OCZ SSD Iskustva

poruka: 201
|
čitano: 39.977
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

niko nema iskustva sa vertex plus...aj plizzzz?????

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

OCZ Vertex Plus

-Kapaciteti 60GB,120GB i 240GB u 2,5" kucistu

-64MB on board cach

-MLC flash memorija- 2X nm NAND

-Indilinx Barefoot(Martini revision)kontroler

-Inplementiran Garbage Collection koji rezervira za sebe 10% od ukupnog kapaciteta memorije

-TRIM podrska

-SATA2, 3Gbps

 

Preview imas na anandtechu

dasHHa
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2011 21:31 (dasHHa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
dasHHa kaže...

OCZ Vertex Plus

-Kapaciteti 60GB,120GB i 240GB u 2,5" kucistu

-64MB on board cach

-MLC flash memorija- 2X nm NAND

-Indilinx Barefoot(Martini revision)kontroler

-Inplementiran Garbage Collection koji rezervira za sebe 10% od ukupnog kapaciteta memorije

-TRIM podrska

-SATA2, 3Gbps

 

Preview imas na anandtechu

pa sve sam procitao i proucio al zbog losih reviewa sam mislio da ce se nac neki clan koji ga je imao uzivo i iznjet dojmove........

13 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva

Mislim da je OCZ Agility 2 sad best buy, ne samo zbog cijene, nego u odnosu na vertex pro ima bolje performanse i koliko vidim manje kvarova (u odnosu na Vertex 2)...

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2011 14:51 (GuruCH).
13 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

i vertex 2 ima slicnu cijenu al opet 350 kn skuplji od pro...a malo je kriza :-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

Sjetio sam se da vam javim da sam dobio RMA zamjenu colossusa ali iako OCZstaff tvrdi da salje iskljucivo nove driveove sa poslednjim firmwareom(v.1.3)meni je stigao sa prvim(v.1.0).Inacer colossus lt je EOL vec nekoliko mjeseci.

dasHHa
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

Ja sam svoga danas flesao na 1.35 firmware i za koji dan cu znat rec jeli se sto promjenilo.posto ocz toolbox ne radi s intelovim driverima ja sam prvo obrisao intel rapid storage,flesao s ocz toolbox i vratio nazad intel rapid storage.{#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.10.2011 4:28 (Blade Runner31).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: OCZ SSD Iskustva

1.35? Vani je 1.25, jel to neki BETA firmeware?

 

Moj je došao sa 1.21 i sve radi OK, osim što sam morao

maknuti power managment, tj. isključiti CnQ u BIOS-u,

jer kad SSD zaspe ne probudi ga više (driveri ili nekakav drugi problem,

uglavnom, kad je CnQ uključen, random BSoD, isključen - sve OK).

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

Kupio sam ssd vertex 3 240GB , dal da stavim taj novi firmware 2.15 prije instalacije wimdowsa ili da ostavim kako je pa ako bude problema onda stavim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva

Isprobaj prvo sa starim tj. postojećim FW-om, ukoliko bude problema dalje znaš sam.

 

Pogledaj iskustva korisnika na OCZ forumima sa dotičnim postojećim fw koji imaš.

12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
Don Kihoty kaže...

1.35? Vani je 1.25, jel to neki BETA firmeware?

 

Moj je došao sa 1.21 i sve radi OK, osim što sam morao

maknuti power managment, tj. isključiti CnQ u BIOS-u,

jer kad SSD zaspe ne probudi ga više (driveri ili nekakav drugi problem,

uglavnom, kad je CnQ uključen, random BSoD, isključen - sve OK).

Ja sam ti ga stavio jucer,za sad je sve pet,gledao sam s attom i imam deklarirane brzine sada dok sam prije imao 10 20ak mb manje,to je kod mene tako da neznam kako bi se tvoj ponasao,vjerujem ok,pozz

12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
Don Kihoty kaže...

1.35? Vani je 1.25, jel to neki BETA firmeware?

 

Moj je došao sa 1.21 i sve radi OK, osim što sam morao

maknuti power managment, tj. isključiti CnQ u BIOS-u,

jer kad SSD zaspe ne probudi ga više (driveri ili nekakav drugi problem,

uglavnom, kad je CnQ uključen, random BSoD, isključen - sve OK).

nije pisalo bi beta,neznam kada je izasao,ja sam jucer vidio i stavio

12 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

Don za tvoj je 2.15

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

Ko je sad tu lud,vratio sam intelove drivere ali nisam brisao ocz toolbox i sad mi radi normalno,znaci imam intelove driveri i ocz tool oba u funkciji,na koju foru kad nebi trebalo tako bit,ali danas sam skinuo zadnje intelove drivere,izgleda da to sada zajedno sljaka

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.10.2011 22:51 (Blade Runner31).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
OCZ SSD Iskustva

Pozdrav svima.

Nedavno su mi stigla 2 OCZ Vertex 3 120Gb maxIOPS diska, ubacio sam ih u raid i stvarno sve je proslo bez problema. 

Evo dva testa koja sam odradio da vidim kako to sve ide.

Uglavnom zadovoljan sto se performanci tice. Naravno ovo su u raid0

E sad jedino sto mi se desilo par puta. jako rijetko ali 1-2 puta sedmicno se desi da mi windows samo zaledi. win7 x64

Nedavno su objavljeni novi firmware ukljucujuci i za vertex 3 pa pretpostavljam da bi mozda trebalo da odradim update.

Ako do zaledjivanja dolazi zbog ssd-ova bilo bi dobro da odradim updejt samo problem je sto su diskovi u raid0 i naravno boot diskovi sa sistemom,

a na stranici sa firmware-om pise da toolbox za windows nemoze da prepozna ako je disk boot. Za raid0 nista ne pominju.

Da li ima neko neki savjet kako bih to mogao najbezbolnije odraditi i da li uopste treba posto nisam nikada ima blue screen, samo sve zaledi i moram na hard reset.

Hvala!

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

Koji firmwarei su u pitanju??  

 

HINT:Device manager>>>Disk Drives>>>OCZ Vertex3>>>desni klik pa udji u "properties",klik na tab "details" pa iz padajuceg menija pronadji "Hardware Ids".Tu ti pise verzija FW.

dasHHa
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2011 23:29 (dasHHa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
mirkoj kaže...

Pozdrav svima.

Nedavno su mi stigla 2 OCZ Vertex 3 120Gb maxIOPS diska, ubacio sam ih u raid i stvarno sve je proslo bez problema. 

Evo dva testa koja sam odradio da vidim kako to sve ide.

Uglavnom zadovoljan sto se performanci tice. Naravno ovo su u raid0

E sad jedino sto mi se desilo par puta. jako rijetko ali 1-2 puta sedmicno se desi da mi windows samo zaledi. win7 x64

Nedavno su objavljeni novi firmware ukljucujuci i za vertex 3 pa pretpostavljam da bi mozda trebalo da odradim update.

Ako do zaledjivanja dolazi zbog ssd-ova bilo bi dobro da odradim updejt samo problem je sto su diskovi u raid0 i naravno boot diskovi sa sistemom,

a na stranici sa firmware-om pise da toolbox za windows nemoze da prepozna ako je disk boot. Za raid0 nista ne pominju.

Da li ima neko neki savjet kako bih to mogao najbezbolnije odraditi i da li uopste treba posto nisam nikada ima blue screen, samo sve zaledi i moram na hard reset.

Hvala!

 

meni sad radi intelovi driveri i ocz toolboks,instalirao sam zadnje intelove drivere,ako to ne zelis obrisi intel rapid storage,instaliraj ocz tool,u toolu imas update firmware i to klikni,dalje ce sam i kad ti se restarte komp vrati intel rapid(ako ga imas uopce) ali prvo si pogledaj jel imas vec zadnji firmw.... mislim da nemas ako ti se to desava ali neznam pa provjeri,mozes i u rapid storage provjerit koji imas firmware

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.10.2011 0:37 (Blade Runner31).
13 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

E ovako, danas sam dobio SSD Vertex 3. Uredno instalirao windowse i sve programe. Ali kad sam napravio mali banchmark, pojavio se problem?

 

Naime za taj SSD pise 550/500 mb read/write, a rezultati ispadaju kao na slici?

I sta znaci ovo "pccide" - BAD ? (Standard Dual Channel PCI IDE Controller - BAD)

 

Da li to sprijecava da SSD dode do max brzine oko 500 u citanju i pisanju? Kako to popravit?

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2011 18:27 (pataljunga).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
pataljunga kaže...

E ovako, danas sam dobio SSD Vertex 3. Uredno instalirao windowse i sve programe. Ali kad sam napravio mali banchmark, pojavio se problem?

 

Naime za taj SSD pise 550/500 mb read/write, a rezultati ispadaju kao na slici?

I sta znaci ovo "pccide" - BAD ? (Standard Dual Channel PCI IDE Controller - BAD)

 

Da li to sprijecava da SSD dode do max brzine oko 500 u citanju i pisanju? Kako to popravit?

sa Atto Bench testiraj,vertex po njima bencha a ovo drugo....jesi stavio u achi?

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2011 18:29 (Blade Runner31).
13 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
Blade Runner31 kaže...
pataljunga kaže...

E ovako, danas sam dobio SSD Vertex 3. Uredno instalirao windowse i sve programe. Ali kad sam napravio mali banchmark, pojavio se problem?

 

Naime za taj SSD pise 550/500 mb read/write, a rezultati ispadaju kao na slici?

I sta znaci ovo "pccide" - BAD ? (Standard Dual Channel PCI IDE Controller - BAD)

 

Da li to sprijecava da SSD dode do max brzine oko 500 u citanju i pisanju? Kako to popravit?

sa Atto Bench testiraj,vertex po njima bencha a ovo drugo....jesi stavio u achi?

Sad netko tko se razumije u ovo, nek kaze da li je to normalno ili?

Jesam, u BIOSu sam stavio u achi mode.

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2011 18:35 (pataljunga).
12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
pataljunga kaže...
Blade Runner31 kaže...
pataljunga kaže...

E ovako, danas sam dobio SSD Vertex 3. Uredno instalirao windowse i sve programe. Ali kad sam napravio mali banchmark, pojavio se problem?

 

Naime za taj SSD pise 550/500 mb read/write, a rezultati ispadaju kao na slici?

I sta znaci ovo "pccide" - BAD ? (Standard Dual Channel PCI IDE Controller - BAD)

 

Da li to sprijecava da SSD dode do max brzine oko 500 u citanju i pisanju? Kako to popravit?

sa Atto Bench testiraj,vertex po njima bencha a ovo drugo....jesi stavio u achi?

Sad netko tko se razumije u ovo, nek kaze da li je to normalno ili?

Jesam, u BIOSu sam stavio u achi mode.

Hvala.

mislim da nije normalno,s atom bi ti trebalo pokazat koliko ti i je brzina po proizvodjacu

13 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
pataljunga kaže...

Sad netko tko se razumije u ovo, nek kaze da li je to normalno ili?

Jesam, u BIOSu sam stavio u achi mode.

Hvala.

Stavi Queue Depth 4, a ne 10. Koji firmware ti je gore?

12 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

instaliraj intelov rapid storage jer ona greska ti pokazuje drivere,odi samo strelicom misa preko tog crvenog pa ces vidjet sta ti pise

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva

Ok stavit cu i napravit bench. Ammm... 2.08 (Tako vidim u everestu)

 

 

I btw bio sam u BIOSu pod driver opcijama pa me zanima da li su ove postavke dobre:

 

SATA OPERATION MODE - AHCI

AMD AHCI BIOS ROM - DISABLED

SATA IDE COMBINED MODE - DISABLED

 

I pod samim opcijama od SSDa opcija S.M.A.R.T. je DISABLE. Dal to treba biti Enabled?

 

 

Dal je sad to dobro? Pogledajte testiranje. :/

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2011 18:50 (pataljunga).
13 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
Blade Runner31 kaže...

instaliraj intelov rapid storage jer ona greska ti pokazuje drivere,odi samo strelicom misa preko tog crvenog pa ces vidjet sta ti pise

Mislis na ovo "pccide" - BAD ? Kad stavim strelicu na to pise mi ovo "Standard Dual Channel PCI IDE Controller - BAD"

 

I kakve veze ima Intel Rapid Storage sa OCZ Vertex 3 ili je u pitanu nesto drugo? Ako instaliram TO nece se nista loseg dogodit? :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2011 18:55 (pataljunga).
12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
pataljunga kaže...
Blade Runner31 kaže...

instaliraj intelov rapid storage jer ona greska ti pokazuje drivere,odi samo strelicom misa preko tog crvenog pa ces vidjet sta ti pise

Mislis na ovo "pccide" - BAD ? Kad stavim strelicu na to pise mi ovo "Standard Dual Channel PCI IDE Controller - BAD"

 

I kakve veze ima Intel Rapid Storage sa OCZ Vertex 3 ili je u pitanu nesto drugo? Ako instaliram TO nece se nista loseg dogodit? :D

ja tako mislim jer je meni tako,mozda da pricekas nekog pametnijeg,uglavnom u tome je problem,instaliraj driver za sata controler

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2011 19:13 (Blade Runner31).
12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
pataljunga kaže...

Ok stavit cu i napravit bench. Ammm... 2.08 (Tako vidim u everestu)

 

 

I btw bio sam u BIOSu pod driver opcijama pa me zanima da li su ove postavke dobre:

 

SATA OPERATION MODE - AHCI

AMD AHCI BIOS ROM - DISABLED

SATA IDE COMBINED MODE - DISABLED

 

I pod samim opcijama od SSDa opcija S.M.A.R.T. je DISABLE. Dal to treba biti Enabled?

 

 

Dal je sad to dobro? Pogledajte testiranje. :/

nije tu moras dobit deklarirane brzine,kazem ja bi pricekao nekog ko stvarno zna jer ja kazem samo sta mislim,pozz

12 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

meni ovo pise kad idem strelicom na ono sto je tebi u attu crveno                 Intel(R) Desktop/Workstation/Server Express Chipset SATA AHCI Controller

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
OCZ SSD Iskustva

ja bi rade isao na Mushkin-a{#}

Nikad te necemo zaboravit. R.I.P Steve Jobs!!
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
Stolnik kaže...

ja bi rade isao na Mushkin-a{#}

s koje planete si pa ti pao,covjek je kupio vertex vec{#}

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice