DVD ROM ne prepoznaje DVD-e

poruka: 27
|
čitano: 31.739
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
DVD ROM ne prepoznaje DVD-e

Pozdrav,

 

 Imam Pionnerov DVD-RW  DVR-216D. Od prije jedno 5 mjeseci poceo sam imati probleme s citanjem DVD medija dok su se CD-i uredno čitali. Star je oko 2 i pol godine, no eto sada uopce ne cita DVD-e samo CD-e. U slucaju kada ih proba ocitati onda se ili "muči" (loading bar itd.) ili uopce ne očita (kao da je prazan DVD ROM).

 

Samo me zanima dali je do leće i sličnog pa da kupim novi ili moze biti softverske prirode. Btw. pokusao sam reinstalaciju uređaja ali isto bude.

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVD ROM ne prepoznaje DVD-e

da ti nije do windowsa,imao sam ja sličan problem,i reinstallirao sam windowse i sve je normalno radilo..pričekaj odgovor iskusnijeg forumaša..

LP

Alen

15 godina
offline
Re: DVD ROM ne prepoznaje DVD-e

-sve se kvari...

-CD i DVD optika je neovisna (može jedno raditi drugo ne..)

-eliminiraj soft uzrok, bootaj s LiveCD (DVDa)...

-uvjek može biti i drugi krivac, kao loš kabel, kontroler.. no za ovaj slučaj kad CD radi DVD ne radi, to nije. (nisu ni driveri). Najvjerojatnije je crko DVD.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
protjeran
offline
Re: DVD ROM ne prepoznaje DVD-e

Prije nego kupis ''novi'' pokusaj sljedece, odi u trgovinu, malo veci shoping centar, imas CD za ciscenje optike, i prilozenu tecnost za ciscenje, nakapaj tecnost na cetkice i onda ocisti citac, ako ne bude radilo poslije onda kupit novi.Ipak da bacis pare na glupost a mozda se samo laser zaprljao i nemoze fino da cita, ja ponekad znma crne cetkice naci koliko prljavstine bude na tom laseru.

http://s3.ba.bitefight.org/user/bite/132359
16 godina
offline
DVD ROM ne prepoznaje DVD-e

ako je uključen AHCI mod pokušaj reinstalacijom tog drivera - moguce da i reinstalacija windowsa moze pomoci upravo zbog diranja u te drivere

uglavnom trebalo bi se malo pozabaviti time (razloga za problem moze biti dosta), ako neke dvd hoce neke nece treba vidjeti jel se moze nadogradit firmware

ako bas sve nece onda je mozda przilica osla.... no prije se treba uvjeriti u kojem su modu uređaji ako se adi o ahci (pretpostavljam da raid nije), probat s driverom

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: DVD ROM ne prepoznaje DVD-e

Cisto sumnjam da je dirano u AHCI mod, jer ako je do sad radila a nije prcko po BIOSU sto cisto sumnjam jedina mogucnost se stavlja da nije nestalo struje basssss duugo da se iscrpila Bios baterija pa da se Bios restartovao.Probaj ocistit, obicno to i bude nekazem sigurno ali bude vecinom jer ako puno przis i citas vremenom se nakupi necega - cega ne znam ali eto.Taj CD kosta malo vise nego ovaj obicni cd.

http://s3.ba.bitefight.org/user/bite/132359
16 godina
neaktivan
offline
DVD ROM ne prepoznaje DVD-e

To sam i mislio napraviti, ne prckam po biosu ... barem ne često i te opcije.

 

U biti budem bas tamo otisao sad malo vidjeti sta mogu reportati nazad.

 

Thx.

 

EDIT:

 

Imam instalirane Windowse 7 x64, AHCI mod nije ukljucen. Jedina aplikacija koja se ikad dirala u bilosta sa driveom je ConvertXtoDVD. Ipak, sjecam se da i kad npr. przim DVD-e da ih dobro ne sprzi ili ima problema s time. Mogu testirati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2011 17:20 (ReiKo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
DVD ROM ne prepoznaje DVD-e

Ma kakvi...aplikacija za przenje se zaledi kada je DVD unutra jer ovaj pokusava mrkotrpno prepoznati DVD medij.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
DVD ROM ne prepoznaje DVD-e

Da, jasno mi je jbg... samo mi je žao ako je nešto drugo da ne skužim problem, da znam u čemu je problem itd...nije problem dati 150kn za novi CD/DVD Rom...

 

Imao sam ovakvo nešto na umu:http://www.links.hr/index.php?naziv=DVD%B1RW+LG+GH22NS%2C+22x%2C+crna%2C+SATA%2C+Dual+layer%2C+bulk&option=artikl&id_kategorija=0521121&id_artikl=052.112.257

 

LG me nikad nije razočarao, šteta što je bilo samo Pionnera tada za kupiti kad sam gradio ovaj komp.

Ima li tko kakvih komentara na gore navedeni LG? Nisam našao baš na netu reviewova.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
DVD ROM ne prepoznaje DVD-e

Ali opet varira kvaliteta proizvodnej zar ne?

 

tako da ono...vazno je posto nije isto ako uzmem neku bolju tvrtku koja je poznata po kvaliteti nego neku drugu. Uglavnom ako netko ima komentara vezanih uz ovaj LG neka kaze 0)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DVD ROM ne prepoznaje DVD-e
ReiKo kaže...

Ali opet varira kvaliteta proizvodnej zar ne?

 

tako da ono...vazno je posto nije isto ako uzmem neku bolju tvrtku koja je poznata po kvaliteti nego neku drugu. Uglavnom ako netko ima komentara vezanih uz ovaj LG neka kaze 0)

uglavnom je to isto... promijenio sam LG, Pionner, NEC pa opet i sve su radile.... jedino je moja zamjerka na NECovu bila nešto veća buka

začudo, nikad mi ni jedna pržilica nije krepala, no ja nisam korisnik koji je svaki dan pržio 5 diskovs

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.6.2011 19:17 (igy).
16 godina
offline
Re: DVD ROM ne prepoznaje DVD-e
Whatever kaže...

Nemoj se više opterećivati "firmama", jer svi trpaju istu mehaniku u druge otisnute kutije, i sonyoptiarc i LG i samsung, i Asus, svi osim Plextora.

 

Gledaj da ima bar 2 god garancije i piči.

Plextor već godinama ne proizvodi svoje uređaje, zadnji njihov uređaj je bio 760(S)A, a prije njega 716(S)A.

 

Enivej, OP, izvadi DVD van, otvori ga, i očisti leću sa malo vatice (štapić za uši je OK) i vrlo razblaženim deterđentom za suđe. Nemoj alkoholom jer će ti alkohol samo razmuljati masnoću i prljavštinu. Nakon toga pobriši sa suhom vaticom, te sklopi uređaj i vrati ga nazad i isprobaj. Ako nakon toga ne radi, kupi snimač sa najduljom garancijom.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DVD ROM ne prepoznaje DVD-e
Whatever kaže...

nije točno;

ovih najnovijih modela je bilo i u Rvackoj prije 2-3 mjeseca

 

PX-L890SA

 

KLIK

Taj specifičan model je LiteON ili Optiarc, jer i LiteON radi rebrandanje.

Kao što rekoh, Plextor već godinama ne proizvodi svoje driveove, nego ih rebrandira.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DVD ROM ne prepoznaje DVD-e
Whatever kaže...

Meni je bitno da piše na boxu Plextor i da košta 550 kn, a i za driveove me zaboli jer Plextor neće pljunuti svoje ime na krš.

Kao što neće ni Mercedes staviti svoje ime na Zaporožec {#}

 

lp

Reci mi koju grafičku karticu želiš, a ja ću ti dati svoju 9600GT po cijeni i u kutiji od te grafičke {#}

Ovo što si izjavio nema veze sa pameću. Dakle, bitan ti je brand, a ne i koji je to drive u stvari?

Za tri puta manje novaca možeš dobiti drive identičnih karakteristika.

Da bi drive bio genuine Plextor, mora podržavati GigaRec, VariRec, PoweRec, SecureRecording te Q-Check. Sve ostalo su rebrandovi.

Nemoj biti uvjeren da Plextor naručuje neke specijalne drajvove da bi na njih nalijepio svoj logo. Crossflash je često moguć.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DVD ROM ne prepoznaje DVD-e
Whatever kaže...

To što si ti na nekim forumčićima pročitao da je to isti drive kao i u Plextoru, netko te nasamario.

Biti će sličan no s kvalitetnijim dijelovima, žižku ?

Hydrogenaudio, zajedno sa ClubMyCE (ex CDFreaks) su relevantni po tom pitanju.

Tvoje mišljenje, koje nije potkrijepljeno dokazima, nije relevantno u tom slučaju.

Da, Plextor već godinama uzima obične driveove i na njih stavlja svoj logo i svoj firmware. To je sva razlika. Mehanika je identična, a i kvalitet snimke.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: DVD ROM ne prepoznaje DVD-e
Whatever kaže...

Nisi me pojmio.

  Ma on te super poima ali ti ili ne zelis skopcati ili se bezveze kontras. Ovo je praktika (kao sto Father Dougal kaze) kod skoro svih proizvodaca. Na primjer LiteOn se sasvim uredno pretvori u Pioneer przilicu, LG u Samsung....

Nekadasnji HP snimaci koji su snimali na x4 su se sasvim lagano pretvarali u Sony koji snima na x8 itd.

Razlika je dakako u:

  • Naljepnici
  • Opremu koja ide uz snimac (kablovi, software)
  • Garancija
  • Dubina novcanika onog koji kupuje LiteOn ili Plextor

 

Ili uprostenije receno, situacija je slicna kao sa proizvodacima CD/DVD-a.

There's no device known to mankind that will prevent people from being idiots
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.7.2011 16:42 (Lazarus Long).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DVD ROM ne prepoznaje DVD-e
Whatever kaže...

Vi nemate dokaza za tu tvrdnju, osim kojekakvih natpisa poluobavještenih forumskih "znalaca" ili kojekakvih stranjskih web inf siteova.

Tvrdim da Plextor još uvijek sebi "naručuje" pogon od kvalitetnijeg materijala nego što trpaju u ostale pržiljic.

Dakle, ja kao tvornica za Plextor na istom stroju radim drive od boljih materijala a kad radim za ostale onda upotrijebim lošije legure, gumice, plastiku itd.

Vi dokažite da nije tako.

:) kaj je bilo, pljunul si masu love za drive koji nije genuine Plextor?

Nemoj se na nas ljutiti. Ako ti tvoj Plextor ne podržava tehnologije koje sam naveo u prijašnjem postu, znači da nije u pitanju Plextorov uređaj, nego rebrandirani.

 

In drives which have been rebranded, the original outstanding functions of PlexTools are not supported. Examples below:

    Plextor PX-750A is a TEAC DV-W516E.
    Plextor PX-800A is a Sony NEC Optiarc AD-7170A.
    Plextor PX-880SA is a LiteOn iHAS424-A.
    Plextor PX-B300SA is a LG GGC-H20L.

Recent drives such as PX-880SA can be used with PlexUTILITIES instead, which allows for drive and disc control and quality check functionality.

 

Kako se zna da je drive rebrand? Tako da ga se otvori, i usporedi sa driveom na koji se sumnja, ako su ploče identične, napravi se crossflash. Ako drive radi, veći dokaz ti ne treba.

To rade na CDFreaksima. To, i činjenica da svi rebrandovi ne podržavaju napredne funkcije koje sam već naveo, govore o tome da li je drive originalan Plextor.

Rekoh već koji su zadnji originalni driveovi. Ostalo je sve rebrand.

A ti kako god želiš. Ako smatraš da ljudi na CDFreaksima, koji se testiranjem driveova i medija bave već pun K godina, ili Hydrogenaudio koji okuplja vrhunske profesionalce iz audio svijeta i potpisuju se imenom i prezimenom nisu tako relevantni kao ti, kojem je ime "Whatever", onda smatram da je diskusija završena.

Testovi na raznim sajtovima, koje su obavili različiti ljudi, su dokazali da Plextor radi rebrandiranje. Malo googlanja pa se sve da doznati.

A ti, koje si ti argumente ponudio? Nisi. Ponudio si vlastito mišljenje, bez argumentacije, da bi opravdao činjenicu da si preplatio uređaj. OK, super, ako tebe to veseli. Ja sam ti samo rekao kako stvari stoje.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: DVD ROM ne prepoznaje DVD-e

E sad mnogi bi se mogli naljutit na mene al nikad nisam vjerovao da se oko jedne od najprostijih komponenti moze dici tolika halabuka.Kad je ovakva halabuka oko DVD przilice, sta bi bilo da je u pitanju proc ili maticna  {#} a kupi przilicu koja ti odgovara, pokrij se sa nolko love kolko mos izpljunut, przi radi, uzmi duzu garanciju i przi, kad rikne kupis novu i eto.Nisam ''sirovina'' al pa ne stavlja na diskove tajne vladine podatke o broju spijuna CIA -e neg obicni kucni korisnik.{#}

http://s3.ba.bitefight.org/user/bite/132359
16 godina
offline
Re: DVD ROM ne prepoznaje DVD-e
311008 kaže...

E sad mnogi bi se mogli naljutit na mene al nikad nisam vjerovao da se oko jedne od najprostijih komponenti moze dici tolika halabuka.Kad je ovakva halabuka oko DVD przilice, sta bi bilo da je u pitanju proc ili maticna {#} a kupi przilicu koja ti odgovara, pokrij se sa nolko love kolko mos izpljunut, przi radi, uzmi duzu garanciju i przi, kad rikne kupis novu i eto.Nisam ''sirovina'' al pa ne stavlja na diskove tajne vladine podatke o broju spijuna CIA -e neg obicni kucni korisnik.{#}

ocito nisi posjetio temu phenom II X4 970 ili 1055T

11 godina
neaktivan
offline
DVD ROM ne prepoznaje DVD-e

moze li meni neko pomoci imam dvd-rw rom i on lako prepoznaje CD a tesko DVD i przi samo cd a nece DVD.

izo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: DVD ROM ne prepoznaje DVD-e

kupi novi

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
11 godina
neaktivan
offline
Re: DVD ROM ne prepoznaje DVD-e

ozbiljno

izo
14 godina
moderator
offline
Re: DVD ROM ne prepoznaje DVD-e

pa ozbiljno...

ako ne radi kako treba kupi novi...sad su barem jeftini...

 

a popravit nemaš što...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
11 godina
neaktivan
offline
Re: DVD ROM ne prepoznaje DVD-e

da al mi je cudno zasto hoce cd

izo
13 godina
protjeran
offline
DVD ROM ne prepoznaje DVD-e

e i ja imam isti problem cita mi samo cd a nece dvd od danas "crko" sve je uredno radilo nego kad sam instalirao windowse, hard diskovi i przilice su bile po abecedi krivo raspodijeljeni jer sam hdd prepolovio pa nije bilo po abecedi.

ja sam sve poredao po abecedi i dosla mi je napomena da ako to napravim da pogon nece mozda ispravno radit. ja sam stisnuo da i sve je bilo uredu. restartao komp i od tada samo cd cita.  Kako sam promijenio slvo pogona? tjt kako sam poredao?  Otisao u upravljacku plocu i computer managment i tamo change letter of drive. plz ima li koji program da rijesi problem. pokusao sam vratit, isti problem samo cd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
DVD ROM ne prepoznaje DVD-e

Imam Toshibu Tecru A2 , dvd citac mi je radio normalno, ali posle nekog vremena je poceo da zeza, neke dvd-ove hoce da ocita dok neke NE, cd-ove sasvim normalno ocitava, pre par sati sam mu uradio i Windows XP sp2, i nista se nije promenilo... Molim vas da mi neko pomogne ne znam sta vise da mu radim... :/

Dvd je ubacen, u njemu je windows 7 Dvd je ubacen, u njemu je windows 7
Kada otvorim izgleda kao da je prazan, ali nije... Kada otvorim izgleda kao da je prazan, ali nije...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
DVD ROM ne prepoznaje DVD-e

Kupi novi!

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice