HDD na drugom komu (dock)?

poruka: 10
|
čitano: 1.203
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
HDD na drugom komu (dock)?

Crknuo mi je komp maloprije. 

 

Na HDD-u mi se nalaze izrazito važni projekti. Problem je što to nisu obični video i audio fileovi nego baš projekti u Adobe Premiere, After Effects, itd; koji nisu dovršeni. 

 

Da li je izvedivo da ja taj HDD stavim u ovo eksterno kućište: link, spojim na USB utor u laptop, uđem u HDD i bez problema pokrenem željene programe i dalje radim u njima? Znači da ne bootam windows sa tog HDD-a.

 

Postoji li opcija da ga bootam ak ovo prije ne može? Ili se mogu pozdraviti sa svim projektima?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HDD na drugom komu (dock)?
Kako mislis crkao komp? jesi probao resetirati bios? Izvadi kabao od napajanja i nakon toga izvadi bateriju sa maticne da resetiras bios, ako i dalje zeza probaj upaliti samo sa jednom plocicom rama. Napisi koje tocno komponente imas
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
HDD na drugom komu (dock)?

Izvedivo je ako hard nije u "totalnoj banani", npr ako se ne zeli spin up , ne mozes ga ni ucitati. Stavi ga u ladicu (ako imas eksterni disk, izbaci taj, ubaci "pokvareni", pokreni preko usb i pokusaj pristupiti podatcima). Upravo radim takvu stvar, osobi ne zeli pokrenuti windowse, ima samo c particiju, izvadio disk, ubacio u ladicu i pokrenuo na drugom laptopu i prebacujem podatke.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: HDD na drugom komu (dock)?
omgdajminick kaže...

Crknuo mi je komp maloprije. 

 

Na HDD-u mi se nalaze izrazito važni projekti. Problem je što to nisu obični video i audio fileovi nego baš projekti u Adobe Premiere, After Effects, itd; koji nisu dovršeni. 

 

Da li je izvedivo da ja taj HDD stavim u ovo eksterno kućište: link, spojim na USB utor u laptop, uđem u HDD i bez problema pokrenem željene programe i dalje radim u njima? Znači da ne bootam windows sa tog HDD-a.

 

Postoji li opcija da ga bootam ak ovo prije ne može? Ili se mogu pozdraviti sa svim projektima?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

 Ovo nije izvedivo na nacin da pokrenes programe sa tog hdda ali za to nemas ni potrebe. Ubacis taj hdd u drugi komp ili u ladicu a programe pokreces na kompu u kojem je taj disk. Npr imas komp B na kojem moras instalirati te programe koji ce onda otvoriti te projekte sa hdda iz kompa A koji je crkao.... Ne mozes pokrenuti programe sa hdda iz kompa a koji je crkao....

8 godina
odjavljen
offline
Re: HDD na drugom komu (dock)?
g3arv8 kaže...

Izvedivo je ako hard nije u "totalnoj banani", npr ako se ne zeli spin up , ne mozes ga ni ucitati. Stavi ga u ladicu (ako imas eksterni disk, izbaci taj, ubaci "pokvareni", pokreni preko usb i pokusaj pristupiti podatcima). Upravo radim takvu stvar, osobi ne zeli pokrenuti windowse, ima samo c particiju, izvadio disk, ubacio u ladicu i pokrenuo na drugom laptopu i prebacujem podatke.

 On zeli pokrenuti programe sa tog diska a to nije izvedivo osim ako su programi portable sto cisto sumnjam....

12 godina
offline
HDD na drugom komu (dock)?

Malo sam loše pročitao njegovu poruku. No ako preko ladice spoji taj disk, spoji na ispravno računalo, postoji mogućnost da i uspije pokrenuti neke programe.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: HDD na drugom komu (dock)?

Ma nema sanse da ce ti programi raditi....Zasto bi to radio? Instalira programe na novom kompu i samo ucita fileove tj projekte...

14 godina
offline
HDD na drugom komu (dock)?

kakvo pokretanje s tog diska, ili pokretanje instaliranih programa na kompu i čitanja projekata ?!?

 

ako se disk vidi u USB ladivi, kopiraj ono kaj je važno na komp koji radi s dobrim diskom, pa onda radi što hoćeš..

 

nikakve igre s sježenim diskom, to je nakon spašavanja podataka uteg za papir...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
HDD na drugom komu (dock)?

99% sam siguran da je HDD u redu. Nema slike na monitoru, a komp radi. Vjerojatno je procesor u pitanju.

 

Mogu onda bootati windows s tog HDD-a na drugoj konfiguraciji? Npr ako kupim novi komp ili na laptopu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HDD na drugom komu (dock)?

Informacija kao u prici, niti si napisao koje komponente imas niti kako je "crkao komp" ni nista drugo, niti jesi li testirao komp, probao resetirati bios, probao sa jednom plocicom memorije, sa drugiom napajanjem. Daj malo vise informacija ako ocekujes da ti ljudi pomognu

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice