Greška kod snimanja DVD-R

poruka: 13
|
čitano: 6.926
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Greška kod snimanja DVD-R
Pozdrav!

Kupio sam DVD-R spindle 10 komada Verbatim. Imam Optiarc 7200a snimač. Pokrenem snimanje (manje od 4.706 GB podataka) i na kraju kad bude 100% javi:
"writer error (illegal request (logical block address out of range)) burn failed" i izbaci dvd koji, naravno, nije ispravno snimljen...
Program je deep burner, ali probao sam još prije sa nerom, cdburnerxpom i još nekoliko i uvijek mi javi tu grešku. Već mi je nekoliko dvd-ova propalo tako. Kad ponovno pokrenem snimanje onda iz trećeg-četvrtog pokušaja ispravno snimi, ali ne 16x brzinom nego 20x. Na verbatimu piše da je max 16x, a meni se ne pojavi nijedna sporija brzina. Probao sam prazan staviti pa mi cdcheck pokaže neke 3 pogreške...

Jel mi hoće netko objasniti što se dogodilo?
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Greška kod snimanja DVD-R

Javlja li se greška kada koristiš DVD-R diskove drugog proizvođača?

Isto tako, javlja li se kada koristiš DVD+R?

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
14 godina
neaktivan
offline
Greška kod snimanja DVD-R

Javlja. Isto kad koristim druge medije CD, CD-RW, DVD-/+RW i druge proizvođače. Jedino ponekad snimi, ali ne izbaci medij i računalo se smrzne, onda isključim napajanje pa ga ponovno pokrenem, a onda vidim da je medij ispravno snimljen. Najnoviji je firmware.

DVD+R nisam još nikad koristio.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Greška kod snimanja DVD-R

Jel se još kome to dogodilo?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Greška kod snimanja DVD-R

Meni, na starom PCju, ali komp je bio u totalnom rasulu. Krcat programima, smećem, virusima, podizao je sustav 15 minuta...

 

Jesi guglao taj problem?

Specijalna anti Cyber-teroristička jedinica
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Greška kod snimanja DVD-R

Jesam, ali nisam našao rješenje, zato sam se javio ovdje.

 

Meni je komp nov, svježe instaliran win xp h.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2009 17:26 (ovojemojnadimak).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Greška kod snimanja DVD-R
ovojemojnadimak kaže...

Meni je komp nov, svježe instaliran win xp h.

Znači da je hardverski problem. Koliko je stara pržilica? Koliko često pržiš?

Specijalna anti Cyber-teroristička jedinica
14 godina
neaktivan
offline
Greška kod snimanja DVD-R

Godinu dana je staro računalo, ne pržim često, prosjek svaka dva tjedna 1 dvd.

 

Kada sam rekao nov, mislio sam da se to događalo od kada sam ga kupio.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2009 17:41 (ovojemojnadimak).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Greška kod snimanja DVD-R

Išao sam pogledati nerinim infotoolom, pa piše na blank dvd-u da ima kapacitet 4.38GB. Zbunilo me jer nekad neće ni manji kapacitet snimiti na dvd, a nekad ostane slobodno samo par kilobajta (oko 4.705GB), pa njih normalno snimi...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Greška kod snimanja DVD-R

Možda si koristio pogrešane dvd koje taj tvoj dvdne podržava ili nemože pržiti..

RIDER
15 godina
offline
Greška kod snimanja DVD-R

probaj nadogradit firmware za tu pržilicu, a provjeri dali ti radi u dma ili pio modu, ustvari kako ti inače čita cd-e ili dvd-e, onako brzo ili polako....

ako je na xp-u imaš li aspi drivere gore i probaj stavit ashampoo burning studio ili img burn.....

www.apriliabase.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Greška kod snimanja DVD-R

Nemožeš snimiti 4.7GB, kad na obični jednoslojni stane 4.4GB

 

Pisali su o to u Bugu, isto i ko i s tvrdim diskovima. Kupiš od 750GB, a dobjieš 724GB.

 

Možda ti je pržilica pokvarena, a možda su DVD s greškom, kupi DVD-R diskove druge firme pa probaj snimiti.

Torrent je zakon!! S Linuxom dobiješ kuću, a s Windowsima samo prozore. Staistika: 4 žuta , 3 cr vena- obnavljam svakim novim kartonom
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2009 10:00 (Koja_pila).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Greška kod snimanja DVD-R

Još sam ranije pregledavao i nadogradio najnoviji firmware, pregledao aspi. Ali bilo je isto. Nakon toga sam nanovo instalirao win, opet isto. Onda sam išao prćkati po registriju i servisima, nakon toga radi normalno. Količina podataka je bila točna, tj. kada piše 4.4 to je 4.7 u stvarnost (kao kada klikneš na hdd pa ti pokazuje skraćenu i punu verziju izračuna), ali mislim da nije to razlog, već neispravni mediji. Išao sam kupiti nove (kada sam skinuo plastični omot i otvorio spindle unutra je bilo puno prašine i smeća) prazne dvd-e i testirati ih, pa neki prikazuju grešku. Onima prije mislim  da je možda već prošao rok trajanja. (problem riješen) dvd za backup -> nevermore

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice