Externo 5.25" SATA kućište?

poruka: 9
|
čitano: 3.556
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Externo 5.25" SATA kućište?

Da li netko zna za neko eksterno 5.25" SATA - USB kućište (znači za optički uređaj) koje je dobavljivo u domaćim trgovinama? Ja nisam ništa našao, samo 2.5" i 3.5" primjeraka.

Znam da se može kupiti "tvornički" USB optika, ali nije mi do DVD-a nego do blu ray pržilice koja na USB-u košta nekih 750+ kn. Na netu izvan HR sam našao jedino jedno Icy Box kućište, ali je također rijetko dobavljivo, a i koštalo bi nekih 600kn sa poštarinom pa baš nije neki plan.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.4.2017 14:43 (Solo761).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Externo 5.25" SATA kućište?

Već imaš običnu pržilicu ? ako ne, ovaj Samsungić nije loš ...

 

https://www.centro.hr/blu-ray-opticki-uredjaj-samsung-se-506cb-rewriter-external.aspx

 

Malo je spor, snimanje sa Verbatimovim medijima se na kraju svede na 2x, ali ako ne koristiš često, može se tolerirati.

Meni služi sa backupe konačnih, nepromjenjivih arhiva, naravno tek kao dodatna varijanta uz 2-3 kopije po hard diskovima i cloudovima :)

M-disc medije još nisam probao, ali podržava i njih (1000 god. deklarirana trajnost zapisa).

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Externo 5.25" SATA kućište?

Taj bi bio OK, i pikirao sam čak da to ubodem, no nije mi se žurilo, mislio sam da će biti i kasnije i sada ih više nema u ponudi nigdje, na nabava.net ništa ne pronalazi, a ovaj link sa centra je nažalost od prije, više ga nemaju u ponudi :).

Imam već 5.25" pržilicu, zato i gledam da li ima neko kućište za razumne novce. Imam čak jedno staro IDE 5.25 kućište pa mi se sve čini da ću pogledati koliko lufta ima i ako ima isprobati sa nekim SATA to IDE adapterom i vidjeti da li bi to šljakalo :D.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Externo 5.25" SATA kućište?

Šteta, ostali su prilično skuplji ... ja sam si htio uzet još jedan da imam i backup hardvera :)

Ako uspiješ nešto iskemijat javi, bar kako rade veliki 5.25" sa USB-SATA konverterima.

Možda im zbog malog interesa šire publike konačno padne cijena, meni se to i dalje čini kao dobra alternativa za backup.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Externo 5.25" SATA kućište?
Mladen kaže...

Šteta, ostali su prilično skuplji ... ja sam si htio uzet još jedan da imam i backup hardvera :)

Ako uspiješ nešto iskemijat javi, bar kako rade veliki 5.25" sa USB-SATA konverterima.

Možda im zbog malog interesa šire publike konačno padne cijena, meni se to i dalje čini kao dobra alternativa za backup.

 

Meni je to jedan od razloga bio zašto sam razmišljao o dodatnom preko USB-a. Ovo sa kućištem mi je jer razmišljam o novoj kištri, a ova moderna fancy više nemaju utore za 5.25'' pa mi jedino ostaje nekako ga pretvoriti u eksterno :).

Ja imam osjećaj da će im cijena samo skočiti baš zbog malog interesa. Proizvodnja staje, ostaju samo zalihe. Ali upravo to što kažeš, za backup nekih stvari super, no kako se net omasovio ljudi ništa ne arhiviraju, svi misle da će to moći skinuti sa neta kada/ako im zatreba :). Ja sam uglavnom prešao na vanjske diskove, ali za neke stvari su mi blu ray-evi najbolji.

16 godina
online
Externo 5.25" SATA kućište?

Da oba scenarija su moguća ... internet je super, raznu multimediju stvarno više nema smisla čuvati doma, ali za vlastite podatke je već druga priča.

Cloud je zgodna stvar ali mu baš ne vjerujem u potpunosti, više volim imati backup na dohvat ruke, a i nema toga toliko puno, ono najvažnije se može zbiti u nekih 1-2 TB. Blu-ray je po većini stvari inferioran hard diskovima, ali mu zato udari napona i magneti ne mogu ništa :).

 

Btw., jesi provjerio u ZIT-u da li je raspoloživ ovaj ext. Samsung ? Isto ga imaju na webu.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.4.2017 17:31 (Mladen).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Externo 5.25" SATA kućište?

Barem dok se prži na HTL medije :D. Još kada se proizvođači ne bi toliko trudili sakrivati taj podatak...

 

Nema nigdje, ni kod njih kada gledaš cjenik nema, samo preko google-a možeš naći link. Isto kao i na centro-u :/. Imam osjećaj da kada odu i ovi koji su trenutno u ponudi to će biti to.

Nisam stigao isprobati adapter sa IDE kućištem. Ispalo je da nemam viška SATA na IDE adaptera. Moram rašarafiti stari XBox "klasik" pa izvaditi iz njega, tamo je završio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Externo 5.25" SATA kućište?

Mali update, iznenadili me kinezi, stigli su adapteri za manje od 10 dana.

 

Stvar šljaka. Uštekao sam SATA na IDE adapter u DVD i onda to sve stavio u staro 5.25" eksterno IDE kućište, spojio i komp ga je uredno prepoznao.

Jedina mana je što je ovo IDE kućište USB 2.0 što znači max 30 MB/s, u teoriji, u praksi vjerojatno zavisi i koliko je dobra/brza sama ladica. Trebala bi raditi i blu ray pržilica, jedino što USB 2.0 znači da je maksimalna brzina 6x jer USB sučelje ne može povući brže.

 

Ovakav adapter sam koristio

 

http://www.gumptrade.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/1/7/17070008501-11.jpg

http://www.gumptrade.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/1/7/17070008501-13.jpg

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2017 1:22 (Solo761).
Moj PC  
0 0 hvala 2
15 godina
offline
Externo 5.25" SATA kućište?

I mene bi nešto takvo zanimalo i našao sam na službenoj stranici delocka: http://www.delock.com/produkte/G_42484/merkmale.html?setLanguage=kr

 

ali nema ništa ovakvo za kupiti.

 

Mene je zanimalo za lg blu ray combo (sata3). Za blu-ray nije dobro koristiti sata na pata adapter jer se gubi previše na brzini prijenosa, bar sam tako pročitao na tomshardware forumu.

"In space no one can hear you scream, unless it's a battlecry of a ..."
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice