Hard disk - preporuku molim

poruka: 47
|
čitano: 9.634
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Hard disk - preporuku molim

koji seriju od seagate trebam izbjegavat pri kupnji. mislim da je nešto prije neka serija tipa 7200.11 nije bila valjala ili možda griješim. u principu što mi preporučujete. cijena do 500 krznenih.

hvala

Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2009 16:08 (sage).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Hard disk - preporuku molim

evo iz adm HDD WD 640GB, WD6401AALS, SATA II, Buffer 32MB, 3Gb/s, 7.200 rpm 498,57Kn

Sex is like Nokia (connecting people), like Nike (just do it), like Pepsi (ask for more) and like Samsung ( everyone is invited)
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Hard disk - preporuku molim

ne konkretno mislim da ću kupiti u hg spotu, zato jel nisam u mogučnosti za adm i večinu ostalih trgovina.

 

onako konkretno me zanima koju marku, te model uzeti

 

zanima me seagate, ali nešto sam davno čitao da je neka serija imala neku tvorničku grešku.

 

još nešto kako da saznam kolki je prijenos podataka diska (r/w). kod večine piše 3Gb/s, kako se to preračuna u mb.

Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2009 17:05 (sage).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Hard disk - preporuku molim

pogledaj bug br.197  strane 98-105 imas usporedbu diskva

 

edit: a u hg spotu bi uzeo ovaj http://hgspot.hr/Article.aspx?aid=160865 ak nije 49 kn problem vise dati. Taj disk sam ja sebi osobno naručio

Sex is like Nokia (connecting people), like Nike (just do it), like Pepsi (ask for more) and like Samsung ( everyone is invited)
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2009 17:12 (kc-kb).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hard disk - preporuku molim

Zašto bi uzeo Seagate, zašto ne Western Digital?

Možeš li uzeti u Linksa ili u nekom drugom, a ne u HGSpot-u.

Jeli Hard Disk kao vanjski ili kao unutarnji?

 

500GB - 470 KN 

640GB - 489 KN 16MB cache-a

640GB - 549 KN 32MB cache-a

EVERYBODY LIES
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Hard disk - preporuku molim

ma klasično, unutarnji, za desktop.

Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Hard disk - preporuku molim

da li i koju seriju trebam izbjegavat od seagate. i dalje mislim da je seagate odlična marka, ali me samo zanima odgovor na prvotno pitanje.

Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hard disk - preporuku molim
sage kaže...

da li i koju seriju trebam izbjegavat od seagate. i dalje mislim da je seagate odlična marka, ali me samo zanima odgovor na prvotno pitanje.

 

 

S Barracuda 7200.11 hard disk serijom su imali problema, ali to je ispravljeno s novim firmware-om.

More Li...
15 godina
offline
Hard disk - preporuku molim

Evo da ne otvaram novu temu - imam problema sa postojećim diskom tako da si planiram uzeti neki novi.

 

500 GB - 1.5 TB

 

Neki provjereni disk ako može, da je prilično tih i brz, cijena nije toliko bitna. Treba mi nešto pouzdano. Nisam već dulje vremena pratio diskove tako da mi ove brojke i oznake ne govore puno. Eto, ako može neki savjet, sugestija...

Ne diraj bubamaru dok spava!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hard disk - preporuku molim
Stimulans kaže...

Evo da ne otvaram novu temu - imam problema sa postojećim diskom tako da si planiram uzeti neki novi.

 

500 GB - 1.5 TB

 

Neki provjereni disk ako može, da je prilično tih i brz, cijena nije toliko bitna. Treba mi nešto pouzdano. Nisam već dulje vremena pratio diskove tako da mi ove brojke i oznake ne govore puno. Eto, ako može neki savjet, sugestija...

Samsung spinpoint F3 1 tb odličan,ja ga imam.Može i WD black 1tb

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.2.2011 15:09 (dery).
14 godina
offline
Re: Hard disk - preporuku molim
Stimulans kaže...

Evo da ne otvaram novu temu - imam problema sa postojećim diskom tako da si planiram uzeti neki novi.

 

500 GB - 1.5 TB

 

Neki provjereni disk ako može, da je prilično tih i brz, cijena nije toliko bitna. Treba mi nešto pouzdano. Nisam već dulje vremena pratio diskove tako da mi ove brojke i oznake ne govore puno. Eto, ako može neki savjet, sugestija...

Za što ga namjeravaš koristiti? Sistemski ili podatkovni, pošto je to veoma bitno da ti znamo preporučiti disk koji odgovara tvojim zahtjevima prema performansama. ;)

Once, I was atheist, but then I realised that I'm god.
13 godina
neaktivan
offline
Hard disk - preporuku molim

pitanje,malo obnavljam svoj hp nx6325,došao na red HDD,skinem programcic koji mi veli da je tip ATA, i sad trebam pomoc,kakav HDD da kupim,dal moze SATA unutra..? htio bi nesto od 250GB..help! :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Hard disk - preporuku molim
slevin kaže...

pitanje,malo obnavljam svoj hp nx6325,došao na red HDD,skinem programcic koji mi veli da je tip ATA, i sad trebam pomoc,kakav HDD da kupim,dal moze SATA unutra..? htio bi nesto od 250GB..help! :)

Ne može! Ako je ATA (ili, da budemo precizniji, PATA), onda unutra može samo PATA disk. Sad je pitanje gdje ćeš naći 2,5"-ni PATA disk - jedna prijateljica me pitala sličnu stvar - gledao sam po cjenicima cijene takvih diskova i vidjeli smo da joj se zapravo ne isplati mijenjati disk. Uglavnom, provjeri cijene.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Hard disk - preporuku molim

auu,skupo.. http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=051515&id_artikl=051.515.071

ništa,ostat ce stari unutra,dobro da nisam kupio,bio sam uvjeren da je sata unutra,da je ipak laptop novije generacije al ipak nije.. :/

jedino ako bas ne naletim na neki rabljeni..

 

EDIT: ipak je SATA,doznao sam da program ga moze krivo ucitati,radi se o ovom disku http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822149055

 

dobro je :D

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.2.2011 20:27 (slevin).
16 godina
moderator
offline
Re: Hard disk - preporuku molim
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hard disk - preporuku molim
što tocno ovo znaci,laickim jezikom..

NOTE: These hard drives are customer removable and will withstand multiple insertion/removal cycles. Up to 8GB is reserved for the system recovery software.

(na novi HDD mislim stavit win 7)
16 godina
moderator
offline
Re: Hard disk - preporuku molim
slevin kaže...
što tocno ovo znaci,laickim jezikom..

NOTE: These hard drives are customer removable and will withstand multiple insertion/removal cycles.

Znači da ga korisnik sam može izvaditi - dakle, da ne mora ići na servis pa da onda oni otvaraju kućište laptopa. Pretpostavljam da je disk ispod poklopca kojeg je lako skinuti. To možda znači i da smiješ izvaditi disk bez da gubiš garanciju.

15 godina
offline
Hard disk - preporuku molim

Razmišljam o kupnji 2x Spinpoint F3 koja bih stavio u RAID - bi to bilo ok? Ili neka bolja solucija za max 1000 kn - riješio bih se diska od 750 GB pa bi ovo bila dobra zamijena - a treba mi i za sistemsku i za podatkovne particije. Nešto brzo ali prije svega tiho

Ne diraj bubamaru dok spava!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Hard disk - preporuku molim
Stimulans kaže...

Razmišljam o kupnji 2x Spinpoint F3 koja bih stavio u RAID - bi to bilo ok? Ili neka bolja solucija za max 1000 kn - riješio bih se diska od 750 GB pa bi ovo bila dobra zamijena - a treba mi i za sistemsku i za podatkovne particije. Nešto brzo ali prije svega tiho

Mislim da ne postoji isplativije rješenje od tog.

13 godina
neaktivan
offline
Hard disk - preporuku molim

ee ljudi jel ja mogu sata2 hdd i pržilice spojit u sata3 utor i sata3 prže i hdd u sata2 utor bez problema?

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.2.2011 0:36 (Gondar).
 
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Hard disk - preporuku molim
Gondar kaže...

ee ljudi jel ja mogu sata2 hdd i pržilice spojit u sata3 utor i sata3 prže i hdd u sata2 utor bez problema?

Trebao bi moći - SATA je dizajniran tako da bude kompatilan sa prošlim i budućim SATA standardima. A sad hoćeš li ti konkretno sa svojim uređajima i matičnom pločom imati problema - to bi ti trebao reći nama - kad probaš.

14 godina
neaktivan
offline
Hard disk - preporuku molim

Evo da ne otvaram novu temu, šta mislite o Samsung Spinpoint F3 1 TB, mislim si taj HDD u subotu ič kupit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hard disk - preporuku molim

Ok, u rangu sa wd blue i seagate

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.2.2011 21:02 (brane47).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Hard disk - preporuku molim
brane47 kaže...

Ok, u rangu sa wd blue i seagate

Terabajtni F3 (140 MB/s max, 115 MB/s prosjek) je brži od Blua, u rangu je s WD Black. Osim ako u zadnjih godinu dana nije izašla neka nova ultra-brza verzija WD Blacka...

14 godina
neaktivan
offline
Hard disk - preporuku molim

Evo kupio taj HDD, odličan je, brz i tih :DDDD,  490 kn u linksu

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hard disk - preporuku molim

Pozdrav, evo imam Samsung f3 1TB i zadovoljan sam s njim, ali mi se dosta sporo botaju windowsi (a  i dosta me je strah da ne izgubim podatke s ostatka diska) pa bi sad htjeo kupiti jedan hard disk do 300kn da je brži od ovog f3 1TB znači isključivo za sistem i programe. Da bude oko od 320GB, može i 500.

 

Mislio sam ili Samsung f3 500GB ili Samsung f1 320GB. Ista je cijena, zašto je ovaj f1 skuplji? Da li imate još koju preporuku?

 

Hvala

 

I da, nikad nisam pravio nikakv RAID pa me zanima da li bih mogao ako kupim još jedan hard pa ga spojit u Raid s ovim postojećim? Da li se dobiju koje performance ako je hard u RAIDu? Koja je razilka između RAID 0 i RAID 1?

 

Hvala

 

 

Kruger
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2011 19:48 (nick54312).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hard disk - preporuku molim

raid 0 dosta brzi nego jedan disk ako ti slucajno krepa jedan disk odu podatci! Raid 1 2 diska rade kao jedan i imas jedank kapacitet ako ode jedan disk podatci ostaju na drugom! ako imas vise love ubodi neki ssd za sistem a ovaj ostavi za storage!

Moje najdraze stranice:http://adf.ly/Then i http://adf.ly/ThfF
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hard disk - preporuku molim
CroVandal kaže...

raid 0 dosta brzi nego jedan disk ako ti slucajno krepa jedan disk odu podatci! Raid 1 2 diska rade kao jedan i imas jedank kapacitet ako ode jedan disk podatci ostaju na drugom! ako imas vise love ubodi neki ssd za sistem a ovaj ostavi za storage!

Mislim o tome, ali ne trenutno. Nemam baš 1000kn za disk koji je samo brži :(

 

Može preporuka do 300kn za sistem?

 

Kruger
14 godina
offline
Re: Hard disk - preporuku molim

za 300kn mozes uzeti wd blue iako bi ja dao 450 i isao na wd black

Moje najdraze stranice:http://adf.ly/Then i http://adf.ly/ThfF
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hard disk - preporuku molim
CroVandal kaže...

za 300kn mozes uzeti wd blue iako bi ja dao 450 i isao na wd black

Kolika bi  razlika u brzini bota bila između ta dva?

Vidim da taj caviar black ima 64 Cache, to je brzo, zar ne?

 

A što s nekim od 320GB(to mi je čisto dovoljno), mora biti brži ili jednak ko ova dva?

Kruger
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice