Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.049
|
čitano: 2.774.538
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?

 ja imam taj SSD kao sistemski sa win10 i sve prošlo bez greške... evo prvi glas da nije kompaktibilno 

11 godina
offline
Re: Koji SSD?

vjerojatno su ga zakrpali putem fw ili microsoft 

16 godina
offline
Koji SSD?

Gledam uzet neki SSD od 500GB-1TB pa kako nisam pratio SSD-e godinama, koji bi bio neki best buy SATA SSD tih veličina? Čini mi se da je 1TB 3x skuplji per GB od 500GB pa možda bolje 500GB uzet.

 

Hvala!

Welcome my son...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

crucial mx500, samsung 860 evo, wd blue 3d

14 godina
offline
Koji SSD?

Kingston SSD A400 120GB, SA400S37/120G

Kingston SSD UV400 120GB, SUV400S37/120G

Kingston SSD UV500 120GB SUV500/120G

 

Znači treba čovjeku za laptop(Acer Aspire V5, i7-4510U, 8GB ram), prosječan korisnik, internet, filmovi i tako te sitnice.

Pored gore tri navedena u opciji su još Apacer SSD 120GB AS350 Panther (specifikacije dosta lošije od A400 a ista cijena) i SanDisk SSD 120GB Plus(malo teže dobavljiv, ista cijena kao A400)
Da li uopšte ima smisla dati 15% više novca za UV400 i 20% za UV500 u odnosu na A400 ? Da li bi prosječan korisnik uopšte i primjetio razliku ?
Crkao mu HDD(pun bad sektora, nema mu spasa) pa sam mu preporučio da kupi SSD jer je i na HDDu imao jedva 50-ak GB zauzeto tako da mu je 120GB itekako dovoljno.
Unaprijed Hvala.

6 A400
0 UV400
2 UV500
http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2018 17:29 (Haker_x).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Haker_x kaže...

Kingston SSD A400 120GB, SA400S37/120G

Kingston SSD UV400 120GB, SUV400S37/120G

Kingston SSD UV500 120GB SUV500/120G

 

Znači treba čovjeku za laptop(Acer Aspire V5, i7-4510U, 8GB ram), prosječan korisnik, internet, filmovi i tako te sitnice.

Pored gore tri navedena u opciji su još Apacer SSD 120GB AS350 Panther (specifikacije dosta lošije od A400 a ista cijena) i SanDisk SSD 120GB Plus(malo teže dobavljiv, ista cijena kao A400)
Da li uopšte ima smisla dati 15% više novca za UV400 i 20% za UV500 u odnosu na A400 ? Da li bi prosječan korisnik uopšte i primjetio razliku ?
Crkao mu HDD(pun bad sektora, nema mu spasa) pa sam mu preporučio da kupi SSD jer je i na HDDu imao jedva 50-ak GB zauzeto tako da mu je 120GB itekako dovoljno.
Unaprijed Hvala.

 Imam UV400 i kupio sam ga u nuždi (krepao prethodni Samsungov SSD) i radi. 256GB. U 2018. više ne bih kupio 120GB. 256 GB ili više. Tko da dužu garanciju.

14 godina
offline
Re: Koji SSD?
ridealong kaže...

 Imam UV400 i kupio sam ga u nuždi (krepao prethodni Samsungov SSD) i radi. 256GB. U 2018. više ne bih kupio 120GB. 256 GB ili više. Tko da dužu garanciju.

 Garancija bi bila najbitniji faktor, ali je problem što za sve daju samo po 3 godine, niti na jedan nema 5 godina garancije u ovom shopu. Ima u drugom shopu koji je udaljen 35-40 kilometara Samsung 850 Evo 250GB sa 5 godina garacije ali je 120% skuplji od prvobitnog A400 120GB a i još jedna stvar me odbija od ovog shopa, kategorija HDD pa zatim podkategorija SSD hard diskovi. SSD nije hard disk, ja ne znam kako tako banalnu glupost mogu da napišu. Ja lično imam 840 Evo od 120GB već više od 45 mjeseci, garancija bila 3 godine(36 mjeseci) i nikada mu ništa nije bilo. Samo jednom uradio fabrički restart jer sam vidio da je usporio i popravio se, vratio mu isti sistem(preko clone drive ga prebacio na HDD pa kasnije vratio na SSD) koji je instaliran kada sam ga tek kupio.
Čovjek je imao oko 50GB zauzeto na hdd-u za 2-3 godine korištenja laptopa, bukvalno ništa ne skida s interneta, koristi laptop za online igre na facebooku(zynga poker i slično), za surfanje internetom, pogleda pokoji film online i to je to. Stvarno nema potrebe za 256GB. Meni ostane 30GB slobodno od 120 koji imam instaliran nekoliko komada programa za photo i video edit, a kamo li njemu koji ništa ne skida i ne instalira. Realno ja bih mogao popuniti tih 256GB, ali on neće ni ovih 120, tako da mu ne treba više od 120GB.

glupa greška na stranici drugog shopa glupa greška na stranici drugog shopa
http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Haker_x kaže...
ridealong kaže...

 Imam UV400 i kupio sam ga u nuždi (krepao prethodni Samsungov SSD) i radi. 256GB. U 2018. više ne bih kupio 120GB. 256 GB ili više. Tko da dužu garanciju.

 Garancija bi bila najbitniji faktor, ali je problem što za sve daju samo po 3 godine, niti na jedan nema 5 godina garancije u ovom shopu. Ima u drugom shopu koji je udaljen 35-40 kilometara Samsung 850 Evo 250GB sa 5 godina garacije ali je 120% skuplji od prvobitnog A400 120GB a i još jedna stvar me odbija od ovog shopa, kategorija HDD pa zatim podkategorija SSD hard diskovi. SSD nije hard disk, ja ne znam kako tako banalnu glupost mogu da napišu. Ja lično imam 840 Evo od 120GB već više od 45 mjeseci, garancija bila 3 godine(36 mjeseci) i nikada mu ništa nije bilo. Samo jednom uradio fabrički restart jer sam vidio da je usporio i popravio se, vratio mu isti sistem(preko clone drive ga prebacio na HDD pa kasnije vratio na SSD) koji je instaliran kada sam ga tek kupio.
Čovjek je imao oko 50GB zauzeto na hdd-u za 2-3 godine korištenja laptopa, bukvalno ništa ne skida s interneta, koristi laptop za online igre na facebooku(zynga poker i slično), za surfanje internetom, pogleda pokoji film online i to je to. Stvarno nema potrebe za 256GB. Meni ostane 30GB slobodno od 120 koji imam instaliran nekoliko komada programa za photo i video edit, a kamo li njemu koji ništa ne skida i ne instalira. Realno ja bih mogao popuniti tih 256GB, ali on neće ni ovih 120, tako da mu ne treba više od 120GB.

 Meni je krepao baš Samung 840. Imaš ovdje poruke o tome (stare nekoliko mjeseci). Taman nakon isteka garancije. Sve ostalo je individualno.

14 godina
offline
Re: Koji SSD?
ridealong kaže...

 Meni je krepao baš Samung 840. Imaš ovdje poruke o tome (stare nekoliko mjeseci). Taman nakon isteka garancije. Sve ostalo je individualno.

 U mene ima baš dosta radnih sati, ali nema puno upisanih podataka, 16.9TB a čitao sam da je rangiran da izdrži 40TB što se toga tiče. Možda si ti imao puno upisanog prometa na njemu pa je brže crkao. HD Sentinel procjenjuje da mu je ostalo 79% života, dok HD Tune Pro kaže da je mrtav, ali sam čitao o tome na internetu da HD Tune Pro zna poludit i izbacivati greške bez potrebe i ako je u Samsungu Magicianu uredu onda je uredu. Magician kaže "Good", isto tako Sentinel ne izbacuje nikakve greške, samo HD Tune Pro izbacuje grešku. Opet ovo mjeri samo glavne memorijske čipove, ima i ostalih dijelova koji mogu da crknu. Valjda neće ubrzo...

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2018 10:37 (Haker_x).
14 godina
offline
Koji SSD?

Hvala svima na glasanju, A400 je kupljen, ne sumnjam će da komšija biti prezadovoljan brzinom. Instaliran Win 10 za 15 minuta.

HDD mu je bio prestar u odnosu na laptop, NOV-09 to je vjerovatno mjesec i godina proizvodnje. Hitachi 320GB SATA 2 (3.0Gbps).

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Haker_x kaže...
ridealong kaže...

 Meni je krepao baš Samung 840. Imaš ovdje poruke o tome (stare nekoliko mjeseci). Taman nakon isteka garancije. Sve ostalo je individualno.

 U mene ima baš dosta radnih sati, ali nema puno upisanih podataka, 16.9TB a čitao sam da je rangiran da izdrži 40TB što se toga tiče. Možda si ti imao puno upisanog prometa na njemu pa je brže crkao. HD Sentinel procjenjuje da mu je ostalo 79% života, dok HD Tune Pro kaže da je mrtav, ali sam čitao o tome na internetu da HD Tune Pro zna poludit i izbacivati greške bez potrebe i ako je u Samsungu Magicianu uredu onda je uredu. Magician kaže "Good", isto tako Sentinel ne izbacuje nikakve greške, samo HD Tune Pro izbacuje grešku. Opet ovo mjeri samo glavne memorijske čipove, ima i ostalih dijelova koji mogu da crknu. Valjda neće ubrzo...

 Dosta radim na kompjuteru, pa je u redu da se naberu radni sati, zapisani gigabajti i sve ostalo. Zdravlje mu je na 99%, a zapunjenost 52%, znači da je napola prazan. Koliko će izdržati, vidjet ćemo. Backup glavu čuva.

14 godina
offline
Koji SSD?

Gledam da kupim ssd od 240gb, biram između A400 i MX500, zanima me dali se isplati dati tih 130 kuna više za MX500, hoću li toliko primijetiti razliku? Koristit ću ga za Windowse i par igara koje najčešće igram.

2 A400
14 MX500
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
rocker55555 kaže...

Gledam da kupim ssd od 240gb, biram između A400 i MX500, zanima me dali se isplati dati tih 130 kuna više za MX500, hoću li toliko primijetiti razliku? Koristit ću ga za Windowse i par igara koje najčešće igram.

 

Isplati se ić na MX500 ako zbog ničeg drugog onda zbog 5 godina garancije.

 

14 godina
offline
Koji SSD?

nabavio sam hp 8440p laptop koji u sebi ima HD 250GB i sad bi stavio SSD umjesto HD sa 240GB.

Koji preporucate?

Gledao sam ove neke jeftinije pa neznam koliko se isplati davati velike pare ako su ti dovoljni...

UV500 240gb

A400 240gb

WD Green 240gb

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji SSD?

Pozdrav,

 

Posjedujem intel optane 900p, ali nemam kabel. Gdje se moze uzeti u.2 -> m.2 kabel? Ne mogu nigdje naci...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
sprEEEzy kaže...

Pozdrav,

 

Posjedujem intel optane 900p, ali nemam kabel. Gdje se moze uzeti u.2 -> m.2 kabel? Ne mogu nigdje naci...

 trebao si uzet add in card verziju da izbjegnes te kablove

 

izvolis cepaj misko ako hoces u hrvatistanu ;)

 

https://www.links.hr/hr/kabel-delock-sff-8643-m-na-u-2-sff-8639-z-sata-50cm-200600292?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click 

 

m2 adapter imas?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 12:26 (roby27).
5 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

koji SSd od 500 Gb i gdje ?

ශ්‍රී ලංකා ප්‍රජාතාන්ත්‍රික සමාජවාදී ජනරජය
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji SSD?

M.2 adapter... Mislim da ne? Mislio sam uzet x470 matičnu koja podržava M.2. Računa li se to?

11 godina
offline
Re: Koji SSD?

pa dobro koju plocu imas sada? ako ides na m2 trebat ce ti adpater na u2

 

13 godina
offline
Re: Koji SSD?

Dakle uzeo bi neku x470 matičnu. Što mi sve treba da spojim Optane 900p (za koji nemam niti jedan kabel trenutno) na tu matičnu?

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
sprEEEzy kaže...

Dakle uzeo bi neku x470 matičnu. Što mi sve treba da spojim Optane 900p (za koji nemam niti jedan kabel trenutno) na tu matičnu?

 s obzirom da je to intel izumio rijesi si muke pa koliko kosta da kosta sa postarinom naruci od intela

 

znaci ovo je odma sa adapterom kabel, gotovo rijesenje

https://click.intel.com/u-2-to-m-2-ssd-cable-replacement-u-2-to-m-2-cable-for-pcie-nvme-supporting-intel-solid-state-drives.html

 

ako ne onda imas kabel koji je uber skup kod nas, ne znam jel ima na aliexpressu a da nije neka kopija loša

https://www.links.hr/hr/kabel-delock-sff-8643-m-na-u-2-sff-8639-z-sata-50cm-200600292

 

plus m2 adapter

http://www.microsatacables.com/asus-model-hyper-kit-expansion-card-m2-to-mini-sas-hd-adapter-m2-msas-excrd

 

ali mi je cudno da nisi dobio sve u kompletu sa 900p jer u retail box sve dobijes ovisno koji uzmes

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000025739/memory-and-storage/enthusiast-ssds.html

 

8 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Dali se moze spojiti m.2 disk na starije Z68 1155 socket ploce? I ako moze dali se gubi brzina sa nekim kablom ili konverterom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Pero2085 kaže...

Dali se moze spojiti m.2 disk na starije Z68 1155 socket ploce? I ako moze dali se gubi brzina sa nekim kablom ili konverterom.

Nvme ssd mislim da nema sanse radit na z68, nema ti to smisla, ionako nikakvu razliku ne bi vidjeo u odnosu na sata ssd...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

Znam da nebi bilo neke velike razlike, cisto informativno me zanimalo dali ide. Hvala.

14 godina
offline
Re: Koji SSD?
Pero2085 kaže...

Znam da nebi bilo neke velike razlike, cisto informativno me zanimalo dali ide. Hvala.

 Uvijek ima opcija pciex na m.2 tako da bi teoretski mogao ubaciti ako imaš slobodan odgovarajući PCIex slot

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Haker_x kaže...
Pero2085 kaže...

Znam da nebi bilo neke velike razlike, cisto informativno me zanimalo dali ide. Hvala.

 Uvijek ima opcija pciex na m.2 tako da bi teoretski mogao ubaciti ako imaš slobodan odgovarajući PCIex slot

I da ubaci, trebao bi bios update za moc boot-at sa nvme drive, a takvi update-i nisu izasli za toliko stare ploce.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Dr.Teoretičar zavjera kaže...

koji SSd od 500 Gb i gdje ?

 Neki sa 3D nandom...

mislim da su ti najjeftiniji takvi dostupni sada WD blue 500GB, ili pak Kingston UV500, 480 GB

Ali gdje...to prosurfaj malo

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
miki1981 kaže...
Dr.Teoretičar zavjera kaže...

koji SSd od 500 Gb i gdje ?

 Neki sa 3D nandom...

mislim da su ti najjeftiniji takvi dostupni sada WD blue 500GB, ili pak Kingston UV500, 480 GB

Ali gdje...to prosurfaj malo

 Danke. Naručio ga odmah čim sam vidio post u HG spot https://www.hgshop.hr/proizvod/ssd-disk-480-gb-kingston-uv400-2-5-sata-iii/211929

Dežuram tu od jučer da mi netko odgovori.

ශ්‍රී ලංකා ප්‍රජාතාන්ත්‍රික සමාජවාදී ජනරජය
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2018 9:00 (Dr.Teoretičar zavjera).
13 godina
online
Re: Koji SSD?

Hm, jesi li primjetio da si naručio UV400, a boldao si UV500?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice