Western Digital - Black, Blue, Red, Green, Purple

poruka: 12
|
čitano: 11.771
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Western Digital - Black, Blue, Red, Green, Purple

Eto šta reći... Planiram uskoro kupiti novi WD hard pa se malo raspišite o ovim silnim bojama i nijansama :D

black black
blue blue
red red
green green
purple purple
raid raid
http://www.youtube.com/user/SylarSilent
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2015 22:38 (sylar951).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Western Digital - Black, Blue, Red, Green, Purple

Zavisi što ćeš stavljati na njega i ako baš moraju biti Western Digital:

 

 

OS----- WD Black (najbolje SSD neki)

 

Podatci ili neki mrežni uređaj-NAS----Blue ili RED

 

Video nadzor--- Purple

 

Zeleni obiđi u širokom luku.

 

 

A pošto pitaš u temi savjet koji disk odabrati RAID diskovi ti netrebaju.

 

 

Pozz

 

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Western Digital - Black, Blue, Red, Green, Purple

Zašto da zaobiđe green seriju?

 

Dobra serija za kućnog korisnika za pohranu podataka, jeftiniji, štedljiviji, tiši ali nisu za OS zbog manje brzine od 5400rpm.

 

Na blue mi je sistem, igre i sl.  a imam green od 2 tb za ostale budalaštine.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Western Digital - Black, Blue, Red, Green, Purple

Imaš sreće :)

 

 

Inače su na jako lošem glasu da krepavaju često i imaju bad sectore.

 

 

Imao sam 2 komada oba su krepala. Masa ljudi je imala problema sa njima.

 

 

Ali tko zna, mozda su ih do sa već poboljšali, tj imali su nekoliko loših serija, ali uglavnom generalno gledajući sa kim god sam pričao imali su probleme sa tim diskovima.

 

 

Cijena npr. Blue diskova nije toliko osjetno veća da  bih išao birati Green preko bilo kojeg drugoga.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Western Digital - Black, Blue, Red, Green, Purple

Koristim green vec godinama,par prijatelja isto,idealan disk za storage!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Western Digital - Black, Blue, Red, Green, Pur
volegradele kaže...

Koristim green vec godinama,par prijatelja isto,idealan disk za storage!!

 Ja ga koristim već 5 godina.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
12 godina
neaktivan
offline
Western Digital - Black, Blue, Red, Green, Purple

ja imam stari green od 750 GB star jedno 6god... radi on kako treba ali htio sam updateat pa sam uzeo jedan SSD za OS i programe i WD black 500GB koji ima defekt... bio sam opisivao u gornjoj sticky temi.. pa pošto sam zagubio jamstveni list od tog black diska sada ću čini se morat kupit novi...

na taj novi bi većinom stavljao novije, velike igre... (nebih se usudio opet uzeti black)

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Western Digital - Black, Blue, Red, Green, Purple

Ja i dosta ekipe, recimo imamo totalno drugacija iskustva sa Green serijom :)

 

 

Imam 2 500 GB WD Blacka i uredno rade bez greške preko 2 godine. Opet zavisi od modela, bilo je nekih *fake* Black serija, koje su bile brendirane kao Black a u stvari su bili više po perfomansama i pouzdanosti WD Blue Diskovi. Ima i tu muljanja od strane proizvođača.

 

 

Green više nikada nebih uzeo za ništa. Cijena diskova, pa ni SSDova  više nije toliko visoka, radije bih uzeo neki SSD ili neki Black-Red.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Western Digital - Black, Blue, Red, Green, Pur
Colossus7 kaže...

Ja i dosta ekipe, recimo imamo totalno drugacija iskustva sa Green serijom :)

 

 

Imam 2 500 GB WD Blacka i uredno rade bez greške preko 2 godine. Opet zavisi od modela, bilo je nekih *fake* Black serija, koje su bile brendirane kao Black a u stvari su bili više po perfomansama i pouzdanosti WD Blue Diskovi. Ima i tu muljanja od strane proizvođača.

 

 

Green više nikada nebih uzeo za ništa. Cijena diskova, pa ni SSDova  više nije toliko visoka, radije bih uzeo neki SSD ili neki Black-Red.

 

 

dobro SSD diskovi su još uvijek preskupi da bi se razbacivalo sa memorijom... jedan od 500GB (koliko bi meni trebalo) dođe skoro 2000kn, a toliko mi ne pada na pamet dati za disk... ja imam kingston od 120GB i sasvim je dovoljan za osnovno (pa i više)...

black sam uzeo za igre ali eto... svaka igra se zamrzava na par sec na njemu i ispada da bolje radi moj stari green nego novi black što je apsurdno...

radi se o ovom blacku iz portia pa svatko tko misli uzet taj black nek dvaput razmisli

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
11 godina
neaktivan
offline
Western Digital - Black, Blue, Red, Green, Purple

Meni je isto disk krepao od 500 GB (WD Green). Promjenio sam i PCB od Blue-a budući da sam imao blue WD te prebacio PCB na green = nije radio. Krepao. Otvorio i pomaknuo glavu i uspio učitati disk ali onda je već sve gotovo jer moraš spašavati disk koliko god što prije možeš. Prašina ide. Uglavnom motor ili zaglavi ili krepa.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2015 22:10 (marin_sagovac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Western Digital - Black, Blue, Red, Green, Purple

i koji na kraju preporučujete da uzmem.? koja je razlika između red i blue i općenito kakvi su.??

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Western Digital - Black, Blue, Red, Green, Pur
sylar951 kaže...

i koji na kraju preporučujete da uzmem.? koja je razlika između red i blue i općenito kakvi su.??

OVO!

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice