Dal' je vrijeme za novi hard?

poruka: 10
|
čitano: 1.477
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Dal' je vrijeme za novi hard?

Pozdrav svima. Već neko vrijeme imam jednu dilemu i nadam se da ćete mi pomoći u tome da je rješim. Imam 3 harda, jedan ima još 4 mjeseca garancije, druga dva su stara po 8-9 godina i imaju 18 000 i 15 000 radnih sati. Dal' im je vrijeme za mirovinu? Za sad se dobro drže, ali kažem.. stari su. Ne znam što da radim s njima. Mjesta imam dosta na kompu, ali se radi o tome da se bojim da ne riknu. Dal' da kupim još jedan hard od 1TB i da umirovim ova 2? Što vi mislite?

 

PS. prijedlozi o SSD 250GB otpadaju, jer sam ga imao, nije to za mene. Preferiram hard-ove.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dal' je vrijeme za novi hard?

Provjeri diskove s HD Tune-om i Hard Disk Sentiel-om i oni će ti reći ima li kakvih problema s diskovima. Ako si zadovoljan kako diskovi rade sada i ako programi izjave da nema nikakvih problema, ne vidim razlog za zamijenu.

9 godina
neaktivan
offline
Dal' je vrijeme za novi hard?

Provjeravao sam stanje Crystal Disk Infoom prije 2 dana, sve je super - tako kaže program. Znači jedan glas za ostajanje. :D Ne znam koliko su ovi drugi navedeni programi različiti - ali mogu provjeriti u njima, nije greda.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Dal' je vrijeme za novi hard?

Samo 18.000, odnosno 15.000 radnih sati za desetak godina korištenja? Previše paziš na te diskove, stari moj.

vocap, bičz?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dal' je vrijeme za novi hard?
Premeseagry kaže...

Provjeravao sam stanje Crystal Disk Infoom prije 2 dana, sve je super - tako kaže program. Znači jedan glas za ostajanje. :D Ne znam koliko su ovi drugi navedeni programi različiti - ali mogu provjeriti u njima, nije greda.

Provjeri još s HD Tune-om i Hard Disk Sentiel-om pa da budeš siguran.

9 godina
neaktivan
offline
Dal' je vrijeme za novi hard?

http://oi65.tinypic.com/2nurwpv.jpg

 

Neće se prikazati stanje jednog diska u jednom programu, jer je prije bio prijenosni hard te je sada unutarnji hard..

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dal' je vrijeme za novi hard?

Prema ovome je sve u redu s diskovima. Moj glas, ako si zadovoljan kako sada sve radi, nemaš potrebe za kupovinom novog harda.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2016 18:49 (Marko :D).
11 godina
offline
Dal' je vrijeme za novi hard?

evo kad je vec otvorena tema da pitam.jucer sam bas skinuo hd tune bez razloga znaci nisam primjetio nikakve probleme u radu,ali za jedan disk mi javlja error.sentinel kaze health na 38% i jos 45 dana "zivota". koliko je to precizno? nemam nikakve vazne stvari na tom disku da bi se brinuo jako, ali eto..dal bih trebao kupiti novi hard?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dal' je vrijeme za novi hard?
siw1 kaže...

dal bih trebao kupiti novi hard?

Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

 

Koristi dok radi i onda kupi novi.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
13 godina
offline
Re: Dal' je vrijeme za novi hard?

Nije moguće odrediti koliko je točan pojedini alat za provjeru zdravlja HDD-a zato i preporučamo korištenje kako HD Tunea tako i Hard Disk Sentiela. Vrijeme trajanja HDD-a u Hard Disk Sentielu nije 100% točno, to ti samo govori koliko će otprilike raditi HDD.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.10.2016 18:52 (Marko :D).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice