Igre i HDD

poruka: 7
|
čitano: 4.527
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Igre i HDD
Zanima me kakvog utjecaja ima Hard Disk na performanse u igrama?

Dali ću ako npr. uzmem neki SSD imati kakve koristi u igrama osim u bržem učitavanju( loading ) i slično ili će biti i porasta FPS-a u igrama?

Sada imam stari Maxtorov HDD sa PATA sučeljem od 160 GB. Ovaj kapacitet od 160 GB mi je dosta, samo me zanima dali mi se isplati ići na moderniji i brži (Sata 2) HDD, ako igram samo igre?
Ako se nadogradnja na novi HDD odnosi samo na ubrzanje učitavanja igre ili slično onda ništa, a u slučaju da nabavka novog diska automatski povećava FPS-ove u igrama onda idem na novo sučelje( Sata) i disk...

I ne zanima me cijelokupno povećanje brzine sistema, samo performanse u igrama.

Evo, nadam se da znate odgovor na moje pitanje.

Hvala unaprijed!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Igre i HDD
Nitko nezna?
Dali mi se isplati uzimati moderniji HDD samo zbog igara, ne uzimajući u obzir kapacitet?
15 godina
offline
Igre i HDD

Imao sam pata maxtor diamond plus9 80 GB i neki seagate 160 GB, presao na SATA 2 samsung spinpoint f3 1TB i jedino sto sam primjetio je nesto brze loadanje u igrama, podizanje sistema, move/kopiranje file-ova i sl... a visak FPS-a u igrama bas i nisam primjetio

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.7.2011 20:47 (lovac82).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Igre i HDD
Takvi odgovori me zanimaju, dali ima još koji znalac da mi kaže nešto konkretno?

Dali sa sporijim diskom, dok igraš neku igru, ima veća mogućnost za microstuttering ili nema veze na sam gameplay osim bržeg učitavanja?
13 godina
offline
Re: Igre i HDD
PCGamerX kaže...
Takvi odgovori me zanimaju, dali ima još koji znalac da mi kaže nešto konkretno?

Dali sa sporijim diskom, dok igraš neku igru, ima veća mogućnost za microstuttering ili nema veze na sam gameplay osim bržeg učitavanja?

  Sa starim i sporim diskovima itekako ima ogromna mogućnost za microstuttering, koji je vrlo neugodan... Čak bih mogao reći da imam iskustva s tim (koristio sam jedan stariji Hitachi od 250GB donedavno).

  S novijim i bržim hardovima igra se (što se gameplaya tiče) brže učitava, brže se podiže cijeli sustav itd.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Igre i HDD
Caesar et Brutus kaže...
PCGamerX kaže...
Takvi odgovori me zanimaju, dali ima još koji znalac da mi kaže nešto konkretno?

Dali sa sporijim diskom, dok igraš neku igru, ima veća mogućnost za microstuttering ili nema veze na sam gameplay osim bržeg učitavanja?

  Sa starim i sporim diskovima itekako ima ogromna mogućnost za microstuttering, koji je vrlo neugodan... Čak bih mogao reći da imam iskustva s tim (koristio sam jedan stariji Hitachi od 250GB donedavno).

  S novijim i bržim hardovima igra se (što se gameplaya tiče) brže učitava, brže se podiže cijeli sustav itd.

 Dali može još tko ovo potvrditi za microstuttering?

13 godina
neaktivan
offline
Igre i HDD

Zar ne bi igra trebala da se ucita u RAM memoriju, zasto bi HDD stvarao microstuttering?

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice