Wireless disk za stream na TV

poruka: 36
|
čitano: 10.390
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Wireless disk za stream na Smart TV / WDTV

Dali postoji neko wireless + USB 3.0 kućište u koje se moze ubacit 3,5" disk i da se s njim spoji na WLAN kućni pa da mogu sa kompa na njega preko mreze prebacivat fajlove a isto tako da SmartTV i WDTV mogu s njega bezicno streamati filmove i slicno ? Gledao sam WD My Pasport Wireless i My Cloud rjesenja ali Passport ima bateriju koju ne trebam i mali 2,5" disk koji je vjerujem osjetljiviji na kvarove od velikog. A My Cloud kako vidim sluzi samo za to sta pise, da bude oblak za mobitele i slicno.

 

Dali postoje neka gotova rjesenja sa 2 Tb diskom unutra ili neko kuciste plus neki WD disk pa da mogu radit to sta mi treba. Znaci da ne trebam kablove za prebacivanje na/sa diska i za streaming. Ako vec nema tako nesta onda barem da mogu prebacivat na njega bezicno a da stalno bude spojen preko USBa sa TVom ili WDTVom. Taj disk bi sluzio kao backup disk ali bi i filmovi isli na njega tako da ne mora laptop zujat svaki puta kada zelim nesto gledat preko WDTV.

 

Tnx

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Wireless disk za stream na Smart TV / WDTV
Karanba kaže...

Dali postoji neko wireless + USB 3.0 kućište u koje se moze ubacit 3,5" disk i da se s njim spoji na WLAN kućni pa da mogu sa kompa na njega preko mreze prebacivat fajlove a isto tako da SmartTV i WDTV mogu s njega bezicno streamati filmove i slicno ? Gledao sam WD My Pasport Wireless i My Cloud rjesenja ali Passport ima bateriju koju ne trebam i mali 2,5" disk koji je vjerujem osjetljiviji na kvarove od velikog. A My Cloud kako vidim sluzi samo za to sta pise, da bude oblak za mobitele i slicno.

 

Dali postoje neka gotova rjesenja sa 2 Tb diskom unutra ili neko kuciste plus neki WD disk pa da mogu radit to sta mi treba. Znaci da ne trebam kablove za prebacivanje na/sa diska i za streaming. Ako vec nema tako nesta onda barem da mogu prebacivat na njega bezicno a da stalno bude spojen preko USBa sa TVom ili WDTVom. Taj disk bi sluzio kao backup disk ali bi i filmovi isli na njega tako da ne mora laptop zujat svaki puta kada zelim nesto gledat preko WDTV.

 

Tnx

Kupiš NAS Data Storage (ovaj model je samo primjer, ima jeftinijih), kupiš disk od 1,2,3TB koliko hoćeš, ubaciš u njega spojiš ga sa lan kablom na ruter. I onda ako ti je komp spojem isto lan kablom budu ti puno veće brzine prijenosa podataka sa računala na NAS nego bežično, a preko WDTV pokrećeš sadržaj bežićno sa NAS Storage. 

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
11 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless disk za stream na Smart TV / WDTV

Po cemu se ta NAS kucista razlikuju ? Jel to radi isto kao i eksterno kuciste za HDD ili trazi neka podesavanja i slicno ? Nisam to nikad vidio a pogotovo koristio. Koja je najjeftinija verzija tog NAS kucista kod nas i kako da to upogonim ?

 

Jel ovo mozda bilje rjesenje ?

 

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=15897

 

Hvala puno

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2015 17:41 (Karanba).
13 godina
offline
Re: Wireless disk za stream na Smart TV / WDTV
Karanba kaže...

Po cemu se ta NAS kucista razlikuju ? Jel to radi isto kao i eksterno kuciste za HDD ili trazi neka podesavanja i slicno ? Nisam to nikad vidio a pogotovo koristio. Koja je najjeftinija verzija tog NAS kucista kod nas i kako da to upogonim ?

 

Jel ovo mozda bilje rjesenje ?

 

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=15897

 

Hvala puno

NAS ti je mali server. Znači to ti je ko još jedno računalo. Znači ko da u svoje računalo ubaciš HDD od 2TB i spojiš ga lan kabelom. Samo što ovo priključiš pokraj rutera i radi ti 24/7 a potrošnja mu je puno manja nego normalno osobno računalo. Kao što sam ti i gore naveo wirless-om ćeš imati puno sporije brzine prijenosa podataka, tako da ak ćeš odjednom par gigabyte prebacivati trebat će ti dulje nego da je spojeno lan kabelom. 

NAS ima na sebi već predinstalirane sve programe koji su ti potrebni. I još jedna prednost kada imaš NAS ne moraš npr ostavljati komp upaljen da ti se nešto skine ili da ti se seed-a jer to sve možeš preko njega. 

 

Taj HDD koji si naveo košta 1250 kn. NAS možeš kupiti za 700Kn plus HDD od 2TB za 620Kn, ili samo kupiš NAS i ubaciš svoj HDD od doma ako imaš u kompu dva il više komada(jedan ti je za sustav i igrice a drugi za pohranu) pa toga za pohranu ubaciš u NAS. 

Tu imaš neku temu o NAS pa malo pročitaj možda nešto pametno ima kaj će ti pomoći u dilemi. 

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
11 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless disk za stream na Smart TV / WDTV

Kuzim da ce bit sporije bezicno ali zelim sto manje kablova, u krajnjem kad znam da cu prebacivat nesta veliko onda odnesem lap i spojim kabelom. Vidim da ovaj Zyxel ima gigabitni LAN ali nema nijedan USB 3.0 a to vec polako postaje standard a srecom i ja imam jedan na lapu. Jel ima verzija sa USB 3.0 ? I dal te NAS kutije imaju sa boljim i losijim programima ? Citam da se neki zadave kad skidas vise torrenta odjednom itd.

 

Dal ja mogu u njega ubacit svoj 640 Gb WD Blue i jos ako uzmem WD Red od 1 il 2 Tb, citam da je on najbolji za tu rabotu a nije preskup. Ovo mi je sve novo ali definitivno zelim to imat.

 

Jos nesto, dal se moze na njemu naredit recimo da synca sa iPhone galeriju pa da sve slike automatski imam na tom disku ?

 

Hvala puno

13 godina
offline
Re: Wireless disk za stream na Smart TV / WDTV
Karanba kaže...

Kuzim da ce bit sporije bezicno ali zelim sto manje kablova, u krajnjem kad znam da cu prebacivat nesta veliko onda odnesem lap i spojim kabelom. Vidim da ovaj Zyxel ima gigabitni LAN ali nema nijedan USB 3.0 a to vec polako postaje standard a srecom i ja imam jedan na lapu. Jel ima verzija sa USB 3.0 ? I dal te NAS kutije imaju sa boljim i losijim programima ? Citam da se neki zadave kad skidas vise torrenta odjednom itd.

 

Dal ja mogu u njega ubacit svoj 640 Gb WD Blue i jos ako uzmem WD Red od 1 il 2 Tb, citam da je on najbolji za tu rabotu a nije preskup. Ovo mi je sve novo ali definitivno zelim to imat.

 

Jos nesto, dal se moze na njemu naredit recimo da synca sa iPhone galeriju pa da sve slike automatski imam na tom disku ?

 

Hvala puno

 Evo ovaj ima USB 3.0 razlika je 300kn. Normalno da ovi jeftiniji puno torrenta ne mogu odjednom skidati, više zadataka odjednom obavljati jer imaju slab cpu i malo memorije. Smisao tih jeftinijih NAS-a je taj da jednom tjedno na njega prebaciš sadržaj koji si skinuo tokom tjedna il jednom dnevno i da ti je to onda dostupno 24/7. Da ne moraš stalno imati upaljen komp. 

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
11 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless disk za stream na Smart TV / WDTV

I taj skuplji ima i bolji procesor, znaci moze i torrente radit ? Tek sam prije 5 dana cuo da to postoji pa isprika na hrpi glupih pitanja :) I onda mogu u njega ubost WDTV i Smart TV iza u USB i oni stalno to citaju, ne moram streamat bezicno ako necu ?

 

Ili bi WDTV i TV mogli to sve citat sa NASa i preko rutera ako je on spojen kablom a i oni budu sa kablom na ruter spojeni ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2015 11:25 (Karanba).
16 godina
offline
Re: Wireless disk za stream na Smart TV / WDTV
Karanba kaže...

 

Ili bi WDTV i TV mogli to sve citat sa NASa i preko rutera ako je on spojen kablom a i oni budu sa kablom na ruter spojeni ?

Ovo drugo je bolja opcija; neće biti dropova na HD materijalu, kod mene je bilo tako spojeno, WDTV Live i Promise Smartstor NAS, oba spojeni na gigabitni switch.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
15 godina
online
Wireless disk za stream na TV

.. NAS, Router (multipraktik), MediaPalayer.. su zapravo isti uređaji, sa specijaliziranom namjenom (koju npr može imati router..).

-u ovom slučaju je logičan izbor MedaPlayer.

-ako TV podržava DLN (smart) tad može i bilo koji 'Pc' s opcijom striminga, tamgući, nas.. ali player je ipak za to predviđen i ima npr daljinski. Sve ostalo je samo pitanje modela-kombinacije opcija i cijene. Može i bez troškova, ako postojeći router podržava storage (a TV ga može krostiti, jednako kao da je uboden disk u TV) ili s PCja.

Ako je jedna mreža, dobar dio smartova ima LAN, opciju wlan itd., tad wireless nije problem, tj čisti HDD s wirelesom nema, nit bi bio upotrebljiv (potreban je soft/OS/firmware koji to odrađuje).

 

Što je najbolje? To ovisi o tome što će se sutra izmijeniti. Wlan ima moguć problem brzine-transfer, ali eliminira kablove-konektore. Player (i u TVu) ovisi o ugrađenim kodecima tj formatima koje podržava (sutra nešto novo..) tj mogućnost nadogradnje, ili TV koji je spojen na internet.. neke usluge se gase, danas ima, sutra možda ne.

U tim kombinacijama je PC ipak 'zakon', jer može sve a TV je tad samo veći ekran. Kutijice su praktičnije dok rade. Cijena.. previše kriterija/kombinacija ugl 500-2000kn a može i za nula kuna ako imaš ostatak kao PC koji to može.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2015 13:18 (ihush).
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless disk za stream na TV

Pored lapa i iPada mi se ne uzima jos jedan komp iako sam svjestan da je to najbolje i najkvalitetnije rjesenje. Treba mi nesto za pohranu i sto bi u svakom trenutku bilo dostupno bilo na lapu ili na TVu. Sad imam sve vise filmova, serija i GoPro videa i zelim da to sve bude na tom NASu i da mogu kad mi padne pogledat na TVu a ne na laptopu pa spajat kablom na TV ili prebacivat na stick pa bost u WDTV. Sama ta cinjenica da taj disk radi stalno i da se moze sve tamo prebacit na njega mi je super, imam backup i imam dostupnost bilo kada da to pogledam. A jos mi je dobro da mogu gledati serije i filmove bez da mi lap zuji ili svjetli sa ekranom. Mislim da cu ubost taj NSA325 v2, necu uzet sad najslabiji model. Dal se to moze nosit sa 4K materijalom kad dodje vrijeme kroz 1-2 godine ?

11 godina
offline
Re: Wireless disk za stream na TV

Imas dobar combo sa 2TB wd red diskom https://www.alzashop.com/zyxel-nsa325-v2-2tb-hdd-d2003930.htm

11 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless disk za stream na TV

Hvala ali zasad sam uzeo samo kuciste pa cu za pocetak ubacit svoj WD Blue 640 Gb unutra a onda kasnije neki 2 Tb WD Red.

 

http://www.edigital.hr/mrezna-pohrana-podataka/zyxel-nsa325-2-pohrana-podataka-%28bez-hdd-a--2-bay-dlna%29-p332883.html?bid=&partner=10001

11 godina
offline
Re: Wireless disk za stream na TV

uzeo si ga u najgoroj mogucoj trgovini, sretno ti bilo da ne rikne.

16 godina
offline
Re: Wireless disk za stream na TV
roby27 kaže...

uzeo si ga u najgoroj mogucoj trgovini, sretno ti bilo da ne rikne.

Kakve veze ima u kojoj trgovini kupuješ uređaj?

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
11 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless disk za stream na TV

I meni taj dio definitivno nije jasan ? Ako je garancija od uvoznika a mora bit onda mi je totalno svejedno gdje sam ga kupio. Uzeo sam i Hero 4 kameru tamo jesenas i nakon 5 dana slao na garanciju njima i uredno dobio novu.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless disk za stream na TV

Dal ja tu mogu ubacit svoj NTFS disk na kojem imam storage i da to radi s njim ili moram neke nove formate izmisljat i sve nanovo ?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless disk za stream na TV

Evo stigo je NSA325 i ubacim unutra svoj NTFS disk na kojem sam radio backup i nece da ga vidi ? Kod setupa mi kaze da ce ga obrisat, koji k ? On ne moze primit normalan disk i radit s njim nego mora krenit od nule sa cistim diskom ? Moze malo objasnjenje kako da to upogonim jer ne mogu taj backup disk brisat.

 

U biti taj NAS se ne moze koristit kao backup rjesenje sa kojeg bi mogao streamati sadrzaj na WDTV tj da ga on vidi kao eksterni disk sa filmovima ? Znaci sve sto skinem sa torrenta ili jos bitnije sa moba i kamere stavim na NAS i onda imam to tamo sigurno na disku ali je u isto vrijeme dostupno i za gledanje na WDTVu. Sta sam pogresno shvatio ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2015 19:07 (Karanba).
15 godina
online
Re: Wireless disk za stream na TV
Karanba kaže...

Evo stigo je NSA325 i ubacim unutra svoj NTFS disk na kojem sam radio backup i nece da ga vidi ? Kod setupa mi kaze da ce ga obrisat, koji k ? On ne moze primit normalan disk i radit s njim nego mora krenit od nule sa cistim diskom ? Moze malo objasnjenje kako da to upogonim jer ne mogu taj backup disk brisat.

 

U biti taj NAS se ne moze koristit kao backup rjesenje sa kojeg bi mogao streamati sadrzaj na WDTV tj da ga on vidi kao eksterni disk sa filmovima ? Znaci sve sto skinem sa torrenta ili jos bitnije sa moba i kamere stavim na NAS i onda imam to tamo sigurno na disku ali je u isto vrijeme dostupno i za gledanje na WDTVu. Sta sam pogresno shvatio ?

 -pogrešno si shvatio 'kutijicu', NAS je (skoro) normalan PC sa svojim OSom.. većinom linux distra. O tom softwareu (sve je soft) ovise mogućnosti, npr NTFS (vjerojanto se može dodati ntfs-g3, ali za normalno funkcioniranje OS mora biti na svom FSu, kreirati /boot itd. kao fotić-PVR i sl. uređaji. NAS nije samo vanjski disk, tad bi bio jeftiniji i tako bi se nazivao.

-stremanje, ovisi o njegovim mogućnostima, npr dali ima media server, dlna i sl. (to nije uobičajeno za NAS), dok je veća šansa da ima npr torrent client. Promarno je uloga mrežnog backupa/storagea za uredske potrebe (share i permisioni i sl.) kao i rezervna guma u mirroru..

-mediaplayer, nas, router.. sve to je isto, s razlikama u specijalizaciji/mogućnostima-ograničenjima.. =PC u drugačijoj kutiji/OS. Upravo soft u njemu to o(ne)mogućujue, ne sama kutija ili kako je nazovemo.

 

Tema je trebala poslužiti upravo tome da izbjegneš iznenađenja... (ili prilagodiš želje). Npr WDTV ga može vidjeti kao storage ako ima tu opciju, svejdno tad PC-NAS.. jer to je mreža. To (mrežni share) mora podržavati WDTV i tad bi ga mogao koristiti (ako to proizvođač namjerno ne onemogući, jer se tako proizvodi razlikuju po mogućnostima, odnosno onemogućenim stvarima..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless disk za stream na TV

Pa nijedan odgovor nije bio ni blizu tome da NAS zahtjeva totalno drugaciji format diska unutra ! Meni ne treba NAS da streama ili bilo sta od toga radi nego mi treba da sluzi kao backup uređaj i da na njemu držim serije i filmove koje bi WDTV ili Smart TV samo čitali s njega žično/bežično i sami dekodirali itd. Dakle njegov streaming mi ne treba, samo mi treba da glumi vanjski disk i da mi je sadrzaj na njemu uvijek dostupan na kompu i na WDTVu.

 

Dakle, on meni treba sluzit kao obicni eksterni disk koji bi radio stalno i na koji bi ja mogao prebacivati sa kompa ili moba slike i video pa da to tamo stoji i da se moze pogledat na TVu preko WDTVa. WDTV mi sada cita preko mreze foldere sa mog laptopa, onda bi trebao moci i sa NAS-a citat, osim ako ga taj glupi format diska ne smeta. Valjda to moze ? Ne mogu nista probat dok ne nabavim novi disk.

 

Znaci nista od ubacivanja NTFS diska jer bi ga on formatirao, moram ubacit prazan disk koji bi on formatirao kako hoce ?

 

http://www.zyxel.com/products_services/nsa325_v2.shtml?t=p

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2015 9:01 (Karanba).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Wireless disk za stream na TV

Imaš neki router sa USB portom? Na većini ima malo (ili nimalo) konfiguracije da disk spojen USBom bude sharean na mreži. To je možda najjednostavnije...

My name is Legion... For we are many!
15 godina
online
Re: Wireless disk za stream na TV
Karanba kaže...

Pa nijedan odgovor nije bio ni blizu tome da NAS zahtjeva totalno drugaciji format diska unutra ! Meni ne treba NAS da streama ili bilo sta od toga radi nego mi treba da sluzi kao backup uređaj i da na njemu držim serije i filmove koje bi WDTV ili Smart TV samo čitali s njega žično/bežično i sami dekodirali itd. Dakle njegov streaming mi ne treba, samo mi treba da glumi vanjski disk i da mi je sadrzaj na njemu uvijek dostupan na kompu i na WDTVu.

 

Dakle, on meni treba sluzit kao obicni eksterni disk koji bi radio stalno i na koji bi ja mogao prebacivati sa kompa ili moba slike i video pa da to tamo stoji i da se moze pogledat na TVu preko WDTVa. WDTV mi sada cita preko mreze foldere sa mog laptopa, onda bi trebao moci i sa NAS-a citat, osim ako ga taj glupi format diska ne smeta. Valjda to moze ? Ne mogu nista probat dok ne nabavim novi disk.

 

Znaci nista od ubacivanja NTFS diska jer bi ga on formatirao, moram ubacit prazan disk koji bi on formatirao kako hoce ?

 

http://www.zyxel.com/products_services/nsa325_v2.shtml?t=p

 

 

- Ako WDTV čita preko mreže, nevažan je FS ili OS, jer to su mrežna pravila, internet je mreža.. Ostaje ti samo problem formatiranja diska na kojem su podaci.

- backup i važnost podataka, uvjek važno imati na dva mjesta/kopiju.

 

ako si kupio linkani, vidi teh.podatke. (iz kojih ti je moglo biti jasno što će se desiti..).

File system support:

  • Internal HDD: EXT4

  • External HDD: NTFS, EXT2, EXT3, EXT4, FAT32, ReiserFS, XFS

.. interni ext4 (klasična linux particija), podržani i ostali FSovi ali externo-USB.. (služe za backup NASa). Upravo s tom idejom, ako već kupuješ novi disk, kupi ext.usb, na njega backupiraš postojeći i nakon tog ga ugradiš. Externi ostane za backup.

- drugi način, postojeći disk spojiš preko USBa.. (adapter), ali to je recimo ružno. (Tad bi bio 'običan' externi disk)..

 

- Svaki uređaj s nekom automatikom (pametniji..) ima neku inicijalizaciju, npr RAID (kreiranje) je niži level, nakon čega ide kreiranje particija.. tako da to podrazumijeva brisanje diska/diskova.. kreiranje volumena, particije, pa tek tad FS.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2015 11:49 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless disk za stream na TV

Ima USB na routeru ali mislim da to nebi islo tako glatko da stalno prebacujem nesta na njega sa moba i kompa i da stalno radi.

 

WDTV Live cita bez greske sa mreze, sad mi cita sa lapa i foldera koji sam mu prepustio, znaci samo povlaci filmove i on ih dekodira i sve radi s njima, to hocu da radi sa NASa tako da mi ne mora lap zujat i svjetlit kad hocu gledat nesta.

 

Sad imam WD Blue 640 Gb u eksternom kucistu i njega cu ostavit za backup slika i toga bitnoga i on nece radit osim kad mi treba a ostalo tipa filmovi i video/slike sa kamera i telefona cu stavit i na eksterni disk za cuvanje ali također i na NAS pa da mogu gledat kad hocu. Onda da samo kupim WD Red i tutnem ga u NAS i nek ga formatira i onda ga mogu koristit kako hocu ? Znaci on nek glumi media server, WDTV Live ima sekciju Media Shares i onda da biram jel Linux ili nesta drugo tako da mislim da s tim nebi trebalo biti problema.

16 godina
offline
Re: Wireless disk za stream na TV
Karanba kaže...

na NAS pa da mogu gledat kad hocu. Onda da samo kupim WD Red i tutnem ga u NAS i nek ga formatira i onda ga mogu koristit kako hocu ? Znaci on nek glumi media server, WDTV Live ima sekciju Media Shares i onda da biram jel Linux ili nesta drugo tako da mislim da s tim nebi trebalo biti problema.

Ne media server, nego konfiguriraj Network share, SMB Share Windows Share, ovisno o nazivu. WDTV Live može pristupati shareovima (kao što je i do sada pristupao). Bilo bi zgodno da kreiraš posebnog usera na NASu koji će imati samo read-only prava na share te sa tim userom pristupaš sa WDTVa na NAS, a drugi user koji ima RW prava za pristupanje sa računala na NAS - za postavljanje fajlova i backupa.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
11 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless disk za stream na TV

Evo WDTV ga je od prve nasao i ide film s njega bez greske. Sad pitanja, kako da ja obrisem njegove foldere video,foto itd i napravim foldere kako ja hocu da se zovu ? Vidim da ima i admin folder u kojem stoje neke gluposti i u kojem mogu dodat novi folder, dal mogu to sakrit jer mislim da mi ne treba stajat tamo ?

 

Isto tako u samom NSA mi neda da napravim nove foldere, uopce ne daje opciju dok u folderu Volume1 nudi opciju ali mi neda jer kaze da nemam permissions za to ? Znaci ja bi na njemu napravio strukturu foldera kakvu ja hocu, zasto mi sere za permission, hocu da imam sve ovlasti da radim s njim, kako da to rijesim ?

 

EDIT: uvalio sam neki stari WD SATA 1 disk da se malo istreniram dok ne uzmem WD Red i vidim da mi je kod prebacivanja filmova na NAS brzina 2,8 Mb/s !? Jel to nesta neispravno ili je to tako da ga znam razbit odmah ? Naglasavam da je disk neki 80 Gb SATA. Inace mi se svidja princip rada, samo dok skuzim kako foldere njegove pobrisat i da imam samo one koje ja hocu kao na eksternom disku.

 

Tnx

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2015 23:15 (Karanba).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless disk za stream na TV

Jel ima netko 5 minuta dobre volje da me malo uputi u ovo sranje, pa to ima 95% opcija koje 90% ljudi ne treba ! Probao sami Polkast ali kako kuzim to je da na mobu mogu gledat sa diska umjesto obratno da na kompu gledam ono sa mobitela. Onda sam probao i OwnCloud jer sam se nadao da cu moci sa mobitela sve iz galerije slat na NAS pa da mogu gledat na WDTV ali to ne radi uopce, ownCloud app na iphone je zadnja 3.4.1 verzija i srusi se kod upisivanja lozinke. Sta bi trebao upisati tamo u adresu servera na mobu ?

 

Također, presao sam uputstva, meni treba samo da mogu ući na disk u NASu i obrisat sve njegove foldere i da ja sebi napravim foldere kako hocu da se zovu i to je to, nista drugo mi ne treba ! Znaci samo da si napravim foldere i da mogu prekopirat na njega sta hocu i nista vise, zbilja nisam ocekivao da ce me ubit u pojam sa nekim glupim opcijama a kad hocu dodat folder u root onda mi kaze da nemam ovlasti, pa kako da dobijem ovlasti vise, logiram se na NAS sa admin podacima, kako mogu taj disk koji sam mapirao na slovo Z staviti da mogu sa kompa s njim radit sta hocu ?

 

Tnx

13 godina
offline
Re: Wireless disk za stream na TV
Karanba kaže...

Jel ima netko 5 minuta dobre volje da me malo uputi u ovo sranje, pa to ima 95% opcija koje 90% ljudi ne treba ! Probao sami Polkast ali kako kuzim to je da na mobu mogu gledat sa diska umjesto obratno da na kompu gledam ono sa mobitela. Onda sam probao i OwnCloud jer sam se nadao da cu moci sa mobitela sve iz galerije slat na NAS pa da mogu gledat na WDTV ali to ne radi uopce, ownCloud app na iphone je zadnja 3.4.1 verzija i srusi se kod upisivanja lozinke. Sta bi trebao upisati tamo u adresu servera na mobu ?

 

 

 Ja imam android mediaplayer. I fino preko iPhone uključim airplay i na njemu imam da podržava airplay, mogu gledati slike slušati glabu preko moba a sve se prenosi na TV. Potraži si na WDTV jel imaš negdje da se spojiš sa airplay-om

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
11 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless disk za stream na TV

Ma uzeo sam si Zyxel NAS koji bi sluzio samo kao eksterni disk ali da je dostupan stalno i da se mogu sa TVom i kojecim spojit na njega. I sad sam uspio napravit share i svoje foldere ali opet vidim da kad udjem u njega sa WDTV da on opet ima one svoje foldere a onda mi to pravi zbrku i moram nisanit ovaj svoj folder svaki puta a njegovi mi nece nikad trebat. Jos samo da to skuzim kako da obrisem ili barem sakrijem i dobro.

 

Video mogu sa iMedishare ja mislim gledat na WDTV ali bi jos htio da si napravim oblak na NASu i da cijelu galeriju sa iPhona konstantno prebacujem na NAS kada dođem kući na WiFi i to je to.

 

Ubacio sam neki prstari SATA disk 80 Gb i prebacuje mi preko wirelesa 2,80 MB/s, router je isto neko 100 Mbit smece pa se nadam da ce to biti puno puno brze kad stavim WD Red disk i neki gigabitni router.

16 godina
offline
Re: Wireless disk za stream na TV
Karanba kaže...

 

 

Ubacio sam neki prstari SATA disk 80 Gb i prebacuje mi preko wirelesa 2,80 MB/s, router je isto neko 100 Mbit smece pa se nadam da ce to biti puno puno brze kad stavim WD Red disk i neki gigabitni router.

Poboldao sam gdje je problem.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
11 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless disk za stream na TV

I mislio sam da je to a ko uz klinac mi ne radi mrezna na lapu, sve instalira i sve izgleda posve ispravno jedino tuli da nije spojen kabel i ne pali lampice poerd stekera. Za samoubit se.

12 godina
offline
Wireless disk za stream na TV

bok ekipa.. nisam htio bzvz otvarat novu temu samo za jedno pitanje pa se nadam da mi može netko uskočit sa korisnim odgovorom..

 

 

dakle zanima me mogu li WesternDigital My Cloud, koji se inače treba spojit direktno na ruter, spojit na wifi range extender koji je uštekan u nekoj drugoj prostoriji i ima ethernet port na sebi? jel bi imalo to smisla tj. jel bi funkcioniralo to isto kao da je WD spojen na ruter?

 

 

(pitam zato jer mi je ruter fizički na jako lošoj poziciji,a i odgovaralo bi mi da mi je WD u blizini)

 

 

hvala

Ayee!
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice