SSD pomoc oko koristenja zaključana tema

poruka: 13
|
čitano: 1.558
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
SSD pomoc oko koristenja

Evo kupio sam SSD disk od intela 120gb mislim staviti wondows na njega dali trebam dignuti windows na ssd-u ?

HDD 1 tb bi koristio samo za pohranu podataka jer imam nekakvih problema sa njim sporo mi loda failove i nekakva cudna crta mi se zna pojavit preko ekrana

onako koda su slova prelomljena ako znate na sta mislim...

I sve je novo u konfi kupljeno prije 2 tjedna osim hdd-a :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.11.2014 14:31 (Squnte).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: SSD pomoc oko koristenja

1. ...? Instaliraj Windowse na SSD kao što bi ih instalirao i na HDD...

2. HDTune, SMART... Provjeriti kablove, napajanje, računalo od malwarea...

3. HDD ne uzrokuje "prelomljena" slova ni pod razno, pogledaj 2., točnije napajanje...

My name is Legion... For we are many!
13 godina
neaktivan
offline
Re: SSD pomoc oko koristenja

Onda stvarno neznam u cemu je stvar sa tom "crtom" bila mi je i na staroj konfi...

jedino sta je ostalo iz starog pc-a je hard.. ne kuzim zasto su mi isprekidana slova bas na toj jednoj "crti"

napajanje je novo također...

15 godina
odjavljen
offline
Re: SSD pomoc oko koristenja

Ajd ti to uslikaj...

My name is Legion... For we are many!
13 godina
neaktivan
offline
Re: SSD pomoc oko koristenja

ajde mi help malo zaboravio sam kako slikat firefox ty :)

15 godina
odjavljen
offline
Re: SSD pomoc oko koristenja

Printscreen tipka -> otvori Paint -> spremi kao png -> uploadaj na forum

My name is Legion... For we are many!
13 godina
neaktivan
offline
Re: SSD pomoc oko koristenja

ne nece mi paste u paint nez zas ugl .. ma nije ni bitno mislim da je to do monitora

malo sam povezo 2 i 2 titra ekran dosta i prekida na nekim mjestima kupit cu novi :) ovaj je star dosta.

 

Nego samo me zanima sta da napravim sa hard diskom moram valjda maknuti windows sa njega itd ako

ce mi windows biti na ssd-u disk clean up ili tako nes?? ili mogu u samoj instalaciji windowsa obrisat sve sa njega?

15 godina
odjavljen
offline
Re: SSD pomoc oko koristenja

Pa monitor ti ne valja, naravno. Zato ti printscr ne lovi to "lomljenje".

 

Prije brisanja ičeg, napravi kopije svega što ti treba i onda iz windows setupa formatiraj taj drugi HDD... Mada u teoriji bi bilo dovoljno da obrišeš boot particiju (onu od 100 MB) i sa tog HDDa windows folder, skrivene foldere (recycle bin, sysrestore...) i skrivene fajlove (pagefile, hiberfile...)

My name is Legion... For we are many!
13 godina
neaktivan
offline
Re: SSD pomoc oko koristenja

E sad... instalirao sam windows na ssd ali mi ne cita hdd u windowsu ali u biosu ga cita kad sam instaliravo obrisao sam sta je bilo na njemu sve

 hmmm ??

15 godina
odjavljen
offline
Re: SSD pomoc oko koristenja

Desni klik na My Computer -> Manage -> Disk... nešto -> desni klik na disk -> Assign drive letter...

My name is Legion... For we are many!
13 godina
neaktivan
offline
Re: SSD pomoc oko koristenja

Evo uspio sam hvala ti puno kralj si puno pozdrava i veliko hvala od mene :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: SSD pomoc oko koristenja

E imam jedno pitanje znaci ssd je od 120gb brat je kopiro igricu train simulator igra ima oko 40 giga

zbog dodataka .. i sad mi pise da je na ssd-u slobodno 6 gb... kad otvorim /c (ssd) i oznacim sve foldere pise da ima 60 gb na njemu ..

 

Stalno neke muke :)

15 godina
offline
Re: SSD pomoc oko koristenja
Squnte kaže...

E imam jedno pitanje znaci ssd je od 120gb brat je kopiro igricu train simulator igra ima oko 40 giga

zbog dodataka .. i sad mi pise da je na ssd-u slobodno 6 gb... kad otvorim /c (ssd) i oznacim sve foldere pise da ima 60 gb na njemu ..

 

Stalno neke muke :)

Ne znam u čemu je problem, ali preporuka je da SSD uvijek ima npr. 20% praznog prostora.

Dakle pokušaj da barem 20 giga bude slobodno.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice