Hard disk problem HITNO

poruka: 10
|
čitano: 9.302
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Hard disk problem HITNO

imam hard disk i na njega sam stavio neke dokumente i prenio na  drugo racunalo kada ukljucim hard disk on mi ga prikaze u my computer i ja kad ocu uc u njega pise mi  THE DISK IN DRIVE F IS NOT FORMATTED DO YOU WANT TO FORMAT IT NOW ja  zatim stisnem no  jer nezelim da mi izbrise ali on mene stalno pita iako stisne ne pomoc

hvala

intel core 2 dou e6850 procesor 6gb RAM gygabite 9600 1gb sa pasivnim hladnjakom
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hard disk problem HITNO

Pitam stručnjake: upravo mi se pojavilo ovo prije pokretanja windowsa:

Na plavom ekranu :

 

"Checking file system :...


One of your disks need to be checked for
consistency. You may cancel the disk check, but
it is strongly recommended that you continue.
Windows will now check the disc.

CHKDSK is very fying files (stage 1 of 3):

1 precent complete..."

 

Kad dodje do 100 posto dođe drugi neki proces ... I tad se mogu prijaviti.
Šta to treba značiti? (Prije zadnjeg gašenja morao sam comp resetirati jer se nije htio sam isključiti, niti sam izači iz IE.)

poletarac u duši i još sasvim zelen
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hard disk problem HITNO

Prvo ,pusti da se Chkdisk odvrti do kraja.

Ako ti se to ponavlja svaki put na boot-u ,idi na Start -> Run -> ukucaj msconfig i klik na OK.

Kad se otvori prozor ,idi u tab Startup i ako je Chkdisk tu ,makni kvačicu s njega i restartaj PC.

Sad bi trebal imati normalan start.

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
15 godina
offline
RE: Hard disk problem HITNO

-to je rutinska provjera diska (chkdsk) koja se aktivira kod paljenja, zbog iznenadnog ili nepravilnog gašenja, npr nestanak struje ili smrzavanje... (btw nije very fying, nego verifying).

-da bi se ispravile moguće greške... ponekad pomogne, u suprotnom (re)install.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hard disk problem HITNO
kizo2703 kaže...

Prvo ,pusti da se Chkdisk odvrti do kraja.

Ako ti se to ponavlja svaki put na boot-u ,idi na Start -> Run -> ukucaj msconfig i klik na OK.

Kad se otvori prozor ,idi u tab Startup i ako je Chkdisk tu ,makni kvačicu s njega i restartaj PC.

Sad bi trebal imati normalan start.

 

ihush kaže...

-to je rutinska provjera diska (chkdsk) koja se aktivira kod paljenja, zbog iznenadnog ili nepravilnog gašenja, npr nestanak struje ili smrzavanje... (btw nije very fying, nego verifying).

-da bi se ispravile moguće greške... ponekad pomogne, u suprotnom (re)install.

 Nadajmo se dobrome.U svakom slućaju hvala na odgovorima, bar ću mirno spavati!

poletarac u duši i još sasvim zelen
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hard disk problem HITNO
kizo2703 kaže...

Prvo ,pusti da se Chkdisk odvrti do kraja.

Ako ti se to ponavlja svaki put na boot-u ,idi na Start -> Run -> ukucaj msconfig i klik na OK.

Kad se otvori prozor ,idi u tab Startup i ako je Chkdisk tu ,makni kvačicu s njega i restartaj PC.

Sad bi trebal imati normalan start.

 Evo, opet se ponavlja...Išao sam u Startup, ali kao što vidiš po slici u prilogu, nemam opcijuChkdisk.Šta da se radi?

poletarac u duši i još sasvim zelen
15 godina
offline
RE: Hard disk problem HITNO

-bootaj s windows CDa, odaberi command promt, nakon logiranja (znaš admin pass?) utipkaj ''chkdsk c: /r'' tj za disk c:, d: ... koliko ih već imaš.

kad to prođe, trebala bi biti maknuta oznaka da je potreban chk.

(može portajati satima, idealno 10-20 min ako nema grešaka na disku. može ista stvar iz windowsa, run cmd, ali za neke diskove ti se pojavi poruka da nemože biti izvršeno nego u idućem restartu.

)

-Znak da je disk u problemima, treba pokušati formatirati ali to je praktično ako imaš drugi za ghostanje, inače backup-format i novi install.. možda i novi disk.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hard disk problem HITNO

Provjeri kabel od diska, ima sam sličan slučaj i promjena kabela je riješila stvar !

I see banned people.
15 godina
offline
Hard disk problem HITNO

Pročitaj malo i ovo. Čita sam da mož biti stvarno do svega. Napajanja, neispravnog RAM-a, ako ti je tipka enter zapela na tipkovnici (!?). Pokušaj defregmentirat disk, vidi hoće li i to pomoći. Naravno može značiti da i disk možda lagano ide u mirovinu Neodlučan

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Hard disk problem HITNO

 

Za početak savjetovao bih ti da ni slučajno ne koristiš Check Disk.

U ovom slučaju njegovo korištenje nije uopće dobro jer CHKDSK radi pravi mali rusvaj sa podacima,

te zbog toga NIJE preporucljivo pustati Windows-e da
ispravljaju logicke greske na filesistemu na neispravnom disku.

Ukoliko nisi siguran obrati se deckima u DataSector za savjet.

DataRecovery Engineer
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.2.2012 14:50 (Ico007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice