Hdd update SEAGATE

poruka: 7
|
čitano: 3.263
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Hdd

pozz ovako imam 2 harda od seagate-a jedan od 600 i od 500gb i jucer mi je krepao (najvjerovatnije firmwire) ovaj od 500gb kupljen u vemilu tako da od zamjene nis.dal netko zna tko se bavi povratkom podataka iz hdd-a i di bi ga mogao zamjenit..  e i sad me jos zanima posto je i ovaj drugi isti hard pa se bojim da bi mogao i on otic, pa me zanima ako napravim update harda dal bi to pomoglo i dal se podaci prilikom updatea izbrisu...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Hdd update SEAGATE

I meni se isti takav problem dogodio. Kupio sam Maxtorov DiamondMax 22 STM3500320AS u HG-Šrotu i radio on godinu i dva mjeseca. Još je u nedjelju sve radilo i sad ugasim ja PC, odem spavat. Idući dan upalim komp, kad ono stoji na početnom ekranu za učitavanje. Stoji on neko vrijeme, mislim si ja ajd dobro valjda će se učitat i onda odjedanput krene da bi pokazalo "Disk Boot Failure". Restartam komp, opet isto. Pri trećem restartanju vidim da na listi gdje piše šta je sve uštekano u SATA2 utore vidim da nema diska. Prvo sam mislio da ne valja SATA kabel pa ga zamjenim. Opet ništa. Uđem u BIOS, tamo isto ništa samo pržilica prepoznata od HDD-a ni traga ni glasa. Mislim si onda možda je problem u matičnoj i odem do frenda. priključimo HDD na njegov PC - opet FAIL. Inače je indikator diska svijetlio i HDD se vrtio i kod mene i kod frenda al nije ga prepoznao pri učitavanju.

Pogledao sam malo na internetu i vidio da je problem u s**banom HDD-u i da je cijela ta serija DiamondMaxova 22 ima grešku sa firmwareom i da se se disk "zaključa". E sad, čitao sam na forumima da je najbolje takav disk odnijeti reklamirati i da će ga trgovci zamijeniti za novi ispravan ali imao sam dosta važnih datoteka i hrpu multimedije (slike, glazba, filmovi) i čitao sam na Seagateovoj stranici da u slučaju takvog kvara najbolje HDD poslati njima u Englesku i da će ga besplatno otključati. Ne isplati mi se slati HDD u Englesku da mi ga otključaju zato jer bi me poštarina i prijevoz došli više od samog diska pa me zanima:

 

Postoji li u Hrvatskoj tvrtka ili obrt koji znaju okloniti takav kvar?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Hdd update SEAGATE

Imaš mnogo tutova kako to sam napraviti.

 

Imaš par programčića, par linija koda koje su jednostavne, i mali spajanja žičica.

 

No najveći problem je nabavit pravi kabal, a jedini koji paše je nekakav USB kabal od Nokie (ne sjećam se točno koji),

te se on odreže i 3 žice se spajaju na disk.

 

Kad se HDD otključa i updatea firmeware, nema više problema.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hdd update SEAGATE
L4SiCA kaže...

Ne isplati mi se slati HDD u Englesku da mi ga otključaju zato jer bi me poštarina i prijevoz došli više od samog diska pa me zanima:

 

Postoji li u Hrvatskoj tvrtka ili obrt koji znaju okloniti takav kvar?

http://www.infolab.hr/

..surađujem s njima, vrlo ugodni, brzi, profesionalni;

- nazovi telefonom, traži laboratorij, objasni problem i sve će ti se reći :)

Never interrupt your enemy when he is making a mistake. Napoleon Bonparte
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hdd
kl1203 kaže...

pozz ovako imam 2 harda od seagate-a jedan od 600 i od 500gb i jucer mi je krepao (najvjerovatnije firmwire) ovaj od 500gb kupljen u vemilu tako da od zamjene nis.dal netko zna tko se bavi povratkom podataka iz hdd-a i di bi ga mogao zamjenit..  e i sad me jos zanima posto je i ovaj drugi isti hard pa se bojim da bi mogao i on otic, pa me zanima ako napravim update harda dal bi to pomoglo i dal se podaci prilikom updatea izbrisu...

Vemil u zagrebu i dalje posluje; ako imaš račun, nema razloga da te odbiju za garanciju!

Never interrupt your enemy when he is making a mistake. Napoleon Bonparte
16 godina
online
RE: Hdd
SZKlemen kaže...
kl1203 kaže...

pozz ovako imam 2 harda od seagate-a jedan od 600 i od 500gb i jucer mi je krepao (najvjerovatnije firmwire) ovaj od 500gb kupljen u vemilu tako da od zamjene nis.dal netko zna tko se bavi povratkom podataka iz hdd-a i di bi ga mogao zamjenit..  e i sad me jos zanima posto je i ovaj drugi isti hard pa se bojim da bi mogao i on otic, pa me zanima ako napravim update harda dal bi to pomoglo i dal se podaci prilikom updatea izbrisu...

Vemil u zagrebu i dalje posluje; ako imaš račun, nema razloga da te odbiju za garanciju!

O ima razloga da ti odbiju garanciju po njima to se događa itakako pa tu su se na forumu ljuti tuzii upravo na to.Nevinašce A njihovo objasnjenje da oni nemaju nikakve veze s onom prijasnjom firmom i tak to onda uglavnom hebes zakone i one koji su ih pisali di je tak nekaj moguce a furaju isto ime od prije na ducanu kakve budalaštine.SmijehBelji se

14 godina
neaktivan
offline
Hdd update SEAGATE

pozz ovako ja sredio hard poslao ga u nizozemsku  postarina je 60kn. za 10 dana dolazi novi ako je jos pod tvornickom garancijom, ( mozes provjeriti na sluzbenoj stranici seagatea) a sto se tice vemila priznaju garanciju ako imas racun i orginalnu garanciju onaj papir cca 10X 20 bez njega nis e i mora imat zig vemila il opet nis, ja nisam imao taj papir koji mi ovi u vemilu nisu ni dali.. al nema veze dobio sam novi al stari model 7200.11 pa me muci da nebi ponovo otisao...

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice