100% disk usage od pagefile.sys

poruka: 6
|
čitano: 1.788
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
100% disk usage od pagefile.sys

pozz, u task manageru mi kod pokretanja igre archeage , disk usage skoci na 100% , iako najveci potrosac u task manageru bude navedena igra sa nekih 10-20 mb/s . u resource monitoru vidim pagefile.sys na prvom mjestu . jel to normalno il mi disk krepava. komp sav trza i neupotrebljiv dok ne zagasim igru.

inace imam 4gb memorije al bude iskoristeno nekih 60-70% max.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: 100% disk usage od pagefile.sys

imao sam slican problem, meni se to dogadjalo odmah prilikom paljenja kompa, a ne zavisno o programu/igri. to sam rijesio na ovaj nacin;

pisem sa mobitela bez kompa tako da ide iz glave, za windows 7,8:

 

1. desni klik na my computer

2. advanced system settings (negdje sa lijeve strane)

3. klikni na tab advanced

4. performance - settings

5. onda opet tab advanced

6. change

7. kvacica na manage paging file for all disks ili nesto slicno

8. i dolje stavit no paging file, takodjer mozes probat i sa system default il kako vec pise

9. klikni set, ok

10. resetiraj i javi... nadam  se da je pomoglo

so we agree? i wont tell anyone if you dont.
13 godina
offline
100% disk usage od pagefile.sys

pozz, jesam , sad igram bez paging file, i baca da nema dovoljno memorije nakon nekog vremena, nemogu ni browser otvorit kad je igra u pozadini, cini mi se da je igra u banani, ima memory leak.

moram vise memorije nabavit a ddr2 je skup i tesko nabavljiv, vrijeme je za promjenu stroja :D

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: 100% disk usage od pagefile.sys

Prvo sam isao vidit min. system req za igru i tvoj pc(ako je ovaj pod moj pc) trebao bi vrtit tu igru na nekim ajmo rec medium stavkama, zatim sam malo proguglao archeage problems, i naisao na svakakve probleme, cak ljudi sa ajmo rec gaming masinama ne uspjevaju igrat bez problema, neko opcenito misljenje je da igrica konstantno puni radnu memoriju a ne brise iz nje ono sto vise nije potrebno, tako da i sa 16gb rama imas isti problem.

 

Da li imas sve patcheve od igrice?

Da li si je probao pokrenut u windows compability modu u windows xp modu,

da li se moze igra pokrenut u directx 9,

probaj instalacijski folder stavit van windows defendera tj. Izuzet ga od provjere https://grok.lsu.edu/m/article.aspx?articleId=14199

Ugasit real time protekcije u antivirusima

 

so we agree? i wont tell anyone if you dont.
13 godina
offline
100% disk usage od pagefile.sys

sve sam probo, igram dx9 , i zagasen antivirus, igra je u problemu da, ima memory leak i na dx9, ima ljudi sa 16gb memorije i vise od pola im pojede sta duze igraju.

mora se cekat da oni nesto naprave.

nego meni nije jadno zasto pagefile.sys tolko uspori hard, mozda treba veci pagefile? bio mi je 8gb iako je to nepotrebno jer vidim na monitoru da uzima nekih 3.5gb pagefile.

a ovo za usporavanje harda, mozda mi je hard u banani, ima vec 7 godina. mozda ispisuje na bad sector pagefile iako je proso chkdsk bez greska.

 

neznam vise, sad picim bez pagefile i nekoristim nis drugo nego igru, jer da ocu otvorit browser, rusi se :D

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: 100% disk usage od pagefile.sys

A neznam vise sta da ti kazem, ali sumnjam da je hard disk kriv. Po iskustvima drugih, krivo je kodiranje igre, sto ce valjda ispravit. Ipak su im update-i i patchevi relativno ucestali. Da li netko od frendova igra, kako njima funkcionira? Da li imas mogucnost isprobat je na nekom drugom kompu.

 

Mozda da se javi netko tko ima vise iskustva tj. igrac te igre pa proba pomoc.

so we agree? i wont tell anyone if you dont.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice