Verbatim 320 GB tcom

poruka: 48
|
čitano: 11.380
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Verbatim 320 GB tcom

Uzeo sam ovaj hdd  od tcoma .
Zadovoljan sam jako.
Brz i mal , fora.
Muči me samo jedno.
Dok ugasim  komp hdd nastavlja raditi pa  nakon svakog iskopčavanja kompa iskopčam i hd.
Dali je to loše za hdd i dali postoji kako rješenje ?
Inače sam dobio neki  program "zeleni gumb" koji samo usporava rad hdda dok  ništa ne "prčkam " po njemu .

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Verbatim 320 GB tcom
WItcher kaže...

Uzeo sam ovaj hdd  od tcoma .
Zadovoljan sam jako.
Brz i mal , fora.
Muči me samo jedno.
Dok ugasim  komp hdd nastavlja raditi pa  nakon svakog iskopčavanja kompa iskopčam i hd.
Dali je to loše za hdd i dali postoji kako rješenje ?
Inače sam dobio neki  program "zeleni gumb" koji samo usporava rad hdda dok  ništa ne "prčkam " po njemu .

A cuj disk u tom kucistu od Verbatim je Samsung i on je dobar tu sve stima dok je sve ispravno. No kak se zna ti modeli koje je djelio T-Šroti i jos ih djeli, su imali puno problema s elektronikom u kucistu tj USB-SATA controler. On je los pa su ljudi imali dosta glavobolja s tim crkavanje i gasenje diska u radu, spor prjenos podataka i tak to bi se reklo Verbatim radi ustedu s ugradnjom losije elektronike.Nevinašce Najgore je bilo ono kad windows trazi da formatiras disk, koji je do jucer radil ali sad nece vise dok ga ne formatiras a to je problem veliki srecom kaj se moze rjesit. Taj disk bi se trebal sam iskljucit, nakon nekog vremena neaktivnosti u radu pod Windowsima a kad gasiš komp onda se i on gasi zajedno s windowsima tak je bilo kod mene. Ja sam taj disk kupil izvan hrvatske jer je bil znatno jeftiniji, nisam ga dobil od T-Šrot ali na kraju je ipak odapela elektronika i imal sam problema pa je zavrsilo ovak na fotki. Onda sam kupil bolje vanjsko kuciste pa je problem lako rjesen, a sad valjda se to nece tebi dogodit ko zna.Cool

16 godina
neaktivan
offline
Verbatim 320 GB tcom

Pa moj baš i ne sliči ovome na forki..

Tvoj se gasio prilikom gašenja koma moj ne .

Ako je ovo tvoj hdd  s slike , ima i manje  kapaciteta i  moj konektor  u hdd je sa strane a ne od napred .

 

EDIT:

Sad sam tek shvatio, automatski se isključije ako s njim neradim  .....premda  i dalje lampica svjetli .

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2010 0:46 (WItcher).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Verbatim 320 GB tcom

heya decki, 

ja sam isto narucio taj disk, stice za 2-3 dana..

ovaj trenutni mi je u qurcu, pa me zanima dali ja mogu izvadit taj stari disk i spojit ovaj samo preko usb-a

da mi bude main disk sa windowsima itd..

namjestim u bootu umjesto hdd-a da mi boota sa usb-a taj disk...

neznam dali bi to moglo radit bez problema, jer ovaj neznam oce dozivit jos ova 2-3 dana.

bas ce mi dobro doc taj disk :)

 

ovaj stari mi je SATA, pa me zanima jeli brzi taj USB .

fala 

:D

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Verbatim 320 GB tcom
pavlek kaže...

heya decki, 

ja sam isto narucio taj disk, stice za 2-3 dana..

ovaj trenutni mi je u qurcu, pa me zanima dali ja mogu izvadit taj stari disk i spojit ovaj samo preko usb-a

da mi bude main disk sa windowsima itd..

namjestim u bootu umjesto hdd-a da mi boota sa usb-a taj disk...

neznam dali bi to moglo radit bez problema, jer ovaj neznam oce dozivit jos ova 2-3 dana.

bas ce mi dobro doc taj disk :)

 

ovaj stari mi je SATA, pa me zanima jeli brzi taj USB .

fala 

:D

USB je sporiji a ne brzi od Sata sucelja, ti mozes ak hoces izvadit taj disk iz tog kucista tj Verbatim diska koji ti stize za par dana kak sam ja napravil recimo. Pa ga onda možes stavit u komp, iako je disk 2.5 a ne 3.5 ko tvoj stari Sata disk jer je isto Sata sucelje sigurno tak ti bude puno bolje i radit ce ko normalan disk spojen na Sata. Zaboravi instalaciju Windowsa na disk preko USB 2.0 to nije dobro rjesenje baš.Cool

14 godina
neaktivan
offline
Verbatim 320 GB tcom

a oce sta pomoc ako na ovaj moj stari samo stavim windowse, samo winsi da budu na ovom a sve ostalo igre programi i pjesme na tom za usb,, da mu produzim vijek trajanja :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Verbatim 320 GB tcom

Evo ovako ja sam prije otprilike tjedan i pol produžio ugovoru T-Comu i za 1kn uzeo taj 2.5" verbatim 320gb i za 50% popusta mobitel,sada me zanima koliko moram čekati da mi stigne taj disk? HVALA!

samo problemi
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Verbatim 320 GB tcom
Svjetleci Ventilator kaže...

Evo ovako ja sam prije otprilike tjedan i pol produžio ugovoru T-Comu i za 1kn uzeo taj 2.5" verbatim 320gb i za 50% popusta mobitel,sada me zanima koliko moram čekati da mi stigne taj disk? HVALA!

Pa nazovi T-Com pa ih pitaj kad će doć. Meni je novi router došao za tjedan dana ili tako nešto kad sam produživao ugovor.

16 godina
offline
RE: Verbatim 320 GB tcom
pavlek kaže...

a oce sta pomoc ako na ovaj moj stari samo stavim windowse, samo winsi da budu na ovom a sve ostalo igre programi i pjesme na tom za usb,, da mu produzim vijek trajanja :D

Nece nista pomoc, ak ti je stari disk pri kraju ili u losem stanju onda pohrani bitne podatke s njega dok nije skroz otkazal zajedno s windowsima.Cool

13 godina
neaktivan
offline
Verbatim 320 GB tcom

ja sam jučer dobio disk od T-coma na laptopu radi normalno međutim komp mi ga uopće ne evidentira dok flash memoriju čita normalno.......možda bi trebala reinstalacija..........?

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Verbatim 320 GB tcom
darks kaže...

ja sam jučer dobio disk od T-coma na laptopu radi normalno međutim komp mi ga uopće ne evidentira dok flash memoriju čita normalno.......možda bi trebala reinstalacija..........?

Može biti da ti USB neda dovoljno struje za disk.

 

Dali se čuju neki zvukovi i dali svijetli lampica.

 

probaj uštekat u stražnje usb-je i probaj sa y kablom

I don't need sex, T-com fucks me every day
15 godina
offline
Verbatim 320 GB tcom

Imam i ja ovaj disk i ja ga uključujem samo po potrebi kada trebam nešto prebaciti (2-3 putam mj. po 2h).

 

Dali ču ga tako pokvariti ili je bolje da cijelo vrijeme bude uključen?

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Verbatim 320 GB tcom
ivan262 kaže...

Imam i ja ovaj disk i ja ga uključujem samo po potrebi kada trebam nešto prebaciti (2-3 putam mj. po 2h).

 

Dali ču ga tako pokvariti ili je bolje da cijelo vrijeme bude uključen?

To je prenosivi disk, i kao što ime kaže možeš ga prenosit od jednog kompa do drugog.

 

Sad dali če se pokvarit to ti nitko nemože reči ali, da možeš ga palit i 4 puta mijesečno po 2.5 sata.

I don't need sex, T-com fucks me every day
14 godina
neaktivan
offline
Verbatim 320 GB tcom

disk je dobar samo malo je debilno sto su u paketu poslali tako kratki kabel za spajanje na komp bar da je jedno 20-ak cm duzi ne bi skodilo....CoolBelji seViče

Teško je danas biti glup,prevelika je konkurencija !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Verbatim 320 GB tcom
geek_boy1 kaže...

disk je dobar samo malo je debilno sto su u paketu poslali tako kratki kabel za spajanje na komp bar da je jedno 20-ak cm duzi ne bi skodilo....CoolBelji seViče

Zato sam ja kupio Y kabal od jedno 1.5 metra Smijeh

I don't need sex, T-com fucks me every day
13 godina
neaktivan
offline
Verbatim 320 GB tcom

očito imam problem sa nedostatnim napajanjem prednjeg USB-a priključio sam na zadnji i radi normalno

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
RE: Verbatim 320 GB tcom
darks kaže...

očito imam problem sa nedostatnim napajanjem prednjeg USB-a priključio sam na zadnji i radi normalno

puno matičnih ploča daje manju struju na prednje usb konektore...najviše tog ima na asrock matičnima...

love to see blue lights in my rear-view mirror, they can only dream of catching me :)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Verbatim 320 GB tcom

je baš takvu imam zasad se služim zadnjim usb-om a probaču sa y kablom samo ne znam gdje ga ima bio sam u par dućana trgovci me blijedo gledaju

16 godina
protjeran
offline
Verbatim 320 GB tcom

Ja imam asrock ploču i neradi mi na prednjim usb ovima ni sa Y kablom, ali sva sreća da sam kupio 1.5 metara dug Y kabal.

I don't need sex, T-com fucks me every day
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Verbatim 320 GB tcom

ja na svojoj asrockici koristim prednje konektore samo za receiver od miša (onaj malecki) i manje usb stickove...kad spojim hard naprijed ne radi mi miš više...

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Verbatim 320 GB tcom
XXX-Man kaže...
darks kaže...

očito imam problem sa nedostatnim napajanjem prednjeg USB-a priključio sam na zadnji i radi normalno

puno matičnih ploča daje manju struju na prednje usb konektore...najviše tog ima na asrock matičnima...

Istina ja imam asrock i s prednje strane nemogu skoro ništa uštekati.

Tako i kad sam  taj hdd , ali  taj hdd pišti dok nema dovoljno struje  tako da ....

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
14 godina
offline
RE: Verbatim 320 GB tcom
WItcher kaže...
XXX-Man kaže...
darks kaže...

očito imam problem sa nedostatnim napajanjem prednjeg USB-a priključio sam na zadnji i radi normalno

puno matičnih ploča daje manju struju na prednje usb konektore...najviše tog ima na asrock matičnima...

Istina ja imam asrock i s prednje strane nemogu skoro ništa uštekati.

Tako i kad sam  taj hdd , ali  taj hdd pišti dok nema dovoljno struje  tako da ....

joj nemojte da vas čuje onaj don kihot,pa asrokice su najnaj i nema da im to ne valja,možda vi niste nešto dobro spojili,ma da asrok pravi aute i njih bi preporućivo!Osmijeh

[url=http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/dart_tom%20%5BCRO%5D][img]http://bfbc2.statsverse.com/sig/clean6/pc/dart_tom%20%5BCRO%5D.png[/img][/url]
14 godina
moderator
offline
RE: Verbatim 320 GB tcom
dart_tom kaže...

joj nemojte da vas čuje onaj don kihot,pa asrokice su najnaj i nema da im to ne valja,možda vi niste nešto dobro spojili,ma da asrok pravi aute i njih bi preporućivo!Osmijeh

ja nisam rekao da ne valja...ovo mi je već 3. asrockica i puno sam ih ugradio u druge kompove i nikad problema s njima...i sljedeća matična koju ću kupit je asrock najvjerojatnije...ali skoro na svima je isti problem sa usb konektorima...

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Verbatim 320 GB tcom

Evo jel mogu ja ovako raditi :).

Uključujem prijenosni kad i komp tj. jednom na dan  i onda ga ugasim kad idem spavati ?

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
16 godina
offline
RE: Verbatim 320 GB tcom
WItcher kaže...

Evo jel mogu ja ovako raditi :).

Uključujem prijenosni kad i komp tj. jednom na dan  i onda ga ugasim kad idem spavati ?

pa mozes, mozes ga i iskljucivati

13 godina
protjeran
offline
Verbatim 320 GB tcom

Može li mi netko reći otprilike koliko je bio težak paket s hdd-om?Meni šalju preko InterEuropa d.o.o. i pratim kod njih paket gdje ide sve i težina mu je 1.550grama.

Trolleri koji kopiraju I Am Alive i mene se zovu na skype josimir1000 robert.pavic2 HVALA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Verbatim 320 GB tcom

Pa meni su besplatno dopeljali .

 

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
13 godina
protjeran
offline
Verbatim 320 GB tcom

HITNO! Može li mi netko reći šta moram napraviti da bi mogao na disk stavljati fileove veće od 12gb? Ako ga formatiram u NTFS sustav onda će isto raditi ako ga usred rada uštekam i on će se pojaviti? Ili ću morati restartat PC pa onda da ga mogu vidjeti? Ili? HVALA! HITNO!

Trolleri koji kopiraju I Am Alive i mene se zovu na skype josimir1000 robert.pavic2 HVALA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Verbatim 320 GB tcom

konfuzno su ti nabijena 3 pitanja.

da...ntfs i mozes stavit fajl od terabajta ;)

sto palit-gasit?

radi sve normalno ko i do sada.

plugnplay radi normalno, nema ntfs ili fat sa tim veze.

teško vrijeme za matore
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.7.2010 21:11 (torrente).
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Verbatim 320 GB tcom
torrente kaže...

konfuzno su ti nabijena 3 pitanja.

da...ntfs i mozes stavit fajl od terabajta ;)

sto palit-gasit?

radi sve normalno ko i do sada.

Hajd ovako da objasnim,običan disk neki WD (bilo koliko gb 3.5" sata) spojim usred rada on neželi proraditi dok nerestartam PC i sada me zanima ako formatiram u sustav toga diska koji je sata i uštekam taj eksterni usred rada dali će ga očitati? I hoće li raditi i na drugim PC ima? HVALA!

Trolleri koji kopiraju I Am Alive i mene se zovu na skype josimir1000 robert.pavic2 HVALA!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice