HDD problem...

poruka: 8
|
čitano: 5.541
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
HDD problem-ne prikazuje novi hard disk

evo ovako, imao sam do prije par dana samsung spinpoint f1 750 gb i nakon toga piknuo još jedan spinpoint f3 1 tb i tu dolazi do problema, u device manageru gledam i piše mi da radi,  ali ga nema u my computeru pa sad me zanima kak da ga natjeram da radi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HDD problem...

Jesi premjestio jumpere?? Za onaj disk koji hoćeš da ti bude primarni jumper prebaci na "Master",a onaj koji hoćeš za sekundarni prebaci na "Slave". Ako si sve dobro spojio,trebalo bi ti sve šljakat kak treba kad jumpere prebaciš.

Welcome to my nightmare!
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: HDD problem...
pc ovisnik kaže...

Jesi premjestio jumpere?? Za onaj disk koji hoćeš da ti bude primarni jumper prebaci na "Master",a onaj koji hoćeš za sekundarni prebaci na "Slave". Ako si sve dobro spojio,trebalo bi ti sve šljakat kak treba kad jumpere prebaciš.

a kak se to radi? malo sam mutav za te stvari...

14 godina
odjavljen
offline
HDD problem...

Desni klik na My Computer - Manage - Disk Management pa provjeri nalazi li ti se disk tu na popisu. Meni se znalo dogoditi da novom uređaju Windowsi ne dodijele ''drive letter'', odn. slovnu oznaku tipa ''d:''

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
HDD problem...

na disku na zadnjem kraju imaš mali kvadratić koji stoji na sitnim bodljicama iznad kojih (možda piše,ovisi o modelu hdd-a) MA, SL I CS.

Za disk koji hoćeš da ti bude primarni (onaj na kojem su ti windowsi) prebaci jumper na MA,a drugi stavi na Sl.

 

p.s evo ti slika

 

jumper jumper
Welcome to my nightmare!
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2010 14:35 (pc ovisnik).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
HDD problem...

ATA ili SATA disk?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HDD problem...

Ma daj, F3 nije PATA... Napravi u disk managmentu kak je rekao forumas Danijel. To bi trebalo rijesit problem

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HDD problem...

piše mi za taj 951,31 gb unallocated... kaj to znači?

 

EDIT: uspio sam... hvala svima na pomoći...

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2010 15:29 (smrad06).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice