Externi DVD bez kompa

poruka: 10
|
čitano: 3.879
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Externi DVD bez kompa

hmmm evo ovako...

kao prvo da se nebi neko meni smijao jer ovo nije moja ideja ali me ipak zanima....

moj stari je fino kupio neki PC samsungov externi DVD writer i na silu ga želi pokrenut bez kompa....OMG lol

svađam se ja snjime već tjedan dana i govorim mu da to nije moguće....

okay ja priznam da nisam stručnjak niti za elektroniku niti sam neki PC freak, ali znam da ako donesem neki externi

dvd kući,instaliram potrebne drivere, ukopčam kabl u struju i usb (ne u struju lol) gdje dođe....

eto, stari opet kopća elektroniku i popravit cd player/tv/video itd njemu nie ništa, ali mislim da ovaj put mlati praznu slamu

sa ovime.....

eee sad moje mišljenje i poznavanje svega toga jest da je to NEmoguče, on opet tvrdi da je moguče.....

meni je to nelogično jer sam usb kabl ima, koliko, 5 žica???

 

pošto znam da ovdje ima dosta stručnjaka koji se fkt razumiju u ovo, pa bi volio da mi se kaže je li ovo

moguče ili ne????

 

ThanX

eeehhheem...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Externi DVD bez kompa

Znaš kako se kaže: Sve se može kada se hoćeSmijeh

 

Nisam skužio na što ga on želi prikopčat i čemu će mu služiti, 99% bi se (u teoriji) to moglo napraviti, ali tko će prilagođavat sučelje i kontrolere, a pogotovo pisat softver (tj. firmware) uređaja da bude kompatibilan sa dodanim DVD čitačem stvarno je ili genije sa mnogo slobodnog vremena ili luđak.

 

Zaključak:  U teoriji da, u praksi ne.

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Externi DVD bez kompa
Paolo2612 kaže...

Znaš kako se kaže: Sve se može kada se hoćeSmijeh

 

Nisam skužio na što ga on želi prikopčat i čemu će mu služiti, 99% bi se (u teoriji) to moglo napraviti, ali tko će prilagođavat sučelje i kontrolere, a pogotovo pisat softver (tj. firmware) uređaja da bude kompatibilan sa dodanim DVD čitačem stvarno je ili genije sa mnogo slobodnog vremena ili luđak.

 

Zaključak:  U teoriji da, u praksi ne.

  hmmm prikopčat.....
on ga samo želi spojit na kontrole drugog cd playera.....
e sad genije sa mnogo slobodnog vremena ili luđak......mislim da je luđak sa mnogo slobodnog vremena...lol
kaže da je dobio ton van, ali čisto sumnjam....
na kraju krajeva ja bi volio da uspije, iako bi to naštetilo mom đepu,jer je pala i opkladaod 100€...
ali čisto sumnjam jer je i meni prvo padalo napamet ti driveri koje dvd treba, a on taj   softver (tj. firmware) neće napisat nikd pa ni onda,jer ni nezna......
eeehhheem...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Externi DVD bez kompa
24v kaže...
Paolo2612 kaže...

Znaš kako se kaže: Sve se može kada se hoćeSmijeh

 

Nisam skužio na što ga on želi prikopčat i čemu će mu služiti, 99% bi se (u teoriji) to moglo napraviti, ali tko će prilagođavat sučelje i kontrolere, a pogotovo pisat softver (tj. firmware) uređaja da bude kompatibilan sa dodanim DVD čitačem stvarno je ili genije sa mnogo slobodnog vremena ili luđak.

 

Zaključak:  U teoriji da, u praksi ne.

  hmmm prikopčat.....
on ga samo želi spojit na kontrole drugog cd playera.....
e sad genije sa mnogo slobodnog vremena ili luđak......mislim da je luđak sa mnogo slobodnog vremena...lol
kaže da je dobio ton van, ali čisto sumnjam....
na kraju krajeva ja bi volio da uspije, iako bi to naštetilo mom đepu,jer je pala i opkladaod 100€...
ali čisto sumnjam jer je i meni prvo padalo napamet ti driveri koje dvd treba, a on taj   softver (tj. firmware) neće napisat nikd pa ni onda,jer ni nezna......
 
Pa na svakom cd ili dvd driveu je audio out, tako da je moguće, ali to svejedno ne objašnjava kako je on uspio (dvd- drive) pročitat i SHVATIT da je na njemu muzika i odsvirat je{#emotions_dlg.undecided}
Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
16 godina
offline
Externi DVD bez kompa

ja sam čuo od jednog lika, koji se bavi elektronikom, da se to može....naime lik je stavio obični cd-rom u auto, spojio na auto radio na kazete, te je na njemu slušao muziku sa cd-a

 

nemojte me pitati kako ni zašto, jer više od ovog ne znam

Moj laptop:HP Compaq 6715b, Sempron 3600+
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Externi DVD bez kompa
mali.ivica87 kaže...

ja sam čuo od jednog lika, koji se bavi elektronikom, da se to može....naime lik je stavio obični cd-rom u auto, spojio na auto radio na kazete, te je na njemu slušao muziku sa cd-a

 

nemojte me pitati kako ni zašto, jer više od ovog ne znam

 za ovo postoji adapter (slika)
al externi DVD da dela bez kompa? ne bi reko, uostalom kako ga je spojio?? USB od pržilice na TV direktno, ili???
uglavnom, nemoguće, nema softwera koji bi reproducirao sadržaj....
There are 10 kinds of people in the world: those who understand binary and those who don't.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.7.2008 14:02 (niki).
16 godina
offline
RE: Externi DVD bez kompa
niki kaže...
mali.ivica87 kaže...

ja sam čuo od jednog lika, koji se bavi elektronikom, da se to može....naime lik je stavio obični cd-rom u auto, spojio na auto radio na kazete, te je na njemu slušao muziku sa cd-a

 

nemojte me pitati kako ni zašto, jer više od ovog ne znam

 za ovo postoji adapter (slika)
al externi DVD da dela bez kompa? ne bi reko, uostalom kako ga je spojio?? USB od pržilice na TV direktno, ili???
uglavnom, nemoguće, nema softwera koji bi reproducirao sadržaj....
 na žalost ne znam pojedinosti,al kad se raspitam postam(detaljno)(vjerojatno već to neće ni biti važno,al ipak nek se nađe)
Moj laptop:HP Compaq 6715b, Sempron 3600+
16 godina
offline
Externi DVD bez kompa

piiih... mislim da je i on sam naišao na to da će se trebat napisat neke komande (kako on sam kaže) i nadalje kaže da mu se to neda(aha moš mislit, nezna lol) i odustao je i častio sebe sa nekim sony-jevim cd recorderom OMG

 

uglavnom i ja nisam ostao kratkih rukava, jer mi je dao taj DVD.....jest da je ostao bez garancije jer je otvaran ali poklonjenom konju se ne gleda u zube.... lol

svi sretni na kraju...

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Externi DVD bez kompa

Pa...skoro da je moguce.Zasto?

Ako eksterni DVD ima USB sucelje prema van a linijski DVD ima USB IN tadaje moguce (mada sumnjam)

0100110001100001011110100110000101110010011101010111001100100000010011000110111101101110011001110010000000110001001110010011011100110010
16 godina
neaktivan
offline
RE: Externi DVD bez kompa
a 100€?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice