Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-a?

poruka: 37
|
čitano: 38.686
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-a?

Nerazumijem se u lcd televizore, neznam kaj odabrati!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-a?

Dijagonalu ekrana - Ovisno o tome gdje ćeš smjestiti TV.Za manju sobu manju dijagonalu,za veću sobu veću dijagonalu pod pretpostavkom da od televizora sjediš najmanje 2,5 metra.

Rezoluciju - broj piksela vodoravno i okomito.Ako imaš PS3,neki blu-ray/hd-dvd player ili bilo koji izvor HD signala)satelit,npr.),kupi Full-HD televizor.Za ostalo ti je dovoljan HD Ready.

Kontrast - prosto rečeno,što veći to bolji(5000:1,10000:1,itd...)

oko za oko,pasta za zube
 
2 0 hvala 2
16 godina
offline
RE: Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-

Prvo nam reci koliki je budžet za tv i za sto ces ga koristit!?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-

oko 3000-3500kn

14 godina
offline
Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-a?

LG 32lh3000 -   full HD

LG 32LH2000   HD ready

Damn i'm Good
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-

Ja bih to preporucio plasmu prije nego lcd! Samo mi moras reci kolika je udaljenost gledanja!

14 godina
neaktivan
offline
RE: Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-

oko 2,5m

16 godina
offline
RE: Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-

Za tu udaljenost moja preporuka je 37 ili 42 incha hd ready plasma!  Mozes li malo nategnit budžet?Smijeh

15 godina
neaktivan
offline
RE: Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-
SPLICO212 kaže...

Za tu udaljenost moja preporuka je 37 ili 42 incha hd ready plasma!  Mozes li malo nategnit budžet?Smijeh

 

jesi ti normalan?!?

Za dva i pol metra udaljenosti ti njemu preporučaš 42' (107cm)?!?!?!?!

 

Inače će ti svako normalan reči da se udaljenost gledanja lcd tv-a računa dijagonala puta 3,5

znači računaš npr dijagonala 82 cm puta 3,5 = 287cm

i tih 287cm je idealna udaljenost za gledanje lcd te dijagonale (82cm=32inch)

 

Što se tiče preporuke, u potpunosti se slažem s onime koji je preporučio lg-eve

Tko se zadnji smije, najsporije razmišlja
16 godina
offline
RE: Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-

LOL i mene pitas jesam li ja normalan ocito nisi upoznat sa stvarima kao lcd vs plasma ili kolika udalenost treba biti !

14 godina
protjeran
offline
Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-a?

šta baljezgate gluposti za udaljenosti te dijagonale puta 3.5 vrijedi samo za tv s katodom... a ove lcd ... vrijedi ovo

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-

E pa o tome ja i pricam ja sa udaljenosti od 3 metra gledam Panasonicovu 42 inchnu plasmu ful-hdl   plazma-tv-42-inch---107-cm/434/plazma-televizor-panasonic-tx-p42s10e-full-hd

15 godina
offline
Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-a?

Jos uvijek je dobar dio sadrzaja u ne-HD rezoluciji tako da veliki ekrani na maloj udaljenosti gledanja izgledaju poput stadionskih semafora. Bila je u Bugu tema o izboru TV prijamnika bas prije zadnjeg svjetskog nogometnog prvenstva.

One - You lock the target Two - You bait the line Three- You slowly spread the net And four - You catch the man
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-a?

Za lovu kojoj baratas nikako nemoj uzimati plazmu ! Da je vise love u pitanju onda bi ti uvijek preporucio plazmu, ali ovako bolje uzmi lcd (sto se tehnologije prikaza tice)

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-a?

Vidim da se svađate oko udaljenosti gledatelja televizora.

 

dijagonala televizora X tri do četri dijagonale (vašeg TV)= preporučena udaljenost od televizora

Torrent je zakon!! S Linuxom dobiješ kuću, a s Windowsima samo prozore. Staistika: 4 žuta , 3 cr vena- obnavljam svakim novim kartonom
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2009 10:40 (Koja_pila).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-

e jel kod svih takvih tv-a onak slika iskrivljena tj. svi su debeli?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-
titan kaže...

e jel kod svih takvih tv-a onak slika iskrivljena tj. svi su debeli?

 

Ako ćeš uzeti plazmu/LCD onda da.HD televizoru su "prejaki" za običan antenski signal i slika ti neće biti kao na CRT-u.Ali ako imaš neki blu-ray player,PS3,XBOX360 ili neki satelit sa HD izlazom,onda ćeš guštati.

oko za oko,pasta za zube
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.9.2009 20:28 (dncrmt).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-

povećao sam iznos na 4000kn! :)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-

ima još ko neki prijedlog za 4000kn?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-
SPLICO212 kaže...

E pa o tome ja i pricam ja sa udaljenosti od 3 metra gledam Panasonicovu 42 inchnu plasmu ful-hdl   plazma-tv-42-inch---107-cm/434/plazma-televizor-panasonic-tx-p42s10e-full-hd

Ja se sa tobom slažem, a da bi se vidili benfiti HD rezolucije bi se čak trebao gledati 50'' televizor sa 3m udaljenosti.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-
titan kaže...

ima još ko neki prijedlog za 4000kn?

Teško je dati neki prijedlog za 4000 kuna, digni to na nekih 5 tisuća i siti tren ti pridlažem Panasonic TX-P37X10Y plazmu ili istu tu samo sa umisto broja 37 broj 42.

15 godina
offline
RE: Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-

Ajde ljudi pomoć da ne otvaram novu temu trebam LCD najbolji za cijenu oko 5500-6000 kn 42'' HVALA

[url=http://img16.imageshack.us/i/sighx.gif/][img=http://img16.imageshack.us/img16/1065/sighx.th.gif][/url]
15 godina
offline
RE: Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-
  1. TV LCD PHILIPS 42PFL5624H Jeli ovo dobro ?
[url=http://img16.imageshack.us/i/sighx.gif/][img=http://img16.imageshack.us/img16/1065/sighx.th.gif][/url]
15 godina
neaktivan
offline
RE: Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-
tony THE Noob kaže...

Ajde ljudi pomoć da ne otvaram novu temu trebam LCD najbolji za cijenu oko 5500-6000 kn 42'' HVALA

Stvarno ne znam šta ćeš gledat najčešće, SD signal i DVD-ove ili možda HD sadržaj.

tony THE Noob kaže...
  1. TV LCD PHILIPS 42PFL5624H Jeli ovo dobro ?

U svakom slučaju je ovo loš izbor, em šta ćeš vjerojatno dobit tajvanski panel, em šta ima malu pokretnu rezoluciju od nekih 300 linija i na kraju svega toga je loš za SD sadžaj.

16 godina
offline
RE: Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-
titan kaže...

e jel kod svih takvih tv-a onak slika iskrivljena tj. svi su debeli?

 

Debeli su ako uključiš rastezanje slike preko cijelog zaslona.

Ako ostaviš standardan omjer, onda ti ne budu debeli ljudi i kružnica ne bude elipsa (npr na početku dnevnika), no tad imaš bočno crne crte (tj s obje strane vertikalno imaš crno).

Samo da znate, u Hrvatskoj 90% vlasnika LCD televizora rasteže SD sliku preko cijelog ekrana. Nisam još upoznao nijendnog od njih a da nije BUDALA. Večina ih čak tvrdi da je tako normalna slika, da ti ljudi tako normalno izgledaju. Ja im samo kažem da moraju ili k okulisti i neurologu ili u Vrapče.

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-
191x7 kaže...
titan kaže...

e jel kod svih takvih tv-a onak slika iskrivljena tj. svi su debeli?

 

Debeli su ako uključiš rastezanje slike preko cijelog zaslona.

Ako ostaviš standardan omjer, onda ti ne budu debeli ljudi i kružnica ne bude elipsa (npr na početku dnevnika), no tad imaš bočno crne crte (tj s obje strane vertikalno imaš crno).

Samo da znate, u Hrvatskoj 90% vlasnika LCD televizora rasteže SD sliku preko cijelog ekrana. Nisam još upoznao nijendnog od njih a da nije BUDALA. Večina ih čak tvrdi da je tako normalna slika, da ti ljudi tako normalno izgledaju. Ja im samo kažem da moraju ili k okulisti i neurologu ili u Vrapče.

Evo ja znam da se slika rasteže pa opet gledam tako. Problem je u našim TV kućama, one bi pošto se ide u digotalno doba tribale dvat sliku sa crnim rubovima gore i dole tako da se gleda normalno na novim televizorima, ako se ne varm ovako je sada samo kod nekih sportskih prijenosa.

15 godina
offline
RE: Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-
Bara kaže...
tony THE Noob kaže...

Ajde ljudi pomoć da ne otvaram novu temu trebam LCD najbolji za cijenu oko 5500-6000 kn 42'' HVALA

Stvarno ne znam šta ćeš gledat najčešće, SD signal i DVD-ove ili možda HD sadržaj.

tony THE Noob kaže...
  1. TV LCD PHILIPS 42PFL5624H Jeli ovo dobro ?

U svakom slučaju je ovo loš izbor, em šta ćeš vjerojatno dobit tajvanski panel, em šta ima malu pokretnu rezoluciju od nekih 300 linija i na kraju svega toga je loš za SD sadžaj.

Ma..preporucite mi najbolji tv za gledati normalne programe nase programe HRT...rtl...nova =) i dvd-e

[url=http://img16.imageshack.us/i/sighx.gif/][img=http://img16.imageshack.us/img16/1065/sighx.th.gif][/url]
15 godina
neaktivan
offline
RE: Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-
tony THE Noob kaže...
Bara kaže...
tony THE Noob kaže...

Ajde ljudi pomoć da ne otvaram novu temu trebam LCD najbolji za cijenu oko 5500-6000 kn 42'' HVALA

Stvarno ne znam šta ćeš gledat najčešće, SD signal i DVD-ove ili možda HD sadržaj.

tony THE Noob kaže...
  1. TV LCD PHILIPS 42PFL5624H Jeli ovo dobro ?

U svakom slučaju je ovo loš izbor, em šta ćeš vjerojatno dobit tajvanski panel, em šta ima malu pokretnu rezoluciju od nekih 300 linija i na kraju svega toga je loš za SD sadžaj.

Ma..preporucite mi najbolji tv za gledati normalne programe nase programe HRT...rtl...nova =) i dvd-e

Aha, to oćeš. Onda ti savjetujem Panasonic TX-P42X10Y, najbolji TV na tržištu za gledanje SD programa(takvi su u nas svi) i DVD-ova.

15 godina
offline
RE: Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-
Bara kaže...
tony THE Noob kaže...
Bara kaže...
tony THE Noob kaže...

Ajde ljudi pomoć da ne otvaram novu temu trebam LCD najbolji za cijenu oko 5500-6000 kn 42'' HVALA

Stvarno ne znam šta ćeš gledat najčešće, SD signal i DVD-ove ili možda HD sadržaj.

tony THE Noob kaže...
  1. TV LCD PHILIPS 42PFL5624H Jeli ovo dobro ?

U svakom slučaju je ovo loš izbor, em šta ćeš vjerojatno dobit tajvanski panel, em šta ima malu pokretnu rezoluciju od nekih 300 linija i na kraju svega toga je loš za SD sadžaj.

Ma..preporucite mi najbolji tv za gledati normalne programe nase programe HRT...rtl...nova =) i dvd-e

Aha, to oćeš. Onda ti savjetujem Panasonic TX-P42X10Y, najbolji TV na tržištu za gledanje SD programa(takvi su u nas svi) i DVD-ova.

 A dam se kladit da ima boljih Smijeh

15 godina
neaktivan
offline
Što treba paziti i odabrati pri kupnji lcd tv-a?

 

 

 

PDP?!?!!?!?

 

 

Pa jeste ludi!?!?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice