Dell studio 1735

poruka: 2
|
čitano: 1.851
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Dell studio 1735 SATA konektori

Pozdrav, molim savjet u vezi navedenog laptopa i njegovih SATA priključaka.

 

Budući da je njegov HDD počeo pokazivati znakove starenja ("krčanje" dok radi) odlučio sam promijeniti isti pa sam kupio SSD Samsung 840 EVO od 120GB. Prije kupovine sam instalirao program HWINFO koji za moju matičnu piše (Intel PM965 (Crestline-PM) + ICH8M) sata interface supported - Gen 2. Nakon ugradnje SSD-a i fresh install Windows 8.1 opet instaliram HWINFO gdje mi piše da SSD radi na Gen 1. tj. SATA 1 protokolu, a ne SATA 2. Pronjuškam malo po forumima na internetu i saznam da iako ova matična podržava SATA 2 ekipa iz Della je blokirala sva tri SATA konektora na SATA 1 i da tu nema pomoći. 

 

Pomirim se ja s time (ko mi je kriv kad češljam internet nakon kupnje, a ne prije), skinem s interneta najnoviju verziju Sasmung Magician Softwarea (koji služi za upravljanje SSD-om) i uđem u program kad mi on veli: Warning: SATA 6Gb/s (SATA 3) available! You must connect your SSD to SATA 3 to get full performance.

 

Pa vas molim za pomoć: dali stvarno moj laptop raspolaže SATA 3 konektorom (i ako da, kako da istog nađem) ili je program nešto zabrljao? 

 

Napominjem da imam i eSATA/USB 2.0 konektor. Mislio sam da je to taj SATA 3 dok nisam saznao da isti radi samo kao USB (na više foruma se ljudi žale na ovu činjenicu, a i HWINFO mi potvrđuje isto: External SATA - not capable). Iz Della odgovaraju da za eSATA funkciju fali neki kontroler na matičnoj. Pa što su ga onda uopće stavljali...

 

Hvala na pomoći.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Dell studio 1735

Bump. Itko da zna?

 

I dalje radi samo na SATA 1

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2016 9:17 (struja1911).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice