Problem: gubim mjesto kad reinstaliram windowse.

poruka: 16
|
čitano: 1.471
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Gubim mjesto kad reinstaliram windowse + pitanje

Imam jedan jako čudan problem, i pitao sam frenda i rekao je da se ovo ne bi smjelo dešavati.

 

Ugl. imam Windows 7 i kad instaliravam, prikaže mi smanjeni prostor diskova. Imam npr hard od 1TB i uredno stavim 2 particije od 500GB svaku, i kada instaliram windowse i dođem u komp - uredno mi piše da su te dvije particije 250gb svaka npr, te pola datoteka mi fali i izgubi se, bez da sam išta dirao kod instaliravanja windowsa, tj samo formatiram disk od 300gb na kojem su mi windowsi.

 

Drugo pitanje koje imam je, ako se ovaj problem ne da rješiti. Jel' ok ako instaliram windowse na jedan hard, a drugi tjekom procesa iskopčam? Dal' ću ga morati formatirati i pri tome izgubiti podatke ili će mi ostati?

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Gubim mjesto kad reinstaliram windowse + pitan

Nista ne smijes izgubiti osim ako mu explicitno zadas da formatira. spominjes particije i diskove. Koliko tacno fizicki diskova imas, koliko particija na svakom disku i koje velicine. Koje particije vidis kad instaliras windowse?

9 godina
neaktivan
offline
Problem: gubim mjesto kad reinstaliram windowse.

Imam 2 diska, 300GB jedan disk (C particija),i drugi disk od 1TB (500GB - 2 particije. D i F). Instaliram windowse na disk "c" od 300GB, i prilikom setupa uopće ne diram 1TB hard, tj D i F particije. I nakon instalacije windowsa uđem u my computer. D i F pišu 250gb svaka, pola datoteka fali. Ništa bitno, ali me živcira jer moram opet skidati neke stvari. Nisam ništa na D i F dirao tijekom instalacije windowsa i opet fali mjesta i datoteke.

 

Pitanje ostaje. Dal' bi ištekavanje 1TB harda rješilo stvar? Uskoro opet rušim windowse pa da pitam.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Problem: gubim mjesto kad reinstaliram windows

To se ne smije desavati. Slobodno ga iskopcaj. Nego zasto cesto radis reinstal?

15 godina
offline
Problem: gubim mjesto kad reinstaliram windowse.

uobičajeno je, čak preporučljivo od iskusnijih korisnika, odspojiti sve diskove osim onoga na koji instaliraš OS. ovo posebno vrijedi za ssd-e (i za one koji se upinu izravno u ploču!). kad instaliraš OS, samo sve pospajaš natrag. jednostavno poput ženskog načina funkcioniranja.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.7.2016 12:22 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Problem: gubim mjesto kad reinstaliram windowse.

Svakih 6 mjeseci rušim windowse jer sam lijen kupiti antivirusni program. A i ne znam isključiti one updateove od windowsa, tako da mi se od updatea često brzo natrpa hard. Naviknut sam rušiti windowse svako malo. Stvar navike. Moram priznati da mi je to ok solucija.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem: gubim mjesto kad reinstaliram windowse.

U svakom slučaju možeš disk od 1TB iskopčati i poslije spojiti nakon što instaliraš Windowse, podaci bi morali ostati. A zašto ti se dogodilo to što opisuješ ne bih znao... S obzirom da se radi o 2 diska i spominješ da ti se kapacitet prepolovio palo mi je na pamet podešavanje RAID polja... Ali po ovom što dalje opisuješ to nebi bilo to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem: gubim mjesto kad reinstaliram windows
Premeseagry kaže...

Svakih 6 mjeseci rušim windowse jer sam lijen kupiti antivirusni program. A i ne znam isključiti one updateove od windowsa, tako da mi se od updatea često brzo natrpa hard. Naviknut sam rušiti windowse svako malo. Stvar navike. Moram priznati da mi je to ok solucija.

 majkoissova. a imaš toliko dobrih badava av programa. čak je i bug imao recenzije nedavno. a što se tiče ažuriranja, većina ima razuman smisao (osim "get windows 10"). poanta je dopustiti instaliranje svega za office (prema dijelovima koje koristiš) i one koji počinju sa "security update ...". ako počinju samo s "update ...", odmah desnom tipkom miša na to i "hide". što, naravno, ne znači da ti ms neće pitajboga koliko puta ponovo uvaliti instalaciju silverlighta ili win10, ako ne paziš. lijenost nije opravdanje. u mom se selu i za manje od toga noži vadiju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.7.2016 12:27 (Ajar).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Problem: gubim mjesto kad reinstaliram windows
Premeseagry kaže...

Svakih 6 mjeseci rušim windowse jer sam lijen kupiti antivirusni program. A i ne znam isključiti one updateove od windowsa, tako da mi se od updatea često brzo natrpa hard. Naviknut sam rušiti windowse svako malo. Stvar navike. Moram priznati da mi je to ok solucija.

 Nauci napraviti image diska. Puno brze i jednostavnije....

display name ivo kaže...

U svakom slučaju možeš disk od 1TB iskopčati i poslije spojiti nakon što instaliraš Windowse, podaci bi morali ostati. A zašto ti se dogodilo to što opisuješ ne bih znao... S obzirom da se radi o 2 diska i spominješ da ti se kapacitet prepolovio palo mi je na pamet podešavanje RAID polja... Ali po ovom što dalje opisuješ to nebi bilo to.

 Koji raid od 2 diska bi poslije raspada ponudio pola podataka?

8 godina
odjavljen
offline
Re: Problem: gubim mjesto kad reinstaliram windows
Ajar kaže...
Premeseagry kaže...

Svakih 6 mjeseci rušim windowse jer sam lijen kupiti antivirusni program. A i ne znam isključiti one updateove od windowsa, tako da mi se od updatea često brzo natrpa hard. Naviknut sam rušiti windowse svako malo. Stvar navike. Moram priznati da mi je to ok solucija.

 majkoissova. a imaš toliko dobrih badava av programa. čak je i bug imao recenzije nedavno. a što se tiče ažuriranja, većina ima razuman smisao (osim "get windows 10"). poanta je dopustiti instaliranje svega za office (prema dijelovima koje koristiš) i one koji počinju sa "security update ...". ako počinju samo s "update ...", odmah desnom tipkom miša na to i "hide". što, naravno, ne znači da ti ms neće pitajboga koliko puta ponovo uvaliti instalaciju silverlighta ili win10, ako ne paziš. lijenost nije opravdanje. u mom se selu i za manje od toga noži vadiju. 

 Ja nisam nikad na win 7 i sad na win 10 imao AV. Win 7 na desktopu na kojem drndaju klinci od 6 i 8 godina i nikad nista....

15 godina
offline
Re: Problem: gubim mjesto kad reinstaliram windows
Torent kaže...

 Ja nisam nikad na win 7 i sad na win 10 imao AV. Win 7 na desktopu na kojem drndaju klinci od 6 i 8 godina i nikad nista....

 ja usprkos zaštiti i oprezu imam samo kći. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Problem: gubim mjesto kad reinstaliram windows

uprkos i samo u istoj recenici;) Koristis oprez i zastitu da imas vise djece? ;)

15 godina
offline
Re: Problem: gubim mjesto kad reinstaliram windows
Torent kaže...

uprkos i samo u istoj recenici;) Koristis oprez i zastitu da imas vise djece? ;)

 ma nisam ja Friday  poanta je u murphyjevu zakonu: i kad misliš da si na sve mislio, ostane još ponešto na što nisi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
moderator
offline
Re: Problem: gubim mjesto kad reinstaliram windows
Premeseagry kaže...

Svakih 6 mjeseci rušim windowse jer sam lijen kupiti antivirusni program. A i ne znam isključiti one updateove od windowsa, tako da mi se od updatea često brzo natrpa hard. Naviknut sam rušiti windowse svako malo. Stvar navike. Moram priznati da mi je to ok solucija.

Za čišćenje diska imaš CCleaner - on će ti počistiti s diska i one stvari za koje nisi znao da ti ne trebaju.

 

Nevjerojatno je da u današnje doba ne znaš da postoje besplatni AV. Čak i ako ne znaš, što radiš, a da si toliko opterećen s virusima?! Windowse "preventivno" reinstaliravaš radi toga? Uz malo opreza šansa da pokupiš virus je jako mala u današnje vrijeme. Doduše, vjerojatno manja na novijim OS-ovima nego na 7-ici (sva sreća da ne znaš isključiti updateove).

 

Navika ti je besmislena. Loših navika se treba rješavati.  Windowsi ti se updateaju s razlogom - između ostalog krpaju se sigurnosne rupe. To da ti nestaje mjesta zbog updateova - može ti nestajati samo ako imaš ogromni System Restore, odnosno kao posljedica Previous Versions funkcije. Smanji zauzeće System Restorea. Nadogradi si 7-icu na 10-ku pa ćeš na duže staze biti sigurniji i ujedno vjerojatno ti ni neće zauzeće na disku tako lako/brzo padati jer 10-ka nema Previous Versions funkciju.

 

###

 

Što se tiče tvog konkretnog problema - daj screenshot Disk Managementa. Možemo do sutra pričati u prazno ako ne znamo kakvo točno ti je stanje s particijama.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2016 9:57 (mbaksa).
9 godina
neaktivan
offline
Problem: gubim mjesto kad reinstaliram windowse.

Zadnji put mi se to desilo, pa sam 2x rušio windowse i komplet sve brisao.

 

Uskoro ću opet rušiti pa ću samo isključiti kabel od 1tb harda.

 

Hvala svima na trudu, ali rješili smo temu.

 

Javim se kroz koji dan, ako bude problema.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Problem: gubim mjesto kad reinstaliram windows

Tebi je veci problem potreba da stalno reinstaliras windowse nego mejsto na disku....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice