Pomoc oko kupnje plasme

poruka: 24
|
čitano: 10.184
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko kupnje plasme
Doslo je i moje vrijeme da obični TV zamjenin plazmon pa mi recite sta mislite o ovome:
Tv Plasma Panasonic
TH-P42U10
42"(106cm),1920x1080p,Full HD,2 000 000:1,400Hz,3xHDMI,2xscart,S-video,100 000 sati vijek trajanja.

CIJENA:6299kn

Kupujen je iskljucivo u Mercatora,radi popusta i bodova.
duje kapitanović
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko kupnje plasme
Nema nikog da pomogne
duje kapitanović
14 godina
protjeran
offline
RE: Pomoc oko kupnje plasme

zašto plazmu...kupuješ u biti "spljošten" CRT tv.....radije razmotri LED od samsunga...ili ako je bed po pitanju financija...lcd...bilo koji....do 6000 kn možeš uzeti savršeni lcd..amen

15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko kupnje plasme

Uzmi LCD

Ja sam uzeo LG 21.5" 1920x1080

prezadovoljan sam sa njim ,,tako da ti ga mogu priporucit dodje ti oko1 300 ;D

Paty
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko kupnje plasme
TYRAEL kaže...

zašto plazmu...kupuješ u biti "spljošten" CRT tv.....radije razmotri LED od samsunga...ili ako je bed po pitanju financija...lcd...bilo koji....do 6000 kn možeš uzeti savršeni lcd..amen

 Gle najveci problem mi je sta uziman u mercatora,a oni nemaju LED televizija,a i da imaju neman para za nju,a LCD nije los al opet po pitanju slike plasmu nemože nadjačat,a sta se tice marke Panasonic iman vec 10god,nikad greske sa njon a slika nemoze bolja,neznan ni sam šta ču al najvjerovatnije necu odustat od Plasme.

duje kapitanović
16 godina
offline
RE: Pomoc oko kupnje plasme

Nemoj da ti mlate praznu slamu ja imam istu takvu plasmu samo S model koji ima Pc prikjucak i jedan vise hdmi i mogu ti reci da je tv prva liga samo moras je prvih 200 sati drzat na normal postavkama tako da se celije mogu formirati!

15 godina
offline
RE: Pomoc oko kupnje plasme
TYRAEL kaže...

zašto plazmu...kupuješ u biti "spljošten" CRT tv.....radije razmotri LED od samsunga...ili ako je bed po pitanju financija...lcd...bilo koji....do 6000 kn možeš uzeti savršeni lcd..amen

 Do 6000 Kn savrsen lcd  Smijeh, ajme pao sam sa stolca od smijeha. Savrsen lcd ne mozes naci niti s 10X toliko, zapravo ne postoji savrsen lcd jer mu tehnologija prikaza slike ne dopusta da bude savrsen.

A niti LED nije niti blizu dobar koliko se proizvodjaci trude preko reklama prikazati.

 

Ovo sto si rekao da je spljosteni cert moze biti samo pohvala jer crt u mnogim parametrima ima bolju sliku nego lcd, jedino ga ej malo geometrija mucila zbog navina rada. S obzirom da plazma ipak radi na drugacijem principu ali isto ima fosforni premaz, dobio si zapravo savrsen "crt" .

 

Drugi put se malo informiraj prije nego bubnes hrpu gluposti.

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko kupnje plasme
cappy kaže...
Doslo je i moje vrijeme da obični TV zamjenin plazmon pa mi recite sta mislite o ovome:
Tv Plasma Panasonic
TH-P42U10
42"(106cm),1920x1080p,Full HD,2 000 000:1,400Hz,3xHDMI,2xscart,S-video,100 000 sati vijek trajanja.

CIJENA:6299kn

Kupujen je iskljucivo u Mercatora,radi popusta i bodova.

 

Plazma ekrani ti imaju vjerniji prikaz crne nego bilo koji LCD tako da je to definitivno plus. ako gledaš dosta filmove i tu ti je plazma puno bolja kod prikaza dinamičnih slika. Nekada je tu situacija   bila obrnuta zbog efekta ghostinga koji je čest na plazmama.

Nadalje nemoj se obazirati na ovaj dinamički kontrast koji je 100000000000000:1 jer to nema veze sa mozgom. radije pitaj prodavača ili pogledaj na netu specifikacije stvarnog kontrasta. po ovim ostalim karakteristikama mi se čini tv ok ali uvijek ti je dobro pregledat malo reviewe šta se tiče serija i koja ima kakvu manu/prednost.

nadam se da sam ti donekle pomogao pri odabiru.

15 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko kupnje plasme

Daj ne trabunjajte više o time LED televizorima kada u nas još nema za kupit model za 2009. sa Local Dimming LED-om nego samo šugave televitore sa Edge LED-om na koje se ljudi pale iz razloga šta su najtanji. Ovim U10/S10 plazmama se nijedan LCD ne može ni približit po pitanju kvalitete slike.

 

Kod plazme ghosting ne postoji!!! Ne znam koje su vam to gluposti sa ghostingom sada, LCD-ovi mogu patit od toga zbog velikog input laga, plazme definitivno ne. Ako misliš na refleksije kada imaš izvor uza nje to je Panasonic izvrsno rješija na svim ovogodišnjim plazmam sa AR filtrom.

 

Bravo Pixel!!! Da, CRT ima puno bolju sliku od LCD-ova osim ako nisi u potrzi za wide gamut panelom no on za TV ne igra. Ko zna možda dogodine i bude savršen LCD, Panasonic je već demostrira moć novih ISP-alpha panela bilo da se radi o crnoj boji ili pokretnoj rezoluciji, pitanje samo oće li biti već sljedeće godine u prodaji.

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko kupnje plasme
james_ri kaže...

 

Plazma ekrani ti imaju vjerniji prikaz crne nego bilo koji LCD tako da je to definitivno plus. ako gledaš dosta filmove i tu ti je plazma puno bolja kod prikaza dinamičnih slika. Nekada je tu situacija   bila obrnuta zbog efekta ghostinga koji je čest na plazmama.

Nadalje nemoj se obazirati na ovaj dinamički kontrast koji je 100000000000000:1 jer to nema veze sa mozgom. radije pitaj prodavača ili pogledaj na netu specifikacije stvarnog kontrasta. po ovim ostalim karakteristikama mi se čini tv ok ali uvijek ti je dobro pregledat malo reviewe šta se tiče serija i koja ima kakvu manu/prednost.

nadam se da sam ti donekle pomogao pri odabiru.

 Znan sta je plasma a sta lcd,je da lcd trosi manje struje,manje grije i manje zraći,al na ovon svijetu nista nije savrseno pa tako ni slika lcd-a.

Dida me nije slusa prije god. dana i uzea je lcd qadro,i sta sad se kaje jer je za te pare moga uzet slabiju plasmicu,a slika mu je na lipe kvadratiče,a uzea je samo radi toga šta mu je "iskusan" prijatelj reka kako je lcd efikasniji zato sta manje grije,manje struje trosi,i manje zraci,al tv nije zato nego da ga gledamo.

Radije bi zadrža stari TV sa kosin ekranon nego uzea lcd.

duje kapitanović
14 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko kupnje plasme

cappy slazem se s tobom u potpunosti:-)

dm8000hd
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko kupnje plasme
TYRAEL kaže...

zašto plazmu...kupuješ u biti "spljošten" CRT tv.....radije razmotri LED od samsunga...ili ako je bed po pitanju financija...lcd...bilo koji....do 6000 kn možeš uzeti savršeni lcd..amen

Spljošten CRT... Lijepa definicija... Po čemu je to točno negativno? Svatko tko je upućen u video tehniku zna da su CRT ekrani imali odličan prikaz boja, crne itd, bolji čak i od današnjih plazma ekrana... LCD je daleko od ičeg savršenog i samo top modeli se realno mogu mjeriti sa prikazom boja na plazmi, pogotovo crne. LED televizori ne postoje. Postoje LED LCD televizori, koji imaju nekih prednosti nad standardnim LCD televizorima, ali imaju i većih problema kod kuta gledanja od istih.

 

Sa Panasonic U10 serijom sigurno nećeš pogriješit, pogledaj si recenzije po netu, stavio bih ti linkove ali nemam vremena da ih tražim trenutno, sry

14 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko kupnje plasme

Evo na kraju nisan uzea plasmu osta suva k. al nema veze jer za koji misec stiže LED.

Uzet cu najvjerovatnije Samsongov ili Panasonikov,a sta ce tice problema gledanja iz kuta na to san obratija pozornost i LED nije ima nikakvih problema na tom području.

 

Strpljen spašenCool

duje kapitanović
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko kupnje plasme
cappy kaže...

Evo na kraju nisan uzea plasmu osta suva k. al nema veze jer za koji misec stiže LED.

Uzet cu najvjerovatnije Samsongov ili Panasonikov,a sta ce tice problema gledanja iz kuta na to san obratija pozornost i LED nije ima nikakvih problema na tom području.

 

Strpljen spašenCool

Ja bih ti preporučio opet da pogledaš plazme jer u prosjeku nude daleko bolju sliku od LCD-a iste cijene.

 

Neću puno da ti pametujem, ali ja još nisam vidio LCD koji nema problema s gledanjem s kuta, pogotovo u zamračenoj prostoriji u tamnijim scenama na filmu. Usput, nemoj slučajno uspoređivat ekrane u dućanu, od toga sigurno nemaš nikakve koristi, osim ako ćeš ga gledat sa tolikom količinom ambijentalnog osvjetljenja kao što je u dućanu, u što sumnjam.

 

Btw, TX-P42U10 koji si tražio (TH koliko ja vidim ne postoji, mislim da je tu netko nešto pogriješio, ili ti ili Mercator) je od 5300 kn, prema nabava.net :S

Za te novce ne postoji LED LCD, ili sam ja mutav pa ga ne mogu nać... :P

I da postoji, ne vjerujem da bi se mogao mjerit s kvalitetom ove Panasonicove plazme.

 

Naravno, odluka je na tebi, ovo je samo savjet...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko kupnje plasme
cappy kaže...

Evo na kraju nisan uzea plasmu osta suva k. al nema veze jer za koji misec stiže LED.

Uzet cu najvjerovatnije Samsongov ili Panasonikov,a sta ce tice problema gledanja iz kuta na to san obratija pozornost i LED nije ima nikakvih problema na tom području.

 

Strpljen spašenCool

Cyppy ne gledaj ništa dalje od Panasonica TX-P42G10E, je da dođe 7000kn, je da je plazma al troši struje ka LCD. Ako se ide na LED LCD onda isključivo Samsung B9000 serij jel su B7000 i B8000 lošije od klasičnih LCD-ova. SIsto tako ako se strpiš do travnja ili svibnja onda će ti doć plazme od Panasonica sa Eco NeoPDP tehnologijom koje jamče još manju potrošnju struje i uz to sa Fuga tehnologijom što će donijeti najbolju kvalitetu SD signala ne nekom TV-u.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko kupnje plasme

Kad smo već kod potrošnje, zna li itko koliko stvarno plazme troše struje u radu? Mislim, da je mjerio potrošnju...

 

Budući da je ovo što piše maksimalna potrošnja, a plazma troši ovisno o tome šta prikazuje, znači ako prikazuje potpuno crnu sliku navodno troši daleko manje struje nego da prikazuje potpuno bijelu sliku; ali nigdje nisam našao podatak o realnoj potrošnji...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko kupnje plasme
Mirko935 kaže...

Kad smo već kod potrošnje, zna li itko koliko stvarno plazme troše struje u radu? Mislim, da je mjerio potrošnju...

 

Budući da je ovo što piše maksimalna potrošnja, a plazma troši ovisno o tome šta prikazuje, znači ako prikazuje potpuno crnu sliku navodno troši daleko manje struje nego da prikazuje potpuno bijelu sliku; ali nigdje nisam našao podatak o realnoj potrošnji...

Prošvrljaj malo po hdtv stranici i poviri testove plazmi ako te zanima izmjerena potrošnja.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko kupnje plasme
Mirko935 kaže...
cappy kaže...

Evo na kraju nisan uzea plasmu osta suva k. al nema veze jer za koji misec stiže LED.

Uzet cu najvjerovatnije Samsongov ili Panasonikov,a sta ce tice problema gledanja iz kuta na to san obratija pozornost i LED nije ima nikakvih problema na tom području.

 

Strpljen spašenCool

Ja bih ti preporučio opet da pogledaš plazme jer u prosjeku nude daleko bolju sliku od LCD-a iste cijene.

 

Neću puno da ti pametujem, ali ja još nisam vidio LCD koji nema problema s gledanjem s kuta, pogotovo u zamračenoj prostoriji u tamnijim scenama na filmu. Usput, nemoj slučajno uspoređivat ekrane u dućanu, od toga sigurno nemaš nikakve koristi, osim ako ćeš ga gledat sa tolikom količinom ambijentalnog osvjetljenja kao što je u dućanu, u što sumnjam.

 

Btw, TX-P42U10 koji si tražio (TH koliko ja vidim ne postoji, mislim da je tu netko nešto pogriješio, ili ti ili Mercator) je od 5300 kn, prema nabava.net :S

Za te novce ne postoji LED LCD, ili sam ja mutav pa ga ne mogu nać... :P

I da postoji, ne vjerujem da bi se mogao mjerit s kvalitetom ove Panasonicove plazme.

 

Naravno, odluka je na tebi, ovo je samo savjet...

 Uspoređiva san plasme sa LEDon i LED ima daleko bolju nijansu crne i bjele.

Uspoređiva san ekrane plasme i LEDa u dučanu i Led ima strašno bolju sliku,a bile su jedna do druge.

Ne uziman u Mercatora i ne za te novce,odusta san od Mercatora i uzima za 10000kn najvjerovatnije u Techno Maxsa.

duje kapitanović
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko kupnje plasme
Bara kaže...
cappy kaže...

Evo na kraju nisan uzea plasmu osta suva k. al nema veze jer za koji misec stiže LED.

Uzet cu najvjerovatnije Samsongov ili Panasonikov,a sta ce tice problema gledanja iz kuta na to san obratija pozornost i LED nije ima nikakvih problema na tom području.

 

Strpljen spašenCool

Cyppy ne gledaj ništa dalje od Panasonica TX-P42G10E, je da dođe 7000kn, je da je plazma al troši struje ka LCD. Ako se ide na LED LCD onda isključivo Samsung B9000 serij jel su B7000 i B8000 lošije od klasičnih LCD-ova. SIsto tako ako se strpiš do travnja ili svibnja onda će ti doć plazme od Panasonica sa Eco NeoPDP tehnologijom koje jamče još manju potrošnju struje i uz to sa Fuga tehnologijom što će donijeti najbolju kvalitetu SD signala ne nekom TV-u.

 Ma nije me uopce briga koliko ce struje trosit glavno da ima odlicnu sliku.

A neznan svibanj mi je daleko,a sta se tice leda gleda san ovu Samsungovu seriju i svidila mi se.

duje kapitanović
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko kupnje plasme

Zato ti kažem da ne uspoređuješ u dućunu. U dućanu svjetlo od reflektora pada na televizore. Hoćeš doma gledat televizor s upaljenim reflektorom? Nijedna plazma ne izgleda dobro u dućanu jer LCD-i imaju puno jača pozadinska svjetla. A i svaki TV se može namjestit da izgleda loše, ako je prodavaču u većem interesu da ti proda 10000 kn vrijedan LCD nego 7000 kn vrijednu plazmu s puno boljom slikom, ne vjerujem da bi prezao od tog pristupa.

 

Evo ti jedan link na diskusiju o tome na jednom drugom forumu, pitaj i na tom forumu ako hoćeš bolji savjet, ljudi tamo imaju daleko više iskustva od mene pa će ti moć bolje reć: link

 

Btw, ako je taj LED LCD local dimming, vjerojatno ćeš primjećivat u mraku to osvjetljenje; primjera radi, ako u tamnoj sceni imaš 4 piksela koja trebaju biti potpuno bijela, osim njih je osvjetljeno okolnih cca 40x40 piksela kao nekakav oblak, budući da su te LED-ice postavljene tako da osvjetljavaju dijelove ekrana, znači ne svaki piksel zasebno nego 50x50, 40x40, 30x30 područja itd, ne znam napamet točno ali manja od ovog navedenog sigurno nisu.

 

Nemoj padat na te forice, LED je samo gimmick koji je trebao proizvođačima LCD-a jer ih plazme još uvijek tuku u kvaliteti slike, šteta što je tako malo ljudi toga svjesno.

 

Ako ti se daje 3000 kn za realno lošiji TV, sretno.

 

Vjerujem da ima boljih klasičnih LCD-a nego LED LCD-a, imaju slabiji kontrast ali barem je uniforman.

 

Da se razumijemo, ne kažem ja da je taj LED LCD koji bi ti kupio loš, sigurno je odličan TV, ali sam također vrlo siguran da je lošiji po kvaliteti slike od Panasonicovih plazmi posljednje generacije, pogotovo neoPDP modela, i nudi manje za veću cijenu, pa mi se čini vrlo neisplativa kupnja.

 

Btw, da, vjerujem da sam malo pristran što se tiče LCD vs plazma stvari, ali to je zbog nevjerojatne količine laži od strane proizvođača LCD-a, zbog navođenja kuta gledanja od 178 stupnjeva kad se slika počne primjetno mijenjat kad se pomakneš 15 stupnjeva od položaja okomitog na TV, zbog omjera kontrasta od "hiljadu miliona : 1" (naravno, to su i za plazme počeli radit, ali nakon LCD-a, koliko znam) koji ništa ne znače jer realno najbolje plazme imaju oko 4000 : 1 a LCD-i su dosta daleko iza toga i, eto, sad, najnovijeg marketinga LED TV-a koji zapravo ne postoji. Ako mene pitaš, svima bi im žestoku kaznu za lažni marketing trebalo dati.

 

edit: ispričavam se, sad sam tek pročitao gore da local dimming LED LCD-i nisu ni došli kod nas. Onda nikakva korist od njih. Još gore :P

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2009 16:49 (Mirko935).
14 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko kupnje plasme

Plasmu san u pocetku tija uzet a onda dođen u dučan i kazu mi kako je led bolji.

Uzet cu najvjerovatnije tu Panasonicovu plasmu od 1000E,a sta se tice Panasonica uvik je bija najbolji i najkvalitetniji za TV.

I ovi koji kazu da je LCD bolji od Plasme s*ru sami sebe,svaka osoba normalnog vida vidi da je plasma bolja.

Jedina stvar sta nisan ima iskustva i zajba bi se bez vašie pomoči a to je Led,neman iskustva onjemu posto je tek dosa na tržište i parija mi se bolji od Plasme i nisan zna da je LED LCD a cin san ovo dozna adio LED.

duje kapitanović
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko kupnje plasme
cappy kaže...

Plasmu san u pocetku tija uzet a onda dođen u dučan i kazu mi kako je led bolji.

Uzet cu najvjerovatnije tu Panasonicovu plasmu od 1000E,a sta se tice Panasonica uvik je bija najbolji i najkvalitetniji za TV.

I ovi koji kazu da je LCD bolji od Plasme s*ru sami sebe,svaka osoba normalnog vida vidi da je plasma bolja.

Jedina stvar sta nisan ima iskustva i zajba bi se bez vašie pomoči a to je Led,neman iskustva onjemu posto je tek dosa na tržište i parija mi se bolji od Plasme i nisan zna da je LED LCD a cin san ovo dozna adio LED.

Nemoj slušat prodavače u dućanima. Većina njih nema blagog pojma šta pričaju, to sam neki dan rekao i čovjeku u vezi DVD playera.

 

Jedini prodavač kojeg sam ja vidio da stvarno zna o čemu priča je bio u Panasonicovom dućanu jednom u Zg-u (vidim da nisi u Zg pa nema smisla da ti govorim u detalje; btw, ovo nije reklama Panasonicu nego iskrena pohvala čovjeku koji pošteno obavlja svoj posao).

Čovjek mi je DOSLOVNO preporučio da uzmem 1500 kn jeftiniju plazmu nego sam namjeravao (umjesto da mi maže oči nekim glupostima, oba TV-a iz dućana koji on predstavlja, imao sam novaca za skuplji model, tako da nije imao nikakav neiskren razlog za to) uz obrazloženje da je razlika u slici toliko malena da se ne isplati uz takvu razliku u cijeni. Šteta što su takvi prodavači tako rijetki.

 

Rađe se informiraj na Internetu, ako se potrudiš možeš nać odlične izvore, a i ima nas na forumu koji smo spremni dat iskren savjet.

 

Smatram da ti je Bara preporučio odličnu plazmu, slažem se s njim u potpunosti, nećeš požalit.

15 godina
offline
Pomoc oko kupnje plasme

Cappy, nemoj nasjedati prodavacima jer cecina njih nema pojma !

Da se ne ponavljamo, potpuno se slazem sa svime sto je Mirko napisao u ovih par postova.

Vjeruj nema tog LCD-a pa bio on i u zadnjoj LED tehnologiji koji se moze mjeriti sa dobrom plazmom.

Kad sam sebi kupovao trazio sam iskljucivo vrhunsku sliku, nebitno koja je tehnologija prikaza i koje cijene (u granicama normale) ,

eto i kod mene na zidu visi Pioneer Kuro zadnje generacije i nema tog lcd-a koji se moze pribliziti kvalitetom prikaza ovom tv-u.

LCD kao tehnologija jednostavno ima previse ogranicenja i nikakvim trikovima se ne mogu prevladati. Trikovi sluze samo za mazanje ociju kupcima koji se ne kuze previse u sve to.

LCD je jeftiniji za proizvesti i zato se forsira.

Ne tvrdim da je  LCD los, dapace, sa svim tim poboljsanima koja se uvode ima sasvim dobru sliku i za prosjecnog korisnika  cesto i vise nego dobru.

Ali za nekoga koji prepoznaje i zna cijeniti vrhunsku sliku, lcd kraj plazme nema sto traziti.  One mane koje se spominju kod plazmi i nemaju nikakve veze s prikazom slike, a tv se na kraju kupuje za gledanje.

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko kupnje plasme

Hvala svima na pomoci netrebate se dalje trudit nisan nedokaživ.

Eto dopalo me to da poprican sa normalnin ljudima na ovom forumu a nema ih puno.

Otpocetka san tija Panasonic Plasmu al kad san vidija LED prominile se strasti al evo vi ste mi pokazeli a i gleda san po internetu i dobro ste rekli,sad san na starom mišljenju i za kojih misec dana dolazi u moj stan Panasonic PlasmaCool

duje kapitanović
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice