Dynamic disk

poruka: 10
|
čitano: 5.298
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Dynamic disk

Pre neki dan mi se javio problem sa hdd WD640gb.

Prilikom nove instalacije winXP vise ne vidim drugi HDD WD640GB. Prilikom startovanja racunala BIOS prepoznaje isti, ali kad odem u My Computer njega nema.

Kad odem u Control Panel - System - Device Menager njega ima. Menjao sam granu, ali se isto dogadja.

Stavio sam Win7 i problem je bio isti. Vratio sam se na Win Xp i instalirao Partition Magic. Tamo vidim disk.

Ali mi pise Dynamic disk. Nemam ni jednu opciju, tj sve je sivo. Na njemu imam podatke koji su mi bitni (neki radovi).

Stavljao sam HDD i u rack i tamo je isti prolem. HDD se inicijalizuje, ali ga nema.

 

Interesuje me kako da vratim podatke i da HDD stavim u funkciju

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Dynamic disk

Probaj sa nekim specializiranijim preogramom poput EASEUS Partition Master Home Edition
U win Vista i 7 ima bolje alate za prčanje po diskovima pa probaj na njima vratit disk ako ti je tako brže.


Inače to se i meni događalo, zbilja ne znam zašto ali uspio sam riješiti uvijek, doduše par puta sam morao raditi data recovery sa Recover My Files ali sve je bilo na disku ništa nije nestalo.

 

Također možeš probati neku Live distirbuciju linux-a koja bi trebala vidjeti podatke na disku, nisam probao ali kažu da radi

 

Našao sam i ovo izgleda vrlo zanimljivo:

So to do this all you need is Hiren's Boot CD and its containing tool Super Fdisk 1.0. When you enter to it, automatically finds the problem, select yes and it solves it. After you reboot and enter Vista, your disk is back with all your data. No convertion, no need for data recovery just with this FREE super tool.                                                                                                              http://bink.nu/forums/t/8593.aspx

 

i ovo

 

http://mypkb.wordpress.com/2007/03/28/how-to-non-destructively-convert-dynamic-disks-to-basic-disks/

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2010 9:15 (Exploder).
 
1 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
RE: Dynamic disk

VELIKO HVALA NA BRZOM ODGOVORU. Sad sam trenutno na poslu, ali kad dodjem doma ima da probam pa ti javim.

16 godina
offline
RE: Dynamic disk

Desni klik na My Computer - Manage, pa odi na Disk management, potraži ga tamo i inicijaliziraj.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
13 godina
neaktivan
offline
RE: Dynamic disk

To i jeste problem. Tamo ga nema. Samo ga vidim u BIOS, control panel-system-device manager i iz partition manager-a.

Ni u jednom slucaju nisam uspeo da mu pridjem da ga inicijaliziram.

16 godina
offline
RE: Dynamic disk
janjarelja kaže...

To i jeste problem. Tamo ga nema. Samo ga vidim u BIOS, control panel-system-device manager i iz partition manager-a.

Ni u jednom slucaju nisam uspeo da mu pridjem da ga inicijaliziram.

pa neces ga tamo naci kao particiju nego kao unallocated space

 

da vidimo sliku iz disk managera

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2010 10:06 (igy).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Dynamic disk

Negde oko 16h cu bit doma, pa saljem. Sad sam na poslu.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Dynamic disk

Kad kliknem na njega kaze da moze da ga prebaci u basic ali ce podaci biti izgubljeni. Sad cu da probam EASEUS Partition Master Home Edition i Super Fdisk 1.0.

Oznojicu se

Pogleda na Manager Pogleda na Manager
partition magic partition magic
16 godina
offline
RE: Dynamic disk
janjarelja kaže...

Kad kliknem na njega kaze da moze da ga prebaci u basic ali ce podaci biti izgubljeni. Sad cu da probam EASEUS Partition Master Home Edition i Super Fdisk 1.0.

Oznojicu se

ako nisi nista uspio, otvori kuciste otpoji disk od maticne i napajanja i povno pokreni sustav. nakon toga iskljuci, ponovno sve spoji i upali... to mi za sada pada na pamet

 

inace nemogucnost pristupa disku moze uzrokovati i nekakav virus, pa bi bilo dobro iskljuciti i tu mogucnost

 

takoder wd ima vlastiti software za testiranje diskova, pa bi bilo dobro njega instalirati i diskove testirati s njim (ne znam iz koje ti je serije disk pa tamo nadi svoj). buduci da je problematican u windowsima mozda da izaberes verziju gdje testiras prije windowsa)

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2010 17:36 (igy).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Dynamic disk
igy kaže...
janjarelja kaže...

Kad kliknem na njega kaze da moze da ga prebaci u basic ali ce podaci biti izgubljeni. Sad cu da probam EASEUS Partition Master Home Edition i Super Fdisk 1.0.

Oznojicu se

ako nisi nista uspio, otvori kuciste otpoji disk od maticne i napajanja i povno pokreni sustav. nakon toga iskljuci, ponovno sve spoji i upali... to mi za sada pada na pamet

 

inace nemogucnost pristupa disku moze uzrokovati i nekakav virus, pa bi bilo dobro iskljuciti i tu mogucnost

 

takoder wd ima vlastiti software za testiranje diskova, pa bi bilo dobro njega instalirati i diskove testirati s njim (ne znam iz koje ti je serije disk pa tamo nadi svoj). buduci da je problematican u windowsima mozda da izaberes verziju gdje testiras prije windowsa)

Vidi to sa kablicima sam prvo probao, cak sam ga i stavljao u rack. Virusa nemam jer taj racunar nije na netu i vec mesecima radi proracune napona materijala.

Testirao sam ga sa WD programom Datalifeguard pre nego sto sam pisao ovde. I onda sam udario u zid.

Pa sam koristio program Active Data Recovery. On mi je ucitao hdd, ali nije uspeo nista da uradi. Pisalo je da popravim MBR, tj fix mbr. I to sam probao.

EASEUS Partition Master Home Edition je na stranici http://www.partition-tool.com/easeus-partition-manager/convert-dynamic-disk-to-basic-disk.htm opisao resenje tog problema.

I krenuo sam po tom upustvu.

Po zavrsetku rada, tj konvertovanja, racunalo se ugasilo.

Kad sam upalio nije bilo HDD. E, onda su krenule muke.

I video sam u EASEUS Partition Master Home Edition da ima Recovery. Pokrenuo sam to ne automatic nego manual i vratio sam podatke, tj sad je tu ispred mene ceo hdd sa svim podatcima.

Jedino sto je novo je:direktorijum 2b200c2fde9730ee7b79a45e sa pod dir 1. amd64 i 2. i386. Ono sto je zanimljivo je da su oba prazna i da se ne mogu obrisati.

Posle 4 cela sata uspeo sam da resim ovaj problem uz vasu pomoc. VELIKO VAM HVALA NA PODRSCI.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice