Hitachi Deskstar vs Wd Blue

poruka: 14
|
čitano: 4.971
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Hitachi Deskstar vs Wd Blue

Pozz ekipa. Ovako, pošto nemam ssd već samo hdd-ove, jedno pitanje. Do sad sam kao primarni hdd koristio hitachi deskstar p7k500: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822145215,

a sutra mi treba doći wd blue 1tb. E sad, koji vi od ova dva preporučujete kao sistemski?

Hvala

Hejjjjj
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2015 9:33 (Chico12).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Hitachi Deskstar vs Wd Blue

Već 5 godina korisim WD Blue 500 GB kao sistemski, podjeljen je od prvog dana na 3 particije, do sada nikakvih problema. Također 3 godine kao storage korisitm WD Green 2 TB ni sa njim nisam imao problema.

Sa Hitachijem nisam imao iskustva. Nebih ti znao reći koji je bolji što se tiče performansi, no ja sam s obzirom da sam prosječan korisnik zadovoljan sa WD. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Hitachi Deskstar vs Wd Blue

Hvala, ja koliko sam vidio da su hitachi najpouzdaniji i najmanje se kvare, ali nisam upoznat sa performansama plavog wd-a jer ga nisam imao. Ovaj je tih skroz, faktički se i ne čuje, ali me brzina interesira.

Hejjjjj
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Hitachi Deskstar vs Wd Blue

Evo ti jedan review možda ti pomogne u odluci -   http://www.silentpcreview.com/article1163-page1.html

 

Probaj viditi i na ovoj stranici imaju usporedbe (izaberi svoj model Hitachija i novi blue pa vidi) - http://hdd.userbenchmark.com/Compare/WD-Blue-1TB-2012-vs-Hitachi-Deskstar-P7K500-500GB/1779vsm745

 

No uzmi u obzir da ti dolazi novi disk većeg kapaciteta u odnosu na tvoj 500 GB Hitachi, možda novija i usavršenija proizvodnja donosi veće performanse, no nećeš znati dok sam ne testiraš. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2015 11:35 (boxer).
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Hitachi Deskstar vs Wd Blue

Evo brzine:

Znači ovi novi diskovi su brži po ovim pokazateljima.

Hejjjjj
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Hitachi Deskstar vs Wd Blue

prekopavanjem po hardverima pronašao sam da Apple često ugrađuje Hitachijeve diskove u svoju skalameriju. možda i to nešto znači. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hitachi Deskstar vs Wd Blue
Ajar kaže...

prekopavanjem po hardverima pronašao sam da Apple često ugrađuje Hitachijeve diskove u svoju skalameriju. možda i to nešto znači. 

 Zato što su pouzdani i najmanje se kvare.

Hejjjjj
9 godina
offline
Hitachi Deskstar vs Wd Blue

http://www.overclock.net/t/1297633/wd10ezex-review-wd-blue-1tb-single-platter-drive

 

Gore je u postu link na staru seriju, nova WD10EZEX ima jednu ploču i shodno tome i bolje rezultate. Ovaj je link na tu seriju koja je trenutačno jedina dobavljiva u RH.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2015 18:16 (Thinker).
 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Hitachi Deskstar vs Wd Blue

Pa i nisu ovi noviji hdd-ovi toliko loši, ustvari dobri su što se tiče performansi. Kad usporediš ssd sa ovakvim hdd-om i nije toliko loš, a dosta jeftiniji i dobiješ dosta više prostora.

Hejjjjj
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hitachi Deskstar vs Wd Blue
Ma nije toliki problem u brzini pisanja i čitanja koliki je u vremenu potrebnom da hdd pristupi podatku.

robimarko@gmail.com
9 godina
offline
Hitachi Deskstar vs Wd Blue

Zato je najbolje staviti SSD za boot sistema a sve fajlove (User Folders - desktop, My Docs, Download...) držati na WD Blue

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hitachi Deskstar vs Wd Blue
Thinker kaže...

Zato je najbolje staviti SSD za boot sistema a sve fajlove (User Folders - desktop, My Docs, Download...) držati na WD Blue

- za boot sistema? Ako SSD ubrza boot to je važno/važnije nego ostatak rada? OK, svatko ima svoj kriterij.

Hitachi je jedan od glavnih igrača (IBM) kao i WD, da je lošiji zamijenio bi ga WD svojim logom (jer je vlasnik već neko vrijeme), podjednaki diskovi i po dobavljivosti u našim trgovinama prednost WD-blue, ovisno o trgovini/cijeni .. kupiti onaj koji se nudi (ili bilo koja druga prednost kao cijena/garancija pa i izbor trgovine), teh. razlike su zanemarive.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Hitachi Deskstar vs Wd Blue
Chico12 kaže...

Pa i nisu ovi noviji hdd-ovi toliko loši, ustvari dobri su što se tiče performansi. Kad usporediš ssd sa ovakvim hdd-om i nije toliko loš, a dosta jeftiniji i dobiješ dosta više prostora.

 Jedno je šta mi pričamo, a drugo istina. Najbolji HDD se ne može usporediti sa najgorim SSD-om! Istini za volju, ja sam još uvjek zadovoljan klasičnim HD i nikada nisam imao problema s kvarovima, a koristio se i po 10-ak sati dnevno, jedino kada bi sastavljao drugu konfiguraciju pa bi ležao u prašini, pa se upali, pa bi onda nakon cca. 10 godina otišao.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
16 godina
offline
Hitachi Deskstar vs Wd Blue

Ja bi opet išao ma Hitachi. Iako imam jednu od onih serija koju su prozvali "Deathstar" jer su krepavali kao ludi, valjda sam bio te sreće da moj nakon skoro 50000 radnih sati (još uvijek radi i u novom kompu (na njemu držim glazbu). Ovaj reallocated secor count error mi stoji tako otkad sam ga kupio i bio sam ga lijen nosit na garanciju dok ju je imao, ali radi kao prvog dana. Samo da napomenem komp se ne gasi i glazba svira dan-noć tako da disk stalno radi.

Windows Phone 8.1 - L520, L822, L930...
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice