Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.049
|
čitano: 2.774.907
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji SSD?
Kill Frenzy kaže...

Jesu li ovo ok postavke što se tiče biosa?

 

Mislim da jesu. Uključi ACHI te zatim instaliraj Windows i to je to. Ako imaš knjižicu od matične tamo provjeri da li je sve u redu postavljeno u BIOS-u.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
14 godina
offline
RE: Koji SSD?
vexx5555 kaže...
Kill Frenzy kaže...

Jesu li ovo ok postavke što se tiče biosa?

 

 Vidiš da ti piše IDE u Onboard GSATA Ctrl.

ali disk mi ni nije uboden u gsata utor na ploči nego u sata

14 godina
offline
Koji SSD?

Ovo takodjer ok?

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.1.2011 18:59 (Kill Frenzy).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
RE: Koji SSD?
I eto moj disk riknuo. Mis zablokiro(samo mis) nakon toga blue screen i vise nema diska. Dok je on ustekan nemogu s kompom nista,ni u bios nit se monitor pali,kad njega nema sve ok. Odnio disk kod susjeda i nema ga ni tamo,takodjer mu komp usporen
14 godina
offline
Koji SSD?

Kako mi je ssd na servisu i kako sam stavio sve na obični disk tek sad vidim kolika je razlika. Neusporedivo

Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

ima tko kakvu preporuku za 256 ili 512GB?

potpis :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Novi firmware za SSD X25

Intel® X25-M/X18-M SATA SSD on 50nm (black case)  - updates to FW version 8820
-  Intel® X25-E SATA SSD on 50nm (black case)             - updates to FW version 8850
-  Intel® X25-M/X18-M SATA SSD on 34nm (silver case)   - updates to FW version 02M3
-  Intel® X25-V Value SATA SSD on 34nm (silver case)    - updates to FW version 02M3  

 

 

http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=18363   ,,,, spržiti kao bootable CD i ubaciti u PC i restart. Pistupak je isti kao i kod ranijeg  firmware-a .Program će sam pronaći ssd koje treba update-at, jednog po jednog.

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Novi firmware za SSD X25
grgoni kaže...

Intel® X25-M/X18-M SATA SSD on 50nm (black case)  - updates to FW version 8820
-  Intel® X25-E SATA SSD on 50nm (black case)             - updates to FW version 8850
-  Intel® X25-M/X18-M SATA SSD on 34nm (silver case)   - updates to FW version 02M3
-  Intel® X25-V Value SATA SSD on 34nm (silver case)    - updates to FW version 02M3  

 

 

http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=18363   ,,,, spržiti kao bootable CD i ubaciti u PC i restart. Pistupak je isti kao i kod ranijeg  firmware-a .Program će sam pronaći ssd koje treba update-at, jednog po jednog.

cemu to? Neki X25 su vec dosli sa novim FW-om

Nesto mi se dogadja. Dopiydilo mi je piydit :(
16 godina
offline
RE: Novi firmware za SSD X25
tnakir kaže...
grgoni kaže...

Intel® X25-M/X18-M SATA SSD on 50nm (black case)  - updates to FW version 8820
-  Intel® X25-E SATA SSD on 50nm (black case)             - updates to FW version 8850
-  Intel® X25-M/X18-M SATA SSD on 34nm (silver case)   - updates to FW version 02M3
-  Intel® X25-V Value SATA SSD on 34nm (silver case)    - updates to FW version 02M3  

 

 

http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=18363   ,,,, spržiti kao bootable CD i ubaciti u PC i restart. Pistupak je isti kao i kod ranijeg  firmware-a .Program će sam pronaći ssd koje treba update-at, jednog po jednog.

cemu to? Neki X25 su vec dosli sa novim FW-om

o čem ti fantaziraš? čovjek je dao link i hvala mu zbog toga...netko ima Intelov SSD preko godinu dana...

15 godina
offline
RE: Novi firmware za SSD X25
Morag kaže...
tnakir kaže...
grgoni kaže...

Intel® X25-M/X18-M SATA SSD on 50nm (black case)  - updates to FW version 8820
-  Intel® X25-E SATA SSD on 50nm (black case)             - updates to FW version 8850
-  Intel® X25-M/X18-M SATA SSD on 34nm (silver case)   - updates to FW version 02M3
-  Intel® X25-V Value SATA SSD on 34nm (silver case)    - updates to FW version 02M3  

 

 

http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=18363   ,,,, spržiti kao bootable CD i ubaciti u PC i restart. Pistupak je isti kao i kod ranijeg  firmware-a .Program će sam pronaći ssd koje treba update-at, jednog po jednog.

cemu to? Neki X25 su vec dosli sa novim FW-om

o čem ti fantaziraš? čovjek je dao link i hvala mu zbog toga...netko ima Intelov SSD preko godinu dana...

Kao npr ja,  a dobio sam SSD sa novim firmware-om. Ovi sa starim firmwareom su prvi modeli koji su dosli kod nas na trziste.

Nesto mi se dogadja. Dopiydilo mi je piydit :(
16 godina
offline
RE: Novi firmware za SSD X25
tnakir kaže...

Kao npr ja,  a dobio sam SSD sa novim firmware-om. Ovi sa starim firmwareom su prvi modeli koji su dosli kod nas na trziste.

Ovo je firmware od 26.1.2011. Kako si mogao imati ovaj firmware već prije godinu dana? Svoj sam SSD kupio u prvom mjesecu prošle godine u ADM-u i već onda je izašao novi firmware tako da mi je ovo već drugo nadograđivanje(koje je ipak toliko rijetko da informaciju čuješ tek sastrane :)

15 godina
offline
RE: Novi firmware za SSD X25
Morag kaže...
tnakir kaže...

Kao npr ja,  a dobio sam SSD sa novim firmware-om. Ovi sa starim firmwareom su prvi modeli koji su dosli kod nas na trziste.

Ovo je firmware od 26.1.2011. Kako si mogao imati ovaj firmware već prije godinu dana? Svoj sam SSD kupio u prvom mjesecu prošle godine u ADM-u i već onda je izašao novi firmware tako da mi je ovo već drugo nadograđivanje(koje je ipak toliko rijetko da informaciju čuješ tek sastrane :)

My bad... moze samo pitanje sto donosi ovaj upgrade?

Nesto mi se dogadja. Dopiydilo mi je piydit :(
13 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Mogu li spojit ssd na matičnu Abit IX38 Quad GT?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
loko_1 kaže...

Mogu li spojit ssd na matičnu Abit IX38 Quad GT?

SSD ide u SATA ulaz

potpis :D
13 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Da li je dobar ovaj SSD 128 GB G.SKILL 2.5" FM-25S2S, 170/100 MB/s.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji SSD?
loko_1 kaže...

Da li je dobar ovaj SSD 128 GB G.SKILL 2.5" FM-25S2S, 170/100 MB/s.

Da, dobar je

16 godina
offline
RE: Novi firmware za SSD X25
tnakir kaže...

My bad... moze samo pitanje sto donosi ovaj upgrade?

nisam mogao naći nikakve specifičnosti osim poboljšanja algoritama i brzine za trim...

15 godina
protjeran
offline
Koji SSD?

Jer se isplati: klik

SSD Kingston 64GB, 250MB/s, 145MB/s

Ima vikend akcija u Linksu inače stoji 955 kuna sada

za vikend 825 kuna samo!

Inače PC se koristi za surfanje, video i povremeno gaming (shooters, racing).

SSD bi bio za C:\ disk particija, još imam Samsunga F1 640 i eksterni Verbatim 320GB

Hvala{#}

i want your horror i want your design cos youre a criminal as long as youre mine i want your love-i want your psycho your vertigo stick while youre in my room your baby is sick i want your love
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

Ti najbolje znas da li ti se isplati. Za ove svrhe sto si nabrojao tesko. Jedino ako te zuljaju pare. Sistem ce ti se dici brze i programi ce ti se dizati brze. Puno para a usteda u vremenu mala.

:)
15 godina
protjeran
offline
Koji SSD?

Ma gledao sam malo kad sam vidio po koliko se nudi da ga uzmem jer

najjeftiniji takav inače košta 950-1100 kuna. Kažem toliko brz i tog kapaciteta.

Evo ovdje, a ADM je jeftiniji 15-tak % od Linksa i opet tamo dođe 1000 kuna takav čak je i sporiji.

Mislim da ću si ubost jedan za vikend.

TY

;-)

i want your horror i want your design cos youre a criminal as long as youre mine i want your love-i want your psycho your vertigo stick while youre in my room your baby is sick i want your love
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
stoncin3 kaže...

Ma gledao sam malo kad sam vidio po koliko se nudi da ga uzmem jer

najjeftiniji takav inače košta 950-1100 kuna. Kažem toliko brz i tog kapaciteta.

Evo ovdje, a ADM je jeftiniji 15-tak % od Linksa i opet tamo dođe 1000 kuna takav čak je i sporiji.

Mislim da ću si ubost jedan za vikend.

TY

;-)

Bolje da prijeđeš na neku noviju platformu uz nadoplatu od tih 800tinjak kn a SSD uzmeš kada dođe nova 3. generacija i kada cijene budu koliko-toliko normalne.(normalnije nego sada, at least)

Taj Kingston ionako nije ništa extra, nit' je velik, nit' ima neke čudesne brzine čitanja/pisanja.(znam da nisu ni toliko bitne, al eto)

A dođe nemalih 800kn. S obzirom da koristiš komp za igranje kasnije ćeš se morati krpati sa prostorom da bi uvalio 3-4 igre na njega i najvjerojatnije prodati tih 64GB.

Meni je SSD osobno toliko doprinio da razmišljam o prodaji. :) Istina, rad je na njemu nešto najugodnije do sad, al opet ne nešto vrijedno tolikih para, pogotovo ako komp služi za igranje. Međutim meni ne služi pa sam zato ovako i odabrao.

Ja sam ovog G.Skilla dobio za 900kn pa se nisam puno mislio, al da sad mogu birati razmislio bih 2x jel ja to stvarno trebam. Vjerojatno bih opet uzeo, samo zato jer je ponuda bila dobra. {#}

Moja preporuka je da čekaš 3. generaciju, al poznavajući tebe ti ćeš vjerojatno uzeti tog Kingstona. (Usudio bih se reći i faliti, kao par puta do sad {#})

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.2.2011 15:04 (Penryn).
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
logic kaže...

Ti najbolje znas da li ti se isplati. Za ove svrhe sto si nabrojao tesko. Jedino ako te zuljaju pare. Sistem ce ti se dici brze i programi ce ti se dizati brze. Puno para a usteda u vremenu mala.

SSD, bilo kakav, je najbolja investicija u komp. Ne mogu ti opisat koliko je rad na racunalu ugodniji otkad sam si doma upiknija jednoga. Dakle, sa SSD-om, kao nadogradnjom, ces osjetiti najveci boost u performansama racunala. Nikakva jaca grafulja, proc ili vise rama ti nemogu dati toliki boost.

Nesto mi se dogadja. Dopiydilo mi je piydit :(
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.2.2011 15:39 (tnakir).
15 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
tnakir kaže...
logic kaže...
SSD, bilo kakav, je najbolja investicija u komp. Ne mogu ti opisat koliko je rad na racunalu ugodniji otkad sam si doma upiknija jednoga. Dakle, sa SSD-om, kao nadogradnjom, ces osjetiti najveci boost u performansama racunala. Nikakva jaca grafulja, proc ili vise rama ti nemogu dati toliki boost.

 Ma to sam čekao. Slažem se s tobom. Znam za to da bi mi se radilo o tih 800 kuna kada nešto kupim vrijedno spomena samo ipak ovo je SSD vrijedan i više od toga kao prvo, na akciji je, i dobro znam da je najbolje

ga uzeti kao sistemsku particiju, a meni ni 32 ni 40GB nije dosta. Smatram to inače premalim kapacitetom za Windowse i Program Files.

Ovako dodje 64GB 800 kuna, manje od 13 kuna po GB storage, a niti brzina čitanja 250MB/s nije zanemariva naspram prosječnih HDD-ova danas.

A za ova prva 2 posta, ipak imam stalan posao pa se nadje i tih novaca.

Sve u svemu imam još 5 dana za razmisliti..!{#}

i want your horror i want your design cos youre a criminal as long as youre mine i want your love-i want your psycho your vertigo stick while youre in my room your baby is sick i want your love
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
stoncin3 kaže...
tnakir kaže...
logic kaže...
SSD, bilo kakav, je najbolja investicija u komp. Ne mogu ti opisat koliko je rad na racunalu ugodniji otkad sam si doma upiknija jednoga. Dakle, sa SSD-om, kao nadogradnjom, ces osjetiti najveci boost u performansama racunala. Nikakva jaca grafulja, proc ili vise rama ti nemogu dati toliki boost.

 Ma to sam čekao. Slažem se s tobom. Znam za to da bi mi se radilo o tih 800 kuna kada nešto kupim vrijedno spomena samo ipak ovo je SSD vrijedan i više od toga kao prvo, na akciji je, i dobro znam da je najbolje

ga uzeti kao sistemsku particiju, a meni ni 32 ni 40GB nije dosta. Smatram to inače premalim kapacitetom za Windowse i Program Files.

Ovako dodje 64GB 800 kuna, manje od 13 kuna po GB storage, a niti brzina čitanja 250MB/s nije zanemariva naspram prosječnih HDD-ova danas.

A za ova prva 2 posta, ipak imam stalan posao pa se nadje i tih novaca.

Sve u svemu imam još 5 dana za razmisliti..!{#}

Što se performansi SSD-a tiče u odnosu na HDD to je čisti preporod. Sve se učitava skoro pa trenutno, Windows boot je puuno brži, instalacije su dosta kraće itd. Sve u svemu isplati se, ako se može, prijeć na SSD, ali po mojem mišljenju 64GB je malo.

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.2.2011 16:34 (Razer_Copperhead).
15 godina
odjavljen
offline
Koji SSD?

Može li mi netko reći da li mi se isplati dati 400 kn za ovaj SSD: SAMSUNG SSD UM410 Series 2.5" 32GB sa Scytheovim nosačima, kupljen preko Ebay-a?

 

Ili da radije uzmem za 360 kn novi Samsung Spinpoint F3 500 Gb?

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697 ili posjetite stranicu- http://mobiservis.webs.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
Razer_Copperhead kaže...
stoncin3 kaže...
tnakir kaže...
logic kaže...
 ali po mojem mišljenju 64GB je malo.

 Biti će dosta za windowse podignut i osnovne programe, MS Office, drajvere, antivirus, tuneup utilities i 2-3 video igre.

Ostalo ide na storage disk.. Barem sam sad skužio što mi je najosnovnije, a ne zatrpati C:\ disk svime i svačime

xD

i want your horror i want your design cos youre a criminal as long as youre mine i want your love-i want your psycho your vertigo stick while youre in my room your baby is sick i want your love
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.2.2011 17:13 (stoncin3).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
stoncin3 kaže...
...

 Biti će dosta za windowse podignut i osnovne programe, MS Office, drajvere, antivirus, tuneup utilities i 2-3 video igre.

Ostalo ide na storage disk.. Barem sam sad skužio što mi je najosnovnije, a ne zatrpati C:\ disk svime i svečime

xD

Valjda će tih cca. 59GB biti dovoljno za to sve. {#}{#}

''...nisam možda siguran što me uistinu zanima, ali sam posve siguran što me ne zanima.''
14 godina
offline
Koji SSD?

Ja imam Muskina (vidi podatke pod Moj PC) već 3 skoro 4 mjeseca od 120 gb. Jako sam zadovoljan ( da pokucam u drvo , 1 sec), stavio sam na njega OS , WoW, CoH Online i Steam (dio igara ofc) i sve se boota abnormalno brzo, čak mi se windoze dignu prije nego monitor reagira.

 

Ali ispod 100 + Gb stvarno ne vidim svrhu. Operativni sustav, programi koje dižeš non stop, i Steam acount ili favorit 2-3 igrice već je HDD pun.

 

Ja osobno još ne vjerujem toj novoj tehnologiji pa bih radje kupio 2 x 120 gb nego 1 od 240 gb . (moj odogovor dali kupiti veliki SSD)

 

 

Ofc to je samo moj osvrt na moje osobno iskustvo i mišljenje o SSD ovima. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Koji SSD?
vexx5555 kaže...

Može li mi netko reći da li mi se isplati dati 400 kn za ovaj SSD: SAMSUNG SSD UM410 Series 2.5" 32GB sa Scytheovim nosačima, kupljen preko Ebay-a?

 

Ili da radije uzmem za 360 kn novi Samsung Spinpoint F3 500 Gb?

 Hoće li mi netko odgovoriti?

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697 ili posjetite stranicu- http://mobiservis.webs.com/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice