Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku

poruka: 37
|
čitano: 12.788
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku

Ovak imam problem koji sam slučajno otkrio danas......

Pa problem je u tome što mi fali skoro 20 GB prostora na jednoj particiji(točnije negdje oko 17) pa mi nije jasno di je to nestalo.....

imam laptop 6715b sa diskom od 160 GB....podjelio sam ga na 3 particije 15 GB,40 GB i 94 GB.....i problem je u ovoj zadnjoj particiji.....brojke mi se ne slažu  pogledajte sliku

još da napomenem,nedavno sam reinstalirao widovze tako da sam formatirao samo prvu particiju(od 15 GB)a na ostalima je ostalo ono što je prije bilo na njima

 

Dal netko možda zna u čemu je problem??


Nitko nije beskoristan.Svatko može poslužiti kao loš primjer.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku

Probaj ovo: My computer/control panel/administrative tools - computer managment i onda dole disk managment. probaj tamo napraviti navu particiju. ja sam imao isti problem

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku
vidim na slici da imaš ikonocu za my computer od viste a sve drugo je XP pa koji onda OS imaš?
16 godina
offline
RE: Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku
HP-ovi prijenosnici imaju Recovery particiju na hard-u koja naravno zahtjeva određeni prostor , ne znam koliki točno ali možda je to tih 20GB
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku

da. imam isto HP, disk od 160 i isto sam imao tu recovery particiju koju ne vidiš prilikom formatiranja diska nego tek kad ju formatiraš u panelu.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku

da. imam isto HP, disk od 160 i isto sam imao tu recovery particiju koju ne vidiš prilikom formatiranja diska nego tek kad ju formatiraš u panelu.

16 godina
offline
RE: Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku

xp pro sp2 ..... to sam si samo temu instalirao

 

 

ali tam na onoj alatnoj traci i na properties mi pokazuje da ima 94 GB.....

 

evo slika: http://img373.imageshack.us/my.php?image=odgovor1ig9.jpg

 

nemrem nigdje napraviti novu particiju.....sve je već particionirano.....ima ko još kakvih prijedloga???

Nitko nije beskoristan.Svatko može poslužiti kao loš primjer.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.4.2008 17:10 (mali.ivica87).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku

znam da sam vidio na ovom forumu kako je jedan čovjek napisao koristan savjet kako da si vratiš 20GB pogledaj malo pod podforume.

16 godina
offline
RE: Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku
unknown kaže...

znam da sam vidio na ovom forumu kako je jedan čovjek napisao koristan savjet kako da si vratiš 20GB pogledaj malo pod podforume.

 jel znaš možda koji???

 

Nitko nije beskoristan.Svatko može poslužiti kao loš primjer.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.4.2008 19:46 (mali.ivica87).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku

koliko vidim imas 150 gb na raspolaganju. ocito imamo isti HP i isti disk. sad sam pogledao i vidio da isto imam 150 GB prostora od 160.

16 godina
offline
Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku

da vjerojatno imamo isti laptop....i to je u redu da pokazuje 150(15+40+94=149~150)

največi problem kod mene je u tome što kad označim sve fajlove na toj paticiji mi pokazuje da zauzimaju oko 77GB diska(evo ponovno slika).....a kad pogledam properties diska (desni klik na e particiju-> properties) onda mi pokazuje da od 94GB imam slobodno oko 3,5 GB.......u tome je najveći problem.....di je onih od 77 GB do 90 GB???

da nebi bilo zabune ovih 13 GB koji fale i plus onih 3,5 GBkoje pokazuje da su free je oko 17,5 GB(napisao sam u naslovu da fali 20 GB)

 

Nitko nije beskoristan.Svatko može poslužiti kao loš primjer.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.4.2008 2:29 (mali.ivica87).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku
probaj si reinstalirat windowse. Samonemoj zaboravit sačuvat podatke.Neznam kako se taj lik zove pogledaj malo po podforume.Siguran sam da postoji.
16 godina
offline
Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku

a budem probao formatirati....al dok napravim kopije podataka(oko 90 GB)

dajte mi samo recite dal mogu formatirati particiju pod windovzima,koja nije sistemska(da sad ne isporbavam Namigiva )?


Nitko nije beskoristan.Svatko može poslužiti kao loš primjer.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku

Ja se sjecam da je bratic imao recovery particiju a nije htio vistu, i bez problema sam je formatiro s ostatkom u setupu.

E sad unutar windowsa neznam, al sta bi ja prvo probo je otic u setup windowsa, i napravit sve do samog formatiranja (znaci pobrises ju, napravis na njenom mjestu novu), onda restartat komp i vidjet dal se onda vidi u disk managementu.

Ak ne, onda cijeli format jebga


www.dice3d.com - Online portfolio
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku

Mene to ne brine. Imam HDD od 320GB a dostupno mi je 300GB


AMD Athlon X2 4200+ 2.5, 2 GB DDR2, nVIDIA GeForce 7300 GS 512MB, Hitachi 320GB 16MB
16 godina
neaktivan
offline
Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku

Recovery particija nema veze se e: particijom. jer je to, kako joj naziv kaže, druga particija. pogledaj jedino system restore opciju. ona zna uzimat dosta prostora.

da ima recovrey particiju, ne bi mu uopće pisalo da ima 95GB već GB umanjenih za veličinu recovery particije.

 

 

Jel ti baš tako jako nedostaje tih 20GB? Si baš toliko vezan za njih? hehehehe :))))

 

There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.4.2008 16:08 (coder_).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku

A da problem nije u nomenklaturi?

 

Jer sto je gigabajt?? 1000 megabajta ili 1024 megabajta. Ono sto ti mislis da je je 1024, a ono sto je proizvodac tvog diska pretpostavio je da je ono prvo, da ti mazne koji dolar vise na tih "kao" 160GB, pa puta 100 milijuna ljudi koji kupe disk jednom u dvije godine, pa si sam racunaj. Šutim

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku
coder_ kaže...

Recovery particija nema veze se e: particijom. jer je to, kako joj naziv kaže, druga particija. pogledaj jedino system restore opciju. ona zna uzimat dosta prostora.

da ima recovrey particiju, ne bi mu uopće pisalo da ima 95GB već GB umanjenih za veličinu recovery particije.

 

 

Jel ti baš tako jako nedostaje tih 20GB? Si baš toliko vezan za njih? hehehehe :))))

 

 ej, vjerojatno je to rješenje(system restore).....nisam se uopće tog sjetio....na sve tri particije mi je bilo postavljeno na 12 %(max)

zanima me sad dali to treba biti uključeno i na koliko da postavim te vrijednosti za system restore(u postocima)???


pa znaš kak je s prostorom na hardu....nikad dosta(a ~17 GB nije baš malo) Namigiva
a kad zaradim nešto love prek ljeta budem si ubo još jedan pa onda valjda neću imat takvih problema

Hvala svima na odgovorima Osmijeh , sad se lakše diše Namigiva

 

Nitko nije beskoristan.Svatko može poslužiti kao loš primjer.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.4.2008 22:11 (mali.ivica87).
16 godina
neaktivan
offline
Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku

Neznam dali si pazio na ovo, ne da se pravim pametan, ali cisto da potenciram, da Windows definira 1GB kao 1024MB, dok HDD tvrtke definiraju GB kao 1000MB, tako da, disk od 160GB deklariranog kapaciteta zapravo ima oko 150GB. Pripazi na to. Po mom proracunu, zapravo fale oko 7GB, sto je logicno za Vistu Recovery... ali nisamsiguran jer kad zelim ocistit hard, koristim Partition Magic 8, pa tek onda reinstaliram OS.

E sad, ako je ta recovery particija nevidljiva u Comp. Management-u, onda trazi Poewrquest Partition Magic 8. To je butabilni cd, mozes ga naci na netu, "kosta" oko 60MB kolko se ja sjecam... pa butiras komp s cd-a, i onda mozes obrisati te sakrivene particije, i na tom slobodnom prostoru stvorit novu particiju, ili extend-irat vec postojacu particiju. Naravno, mozes i instalirati Partition Magic-a, pa srijedit to u Windows-e. Ali smatram da je ipak bolje da imas to na CD. Dosad nisam imao problema kad radim ovako sa CDa, a ponekad mi nesto steka ako radim iz Windowse, posebno ako imas neki dobar antivirus koki "zaklkuca" direktni pristup NTFS particije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.4.2008 8:25 (igor106).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku

ma ok ljudi hvala na savjetima,ali budem ja formatirao particije(kad napravim backup),pa ću valjda rješiti problem

inaće ne koristim vistu, pa tak da nebi trebalo biti nikakve particije za vistu.....


Samo jednom se ljubi,sve je ostalo praksa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku

Koliko ja znam komp ti sam uzme jedan dio memorije s harda prilikom instaliranja OS-a i taj dio koji ti je oduzeo koristi za smeće koje bacaš, neznam točno koliki postotak oduzima, ali taj prostor ti spremi smeće koje si bacio, ali ne u stvarnoj veličini datoteke nego u par KB, kako bi poslije mogao te podatke preko nekih programa opet vratiti, to mi je rekao susjed programer

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku

a dobro....malo sam se i ja raspitao, i neki ljudi su mi rekli da bi to moglo biti i zbog blokova u koje se slažu podaci na disku Pogledajte link

pa bi to recimo značilo da ako imam podatak od 3 KB on u večini slučajeva na disku zauzima prostor od 4 KB jer je to najmanja veličina bloka

al opet mi se baš i ne slažu brojke.....ak nema veze(sam sam si kriv što sam natrpao disk s različitim glupostima)

 

Moj laptop:HP Compaq 6715b ,procesor Sempron 3600+(jako se grije)
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.5.2008 11:31 (mali.ivica87).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku

he ma nemas samo ti problem sa time i ja na stolnom racunalu imam problem sa wd hdd od 320 gb kupio sam novi formatirao 1 particija i bilo mi oko 298 gb i ako podjelim na particjije ista stvar sve zajedno 298 gb tako da to nije niti priblizno 320 gb,isto neznam o cemu je problem najvjerojatnije necu kukat dok mi tih 20 gb nebude presudno


Amd Phenom x4 9500|
Sapphire Hd3870 Toxic 512mb ddr4|
2 x 1gb kingmax + 2x 1 gb Apacer 800mhz dc|
gigabyte GA-MA770-ds3|
hdd wd 320gb|
psu xilence 500w
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku

da ali njemu fali 20 gb na 160 a tebi na 320 tako da to baš i nije slično

16 godina
offline
RE: Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku
toxic kaže...

he ma nemas samo ti problem sa time i ja na stolnom racunalu imam problem sa wd hdd od 320 gb kupio sam novi formatirao 1 particija i bilo mi oko 298 gb i ako podjelim na particjije ista stvar sve zajedno 298 gb tako da to nije niti priblizno 320 gb,isto neznam o cemu je problem najvjerojatnije necu kukat dok mi tih 20 gb nebude presudno


 dobro gle, to ti je normalno za tvoj disk kapaciteta 320 GB....meni na mojem disku od 160 GB "fali" oko 10 GB,pa ako je tvoj duplo veći,onda tebi mora "faliti" oko duplo
a ovo što sam riječ "fali" gore stavio u navodnike, to je zato jer proizvođači diskova kod zaokruživanja na prefikse(kilo, mega, giga, tera) na 1000 (kilo =103 , mega = 106, giga =10,  tera = 1012) a trebali bi zapravo uvesti novi prefiks koji bi imao vrijednosti: 210 , 220 , 230 , 240 što bi onda bila vrijednost 1024 (negdje sam čuo da bi ti prefiksi trebali biti: ki- , me- , gi- , te- ... )

edit:ali kao što sam i prije negdje naveo,iza svega vjerojatno stoji novac: zamislite koliko bi sad te proizvođaće koštalo prilagodba strojeva,koji su vjerojatno jako skupi(zbog toga jer moraju vjerojatno jako precizne stvari raditi), na te nove standarde..a ovako vjerojatno netko bere neku sitnu lovicu,proizvođači diskova i dalje lažu nas kupce, i ubiru jako velike pare od proizvodnje i prodaje diskova,a da ne govorim o dvd-jima....

da se vratim na moj problem:
ali ja imam problem da mi od tih raspoloživih ~150 GB fali nekih ~17 GB .....

 

Moj laptop:HP Compaq 6715b ,procesor Sempron 3600+(jako se grije)
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.5.2008 19:59 (mali.ivica87).
16 godina
offline
Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku

evo samo da vidite što mi sad piše, kad je particija prazna

link slika1

link slika2

sad ću formatirati tu particiju,pa da vidim šta će pokazivati

Moj laptop:HP Compaq 6715b, procesor Sempron 3600+(dosta se grije,jel to uobičajno???)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku

hahaha..to sam i ja mislio..uglavnom nije stavr s diskovima i s kompom..stvar je u microsoftovim ljudima koji kad su radili windowse im se nije dalo racunat pa su metnuli da je jedan MB=1000B a ne 1024B....sad sto je veci disk vise fali..inace imas na hardu tih 20 giga al windows ti cita manje i jbg nemres ih iskoristit

AMD Athlon x2 5000+ OC 3.0 GHz Gainward Bliss 8800GT 1024Mb Golden Sample OZC Platinum XTC Kit 2x1 gb ddr2 X2 HDD Seagate 500 gb Napajanje CORSAIR 550W
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku
hara_zg kaže...

hahaha..to sam i ja mislio..uglavnom nije stavr s diskovima i s kompom..stvar je u microsoftovim ljudima koji kad su radili windowse im se nije dalo racunat pa su metnuli da je jedan MB=1000B a ne 1024B....sad sto je veci disk vise fali..inace imas na hardu tih 20 giga al windows ti cita manje i jbg nemres ih iskoristit

 ne bi rekao da je to tak...na početku je bilo sve ok.....ne moram ni napominjati da je kroz disk prošlo jako puno podataka(jako puno puta je prepisan novim podacima)
koliko ja znam windowsi tek pokazuju točne brojke
Moj laptop:HP Compaq 6715b, procesor Sempron 3600+(dosta se grije,jel to uobičajno???)
15 godina
neaktivan
offline
Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku

pa tih 20 gb neces nikad moc ni vratit npr ja imam hard disk 500 GB koji zapravo ima 465 GB to je samo trik proizvođača na koji te operu za 20-30 GB

DaDo - gp1
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nedostaje mi oko 20 GB na hard disku

daj pročitaj sve što sam napisao vezano na tu temu......znači imam disk od 160 GB,automatski se oduzima 11 GB zbog preračunavanja....i onda od tih 159 GB imam problemPlač

Moj laptop:HP Compaq 6715b, procesor Sempron 3600+(dosta se grije,jel to uobičajno???)
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice