OCZ Vertex 4 128gb problem

poruka: 86
|
čitano: 19.673
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

AHCI ima veze s NCQ ali nema veze s TRIMM, to sam želio ispraviti.

 

Kod SSD-a za samu brzinu brzine sekvencijalnog čitanja i pisanja nisu toliko bitne koliko je bitno vrlo malo vrijeme pristupa podatcima.

SSD s brzinama čitanja i pisanja od 120 MB/s i 60 MB/s višestruko je brži od HDD-a s brzinama npr 200/160...

A SATA II ti ne povećava vrijeme pristupa kod SSD-a tako da time ništa ne gubiš, samo nemaš pune brzine čitanja i pisanja - a SSD nije uređaj na kojeg bi se često pisalo i brisalo - za to ti služi HDD (pohrana).

Provjerite Boss Game @ http://boss-game.com/forum2/index.php
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ Vertex 4 128gb problem

Dobit ćeš još na brzini ako instaliraš ovaj driver

http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?DwnldID=21407

Intel i7 3770K - ASUS P8Z77 V-DELUXE - Patriot Viper Extreme 2 x 4Gb 2133 - 2 x Samsung 840 PRO 128Gb Raid0 - Gigabyte HD7850 OC 2GB - Windows 7 64 bit
11 godina
neaktivan
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

Ček kaj je to? Koliko vidim to je za intel ploče, ja imam asrock.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

Bitno je da je chipset Intelov, marka ploče nije bitna.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ Vertex 4 128gb problem

Ajd budem sada instalirao, skidam, exe file.

11 godina
neaktivan
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

Evo, instalirao, i kaj je sada to? Vidim da nemam više u system trayu da sigurno odspojim uređaje sad mi je taj programcic intel rapid storage.

 

Dajte mi molim Vas objasnite za kaj taj program sluzi? Na laičkom..

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2013 11:49 (CrniVrag55).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ Vertex 4 128gb problem
15 godina
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

Pozdrav svima,

 

evo još jednog "panja" koji je kupio Vertex 4 128GB i bacio na svoju 3,5 god staru Toshibu, koja je na iznenađenje imala 2 utora za diskove (nisam znao dok nisam išao ubaciti novi SSD) tako da je i stari mehanički ostao unutra kao skladište.   Nisam imao pojma za taj AHCI mod, migrirao sam staru vistu na SSD, apgrejdao se legalno na Osmicu (za 40$) i vidio ovaj post...

 

...probao napraviti taj test... i čini mi se da je meni nekako već uključen AHCI mod?

 

Evo slike:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/189/slikabench.jpg/

 

 

Usput, ima li koji programčić za OCZ disk (osim onog njegovog za upgrade firmwera) koji prati zdravlje diska, količinu zapisanih podataka, cikluse i sl....?

 

Thnx!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: OCZ Vertex 4 128gb problem
Fabijan kaže...

Pozdrav svima,

 

evo još jednog "panja" koji je kupio Vertex 4 128GB i bacio na svoju 3,5 god staru Toshibu, koja je na iznenađenje imala 2 utora za diskove (nisam znao dok nisam išao ubaciti novi SSD) tako da je i stari mehanički ostao unutra kao skladište.   Nisam imao pojma za taj AHCI mod, migrirao sam staru vistu na SSD, apgrejdao se legalno na Osmicu (za 40$) i vidio ovaj post...

 

...probao napraviti taj test... i čini mi se da je meni nekako već uključen AHCI mod?

 

Evo slike:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/189/slikabench.jpg/

 

 

Usput, ima li koji programčić za OCZ disk (osim onog njegovog za upgrade firmwera) koji prati zdravlje diska, količinu zapisanih podataka, cikluse i sl....?

 

Thnx!

Imaš SSD Life. Probaj besplatnu verziju. Iako na Vertexu 4 nažalost ne broji koliko GB si zapisao/brisao. No ima traka koja ti pokazuje koliko je disk potrošen.

15 godina
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

Nije loše, poslužit će!

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

pozdrav,

 

evo sam i ja jucer kupio vertex 4  i sad me zanima kako spojiti tj jel bitno na koi se utor sate spaja, druga stvar ide u kombinaciju sa hard diskom od 250gb

znaci windowsi i programi na ssd ostalo se sprema na hard disk... sta tocno prominit u boisu, ako ide ahci mode jel to vridi za oba diska il? il se odredeni sata utori mogu postavljat koji ce mod bit?

 

tnx

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2013 22:41 (Slinky).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: OCZ Vertex 4 128gb problem
Slinky kaže...

pozdrav,

 

evo sam i ja jucer kupio vertex 4  i sad me zanima kako spojiti tj jel bitno na koi se utor sate spaja, druga stvar ide u kombinaciju sa hard diskom od 250gb

znaci windowsi i programi na ssd ostalo se sprema na hard disk... sta tocno prominit u boisu, ako ide ahci mode jel to vridi za oba diska il? il se odredeni sata utori mogu postavljat koji ce mod bit?

 

tnx

Svakako moraš uključit ACHI mode, za HDD on nije toliko bitan, koliko za SSD i za TRIM, ako imaš opcije ACHI moda za svako posebno, uključi ga i SSD i za HDD, nema to veze sa utorima, sada u koji utor ćeš ga ukopčat treba pogledat u manual matične, ili reci točan model matične pa ću ti ja reći, ovo što se tiče spremanja, napravi ovako kako si napisao.

 

Kad snimiš OS skini si SSD fresh free da ti optmizira OS za rad sa SSDom.

Valentin
11 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ Vertex 4 128gb problem

ovako, matična je asus p7p55d... prvi dan kad san prikljucio hdd i ssd radilo je sve dobro al sam primjetija da nakon instaliranja svih drivera i programa ssd nije puno brzi od hdd.

Onda san bacija oko ovde na forum i vidija taj achi mode... e sad negdi pise achi negdi ahci , koja je razlika? sve mi je to pobrkano u glavi xD

 

13 godina
offline
Re: OCZ Vertex 4 128gb problem
Slinky kaže...

ovako, matična je asus p7p55d... prvi dan kad san prikljucio hdd i ssd radilo je sve dobro al sam primjetija da nakon instaliranja svih drivera i programa ssd nije puno brzi od hdd.

Onda san bacija oko ovde na forum i vidija taj achi mode... e sad negdi pise achi negdi ahci , koja je razlika? sve mi je to pobrkano u glavi xD

 

Kad se govori o SSD modu, to je AHCI, mislim da je ovo drugo nešto oko štednje energije ili slično, spoji i podesi kako je na slikama.

 

EDIT: Ako ti je ova postava u BIOSu slučajno bila na IDE, onda ili moraš radit reinstall OSa ili prije nego ju postavljaš na AHCI moraš neke prepravke napravit u registry bazi.

 

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=313676

 

Znači slijediš korake od 1 do 7, nakon toga ideš u BIOS i postavljaš kao na slici 2.

 

Kad to sve fino podesiš, javi rezultate, možeš i benchmark pokrenuti, program je AS SSD BENCHMARK., stavi sliku na forum.

 

http://downloads.guru3d.com/AS-SSD-Benchmark-download-2569.html

SAPAJANJE SAPAJANJE
AHCI mode postavljanje AHCI mode postavljanje
Valentin
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2013 11:07 (Valentin17).
11 godina
neaktivan
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

evo uspija san i sam malo procackat i spoija san da radi, instaliran je nanovo u ahci modu i ovo su rezultati... jesu dobri ili ne neman pojma pa mi prokomentirajte :)

hvala puno na pomoci :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

dobar rezultat ako ide preko sata II

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: OCZ Vertex 4 128gb problem
Slinky kaže...

evo uspija san i sam malo procackat i spoija san da radi, instaliran je nanovo u ahci modu i ovo su rezultati... jesu dobri ili ne neman pojma pa mi prokomentirajte :)

hvala puno na pomoci :)

OK je sada, pošto imaš SATA II matičnu ploču, ovo je realna brzina za SATA II sučelje. Kad nadogradiš računalo na SATA III matičnu i SSD bude radio na SATA III i taj bechmark ći biti bolji, ali nećeš primjetit u radu razliku između SATA II i SATA III.

 

Da li je sata i boot OSa brži nego prije? Morao bi biti.

Valentin
11 godina
neaktivan
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

da osjeti se brze bootanje i otvaranje programa...   u specifikacijama maticne pise sata 3.0 sad jel to znaka za satu 3 il??

https://www.asus.com/Motherboards/P7P55D/#specifications

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: OCZ Vertex 4 128gb problem
Slinky kaže...

da osjeti se brze bootanje i otvaranje programa...   u specifikacijama maticne pise sata 3.0 sad jel to znaka za satu 3 il??

https://www.asus.com/Motherboards/P7P55D/#specifications

Ne piše SATA 3, nego piše SATA 3Gb/s, to ti je brzina porta i to je sata II, inače SATA I = 1.5Gb/s, SATA II = 3Gb/s, SATA III = 6Gb/s.

slika slika
Valentin
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2013 15:53 (Valentin17).
11 godina
neaktivan
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

ahaaa, hvala :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

Istina,  razlika izmedu sata II i sata III gotovo i nema, jedino pri benchmarku ali sta ti to znaci, jedino je ugodno za oko vidjet koliko je zapravo SSD brz. 

 

Uglavnom pristupanju podataka je isti vrag dali imas sata II kontroler ili III. 

 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

Sorry ljudi kaj upadam u ovu temu kao padobranac, ali trebam jedan savijet, imam maticnu plocu koja ima sučelje sata II a imam ssd ocz vertex 4 128gb. Dali kakve razlike ima izmedu sata II i sata III kontrolera, ili nema nikave? Jer vidim da mi ssd jako brzo radi, a dali ce radit jos brze ako imam sata III? Vidim gore po komentarima da nema sanse da primjetim razliku ali eto moram ponovno pitat da mi bude srce na mijestu {#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: OCZ Vertex 4 128gb problem

Razlike ima u brzini između Sata II i Sata III !

Music As A Weapon !!
10 godina
neaktivan
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

Ali samo u benchamrkingu nekog programa ili i općenito?

 

Edit: Vidim da je isto neki dečko pitao za ssd na ploci sata II i jedan mu je odgovorio , evo link : http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/dali-se-isplati-radit-upgrade/181386.aspx

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2013 14:31 (Ekibeki).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

- Razlika u brzini između SATA II i SATA III sučelja postoji i nije mala.

 

- Sada realno gledano u samom radu sa računalom ti tu razliku ne vidiš, 

  ali ona je vidljiva u nekom Benchmark programu tipa AS SSD i sl..

 

- Ostavi tako kako je sada i uživaj u brzini SSDa. {#}

 

- A onda kad budeš mijenjao matičnu ploču, onda možeš uzet neku koja ima SATA III (6 Gb/s) utore.

 

 

Valentin
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

Ja imam plocu sa S ATA II sučeljem, i probao sam kod frenda kaj ima S ATA III i nema nikakve razlike, kako je gore netko napisao razlika je samo u benchmarku nekog programa. Ali brzina pristup podacima je 99% ista neovisno dali imas S ATA II ili S ATA III ploču. Garantirano!!

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

Neznam momci, imam viška vremena i gledam na youtubu kak se podigne komp sa ssd-om i mislim da u videu vidim da se brze sa sata III kontrolerom nego II. Kaj mislite dali bi se isplatilo kupovat poseban kontroler koji se ukopca u maticnu.

 

Asrock h55m- le, u biosu mi je namjesteno AHCI, a ssd je ocz vertex 4 128gb. Najnoviji firmware je instalira, optimizirao sam ssd, sve sam nepotrebne stvari iskljucio. Pa eto, znam da sa vec postavljo jedno te isto pitanje 100x ali me stvarno zanima dali ima prevelike razlike izmedu ta dva kontrolera. Na drugom forumu sam dobio odg ovakav: na boot disku neces vidjeti razliku posto disk nije aktivan cijelo vrijeme i radi se o malim fajlovima. Da koristis SSD kao neki radni disk gdje se konstanto zapisuje velika količina podataka onda bih primjetio razliku. Kaj mislite jel to tocno ili? Jer jednostavno neznam kaj da radim? Da kupim ovakav kontroler ili stvarno nema nikakve razlike? 

 

http://www.svijet-medija.hr/p/PCI-E-kontroler-Lycom-2x-6Gbps-SATA-III-ports-PE-115H/36730/ Da napomene, ssd mi sluzi samo za OS I PROGRAME nista drugo, nista ne zapisujem veliko na njemu, za download filmova,igara i sl spremam na HDD.  Pa eto, ak netko zna moj odg na moje pitanje, bio bih mu zahvalan i da se napokon rijesim te dileme {#}

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

I kaj nitko nezna? {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
OCZ Vertex 4 128gb problem

ajde promjeni u biosu sa ahci na ide pa vidi jel ti brže podiže

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2013 14:19 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice