OCZ SSD Iskustva

poruka: 201
|
čitano: 39.927
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
Trabant601 kaže...

 

Je li u AHCI modu?

I want to taste you but your lips are venomous poison, you're poison, running through my veins
12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
donator_bubrega kaže...
Trabant601 kaže...

 

Je li u AHCI modu?

da windowsi su instalirani u AHCI..

15 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
bahrija kaže...

iam ocz agilty 3- 60gb(nekih 2mj)oriđiđi bios i neam nikakvih problema zasad s njim..evo i mojeg rezultata u benču...

 

 

Imam isti SSD također 2mj, star. Mora sam ga slat u zagreb jer je riknuo, nadame da će spasit podatke. Ipak nije svemoćan koliko sam mislijo.

12 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

hm,sad vidim da pise sata transfer rate 3Gb/s zar nebi trebalo bit 6 posto je spojen u sata3?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
Trabant601 kaže...
Sigurno ukopčan u SATA III kontroler?

 

I want to taste you but your lips are venomous poison, you're poison, running through my veins
12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
donator_bubrega kaže...
Trabant601 kaže...
Sigurno ukopčan u SATA III kontroler?

 

da provjerio

12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
Trabant601 kaže...

Pozdrav kupio sam novi ocz agility 3 i sve uredno spojio instalirao apdejtao drajvere i dobijem ovaj rezultat

 

 

 

zar to nije premalo za ovaj disk i dal zna ko u cemu bi bio problem?

Koliko mi se cini spojen je na SATA2 sucelje.  Kasnim

Ofc.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2012 17:26 (mate960).
12 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

nakon zamjene kabla dobio sam ovakve rezultate

 

 

 

jednostavno vise neam ideja sta radit

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
Trabant601 kaže...

nakon zamjene kabla dobio sam ovakve rezultate

 

 

 

jednostavno vise neam ideja sta radit

Jesi li flashnuo SATA3 speed patch?

 

Čitaj odavde!

 

Cijela tema!

From all the things I lost, I miss my mind the most...
12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
Don Kihoty kaže...
Trabant601 kaže...

nakon zamjene kabla dobio sam ovakve rezultate

 

 

 

jednostavno vise neam ideja sta radit

Jesi li flashnuo SATA3 speed patch?

 

Čitaj odavde!

 

Cijela tema!

evo,probao,nema pomaka,btw mozda je do novog fimewarea posto sam apdejto na najnoviju verziju 2.22,dal se moze kako downgrejdat?

14 godina
protjeran
offline
Re: OCZ SSD Iskustva

A gle, ni moji rezultati nisu bajni. Kao da koristim SATA2.

(moj SSD je trenutno pun ko čep, možda je do toga)

 

From all the things I lost, I miss my mind the most...
12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
Don Kihoty kaže...

A gle, ni moji rezultati nisu bajni. Kao da koristim SATA2.

(moj SSD je trenutno pun ko čep, možda je do toga)

 

na sata 2 sam imao slicne rezultate,al ovo sad samo 160mb write je koma,da je bar 250..dal se fimware moze downgrejdat kako?Btw ja pod bot opciju uopce nemam svoj ssd(u biosu) vec moram ukljucit onaj marvelsata 3 kontroler da bi mi botao windse bez toga uopce nece, mbo je asrock extrime b3

14 godina
protjeran
offline
Re: OCZ SSD Iskustva

Stavio si onda disk na krivi SATA3 konektor. Stavi SSD na Intelov SATA3 konektor.

 

Napiši ime ploče, sve Intel ASRock ploče serije Extreme3 su B3 - a sad koju ti imaš, nemam pojma.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
Don Kihoty kaže...

Stavio si onda disk na krivi SATA3 konektor. Stavi SSD na Intelov SATA3 konektor.

 

Napiši ime ploče, sve Intel ASRock ploče serije Extreme3 su B3 - a sad koju ti imaš, nemam pojma.

mozda i jesam,tj vjerovatno,nob sam tak da nije nis cudno,koji naziv ploce trebas,gdi ga procitati,i kak da razlikujem te sata3 konektore?ima neki software da mi ocita info o ploci,ja sam skino neki al nista mi ne pise..

 

p67 extrime 4 b3 ako je to to

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2012 21:56 (Trabant601).
14 godina
protjeran
offline
Re: OCZ SSD Iskustva

 Evo označio sam ti prave konektore.

 

Marvelovi ti imaju oznaku SATA3_M1_M2, njih ne koristiti.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
12 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

zahvaljujuci donkiju sada su rezultati zadovoljavajuci 

 

 

bez njega to nebi rijesio siguro jer nisam opce znao da ploca ima 2 vrste kontrolera..

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva

donky rulees !! {#}

Heroes get remembered, but legends never dies.
16 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

Pozdrav, evo i mene u OCZ društvu ...

 

Prije dva dana nabavio sam Vertex 3 120GB i piknuo ga u svoj HP Pavilion dv6

i dolje su "out of the box" rezultati bencha

 

nadam se da će se sve tako dobro i nastaviti s mojim prvim SSD-om ...

 

kasnije sam u ovoj temi saznao za AHCI mod no toga uopće nema u mom BIOS-u, valjda jer je mobilna mbo

a s obzirom da sve radi kako treba (barem tako zaključujem prema rezultatu bencha) onda nije ni bitno, zar ne?

D.I. mag.inf.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2012 18:30 (zeko86).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: OCZ SSD Iskustva

Evo i mog 60GB Agility3.

 

Brzine su se popravile same od sebe.

 

Za razliku od 4. mjeseca, još uvjek imam isto OS instaliran, samo sada imam 5GB slobodnog prostora na disku,

te gle čuda i brzine:

 

29.04.2012 29.04.2012
13.07.2012 13.07.2012
From all the things I lost, I miss my mind the most...
14 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

OCZ Octane S2 128GB-najnoviji firmware 4.14,dosta je spor no to sam i znao misleći za lap bude okej,

 

problem je što sam imao desetak smrzavanja u 3 tjedna kolko ga imam a brzina je pala makar nisam napunio disk niti do pola,sve u svemu pušing.

 

EDIT:Brzina se vratila deinstalacijom AshampooHDDControl,izgleda da je u njemu neki AHDDC radio probleme,možda više i ne bude smrzavanja.

 

EDIT2(10 dana kasnije) povremena smrzavanja i dalje.

brzina se vratila brzina se vratila
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2012 14:18 (muhaqeri).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
zeko86 kaže...

Pozdrav, evo i mene u OCZ društvu ...

 

Prije dva dana nabavio sam Vertex 3 120GB i piknuo ga u svoj HP Pavilion dv6

i dolje su "out of the box" rezultati bencha

 

nadam se da će se sve tako dobro i nastaviti s mojim prvim SSD-om ...

 

kasnije sam u ovoj temi saznao za AHCI mod no toga uopće nema u mom BIOS-u, valjda jer je mobilna mbo

a s obzirom da sve radi kako treba (barem tako zaključujem prema rezultatu bencha) onda nije ni bitno, zar ne?

pa morao bi imat ACHI,nemoguce da ga nema

Želim paranormalnu ženu(da ima para i da je normalna):)
13 godina
offline
OCZ SSD Iskustva

Ei ekipa, evo nabavio ja Vertexa 4 128GB i stvarno je zvjerka...

 

Rekoh idem odvrtiti AS SSD test da vidim kakve ce brojke izbaciti a kad ono error na Acc.Time testu...

Zna li netko u cemu bi moga biti problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva

Valjda trebaš piknut kabel od SSD-a u sata 0 na ploči.

13 godina
offline
OCZ SSD Iskustva

Nema sata 0 na ploci. Poredane su od 1-6 a SSD je spojen na 1...

 

Edit:

RIJESENO!

Uglavnom problem je bio u Open Hardware Monitor programu, tj. kad je on pokrenut kolje se sa AS SSD-om. Ugasio ga i sad sve stima!

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2012 18:03 (anarchyST).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
anarchyST kaže...

 

Uglavnom problem je bio u Open Hardware Monitor programu, tj. kad je on pokrenut kolje se sa AS SSD-om. Ugasio ga i sad sve stima!

Izgleda da se neki programi kolju sa SSD-ovima i stvaraju probleme.Kod mene sada desetak dana nema ni jednog smrzavanja.

12 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

 

Pozdrav, evo samo sam želio podijeliti s vama moja iskustva.

 

Nedavno sam kupio OCZ Agility 3 od 60gb i prikljucio ga na SATA 2. Stavio u BIOSu AHCI mode i krenio na instaliranje. Sve je išlo savršeno. Windows 7 se instalirao za nekih 15-tak minuta. Instaliao sve programe, updejtao drivere. Nakon 6 sati upalim racunalo. Gledam na youtube-u neki video i primjetim da je racunalo pocelo žestoko štekati. Toliko je štekalo da nisam mogao ni otvoriti Task manager. Nakon toga su odjednom svi programi prestali raditi, uspio sam uzeti printscreen i spremiti ga na usb. 

Možete ga vidjeti u privitku.

Nakon ponovnog pokretanja racunala i otprilike 10 minuta, ponavlja se ista stvar, pokušam ga ugasiti i bum, BSOD.

Odlucim malo googlati, naiđem na ocz forum, barem 10 tema sa istim problemima kao što ja imam. Nitko ne uspijeva popraviti problem. Odgovaraju samo opcenito, tipa, updejtaj drivere i slicno.Prvo sam cijeli disk odspojio i ponovno spojio SATA 2 kabel u neki drugi utor.

Nakon malo duzeg citanja odlucim se baciti na posao. Prvo sam flashao BIOS. U BIOSu otišao na "Load optimized settings".

Sve lijepo složio, stavio u AHCI mode. 

Nakon toga sam procitao da je nekima pomoglao "Secure erase". Ništa, skinio sam Parted Magic, spržio ga na CD i preko njega obrisao sve sa SSD-a. Pokrenuo drive test i nisam našao nikakvu grešku. Nakon toga sam ponovno instaliao windowse. Evo ovaj post pišem sa tih windowsa. Za sad radi sve 5, nadam se da ce tako i ostati.

Ako se problem pocne ponavljati, zamijenit cu SATA kabel ili ga odnesti na servis. Jednostavno nemam više ideja.

 

Za sada sam 50/50 za i protiv OCZ-a. Izgleda da je to ipak njihova greška a ne "nestručno rukovanje" kao što oni navode u nekim odgovorima. Nadam se da se više neće ponavljati. Evo to je moje iskustvo.

Malo sam produžio post ali kao da vam se negdje žuri :D

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2012 16:47 (Karabaja14).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

Planiram nabaviti OCZ Vertex 4 ili Intel 330 nisam još odlučio, no mislim da bi performanse na mome SATA3 6.0 Gb/s kontroleru od Marvell-a SE9123 bile katastrofalne u odnosu na Intelove čipsete.

 

 

 

Ima li možda tko iskustva sa dotičnim SSD-om i istoimenim kontrolerom. Zanima me pouzdanost, problemi na koje naišli(ukoliko ih ima), performanse.

 

 

Jedina alternativa za bolje brzine bi mi bio novi kontroler, ali ograničen na utor PCI-E 2.0 x1, može preporuke.

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
Wuk19 kaže...

Planiram nabaviti OCZ Vertex 4 ili Intel 330 nisam još odlučio, no mislim da bi performanse na mome SATA3 6.0 Gb/s kontroleru od Marvell-a SE9123 bile katastrofalne u odnosu na Intelove čipsete.

Ima li možda tko iskustva sa dotičnim SSD-om i istoimenim kontrolerom. Zanima me pouzdanost, problemi na koje naišli(ukoliko ih ima), performanse.

Jedina alternativa za bolje brzine bi mi bio novi kontroler, ali ograničen na utor PCI-E 2.0 x1, može preporuke.

Ja sam uzeo taj Marvellov kontroler kao posebnu karticu (PCIE 2.0x1 ulaz) pošto imam SATA2 matičnu. Skinuo sam ga nakon sat vremena i ostao na SATA2. Brzine u testovima jesu nešto veće od SATA2  ali mi je restart 10s duži zbog BIOS očitanja te nove kartice tako da sam je maknuo. Pošto imaš taj kontroler ugrađen na matičnoj mislim da tebi neće biti duži restart.

Imam SSD Vertex 3 90GB i izuzetno sam zadovoljan pa bih ti preporučio Vertex 4 koji je još bolji. Mada je i Intel 330 dobar.

Što se kupnje drugog kontrolera tiče ni jedan od jeftinijih ti neće biti dobar a za cijenu skupljeg skoro da možeš kupiti solidnu matičnu koja već ima Intelov kontroler u sebi.

 

Atto Marvell SATA3 kartica Atto Marvell SATA3 kartica
CDM Marvell SATA3 kartica CDM Marvell SATA3 kartica
Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
12 godina
offline
OCZ SSD Iskustva

 

Imam pitanje. Ubo sam si dva Vertexa 4 od 128GB. Konfiguracija u koju sam ih 

 

stavio je i7 3770k, Asus P8Z77M-PRO, 16GB DDR3 etc etc. Oni su spojeni na dva 

 

SATA 6g priključka, jedan ispod drugoga, znači od istog kontrolera.

 

Problem je taj da nikako ne mogu ući u RAID control menu od moje matične ploče. 

 

U manualu piše da je tijekom posta potrebno pritisnuti Ctrl + I, naravno nakon 

 

podešavanja SSD-ova u raid mode u biosu. To sam radio na sve moguće načine, a 

 

rezultati su dvojaki. Ili uopće ne uđe u RAID menu ili ponekad uđe, ali se odmah 

 

sve zamrzne i jedino rješenje je restart. Probao sam flashati BIOS na najnoviju 

 

verziju, kao i firmware na SSD-ovima, no ništa nije pomoglo. Btw tijekom 

 

startanja računala uopće ne vidim ovaj menu

 

Pitanje je kako da uspješno uđem u taj RAID menu (Rapid Storage votever)? Hvala 

 

na pomoći.

 

Fuck me I'm famous.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2012 11:27 (guls).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
OCZ SSD Iskustva

Moje iskustvo je katastrofalno sa OCZ Vertex 3 120 gb i 240 gb (2.22 firmwire).Prvi je radio 3 mjeseca i onda se nekad pri botu ne pojavi,tj.nema ga.Onda su mi fajlovi poceli biti koruptirani i na kraju je gecrck.Zamijenio ga i nadoplatio za 240 gb i on mi je odmah u startu bio neispravan.Prilikom instalacije OS-a mi se pojavila poruka "an error has occured and instalation will stop".Kad ja pogledam,nema ga nigdje,nestao.Resetiram,pojavi se,pa onda opet nestane.Sad sam uzeo Intel 520 240 gb pa cemo vidjeti.5 godina garancije pa sta mi bog da xD

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice