OCZ SSD Iskustva

poruka: 201
|
čitano: 40.044
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
guls kaže...

 

Imam pitanje. Ubo sam si dva Vertexa 4 od 128GB. Konfiguracija u koju sam ih 

 

stavio je i7 3770k, Asus P8Z77M-PRO, 16GB DDR3 etc etc. Oni su spojeni na dva 

 

SATA 6g priključka, jedan ispod drugoga, znači od istog kontrolera.

 

Problem je taj da nikako ne mogu ući u RAID control menu od moje matične ploče. 

 

U manualu piše da je tijekom posta potrebno pritisnuti Ctrl + I, naravno nakon 

 

podešavanja SSD-ova u raid mode u biosu. To sam radio na sve moguće načine, a 

 

rezultati su dvojaki. Ili uopće ne uđe u RAID menu ili ponekad uđe, ali se odmah 

 

sve zamrzne i jedino rješenje je restart. Probao sam flashati BIOS na najnoviju 

 

verziju, kao i firmware na SSD-ovima, no ništa nije pomoglo. Btw tijekom 

 

startanja računala uopće ne vidim ovaj menu

 

Pitanje je kako da uspješno uđem u taj RAID menu (Rapid Storage votever)? Hvala 

 

na pomoći.

 

Prvo moras uci u bios ploče pa onda staviš tamo raid( mora ti pisati ahci, raid ili sata tako nešto tu odaberes raid )  i tek ti se onda pojavi taj izbornik tijekom startanja računala nikako prije.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
OCZ SSD Iskustva

Oh, pa naravno, to sam prvo odabrao. Mislim, radio sam već desetke RAID sustava, znam kako to ide. Samo me zeza to što jedino na ovoj ploči ne mogu ući u menu, a i kad uđem, on se odmah smrzne.

 

Evo baš sam maloprije povadio sve komponente iz računala, znači gola ploča+proc+malo rama+diskovi. I opet probao u menu, i opet se smrzne. Paf.

Fuck me I'm famous.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
guls kaže...

Oh, pa naravno, to sam prvo odabrao. Mislim, radio sam već desetke RAID sustava, znam kako to ide. Samo me zeza to što jedino na ovoj ploči ne mogu ući u menu, a i kad uđem, on se odmah smrzne.

 

Evo baš sam maloprije povadio sve komponente iz računala, znači gola ploča+proc+malo rama+diskovi. I opet probao u menu, i opet se smrzne. Paf.

probaj uć u raid meni bez spojenih diskova (al sve mi smrdi na ploču)

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
12 godina
offline
OCZ SSD Iskustva

Da, upravo sam razgovarao po jedno 15-ti put s Asusovim djelatnicima, izgleda da je RAID kontroler puk'o ko kokica. RMA, jbg. Svejedno, hvala na pomoći!

Fuck me I'm famous.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

Stavio sam osmicu i imam 5% bolje rezultate sa AS-SSD i nemam više freezanja kao na sedmici,vjerojatno je do Acerovih drivera bilo,sada nisam imao potrebe na osmici stavljati neke drivere,svi su već bili tu.

Pošto je OCZOctanes2 128GB async išao sam testirati brzine kod različite popunjenosti diska i vidi se da nema niti pada brzine,jedino nisam izmjerio skroz prazan disk.

 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

Trebao bi jedan savjet.

 

Imam laptop Asus G74sx i htio bi ugradit u njega SSD disk...dvoumim se izmedu OCZ-a Agility 3 od 120 gb i Vertexa 3 od 120 gb pa ako moze neki mali savjet ko ima iskustva sa Asusovim laptopom koji ssd valja u njega ugradit osim OCZ itd...

 

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva
moze pomoc takode problemi s ssd ocz wertex 3 koji sam uzeo neki dan ,naime desava se to da u biosu prepoznaje ssd a kad ocu dignit windovs nema ga ,u biosu je lega stavlj neke postavke ahci tak nesto medutim opet nis ,moze savjet sto da napravim posto sam laik
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

bilo tko pliz

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
Majestic Ik kaže...

bilo tko pliz

Spoji samo SSD u komp a ostale diskove otpoji kablove pa probaj,možda krene.

14 godina
offline
Re: OCZ SSD Iskustva

Tako je sve odspoji samo ssd ostavi i dvd drive ako preko njega instaliras i bootaj instalaciju trebalo bi ga naci kao svaki drugi disk!

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva

pokusao sam i otpojit sve osim ssd i dvd jer dizem windovs preko njega i opet ista stvar u bio su ga ima i ocitava ga a kad ocu dignit windovs nema ga ,dali se mora nes u biosu promjenit ,vjerujem da postoji caka al nemogu dokucit sta ,inace ploca je asrock 770 extreme 3 i ima sata 3 utore (2 komada) dali je razlika u kablovima sata 3 sata 2 (mislim da nije )

15 godina
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
Majestic Ik kaže...

pokusao sam i otpojit sve osim ssd i dvd jer dizem windovs preko njega i opet ista stvar u bio su ga ima i ocitava ga a kad ocu dignit windovs nema ga ,dali se mora nes u biosu promjenit ,vjerujem da postoji caka al nemogu dokucit sta ,inace ploca je asrock 770 extreme 3 i ima sata 3 utore (2 komada) dali je razlika u kablovima sata 3 sata 2 (mislim da nije )

Ja imam SATA3 kabel spojen na SATA2 ulaz na svojoj ploči i radi dobro. Ne znam da li bi radilo obratno, tj. SATA2 kabel na SATA3 ulaz pošto mi je ploča SATA2.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva

oces reci da ima razlike u samim kablovima sata 3 sata 2 ,jamislim da nema u samim kablovima ,jer mi on u biosu pokaze ssd a u dizanju windovsa ga neocitava ,mislim da sata kablovi mogu ici jedan u dr jer su isti bar mislim ali softverski su drugaciji po nekoj logici valjda je tako (bar mislim ) neznam vise sto bi pokuso s tim ssd nejasno mi je skroz zasto ga windovs nevidi

14 godina
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
Kablovi su isti ako kupis novi kabal mora podrzavat sve... Probaj mjenjat kablove i utore nego jel ga vidi kad bootas sa obicnog hdd-a windowse da je spojen?
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva

uspio rjeseno ssd radi vise nego dobro ,znate u cem je bio problem ,posto sam na starom hdd imo windovs pa sam ga probo klonirat na ssd to ga je zezalo ponovo sam formatiro ssd i normalno mi ga pokazo ko i svaki dr disk,uf napati se ali ok je sad ,i vise nego zadovoljan sam ,inace thx svima u savjetima.

15 godina
offline
OCZ SSD Iskustva

Dalo je ovo normalno za ovaj ssd(ocz agility 3 60GB) ?

jpg

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2012 16:47 (zzz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
zzz kaže...

Dalo je ovo normalno za ovaj ssd(ocz agility 3 60GB) ?

Nije normalno.

 

Postoji barem nekoliko mogućnosti zbog kojih su takva očitanja, ja znam za ove:

- Provjeri u biosu ili registriju da li ti je AHCI ili IDE (trebalo bi biti AHCI)

- Moguće da treba napraviti align ssd particije (možeš preko Partition Wizarda)

- Pokušaj promjeniti sata kabel (pretpostavljam da imaš spojeno sa SATA3 kabelom) ili probaj uključiti kabel u druge SATA ulaze na matičnoj

... Nadam se da je nešto od toga nabrojanoga i da ti je SSD ispravan.

 

Skini AS SSD i postavi screenshot s rezultatima da vidimo kakva su ti očitanja.

Ovdje sam naveo neke sitnice za pravilnije podešavanje SSD-a. Možda ti pomogne.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
15 godina
offline
OCZ SSD Iskustva

Izgleda da je format ovog ssd-a neizbježan.

ke ke
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

mislim du mu nece tu podesavanja pomoc,previse je neujednaceno to,format eventualno

Želim paranormalnu ženu(da ima para i da je normalna):)
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2012 21:10 (Blade Runner31).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva

jel imas kakvih iskustava sa promjenom diska, meni je riknuo ssd kao tvoj samo 60gb akon 15 mjeseci rada, dao sam ga na servis jel ima garanciju da li i ja da prijeđem na intela ili samsunga? naravno uz nadoplatu  

12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
Romano kaže...

Moje iskustvo je katastrofalno sa OCZ Vertex 3 120 gb i 240 gb (2.22 firmwire).Prvi je radio 3 mjeseca i onda se nekad pri botu ne pojavi,tj.nema ga.Onda su mi fajlovi poceli biti koruptirani i na kraju je gecrck.Zamijenio ga i nadoplatio za 240 gb i on mi je odmah u startu bio neispravan.Prilikom instalacije OS-a mi se pojavila poruka "an error has occured and instalation will stop".Kad ja pogledam,nema ga nigdje,nestao.Resetiram,pojavi se,pa onda opet nestane.Sad sam uzeo Intel 520 240 gb pa cemo vidjeti.5 godina garancije pa sta mi bog da xD

 

 

 

kako je sad sa Intelom 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice