Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.046
|
čitano: 2.766.040
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
zato jer sam ja uzeo zadja tri koja su bila:))). sala mala... to se tek pojavilo u ponudi pa me zacudilo da bas nemaju ni jedan
Google is your friend
15 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Rekli su mi da će ih dobiti za 15-ak dana.Plač

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Tko bi rekao da ću naći ovu temu, jer baš sam i ja u potrazi za dobrim ssd-om.

Naime, prije negdje mjesec i pol frend mi slozio komp s dobrim komponentama i sad jedino jos "fali" ssd. Navodnici su jer moze komp radit i s hdd-om ali pošto ću raditi u cs5 i mozda piknut koju igru čuo sam da je onda najbolje imati dosta ram-a i stavit ssd.

Tako da sam sad u potrazi za dobrim ssd-om već neko vrijeme, i baš sam gledao taj OCZ Vertex 2 60 GB u Protis-u i također razmišljam o kombinaciji 2 x 60 GB SSD u Raid 0 ili samo 1 x npr. OCZ Agility 2 120 GB SSD. Neznam što mi je bolje za uzeti...

 

Također gledao sam i ssd od corsair-a, onaj performance p128 ali mi nije jasno zašto još uvijek drži tako visoku cijenu, a godina proizvodnje je 2008.

 

Znači, rekli su ti da dobivaju taj OCZ za 15-tak dana?

A meni su jučer poslali ponudu za dva OCZ Vertex 2 60 GB, s tim da mi nisu rekli da ga trenutno nemaju.

 

dopuna: tek sam maloprije vidio na protis-ovim stranicama da je dostupnost OCZ-a 60 gb, vertex 2 na upit što znači da ga očito nemaju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2010 20:06 (montana).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
montana kaže...

Tko bi rekao da ću naći ovu temu, jer baš sam i ja u potrazi za dobrim ssd-om.

Naime, prije negdje mjesec i pol frend mi slozio komp s dobrim komponentama i sad jedino jos "fali" ssd. Navodnici su jer moze komp radit i s hdd-om ali pošto ću raditi u cs5 i mozda piknut koju igru čuo sam da je onda najbolje imati dosta ram-a i stavit ssd.

Tako da sam sad u potrazi za dobrim ssd-om već neko vrijeme, i baš sam gledao taj OCZ Vertex 2 60 GB u Protis-u i također razmišljam o kombinaciji 2 x 60 GB SSD u Raid 0 ili samo 1 x npr. OCZ Agility 2 120 GB SSD. Neznam što mi je bolje za uzeti...

 

Također gledao sam i ssd od corsair-a, onaj performance p128 ali mi nije jasno zašto još uvijek drži tako visoku cijenu, a godina proizvodnje je 2008.

 

Znači, rekli su ti da dobivaju taj OCZ za 15-tak dana?

A meni su jučer poslali ponudu za dva OCZ Vertex 2 60 GB, s tim da mi nisu rekli da ga trenutno nemaju.

 

dopuna: tek sam maloprije vidio na protis-ovim stranicama da je dostupnost OCZ-a 60 gb, vertex 2 na upit što znači da ga očito nemaju.

Ne znam. Meni su rekli da ga nemaju imam njihov mail di su to napisali. Zatim su mi javili da imaju samo jedan primjerak OCZ-a.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
13 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Trenutno razmisljam uzeti ili OCZ Agility 2 120 GB ssd ili dva Corsair-a Force od 60 GB. Moze li mi tko savjetovati što bi bilo bolje?

OCZ ima garanciju 3 godine, Corsair 2 (makar na njihovoj stranici piše da je 3, naši valjda daju samo 2).

Drugo, čitao sam po forumima se ljudi žale na Force 120 GB ssd, nešto sa BIOSOM, ne kužim se baš u to, ali neki su požalili što su uzeli tu seriju Corsair-a.

hm.. any sugestions? :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Koji SSD?
montana kaže...

Trenutno razmisljam uzeti ili OCZ Agility 2 120 GB ssd ili dva Corsair-a Force od 60 GB. Moze li mi tko savjetovati što bi bilo bolje?

OCZ ima garanciju 3 godine, Corsair 2 (makar na njihovoj stranici piše da je 3, naši valjda daju samo 2).

Drugo, čitao sam po forumima se ljudi žale na Force 120 GB ssd, nešto sa BIOSOM, ne kužim se baš u to, ali neki su požalili što su uzeli tu seriju Corsair-a.

hm.. any sugestions? :)

ja bih kupio prije dva od 60 gb,onda mozes raditi sto hoces ili raid 0 ili svaki zasebno.

ali dva od 60 gb kostaju malo vise nego jedan od 120 gb

a vidi ovaj ssd

http://protis.hr/products/details/ocz-ssd-vertex-2-60gb-cachena-mb-25-sata-ii-high-performance-trim-support-mlc-r285w275s2/37786?service=1

 

ima isti kontroler kao i corsair force serija,i uglavnom je sve isto

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.9.2010 18:23 (crozoki).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
crozoki kaže...

 je, taj sam gledao isto ali ga trenutno nemaju u ponudi.. OCZ vertex 2 mi se čine nekako pouzdaniji nego corsair force serija.. barem prema dojmu kojeg sam dobio čitajući forume na netu.

 

a šta mislite na 2 x Corsair p64 gb, njih stavit u Raid 0?

14 godina
offline
RE: Koji SSD?
montana kaže...

 

a šta mislite na 2 x Corsair p64 gb, njih stavit u Raid 0?

Perverzija..

/(([ ∂αмαgєнιgн ]))\ // Bilo bi zgodno... Ali nije potrebno.
15 godina
offline
RE: Koji SSD?
DamageHigh kaže...
montana kaže...

 

a šta mislite na 2 x Corsair p64 gb, njih stavit u Raid 0?

Perverzija..

Ali i previse novaca... ali ako i mas... samo daj...

Ja bih radije uzeo jedan veci (128 GB) sa Sanforce kontrolerom i to je to. Prodjes jeftinije, imas mjesta, a brzo do boli.

I'm going woo woo
13 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?

Intel svakako

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
tnakir kaže...
DamageHigh kaže...
montana kaže...

 

a šta mislite na 2 x Corsair p64 gb, njih stavit u Raid 0?

Perverzija..

Ali i previse novaca... ali ako i mas... samo daj...

Ja bih radije uzeo jedan veci (128 GB) sa Sanforce kontrolerom i to je to. Prodjes jeftinije, imas mjesta, a brzo do boli.

Definitnivno je bolje 2 manja pa u raid 0, click, razlika u cijeni je oko 100kn sto je zanemarivo.....a performanse su osjetno bolje

Google is your friend
13 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Pozdrav svima!

 

evo da se javim nakon poduljeg vremena...

 

uzeo sam na kraju OCZ Agility 2 ssd od 120 GB. Za sada sam zadovoljan, jedino što na ATTO benchmark-u vidim da mi "write" tj. brzina pisanja opada.. Neznam zašto je to tako. Jel netko mozda zna razlog tome?

 

Hvala! :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Koji SSD?

Kakve su ti brzine?

/(([ ∂αмαgєнιgн ]))\ // Bilo bi zgodno... Ali nije potrebno.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
montana kaže...

Pozdrav svima!

 

evo da se javim nakon poduljeg vremena...

 

uzeo sam na kraju OCZ Agility 2 ssd od 120 GB. Za sada sam zadovoljan, jedino što na ATTO benchmark-u vidim da mi "write" tj. brzina pisanja opada.. Neznam zašto je to tako. Jel netko mozda zna razlog tome?

 

Hvala! :)

okaci neki screenshot da vidimo o cemu se radi.

Google is your friend
14 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

kaj mislite o ocz-128gb disku?

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
u_hall kaže...

kaj mislite o ocz-128gb disku?

Ovaj OCZ- Vertex 2 od 120GB je puno bolji izbor, od tih sto imaju 128GB.

 

Ili mozes uzeti i Corsair force series 120GB, sve je isto kao i u tom OCZ vertex 2., samo drugi brand.

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.10.2010 15:46 (Jurky).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?

misliš da je velika razlika u performansama?,jer ovaj mogu dobiti za 50% cijene...

 

ali ako je razlika u performansama veća od 20%-30%,onda cu jos razmisliti..

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
u_hall kaže...

misliš da je velika razlika u performansama?,jer ovaj mogu dobiti za 50% cijene...

 

ali ako je razlika u performansama veća od 20%-30%,onda cu jos razmisliti..

Probaj naci negdje na netu kolika je tocno razlika, ali mislim da je razlika i veca od 30% na 4k testovima, jer ove nove serije sa SF 1200 kontrolerom i MLC chipovima stvarno rasturaju.

Google is your friend
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?

a za ovaj ocz vertex kažete da je među boljima? onda bih uzeo njega

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?

mislim ocz vertex 2 100 gb...možda bih njega uzeo

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
u_hall kaže...

mislim ocz vertex 2 100 gb...možda bih njega uzeo

Odlican je taj vertex 2, iste performanse kao i corsair force, imas moj review ovdje, razmisli i o RAIDU 0 sa dva manja SSD za jos bolje performanse.

Google is your friend
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?

e kolko ti onda kopira filove npr. 5 gb s jedne particije na drugu?

 

mislim kolko mb po sekundi i kolko vremena treba...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
u_hall kaže...

e kolko ti onda kopira filove npr. 5 gb s jedne particije na drugu?

 

mislim kolko mb po sekundi i kolko vremena treba...

Nemam particije na SSD Raid-u ali kopranje sa HDD raida na SSD ide oko 350MB po sec.

Google is your friend
16 godina
offline
Koji SSD?

Interesira me kupovina SSD diska, toliko lijepih stvari sam čuo o njima pa da vas pitam nešto...

 

Budući da računalo koristim ponajviše za igranje, ali i za rad u CAD programima i PS-u, koliko bi meni donijelo ugrađivanje SSD-a?

Koristio bi ga kao sistemski disk, međutim sav posao i svi fajlovi koje koristim nalaze se na drugim diskovima.

 

Je li u tom slučaju aplikacije koje manje koristim bolje instalirati na neki drugi disk?

 

I na kraju koji preporučate, oko 80 GB, ne preskup... Intel G2? Taj svi hvale.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Koji SSD?
Danny_HR kaže...

Interesira me kupovina SSD diska, toliko lijepih stvari sam čuo o njima pa da vas pitam nešto...

 

Budući da računalo koristim ponajviše za igranje, ali i za rad u CAD programima i PS-u, koliko bi meni donijelo ugrađivanje SSD-a?

Koristio bi ga kao sistemski disk, međutim sav posao i svi fajlovi koje koristim nalaze se na drugim diskovima.

 

Je li u tom slučaju aplikacije koje manje koristim bolje instalirati na neki drugi disk?

 

I na kraju koji preporučate, oko 80 GB, ne preskup... Intel G2? Taj svi hvale.

  U igrama vjerovatno vrlo malo ili nimalo. Uglavnom koja sekunda manje učitavanja, ali to i nije toliko presudno jer tjekom učitavanja neradi samo disk na kojem je igra instalriana već i grafička kartica koja učitava sve u VRAM i kompajlira shadere.

 

Međutim u CAD programima bi bilo ubrzanja, ali opet ne strašno, jer imaš 4GB DDR memorije stoga se sve bitnije seli u memoriju pogotovo ako imaš 64bitni sistem koji tu onda nema nikakvih ograničenja po procesu pa se sve više i više seli u memoriju koja je opet brža od SSD-a. Ali prilikom učitavanja fajlova i promjene nekog algoritma bi defintiivno osjetio manje ubrzanje.

 

Da ako imaš puno aplikacija rasporediš  što više koristiš to na SSD, što manje to na drugi disk.   Windows obavezno na SSD, i aplikacije koje koristiš za nešto važnije (posao recimo i sl.) isto na SSD.

Igre IMHO Ne, jer ti sekunda dvije-tri negine pogotovo sa Radeonom HD 5850.

 

SSD je definitivno veliko ubrzanje u odnosu na klasični disk i osjeti se sigurno u radu. U navedenim aplikacijama ubrzanja bi moralo biti, ali opet ne bitno jer se vecina seli u RAM pa opet SSD/HDD nema nekog jako velikog posla.

 

Operation Flashpoint
13 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Mogu preporučiti onaj za koji sebi štedim, Muž 60gb.

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=SSD+60.0+GB+MUSHKIN+Callisto+Deluxe+MKNSSDCL60GB-DX%2C+SATA+2.5%27%27%2C+MLC-Chip%2C+maks.+do+285%2F275+MB%2Fs&option=artikl&id_kategorija=0514&id_artikl=051.400.058

 

Stavi na njega OS i neke osnovne programe koje koristiš, Office paket itd.

 

Mislim da neovisno što se igre ne nalaze na njemu,čisto zbog brzine rada u OS-u, sve bi moralo dosta brže raditi i u igrama. Nema veze što nisu na SSD-u instalirane.

 

Meni recimo ova drlja od Viste pojede 1.43gb RAM-a kad ništa ne radim,od ukupno 4, i još tome dodaj šljuku od 7200.10 Seagate harda sa valjda avg 70mb/s zapisom, sve ti je jasno. Da imam SSD mislim da bi se preporodio. Muž gore od 60gb mi je definitivno prva iduća investicija,teška srca dajem toliko love za 60gb hardić, ali moram.

 

Ne mogu ovako više,presporo je i evidentno mi hard srozava cijeli sistem.

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.11.2010 10:09 (thedream).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Koji SSD?
thedream kaže...

 

Mislim da neovisno što se igre ne nalaze na njemu,čisto zbog brzine rada u OS-u, sve bi moralo dosta brže raditi i u igrama. Nema veze što nisu na SSD-u instalirane.

  Ja sam mišljenja da sa Radeonom HD 5850 95% igara leti u 60-ak FPS-a stoga ubrzanja ako ostvari nece ga ni vidjeti zbog Vsynca. Ako mu Crysis radi na 30 FPS ili Metro na 20FPS, to nije do diska vec zbog manja grafičke snage.

 

Ali opet u aplikacijama mora biti ubrzanja prilikom handlanja iz SSD-a u RAM.

Operation Flashpoint
13 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Nisam čak direktno mislio na performanse same igre tj. na dio frameratea,nego na učitavanje prvenstveno, ponekad zna biti dosta iritantno. Jasno nije isto kao kad se pobacaju igre na SSD, ali i sama prisutnost odnosno da je OS na njemu bi morala dobrano rasteretiti cijeli sistem. Sa tim i bilo koju aplikaciju pokretao, ili sa SSD-a ili običnog diska.

 

Moram probati,da bi točno mogao reći, ovako nagađam.

Cemetary gates
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

SSD za igre mozda nedonose FPS, ali onih 4-5 sec kad si sam na mapi u MW2 - neprocjenjivo.Smijeh

 

preporuke, Intel G2 ako brzina pisanje nije bitna, Corsair force, OCZ vertx 2, Muskin sa SF1200, .....

 

SSD za:

Igre - brze ucitavanje

Posao  - must have

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.11.2010 10:39 (Jurky).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji SSD?

Deni ja imam SSD intel... ako si za da rijesimo jedan remote desktop pa da malo kucas po mom kompu pa da vidis koliko zapravo sa jednim SSD-om dobijes... javi se na PM pa cem izorganizirat nesto.

Biljezim se sa stovanjem...
 
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice