Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.049
|
čitano: 2.777.950
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Koji si ti kurac napisao daj mi reci? Vidio si samo M2 u speckama i tu tvoje znanje prestaje jel tako, a ja sam mu ukazao nakon tvog prozivanja jer sam vidio kud to sve ide na sto se odnosi M2 slot i koju propusnost mu daje i da je to stari chipset s kojim moze imat nekompatibilnost. Vjerojatno su i krpali preko Bios-a bolju podrsku ali svejedno nema se tu sta ulagat na toj ploči da bi dobio veliku razliku u brzini u odnosu na sata ssd kako piše miki.

 

btw evo jedan post o jakooo velikoj razlici u radu, eto miki mozes bacat drkicu na bench testove i hvalisat se po forumu

 

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-3525647/nvme-sata-real-world-performance.html

 

 

 

 

.

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
roby27 kaže...

Koji si ti kurac napisao daj mi reci? Vidio si samo M2 u speckama i tu tvoje znanje prestaje jel tako, a ja sam mu ukazao nakon tvog prozivanja jer sam vidio kud to sve ide na sto se odnosi M2 slot i koju propusnost mu daje i da je to stari chipset s kojim moze imat nekompatibilnost. Vjerojatno su i krpali preko Bios-a bolju podrsku ali svejedno nema se tu sta ulagat na toj ploči da bi dobio veliku razliku u brzini u odnosu na sata ssd kako piše miki.

 

btw evo jedan post o jakooo velikoj razlici u radu, eto miki mozes bacat drkicu na bench testove i hvalisat se po forumu

 

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-3525647/nvme-sata-real-world-performance.html

  

 Ne znam čemu takav jezik s tvoje strane...ali dobro...pokazatelj odgoja.

Dakle čovjek nije dao nikakve detalje o svojim željama i potrebama, nego je pitao vrlo jednostavno pitanje, a ti si mu odgovorio pogrešno. I koliko god ti, iz nekih svoj problema, svojim riječima pokušavao ostale ovdje vrijeđat ili omalovažavat i dalje ostaje činjenica da si čovjeku odgovorio pogrešno. Ako si već htio reć da mu to u ogromnoj većini slučajeva nema smisla onda si to mogao i napisati i dati mu razloge i pojašnjenje tvojg viđenja situacije. Ali ne, ti si mu dao pogrešnu informaciju bez ikakvih daljnjiih pojašnjenja.

 

1. Ja nisam trgovac, nit zanimanjem, nit primarno poslom.

2. pročitaj moj post s razumijevanjem pa ćeš vidjet da nisam ni približno isključivo rekao to što mi ti stavljaš u usta. A inače što se tiče brzine...u samom kopiranju na toj ploči može dobit skoro do 1500 MB po sekundi, što je oko 3 puta brže od običnih sata SSDova, a ako dobije i 1000 MB je oko duplo brže, dok kod nekih specifičnih potreba će vidjeti i drastično ubrzanje. Ali to ovisi, kao što sam i naveo u svom postu o tome zbog čega on uopće razmišlja o nvme ssdu. 

3. da li ti je ikad palo napamet da bi čovjek možda imao u planu nadogradit komp ubrzo, ali eto želi prvo ubost lovu u nvme ssd pa kasnije nadogradit i ostatak računala. To je sasvim legitimna stvar, koju...vjerovao ili ne, mnogi rade.

4. Na Asus ploči sa istim čipsetom (istina, ne na identičnoj ploči) sam pogonio nvme ssdove u nekoliko slučaja i radili su bez ikakvih problema. Ok, ne ove novije, ali i dalje nvme uređaje. Iako apsolutno se slažem da je na tim starijim chipsetima to uputno isprobat sa željenim modelom ssd-a.

11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Moje NE se odnosilo na ne podrzavanje navedenih modela ssd-a u smislu pune podrške a mozda cak i bootanja te nekompatibilnosti ovisno dali su pokrpali support putem biosa.

 

Odgovarao sam preko moba pa sam jednostavno napisao NE ali sam ocekivao da ce se vec netko pametniji javit i da nece sve stat na mom postu  

 

ajd objasni kako moze dobit 1500MB po sekundi? ako je m2 pci-e 2.0 x2 stazice = 10gigabit bandwidth 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
roby27 kaže...

Moje NE se odnosilo na ne podrzavanje navedenih modela ssd-a u smislu pune podrške a mozda cak i bootanja te nekompatibilnosti ovisno dali su pokrpali support putem biosa.

 

Odgovarao sam preko moba pa sam jednostavno napisao NE ali sam ocekivao da ce se vec netko pametniji javit i da nece sve stat na mom postu  

 

ajd objasni kako moze dobit 1500MB po sekundi? ako je m2 pci-e 2.0 x2 stazice = 10gigabit bandwidth 

 10 Gbit sam računao 1500 MB, onako u glavi okvirno, ali krivo, do oko 1200 MB može dobit max. Tj digitron kaže teoretski max 1250 MB

14 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Pale su cijene 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
Evil Philanthropist kaže...

Pale su cijene 

 

Zar mogu past više od ovog ? 

Moglo bi opet u nebesa nakon nekog vremena ?

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
Evil Philanthropist kaže...

Pale su cijene 

 

 

 

Pa pale su odavno, Kingston A400 240GB 410kn, Crucial MX500 250GB 530kn već mjesecima

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.6.2018 23:25 (ibme74).
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
roby27 kaže...

je je razlika u radu je očaravajuća da boli glava, ajd ne lupetaj gluposti, vise bacas drkicu na bench testove nego sto u realnom radu vidis ubrzanje

 

nek si ode na support od maticne pa neka vidi koji modeli ssda su podrzani da nebi bilo nece bootat sa nvme i slicne fore.

 

vau boli glava koliko su podrzani i to sve redom sata 

 Da kupis maticnu za 1000+ eura, zar mislis da ce oni sljedecih 3 - 5+ godina osvjezavati listu podrzanih ssd-ova odnosno konkretnije odredenih modela kod nekog tamo odredenog proizvodaca?  Malo sutra....... ne zna se hoce li osvjezavati godinu dana.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.6.2018 23:29 (lovac82).
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
ibme74 kaže... 

Pa pale su odavno, Kingston A400 240GB 410kn, Crucial MX500 250GB 530kn već mjesecima

 

Ja kupio tog kingstona za 300kn na pcexpert, zapakiran i sa 3 godine HR garancije, a uopće mi ne treba, neka ga nek stoji, nek curi garancija. 

Baš i nije tako. 550-580kn u ovim boljim dućanima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.6.2018 23:48 (Silent horror1992).
14 godina
protjeran
offline
Koji SSD?

Pale su cijene ali raste glad za ssd prostorom, lagano bi standard za sistemski disk trebao sa 250GB ici na 500GB, igre su po 40-80+ GB, a necemo ih valjda drzat na mehanickom disku...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
ansha kaže...

Pale su cijene ali raste glad za ssd prostorom, lagano bi standard za sistemski disk trebao sa 250GB ici na 500GB, igre su po 40-80+ GB, a necemo ih valjda drzat na mehanickom disku...

 Normalno da hocu kada su novije igre (da ne spominjem jos emulatore za konzole) teske po 50-100 GB (tu i tamo i vise), a zelim ih imati hrpu instlaliranih tako da sam prisiljen imati HDD jer placati 2K+ KN za 1TB - 3 TB SSD-ove mi ne pada napamet.

 

256 - 512 GB SSD plafon i vise nego dovoljno za OS, raznorazne aplikacije i dokumente.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.6.2018 13:06 (lovac82).
15 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Prošle godine u 2 mjesecu sam kupio kingston UV400 120 GB znači prošlo je skoro godinu i pol dana korištenja SSD-a. Od početka imam instaliran kingston SSD manager. On sad pokazuje SSD life remaining 96% spare blocks 100% failures warnings je none znači sve health. Da li je to normalno budući da me ovaj SSD life zabrinjava.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
zeroname kaže...

Prošle godine u 2 mjesecu sam kupio kingston UV400 120 GB znači prošlo je skoro godinu i pol dana korištenja SSD-a. Od početka imam instaliran kingston SSD manager. On sad pokazuje SSD life remaining 96% spare blocks 100% failures warnings je none znači sve health. Da li je to normalno budući da me ovaj SSD life zabrinjava.

 

240gb veržn 8tb prometa prešlo preko njega.

To tako mora bit, nema te šta zabrinjavat.

Koliko si napravio prometa na njemu ? Otvori Kingston manager i idi smart pa export data, tamo ti piše.

Taj od 120gb je deklariran na 50tb tbw-a, što znači da si ti na nekih 2tb prometa do sad, ako mene matematika ne vara, ako nastaviš tako prije će isteć ovih milju sati nego ćeš napravit tih 50tb-a. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.6.2018 17:31 (Silent horror1992).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
zeroname kaže...

Prošle godine u 2 mjesecu sam kupio kingston UV400 120 GB znači prošlo je skoro godinu i pol dana korištenja SSD-a. Od početka imam instaliran kingston SSD manager. On sad pokazuje SSD life remaining 96% spare blocks 100% failures warnings je none znači sve health. Da li je to normalno budući da me ovaj SSD life zabrinjava.

 UV400 od 240GB star 7 mjeseci i life mu je na 98%.

 

TBW 3TB od mogućih 100TB

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.6.2018 22:19 (ridealong).
6 godina
offline
Koji SSD?

klik - kakva je ovo pogreška - 500GB 99kn na webshopu , u poslovnici 1500kn 

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Koji SSD?

Ja naručio pa da vidimo

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
XXX kaže...

Ja naručio pa da vidimo

Nista od te ljubavi

16 godina
odjavljen
offline
Koji SSD?

znam, stornirati će ali zakaj ne probati

Moj PC  
4 0 hvala 3
16 godina
odjavljen
offline
Koji SSD?

Vidim upravo ispravili cijenu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji SSD?

dobro su se sjetili haha, bitno je pokušati

Trust nobody, become the best !
15 godina
offline
Koji SSD?

https://www.hgshop.hr/patriot-ssd-scorch-r1700-w780-256gb-m-2-nvme/proizvod/232509

Ja kupio ovaj za laptop, čekam da mi pošalju obavijest pa ga odo preuzet,nadam se da neće zezat samo matična da ne podržava.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji SSD?

Koji SSD od 240gb da kupim u linksu, bitno mi je da je izdržljiv a i da nije preskup, vec imam uv400 od 120gb. Bitno mi je da ovaj 3d tlc chip a onda sto manjs cijena 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
HolyPotato kaže...

Koji SSD od 240gb da kupim u linksu, bitno mi je da je izdržljiv a i da nije preskup, vec imam uv400 od 120gb. Bitno mi je da ovaj 3d tlc chip a onda sto manjs cijena 

 

klik možeš proći jeftinije ako izbjegneš links klik

16 godina
offline
Koji SSD?

Dakle nudiš mu lošiji disk i lošiju garanciju kao bolju opciju?

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2018 9:02 (memulica).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
memulica kaže...

Dakle nudiš mu lošiji disk i lošiju garanciju kao bolju opciju?

 

Rekao je da moze proci jeftinije a ne bolje. 

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
memulica kaže...

Dakle nudiš mu lošiji disk i lošiju garanciju kao bolju opciju?

 

 

 

 

 

Pusti ti ove brzine koje pisu, to nikada u praksi ne bude ni blizu.

Razliku izmedju UV500 i A400 u radu neces vidjeti.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2018 11:24 (ibme74).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
ibme74 kaže...
memulica kaže...

Dakle nudiš mu lošiji disk i lošiju garanciju kao bolju opciju?

 

 

 

Pusti ti ove brzine koje pisu, to nikada u praksi ne bude ni blizu.

Razliku izmedju UV500 i A400 u radu neces vidjeti.

 

 Brzina je skroz nebitna...bitno je osjetno dulje jamstvo, a ono je pak u ovom i većini sličnih slučaja vezano za to što UV500 ima 3d tlc a UV400 nema.

EDIT: i baš zbog tog 3d tlc je UV500 bolji od UV400

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2018 12:11 (miki1981).
14 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Šta ću dobiti kupovinom nvme diska Samsung 970 EVO. Trenutno mi je OS na 850 EVO sata. Osjeti li se neka razlika u svakodnevnom korištenju windowsa - oppenin/closing apps, boot time, eindosw search itd?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Almin94 kaže...

Šta ću dobiti kupovinom nvme diska Samsung 970 EVO. Trenutno mi je OS na 850 EVO sata. Osjeti li se neka razlika u svakodnevnom korištenju windowsa - oppenin/closing apps, boot time, eindosw search itd?

Minimalno...

8 godina
offline
Koji SSD?

zasto je u linksa 860 evo 250gb jeftiniji od 850 evo 250gb.. i ako mozete preporuciti neke ssdove 250ak gb do 700ak kn

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice