Popravak Philips 42PF9966/10

poruka: 10
|
čitano: 4.088
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Popravak Philips 42PF9966/10

Pozdrav ekipa! Novi sam ovdje na forumu pa ako napravim neku pogrešku nemojte mi zamjeriti! :D

Da ne duljim...Prije par dana sam kupio Philips 42PF9966/10 plazmu TV znajući da ne radi, uglavnom nije imala standby. Otvorio sam ju, sve očistio, provjerio kondenzatore s ESR testerom, cijeli service manual od 127 stranica sam pročitao te sam cijelu ploču od napajanja provjerio. Ispalo je da je 100uF 16v SMD kondenzator od standby bio loš. Njega sam zamijenio te je standby radio. Ali i dalje kada bih išao uključiti TV releji bi se čuli i on bi se vratio u protection mode sa 3hz blicanjem crvene ledice. Poslije sam otkrio da je cijelo napajanje u banani, tj. transformatori na ploči su skroz u kratkom spoju i nije im bilo spasa. Sada tražim Vašu pomoć ako imate bilo kakvog saznanja gdje bih mogao nabaviti napajanje za tu plazmu...Tražio sam po ebayu, sve sam servise u Zg zvao, uglavnom sve sam provjerio i nitko ga nema. Našao sam 42PF9966/12 u Hamburgu, ali mi se ne isplati ići po njega i nisam siguran jel bi pasalo.

 

Napajanje je 3104 328 28901 Supply PDP FHP 2K4

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Popravak Philips 42PF9966/10

Imaš ovdje temu o televizorima na kojoj je "stručnjak" za Philips Garfield aka Majstor, Majstor1, Majstor 2 pa će ti on ili netko drugi već pomoći..

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=505&jumpto=5668459&sort=asc&view=flat

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 1
7 godina
online
Re: Popravak Philips 42PF9966/10
Kruha i igala...
11 godina
offline
Re: Popravak Philips 42PF9966/10
Vučko_101 kaže...

Sada tražim Vašu pomoć ako imate bilo kakvog saznanja gdje bih mogao nabaviti napajanje za tu plazmu...

 

Napajanje je 3104 328 28901 Supply PDP FHP 2K4

 zar niti jedno od ovih ne odgovara - link

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak Philips 42PF9966/10

Nažalost ne odgovara...Tesko da cu uopce naci napajanje na ebayu

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.5.2018 14:29 (Vučko_101).
11 godina
offline
Re: Popravak Philips 42PF9966/10
Vučko_101 kaže...

Nažalost ne odgovara...Tesko da cu uopce naci napajanje na ebayu

 a ovo? - link

 

sorry, sad sam vidio da je rasprodano

ajd vidi ovo na linku, čini mi se potpuno isto napajanje, iako nema iste brojeve

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.5.2018 14:34 (picajzla0707).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak Philips 42PF9966/10
picajzla0707 kaže...
Vučko_101 kaže...

Nažalost ne odgovara...Tesko da cu uopce naci napajanje na ebayu

 a ovo? - link

 

sorry, sad sam vidio da je rasprodano

ajd vidi ovo na linku, čini mi se potpuno isto napajanje, iako nema iste brojeve

 Izgleda skroz isto, ali lako moguće da je pinout na ploči drukčiji...

7 godina
online
Re: Popravak Philips 42PF9966/10

Btw, 99% da ti nije transformator u šlusu, nego paralelna dioda, kondenzator ili tranzistor uz njega.

A to se lako pokrpa.

Ali, o tome se raspitaj na onoj temi; da forum ostane uredan...

 

 

Kruha i igala...
5 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak Philips 42PF9966/10
fer-de-lance kaže...

Btw, 99% da ti nije transformator u šlusu, nego paralelna dioda, kondenzator ili tranzistor uz njega.

A to se lako pokrpa.

Ali, o tome se raspitaj na onoj temi; da forum ostane uredan...

 

 

 Vjeruj mi, cijelu shemu od napajanja sam nabavio i sve sam provjerio, izvadio sam transformatore i skroz su u šlusu, ispod njih se vidi onaj lak cime se prelakiraju te žice za transformatore

7 godina
online
Re: Popravak Philips 42PF9966/10

Aha, onda ok.

Imao sam jedan slučaj na lcd telki da je trafo bio u šlusu, nabavio sam isti i radi.

Inače, možeš trafo i rastvoriti (mislim da obično ga stave u kipuću vodu, pa se ljepilo raspadne) i prelakirati namotaje nekim dobrim visokotemperaturnim lakom.

 

 

Kruha i igala...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice