Problem sa novim HDD-om

poruka: 7
|
čitano: 1.922
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Problem sa novim HDD-om

Dobar dan

1.12 kupio sam novo računalo u Hangaru 18 u KC

Od toga dana to petka računalo je radilo bez problema

U četvrtak navečer ja sam igrao online igre i računalo je radio normalno, prije gašivanja računala slučajno sam pokrenuo program Crystal disk info i program mi je pokazivao da je sve sa HDD-om u redu

U petak ujutro upalio sam računalo i radio je jedno vrijeme normalno i samo je odjenom zastekao, pokusao sam sve da ga odblokiram ali neuspjesno, prisilno resetiranje na dugmetu na kucistu je bilo potrebno.

Nakon ponovog pokretana računala odma sam pokrenuo Crystal disk info i pokazivao mi je problem sa diskom, odmah sam skinuo HD tune i pokrenuo sam (FULL SCAN) i nakon zavrsenog skeniranja pokazao mi je 5 crvenih kvadratica, nakon toga sam resetirao racunalo i ponovo pokrenuo HD tune i nakon zavrsenog skeniranja pokazao mi je vise od 15 kvadratica crvenih...
Ugasio sam pc i odnio na servis posto ima garanciju
Danas ujutro zvao me odgovorni radnik koji je rjesavao problem sa mojim racunalom i reko da je da je popravio hard disk, da je moguce da je to bio virus i da sad vise  nema niti jedan bad sektor
Sad mene zanima dali je to moguce napravit? Dali je moguce da je to bio virus? Dali je moguce da mi je zbog tog virusa pokazivao bad sektore?
Radi se o Westren Digital 1 TB (Blue verija hdda)

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problem sa novim HDD-om
LukaSokol1 kaže...

Dobar dan

1.12 kupio sam novo računalo u Hangaru 18 u KC

Od toga dana to petka računalo je radilo bez problema

U četvrtak navečer ja sam igrao online igre i računalo je radio normalno, prije gašivanja računala slučajno sam pokrenuo program Crystal disk info i program mi je pokazivao da je sve sa HDD-om u redu

U petak ujutro upalio sam računalo i radio je jedno vrijeme normalno i samo je odjenom zastekao, pokusao sam sve da ga odblokiram ali neuspjesno, prisilno resetiranje na dugmetu na kucistu je bilo potrebno.

Nakon ponovog pokretana računala odma sam pokrenuo Crystal disk info i pokazivao mi je problem sa diskom, odmah sam skinuo HD tune i pokrenuo sam (FULL SCAN) i nakon zavrsenog skeniranja pokazao mi je 5 crvenih kvadratica, nakon toga sam resetirao racunalo i ponovo pokrenuo HD tune i nakon zavrsenog skeniranja pokazao mi je vise od 15 kvadratica crvenih...
Ugasio sam pc i odnio na servis posto ima garanciju
Danas ujutro zvao me odgovorni radnik koji je rjesavao problem sa mojim racunalom i reko da je da je popravio hard disk, da je moguce da je to bio virus i da sad vise  nema niti jedan bad sektor
Sad mene zanima dali je to moguce napravit? Dali je moguce da je to bio virus? Dali je moguce da mi je zbog tog virusa pokazivao bad sektore?
Radi se o Westren Digital 1 TB (Blue verija hdda)

 

 

 Sumnjam da je virus. Prije da su "sakrili" bad sectore.

9 godina
neaktivan
offline
Problem sa novim HDD-om

Da al ima jedajedna stavka koju nisam naveo a to je sto sam tu vecer (cetvrtak) radio one "viruse" koji se mogu napravit u notepad, htio sam frenda zeznut ner sam mu poslao taj "virus" :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problem sa novim HDD-om
LukaSokol1 kaže...

Da al ima jedajedna stavka koju nisam naveo a to je sto sam tu vecer (cetvrtak) radio one "viruse" koji se mogu napravit u notepad, htio sam frenda zeznut ner sam mu poslao taj "virus" :D

Gle, ajmo biti ozbiljni...

Da bi došao do takvih problema s diskom koji su vidljivi na taj način ne možeš koristiti Notepad.

9 godina
neaktivan
offline
Problem sa novim HDD-om

Na ovo sam mislio:   http://m.youtube.com/watch?v=H4pcNg6nyq8

Jer antivirus to prepoznaje kao pravi virus

a i nakon toga krepo mi hdd

Samo pitam el moze bit od toga ;)

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Problem sa novim HDD-om

 

Skini od wd njihov program i pregledaj disk sa njime, a mozeš i sa live alatima, da bi isključio utjecaj os-a i softvera.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problem sa novim HDD-om
LukaSokol1 kaže...

Na ovo sam mislio:   http://m.youtube.com/watch?v=H4pcNg6nyq8

Jer antivirus to prepoznaje kao pravi virus

a i nakon toga krepo mi hdd

Samo pitam el moze bit od toga ;)

Shutdown -r ti teško može uopće znati da imaš disk, kamoli da radi takve probleme.

Kao što kolega kaže, uzmi proizvođački alat, prođi disk, spremi rezulate / ispis daj uz reklamaciju.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice