Spašavanje diska s Bad SECTORIMA

poruka: 11
|
čitano: 7.361
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Spašavanje diska s Bad SECTORIMA

Bok, zanima me da li se može spasiti HDD s bad sectorima. Konkretno frend mi ima laptop (Hp) sa starim PATA Hdd-om od 40GB. Kako su ti isti skupi i relativno ih je teško nabaviti ja bih išao na opciju "spašavanja" ako se spasiti može. On koristi laptop samo za surfanje internetom pa mu ne treba mnogo prostora....

 

Da li postoji neki program koji možda izolira bad sectore ili sl. i oko njih radi neku particiju ili sl. 

 

Već sam par puta instalirao windowse nanovo, ali nakon nekog vremena os se nemože podignuti, a u BIOS-u mi na hard drive check javlja read error nakon 40% ili sl.

the quieter you become the more you are able to hear
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Spašavanje diska s Bad SECTORIMA

u vrečicu ga spakiraj i omotaj u debelu krpu i u škrinju s njim nekoliko sati. To sam našao na ovom forumu da su neki riješili problem sa hardovima na taj naćin kao i pećnica za grafe.

Fero
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Spašavanje diska s Bad SECTORIMA
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spašavanje diska s Bad SECTORIMA
covjek je ozbiljan! niske temp. pomazu ali nakratko. dok se hdd ne zagrije.
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
15 godina
offline
Re: Spašavanje diska s Bad SECTORIMA

-bad sectori, ovisi dali su logičke ili fizičke greške. Ako su samo logičke (soft) trad normalan format rješava stvar. HDD ima posebno rezervirandio za alokaciju sektora, pomaže formatiranje utilsom (skinuti sa www.proizvođača wd, seagate, ibm..) Nakon tog disk može raditi 'kao nov'.. ali i jednako se raspasti kao što se to već dešava. Ako je oštećen disk, tad nema popravka (smrzavanje je samo za spašavanje podataka i to ako uspije zbog mikro-pomaka..., nije popravak), jedino za iskoristiti koliko se može treba formatirati disk koliko prolazi (u dosu, pratiti postotke) i približno kad se primjeti dio s greškom napraviti takve particije, neispavan dio se ostavi kao hidden particija, ispravan dio može dalje normalno raditi. Ako je više od 4 particije potrebno je napraviti jednu primarnu, i jednu extended u njoj ostale.. to sve ovisi o razbacanosti grešaka na disku.

Jako spor proces (potrebno je potrošiti jedan dan..), ali rezultati su obično OK za iskoristiti stari disk.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.2.2012 16:15 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
Spašavanje diska s Bad SECTORIMA

Jedino što može eventualno popraviti bad sektore je low level disk format. U starijim biosima je postojala ta opcija, a danas ćeš morati pronaći nekakvu aplikaciju za takvo što.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Spašavanje diska s Bad SECTORIMA

Imaš pravo kod mog jednog frenda je problem ako boota bez jednog diska neće dignut windowse? Ima 3 HDD na PATA priključak, 60, 40 i 32GB sistemski mu je nažalost onaj od 60 a ovaj od 40 mu je za podatke. Sad valjda je kroz instalaciju došlo do nekakvog transfera sistemskih podataka na taj drugi disk jer kad ga izvadi ili iskopča PC mu se ne boota odjednom?

E sad u BIOS je podešen Master na ovaj 60GB na kojemu jesu windowsi ali opet ne boota ako nisu svi ukopčani zajedno.

Dakle dali postoji ikakvo rješenje zašto se ne diže bez drugoga diska

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spašavanje diska s Bad SECTORIMA
MirkoXXX kaže...

Bok, zanima me da li se može spasiti HDD s bad sectorima. Konkretno frend mi ima laptop (Hp) sa starim PATA Hdd-om od 40GB. Kako su ti isti skupi i relativno ih je teško nabaviti ja bih išao na opciju "spašavanja" ako se spasiti može. On koristi laptop samo za surfanje internetom pa mu ne treba mnogo prostora....

 

Da li postoji neki program koji možda izolira bad sectore ili sl. i oko njih radi neku particiju ili sl. 

 

Već sam par puta instalirao windowse nanovo, ali nakon nekog vremena os se nemože podignuti, a u BIOS-u mi na hard drive check javlja read error nakon 40% ili sl.

 http://www.bug.hr/forum/user/seth/54.aspx pitaj ga da li ima hdd pata na temi http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/razmjena-poklanjanje-hardwarea/78170.aspx?page=105 ili njega pitaj http://www.bug.hr/forum/user/xzero/11657.aspx

Fero
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.2.2012 16:52 (Fero).
16 godina
offline
Spašavanje diska s Bad SECTORIMA

Možeš probati i sa HDD Regeneratorom, imaš ga na Hiren's boot cd-u.

Popravio većinu diskova sa tim software-om, naravno ne radi uvijek tj. ako je fizičko oštećenje.

Remember, remember...
 
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Spašavanje diska s Bad SECTORIMA

Mislim da su fizičke greške u pitanju. Disk je iznova formatiran prilikom instalacije windowsa. Prvo je bila jedna particija, a ja sam napravio dvije. Pokušat ću s ovim metodama pa vam javim što je bilo. Škrinja mi je zadnja opcija. Hvala svima! {#}

the quieter you become the more you are able to hear
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Spašavanje diska s Bad SECTORIMA
Don Kihoty kaže...
..

ili je nešto drugo u pitanju?

 -postaje zamorno gledati to nešto drugo (hint, 30tak postova identičnih..). Umjesto pomoći, klasična reklama (koju bugovci mogu naplatiti?).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice