HDD problem

poruka: 5
|
čitano: 2.186
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
S.M.A.R.T. status

Jucer kada sam palio pc mi je izbacilo S.M.A.R.T. status bad, backup and replace.komp je star godinu dana pa me zanima da li crkava hard ili ima nekog rijesenja?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
HDD problem

Nažalost ne, SMART upravo tome i služi da što ranije upozori da disk crkava.

Nisu sve greške iste odnosno ne mora značiti trenutnu katastrofu, ali ako su ti podaci imalo bitni, najprije ih kopiraj (ako je i OS na disku, bootaj sa nečeg drugog da što manje zapisuje).

Ima puno programa koji mogu očitati SMART status i prikazati cijelu listu sa označenim problematičnim parametrima, npr. CrystalDiskInfo, AIDA, Speccy ...

Ako imaš sreće, disk može još dugo raditi ali isto tako može izdahnuti isti dan ili kod slijedećeg reboota.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HDD problem

Isao sam trazit kutiju od harda i naletim na racun di pise da mi je jos pod garancijom..Sad samo treba cekat da onu posalju novi.

Hvala na odgovoru

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: HDD problem
Zec_94 kaže...

Isao sam trazit kutiju od harda i naletim na racun di pise da mi je jos pod garancijom..Sad samo treba cekat da onu posalju novi.

Hvala na odgovoru

Da, ali moraš im najprije vratiti stari za zamjenu.

Ne znam koliko su ti važni podaci na disku, ali garancija i mogućnost zamjene za novi je samo šećer na kraju.

U nekim slučajevima se plaća i desetke tisuća za spašavanje, tako da tih par sto Kn za novi disk ispadne nebitno.

 

 

 

11 godina
neaktivan
offline
HDD problem

Uspio sam spremit neke meni bitne podatke tako da u pon saljem njima u zg..Samo nadam se da ce se to brzo rijesit jer PUBG me ceka :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice