .mkv imam posebni player WD TV tako da se za to nebrinem. Da li znaš možda koliko će trajati to sa filmovima jer nebi baš da oko Božića više nebude toga a cekao bih da malo padne cijena.

Čitao sam da kad se gleda 3D da slika izgleda manja da li je to istina kako imam kutni namještaj sjedit mogu od 2,5 do 4 metra udaljenosti pa 3D mogu gledat s 2,5m a mislim da je 46 dosta za to.

Mislio sam možda uzet GT50 samo zato što je veći al sam odustao HX850 mi je bolji za gledat po danu jer ima jaču svjetlinu, a rekao si i negdje sam čitao da se po mraku može mjerit sa plazmama. Kakva je refleksija na HX850.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2012 18:05 (ale329).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Molm vas savjet pi kupnji televizora 47"-50"

Ne znam koliko će trajati, nope.

James Bond je tek počeo prije nekih tjedan dana. Da li će trajati do kraja godine, ne znam. No onda možda naleti i nešto drugo, nešto bolje.

To je rizik, da. Ja sam tak popušio 5 godina garancije za džaba kaj se djelilo tamo oko nogomentnog prvenstva na ljeto.

 

Refleksija je velika, da. Mene ne smeta, jer mi je na toj strani stana nema sunca, ali ovak kad ga gledaš ugašenog se komotno možeš gledat u njemu :)

Jer ima taj gorilla ekran koji je dobar, ali reflektira više nego HX750. Trebao bi vidjeti sam jel ti problem ili ne. Probat ću sutra ja nekako upalit čim više svijetla da provjerim jel problem ili ne.

Al velim, meni preko dana uopće nije problem. Super je slika. Čak me i MaxTV iznenadio da je dobar. Mislim, u okvirima koliko može biti, jel :) Nije sad kao da gledaš neki 720p materijal.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2012 18:11 (Dachande).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice