SSD i HDD u istopm laptopu > PROBLEM

poruka: 6
|
čitano: 3.001
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
SSD i HDD u istopm laptopu > PROBLEM

Pozz,

 

evo situacije. 

 

nabavio sam SSD. Izvadio stari HDD i stavio SSD. Instalirao Windowse i sve šljaka. Divota. 

 

Zatim sam skinuo od proizvođača program za monitoring SSD i dobio sam obavijest da bi trebalo prebaciti s IDE u ACHI. 

Napravio sam to i bilo je nekih problema s bootanjem Windowsa. Ok, riješeno s čačkanjem u Registrij-u.

 

Zatim sam nabavio za laptop ladicu za HDD koja se stavlja ujesto DVD čitača/pržilice.

 

Unutra sam stavio HDD s početka priče. Tu je nastavo problem

 

Simptomi pri paljenju kompa su iznimno slični kao kada asma u BIOSu prebacio s IDE u ACHI. Dođe do Windows loga. Zadrži se tamo 2 sec, na pola sekunde se pojavi Blue Screen i resetira se komp. 

 

Jel netko imao iskustva?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SSD i HDD u istopm laptopu > PROBLEM

Prvo, dali si tvoj HDD formatirao da se ne može podići sistem s njega? Ako nisi, onda je moguće da BIOS pokušava s njega učitati windowse. U BIOSU podesi da optički pogon nije prvi za butanje.

Zora puca, bit će dana ...
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: SSD i HDD u istopm laptopu > PROBLEM
Jura iz druge galaksije kaže...

Prvo, dali si tvoj HDD formatirao da se ne može podići sistem s njega? Ako nisi, onda je moguće da BIOS pokušava s njega učitati windowse. U BIOSU podesi da optički pogon nije prvi za butanje.

 

Hvala  na odgovoru

 

Da, nisam ga formatirao. Ali sam u BIOSu isključio optički pogon kao opciju za bootanje. (ostavio sam ga kao opciju ako se slučajno nečeg sjetim da nisam backupirao)

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.5.2015 8:50 (hrastro).
16 godina
neaktivan
offline
Re: SSD i HDD u istopm laptopu > PROBLEM
hrastro kaže...
Jura iz druge galaksije kaže...

Prvo, dali si tvoj HDD formatirao da se ne može podići sistem s njega? Ako nisi, onda je moguće da BIOS pokušava s njega učitati windowse. U BIOSU podesi da optički pogon nije prvi za butanje.

 

Hvala  na odgovoru

 

Da, nisam ga formatirao. Ali sam u BIOSu isključio optički pogon kao opciju za bootanje. (ostavio sam ga kao opciju ako se slučajno nečeg sjetim da nisam backupirao)

 Moguće da ta ladica koju si nabavio ima neki kontroler koji ne prijavljuje BIOSu da je optički pogon, već HDD. Uglavnom, pokušaj butati windowse a da izvadiš HDD iz te ladice, a da je ladica spojena na laptop. Ukoliko sve OK prođe onda pokušaj s nekim HDDom bez sistemskih fajlova na njemu ili formatiraj ovaj svoj.

Zora puca, bit će dana ...
15 godina
offline
Re: SSD i HDD u istopm laptopu > PROBLEM

Probam pa se javim. 

15 godina
offline
SSD i HDD u istopm laptopu > PROBLEM

Pozz,

 

rješeno. Stavio sam disk u vanjsko kučište i spojio preko usb.... pobrisao particije na njemu i kreirao novu s "fiksnom" oznakom. 

Nakon toga je sve radilo. 

 

Hvala još jednom

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice