Hard disk - različit dan kupnje i garancije

poruka: 3
|
čitano: 1.031
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Hard disk - različit dan kupnje i garancije

Pozdrav,

imam  WD Blue  1TB, kupljen 10.4. 2014.  Imam nekih problema sa kompjuterom,te mislim da je do hard disk jer on krči,zuji, cvili.

Danas  sam išla pogleda stanje na  WD stranici i tamo piše  da je  garancija do 23.2.2016. što bi značilo da je  skoro  2 mjeseca prije nego što sam  ga ja kupila  ,možda korišten i popravljan i ja ga kupila.  Molim Vas  da mi kažete jeli to moguće da sam dobila korišteni pokvareni disk   i dali su podaci na WD stranici točni? Hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.5.2014 11:56 (Atomic-7).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hard disk - različit dan kupnje i garancije

Podatci na WD stranici se odnose na datum proizvodnje. Vrlo je moguće da je proizveden 2 mjeseca prije nego što si ga ti kupio. WD nema podatke o datumu kupovine od kojeg u stvari počinje teći garantni rok. Ovaj datum na WD stranici bi mogao biti bitan samo ako direktno reklamiraš disk njima što teško da ćeš raditi već ćeš reklamirati u prodavnici gdje je kupljen. Ili kod uvoznika ako je ta prodavnica u međuvremenu zatvorila.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Hard disk - različit dan kupnje i garancije

Da,rekli su da je taj datum na  stranici WD  u slučaju da izgubiš  račun i garanciju,pa se onda  od tog datuma računa,tako da je sve ok. Disk je na servisu, možda ću dobiti novi

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice