Visenamjenski 32" LCD TV

poruka: 9
|
čitano: 5.223
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Visenamjenski 32" LCD TV

Pozdrav svima,
Potreban mi je 32" LCD TV koji ce biti u sobi te bi sluzio umjesto PC monitora, za igranje Xbox 360-ke te za gledanje Bnet programa. 32" mi je idealno s obzirom na sobu a udaljenost TV do "moje glave" je oko1.5m do max 2m. Na PCu imam VGA i DVI, HDMI nazalost nemam iako imam adapter DVI-HDMI. Xbox 360 ima HDMI.
Pretpostavljam da ce mi biti ugodnije radit na TV sa 1080p rezolucijom radi PCa. Za Xbox 360 pretpostavljam i nije toliko bitno jer su vise-manje sve igre u 720p. Doduse, zasad sam igrao Xbox 360 samo na TVu sa 1080p rezolucijom, i na takvom TVu sve je za 5.
Novaca previse nemam, tako da sam ogranicen na 3000 kuna.
Molim savjet koji TV da kupim

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Visenamjenski 32" LCD TV

Evo meni je baš danas stigao LG 32LK450 32". Koristit ću ga manje-više za iste stvari kao i ti (PC, xbox, IPTV). Mogu ti reći da sam za cijenu koju sam ga platio (3100kn) ugodno iznenađen kvalitetom slike i kvalitetom samog uređaja. Veliki plus mu je i FullHD DivX preko USB-a koji radi savršeno (isprobao 3 filma u 1080p i rade glatko). mkv nažalost nije mogao pročitat ali moram još malo kopat po netu, možda ima neki fw koji to popravlja.

 

EDIT: možeš ga naći i za manje novaca, mislim da je cijena za keš negdje oko 2600kn ;)

Basically any Mac is now an overrated/overpriced PC...
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2011 13:00 (dark_wizz).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Visenamjenski 32" LCD TV
dark_wizz kaže...

Evo meni je baš danas stigao LG 32LK450 32". Koristit ću ga manje-više za iste stvari kao i ti (PC, xbox, IPTV). Mogu ti reći da sam za cijenu koju sam ga platio (3100kn) ugodno iznenađen kvalitetom slike i kvalitetom samog uređaja. Veliki plus mu je i FullHD DivX preko USB-a koji radi savršeno (isprobao 3 filma u 1080p i rade glatko). mkv nažalost nije mogao pročitat ali moram još malo kopat po netu, možda ima neki fw koji to popravlja.

 

EDIT: možeš ga naći i za manje novaca, mislim da je cijena za keš negdje oko 2600kn ;)

Cestitam kolega na novom TV-u :)

Jedan od prijedloga kojeg sam dobio od "strucne osobe" je LG 32LK530 model.

To je vjerojatno malo opremljeniji model od tvojeg.

Ima 100Hz, WiFi, cita mkv..... doduse neznam jel moze vuci titlove, to cu malo proguglat.

Vidim da je tvoj 50hz, a vecina igara za Xbox 360 je pravljena za 60Hz.

Jesi probao neku igru pokrenit, jel ima malog kasnjenja, laga ili neceg slicnog?

Ovaj 530 model je na 100Hz, neznam da li on u slucaju xbox 360 igara spusti na 50Hz ili moze spustit na 60Hz!?

I ako mozes napisat koju rijec glede rada na PC-u, da li su slova, ikone male ili nazubljene.. plz :)

 

Vjerojatno cu kupit u Ronisa, tamo je tvoj model 2800kn dok je model 530 3140kn.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2011 15:05 (Virty).
16 godina
offline
Visenamjenski 32" LCD TV

Ako misliš na čitanje titlova spremljenih zajedno s filmom ovaj moj to radi odlično pa mislim da bi i taj trebao. Što se igara tiče isprobao sam samo Halo jer je jedina koju trenutno imam doma i radi odlično, nema kašnjenja niti onog "blura" u meniju koji sam imao na starom LCD-u. Isprobao sam i PS3 i također sve radi savršeno. Spojio sam ga na PC (isprobao i HDMI-HDMI i DVI-HDMI konekciju) i izgleda normalno. Ne primjećujem nikakvo zamućivanje slova ili slično. Isprobao sam FullHD i 1600x900 reze i izgleda dobro. Ikone izgledaju također normalno. Stavit ću kasnije i neke slike (ako se iz njih bude dalo vidjet šta) samo da nađem digitalac.

Basically any Mac is now an overrated/overpriced PC...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Visenamjenski 32" LCD TV
dark_wizz kaže...

Ako misliš na čitanje titlova spremljenih zajedno s filmom ovaj moj to radi odlično pa mislim da bi i taj trebao. Što se igara tiče isprobao sam samo Halo jer je jedina koju trenutno imam doma i radi odlično, nema kašnjenja niti onog "blura" u meniju koji sam imao na starom LCD-u. Isprobao sam i PS3 i također sve radi savršeno. Spojio sam ga na PC (isprobao i HDMI-HDMI i DVI-HDMI konekciju) i izgleda normalno. Ne primjećujem nikakvo zamućivanje slova ili slično. Isprobao sam FullHD i 1600x900 reze i izgleda dobro. Ikone izgledaju također normalno. Stavit ću kasnije i neke slike (ako se iz njih bude dalo vidjet šta) samo da nađem digitalac.

Mislio sam na titlove istog imena kao i film, u istom direktoriju.

Super za Halo, mislim da na kutiji pise da je samo za 60Hz, al to je vec vjecna rasprava na netu dali Xbox 360 igre rade uredno na 50/100Hz TV-ima.

Sta vise citam, sve sam zbunjeniji :)

Jedni imaju problem, dok drugi ne. Mozda ovisi i o kvaliteti samog TV-a...

Za PC desktop rezu bi koristio 1920x1080, samo nisam bio siguran dali ce sve skupa izgledati sitno.

Ako tebi izgleda super, onda sve za 5 :)

Na maticnoj ploci imam DVI i VGA pa cu vjerojatno probat prvo spojiti preko DVI-HDMI adaptera.

Ako slika bude losa iz nekog razloga, mogu probat i VGA.

Ocekujem tvoje slike uskoro {#}

16 godina
offline
Re: Visenamjenski 32" LCD TV
Virty kaže...
Ocekujem tvoje slike uskoro {#}

Evo poslikao sam napokon, ali ne vidi se to nešto najbolje jer ne znam kako podesit digitalac za ovo (nisam neki fotograf baš). Ugl mislim da ćeš skužit što sam htio pokazati slikama, da nema onog blura oko ikona i teksta i da nema "oštrih" rubova oko ikona. Ako treba pokušat ću sutra kad mi sister dođe doma poslikat ponovno jer ona se ipak razumije u to podešavanje digitalca

 

slike

 

EDIT: i moj je uspješno pročitao mkv, film koji sam pokušavao pustit je bio oštećen i zato ga nije htio pročitat

Basically any Mac is now an overrated/overpriced PC...
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2011 21:43 (dark_wizz).
16 godina
offline
Re: Visenamjenski 32" LCD TV
dark_wizz kaže...
Virty kaže...
Ocekujem tvoje slike uskoro {#}

Evo poslikao sam napokon, ali ne vidi se to nešto najbolje jer ne znam kako podesit digitalac za ovo (nisam neki fotograf baš). Ugl mislim da ćeš skužit što sam htio pokazati slikama, da nema onog blura oko ikona i teksta i da nema "oštrih" rubova oko ikona. Ako treba pokušat ću sutra kad mi sister dođe doma poslikat ponovno jer ona se ipak razumije u to podešavanje digitalca

 

slike

 

EDIT: i moj je uspješno pročitao mkv, film koji sam pokušavao pustit je bio oštećen i zato ga nije htio pročitat

E sad si vec na konju kad ide i mkv uredno, i ne treba ti HTPC na tom TV-u {#}

Slike izgledaju uredno, samo mi bode oci WoW ikonica :)

Hvala za slike.

16 godina
offline
Visenamjenski 32" LCD TV

Ma nemaš frke, ako imaš još kakvih pitanja samo pucaj. Dobro sam istestirao tv danas i razmišljam o kupovini nosača i montaži na zid i umirovljenju monitora za svagda. a što se wow ikonice tiče - prelijen sam za promijenit u nešto drugo ;)

Basically any Mac is now an overrated/overpriced PC...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Visenamjenski 32" LCD TV
dark_wizz kaže...

Ma nemaš frke, ako imaš još kakvih pitanja samo pucaj. Dobro sam istestirao tv danas i razmišljam o kupovini nosača i montaži na zid i umirovljenju monitora za svagda. a što se wow ikonice tiče - prelijen sam za promijenit u nešto drugo ;)

I ja planiram svoj LCD monitor LG 24" prodat i ostat na LCD TV-u.

Ionako mi je PC za povremeno surfanje + torenti, za nesto zahtjevnije imam ok laptop.

Inace, i ja sam skoro 4 godine imao tu ikonicu :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice