Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

poruka: 1.001
|
čitano: 245.506
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
SHELBY_09 kaže...

Je li moguće da je na mome brojač vrisnuo?
imam HDD-ove stare 5-6 godina pa imaju 7-8 puta manje start/stop-ova. Isključeno je gašenje hard diska dok je korisnik neaktivan. Riječ je o hardu u laptopu.

Moguće da je greška u programu, provjeri s nekim drugim programima.

Twitter: @191x7
15 godina
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
191x7 kaže...

Moguće da je greška u programu, provjeri s nekim drugim programima.

Izgleda da je program dobar...

16 godina
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost
Moj PC  
2 0 hvala 3
12 godina
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

Pozdrav , prije par dana sam kupio novi WD Black , prije dva dana instalirao Windows i ove programe za uvid u zdravlje diska . Bilo je sve ok , i evo danas nakon nepuna dva dana koristenja izbaci ovo na slikama? Sta predstavlja ovo upozorenje i je li nesto ozbiljno ?  . Imam Verbatim externi disk preko dvije godine i na njemu je i health i performance na 100 % .  Mislim da je prerano za bilo kakvo upozorenje ili  problem jer ovi diskovI slove kao  pouzdani i kvalitetni  . Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2013 18:59 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
error_666 kaže...

Pozdrav , prije par dana sam kupio novi WD Black , prije dva dana instalirao Windows i ove programe za uvid u zdravlje diska . Bilo je sve ok , i evo danas nakon nepuna dva dana koristenja izbaci ovo na slikama? Sta predstavlja ovo upozorenje i je li nesto ozbiljno ?  . Imam Verbatim externi disk preko dvije godine i na njemu je i health i performance na 100 % .  Mislim da je prerano za bilo kakvo upozorenje ili  problem jer ovi diskovI slove kao  pouzdani i kvalitetni  . Hvala

Stavi si i SpeedFan te u njemu pogledaj In-depth Online Analysis diska.

Taj warning ti nije ništa strašno, eventualno trebaš preći puni scandisk da se izolira taj dio ako je bad sektor.

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
191x7 kaže...
error_666 kaže...

Pozdrav , prije par dana sam kupio novi WD Black , prije dva dana instalirao Windows i ove programe za uvid u zdravlje diska . Bilo je sve ok , i evo danas nakon nepuna dva dana koristenja izbaci ovo na slikama? Sta predstavlja ovo upozorenje i je li nesto ozbiljno ?  . Imam Verbatim externi disk preko dvije godine i na njemu je i health i performance na 100 % .  Mislim da je prerano za bilo kakvo upozorenje ili  problem jer ovi diskovI slove kao  pouzdani i kvalitetni  . Hvala

Stavi si i SpeedFan te u njemu pogledaj In-depth Online Analysis diska.

Taj warning ti nije ništa strašno, eventualno trebaš preći puni scandisk da se izolira taj dio ako je bad sektor.

OK ,hvala puno kolega . Ali disk je star dva dana i odmah warning . Malo mi je cudno to . . Evo dole link sa analizom, sta iz ovoga mozes zakljuciti ?

 

http://www.hddstatus.com/hdrepanalysis.php

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2013 20:44 (error_666).
16 godina
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
error_666 kaže...

OK ,hvala puno kolega . Ali disk je star dva dana i odmah warning . Malo mi je cudno to . . Evo dole link sa analizom, sta iz ovoga mozes zakljuciti ?

 

http://www.hddstatus.com/hdrepanalysis.php

Prema tome djeluje OK...

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
error_666 kaže...

Pozdrav , prije par dana sam kupio novi WD Black , prije dva dana instalirao Windows i ove programe za uvid u zdravlje diska . Bilo je sve ok , i evo danas nakon nepuna dva dana koristenja izbaci ovo na slikama? Sta predstavlja ovo upozorenje i je li nesto ozbiljno ?  . Imam Verbatim externi disk preko dvije godine i na njemu je i health i performance na 100 % .  Mislim da je prerano za bilo kakvo upozorenje ili  problem jer ovi diskovI slove kao  pouzdani i kvalitetni  . Hvala

Neki dan sam postavio upit oko upozorenja i pada zdravlja diska na posve novom WD Black-u ,  i evo danas samo od sebe upozorenje je nestalo .

Warning i 99% health Warning i 99% health
100 % health i nema upozorenja 100 % health i nema upozorenja
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
error_666 kaže...
error_666 kaže...

Pozdrav , prije par dana sam kupio novi WD Black , prije dva dana instalirao Windows i ove programe za uvid u zdravlje diska . Bilo je sve ok , i evo danas nakon nepuna dva dana koristenja izbaci ovo na slikama? Sta predstavlja ovo upozorenje i je li nesto ozbiljno ?  . Imam Verbatim externi disk preko dvije godine i na njemu je i health i performance na 100 % .  Mislim da je prerano za bilo kakvo upozorenje ili  problem jer ovi diskovI slove kao  pouzdani i kvalitetni  . Hvala

Neki dan sam postavio upit oko upozorenja i pada zdravlja diska na posve novom WD Black-u ,  i evo danas samo od sebe upozorenje je nestalo .

cisto sumnjam da bi ti na novom wd black-u nekaj nevaljalo{#} u njih se ugraduju tj u black seriju samo najbolje komponente a sve ostale komp. koje su pokazale bilo kakve musice idu u blue i green seriju...LP

||| Intel Core™ i7 inside |||
12 godina
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
Stjepanj kaže...
error_666 kaže...
error_666 kaže...

cisto sumnjam da bi ti na novom wd black-u nekaj nevaljalo{#} u njih se ugraduju tj u black seriju samo najbolje komponente a sve ostale komp. koje su pokazale bilo kakve musice idu u blue i green seriju...LP

Da , i ja sam se iznenadio . Drugi dan koristenja i upozorenje .... al srecom nema ga vise . Nije ni bilo nista ozbiljno , ali nekako sam mirniji kad ga nema .{#}

10 godina
neaktivan
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

Pozdrav svima,evo mog stanja inace prilikom malo jaceg zagrijavanja kad pomijeram laptop zna zaledit ekran dali je do HD-a?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
enoz kaže...

Pozdrav svima,evo mog stanja inace prilikom malo jaceg zagrijavanja kad pomijeram laptop zna zaledit ekran dali je do HD-a?

Moguće, povjeri hdd dali je dobro uštekan...

Jer ako nema od one zaštitni poklopci koji drži hdd da ne pomakne ako ih nema zaštitne pa kad se nosi laptop nekad se hdd pomakne iz ležišta pa onda se javlja problem kao što smrzava i slično i čak kao u bios nije vidljiv hdd. Povjeri dal je hdd dobro uštekan.

Nenad
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno

nemam šrafcigera da odvrnem sarafe posto nisma kuci ali na ovim testovima pokazuje kao da nije uredu kabal...specifican je slucaj druze jer recimo nekad je dovoljno da pocnem kucati na tastaturi da zeldi,a nekad u prenosenju,ne desava se tako cesto ali me jako nervira jer ga moram mehanicki gasiti pa ponovo paliti,zanimljivo ali to se nekad desi i kad igrice igram da mu ledi ekran sto je moguce da je graficki cip(inace je integrisan) mozda cak i ozivljen jer je laptop polovan kupljen...fakat specidican slucaj ali je i5 procesor u njemu i nije mala stvar...hvala za savjete,svakako cu provjeriti kabal ;)

12 godina
neaktivan
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

imam hard verbatim (mehanika toshiba) 750gb,u hdtunu očitava da ima 2,5% oštećenja. sve što je na njemu mogu bez problema koristiti i prebacivati ali na njega ne mogu ništa ubacit,može li se to kako ispravit, možda servisirat ako se isplati ili da ga spremim u najbližu baju.

hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
VeseloMrtvoPseto kaže...

imam hard verbatim (mehanika toshiba) 750gb,u hdtunu očitava da ima 2,5% oštećenja. sve što je na njemu mogu bez problema koristiti i prebacivati ali na njega ne mogu ništa ubacit,može li se to kako ispravit, možda servisirat ako se isplati ili da ga spremim u najbližu baju.

hvala

To što imaš oštečenja to jest bad sectori i neisplati  se dat popravak jer ako popravi i ono može sve više pojavit bad sectori i nakraju crkne. Bolje da kupiš novi hdd pa tako rješavaš na siguran način. Sa oštećenog možeš prebacit npr slike, muzike na nov hdd  i miran si.

Nenad
14 godina
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

Kopkaju me ova dva-tri spora sektora, i razmisljam da li moze woofer da nasteti HDD-u?

Woofer mi je par cm od centralne i svaki udar bass-a osjetim na hdd-u, bilo da li je normalno pojacano(4-5%) ili puno, kada vise pojacam itekako se osjeti, e sad znam da HDD izdrzava neki shock, samo ne znam koliki je to shock koji hdd moze trpiti, i da li se u to ubraja i vibracija od zvucnika.

Ili su mozda usporili sektori od velikog upisivanja/brisanja sa tih dijelova HDD-a, a takodjer HDD stvarno dosta radi, rijetko kad gasim komp

http://www.speedtest.net/result/2906188858.png
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2013 23:06 (Haker_x).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

Što ti kaže provjera Hard Disk Sentinelom?

 

Preporučio bih ti da na tom disku napraviš full format pa onda opet testiraš.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

Sentinel kaze da je dobar ko' hljeb(kruh)

Format svega je itekako tezak proces, treba mi bar 30-40 DVD-ova da spasim sto mi treba, a  nemam drugog HDD-a da prebacim na njeg

Je li mu mogu nastetiti vibracije od zvucnika?

http://www.speedtest.net/result/2906188858.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

Toshibin disk kupljen u 3 mjesecu 2013. godine, sa vremena na vrijeme "klikće", provjeren Hard Disk Sentinelom i HD Tune-om (vidi sliku)...šaljem ga ne reklamaciju. Jesam li u pravu?

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

Itekako da, vidis li da u HD Sentinelu pokazuje da je katastrofa, ako ti nije mrsko pokreni HD Tune i klikni na tab "Healt" i uslikaj, da vidim da li ce i HD Tune pokazati isto

http://www.speedtest.net/result/2906188858.png
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

Slagao sam si novi sistem i manji problem mi je u poretku hardova. Imam tri komada. Jedan za winse a ova dva za storage. Ovaj za winse ubodem u sata 1 a ova dva u 2 i 3. Idem instaliraz winse i u onom izborniku mi pokazuje da mi je disk za winse prva a ovaj drugi disk je pod nulom. Jel zna netko kako to popravit

Stranice su trenutno nedostupne.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
Kill Frenzy kaže...

Slagao sam si novi sistem i manji problem mi je u poretku hardova. Imam tri komada. Jedan za winse a ova dva za storage. Ovaj za winse ubodem u sata 1 a ova dva u 2 i 3. Idem instaliraz winse i u onom izborniku mi pokazuje da mi je disk za winse prva a ovaj drugi disk je pod nulom. Jel zna netko kako to popravit

Vidi kako su ti poredani u BIOS-u za boot, mozda ti je taj drugi HDD iznad tog HDD-a za sistem, odnosno da prije boota sa njega, nego sa tog HDD-a na koji hoces instalirati sistem

http://www.speedtest.net/result/2906188858.png
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.10.2013 22:02 (Haker_x).
12 godina
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

Samo da dam povratnu informaciju... Reklamacija uvažena, dobio sam novi Toshibin disk, istovjetan zamjenjenom.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

Maloprije mi hdd poceo zujit i na kompu se pokazao blue screen, a kupio cijelu konfiguraciju u 7 mjesecu.

Upalim komp i dodje onaj check i ostavim ga da to odradi.

Sad opet radi ko sat kao i inace.

Jel mi moze tko reci zasto je to doslo ili mozda koji je problem?

Napravio sam provijeru u HD tune up i Hard Disk Sentinel.

Nema labavo...xDD
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2013 17:51 (NeroX).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
NeroX kaže...

Maloprije mi hdd poceo zujit i na kompu se pokazao blue screen, a kupio cijelu konfiguraciju u 7 mjesecu.

Upalim komp i dodje onaj check i ostavim ga da to odradi.

Sad opet radi ko sat kao i inace.

Jel mi moze tko reci zasto je to doslo ili mozda koji je problem?

Napravio sam provijeru u HD tune up i Hard Disk Sentinel.

HD tune up? Da nisi jos htio dodati i utilities?
HD Tune Pro. U Sentinelu izgleda uredu ali u HD Tune-u si ukljucio "quick scan" to nista ne pomaze, iskljuci onu kvakicu i ostavi da skenira kako treba, malo ce potrajati ali ce preskenirati kako treba

http://www.speedtest.net/result/2906188858.png
13 godina
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

Kaj bi ovo moralo značiti?

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2013 20:13 (Amazon637).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

Što raditi s ovakvim diskom? Hitno backup?

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2013 11:07 (alen4430).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno
alen4430 kaže...

Što raditi s ovakvim diskom? Hitno backup?

 

Ako ti je greska samo na tih 111MB na pocetku diska, tu mozes napraviti particiju na pocetku diska, nekih 200-300MB i tu particiju ne koristiti, a ono ostalo mozes koristiti, naravno ako ti je samo na jednom mjestu greška, ako je sve ostalo uredu

http://www.speedtest.net/result/2906188858.png
13 godina
offline
Re: Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravno

Ma da, to sam i pretpostavljao napraviti. Samo sad sam napravio sa programom od Seagate-a jedan test, ali opet ga ne može riješiti.

Evo screenshot:

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011
14 godina
offline
Kako provjeriti disk kojem sumnjate u ispravnost

Testiraj sa HD Tune Pro do kraja, slow test i onda klikni na speed map da vidis u kakvom su stanju ostali sektori

http://www.speedtest.net/result/2906188858.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice