Nema dvd-roma u my computeru

poruka: 16
|
čitano: 3.627
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Nema dvd-roma u my computeru

Znači ovako, imao sam dvd-rom koji je radio, ali bez pržilice i onda sam ga jučer promijenio s drugim koji ima pržilicu i radio je taj novi jučer normalno, pržio sam filmove jučer itd.
I šta se dogodilo? Danas idem pržit opet neke filmove i skužim da mi u My Computeru nema ikone od dvd-roma, tražio sam po internetu i našao ono za upper i lower filters ali nije u tome problem jer se meni nigdje ne prikazuju ti filteri(kad pratim upute i dođem tam di treba doć haha), probao sam i sa system restore, čak sam i na windowsovoj stranici gledao nekih 5 rješenja i sve ih probao ali nijedno nije uspjelo. Jedno je bilo di sam morao novi file raditi itd. Molim vas mi objasnite kaj da radim, znači jučer je normalno radio i nisam ga kasnije vadio van ili slično i danas ga jednostavno nema, računalo ga ne očitava. On se normalno otvara i zatvara(ima dotok struje haha), vrti cde i dvde kad stavim unutra ali ih ne očitava :(

bdw. jel bi mi mogao neko reći koji sve fileovi bi mi trebali biti u HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM \CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} ?
Gledao sam neke slike i videe po internetu pa imam osjećaj ko da mi nešto fali tamo(možda je u tome problem hh) 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2013 21:37 (swen95).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nema dvd-roma u my computeru

A vidi li se u BIOS-u? I kada se računalo pali, piše li naziv DVD snimača?

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2013 21:53 (Izzy).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nema dvd-roma u my computeru

piše, kad se pali piše ST380011A, da je kao spojen i kasnije isto piše kao nešto primary slave nešto i do togaST380011A
sad sam ponovno spojio floppy i njega mi je normalno učitao al dvd-rom nije 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Nema dvd-roma u my computeru

i kad idem na administrative tools, zatim u computer management i tamo kliknem device manager pod disk drivers mi stoji to ST380011A

15 godina
offline
Re: Nema dvd-roma u my computeru

A da nije isključen u "Device manageru"? Vidi li se tamo i ako da, je li postavljen možda na "disable"? I koji OS je u pitanju?

 

EDIT: Odaberi "Update driver", "Roll back" ili tako nešto, pa reci ima li rezultata.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2013 22:09 (Izzy).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nema dvd-roma u my computeru

kod updateinga mi kaže da je to najbolji update koji mogu imat s obzirom na software, tako nešto... vidi se u device manageru i nije postavljen na disable(tj reci mi kak da vidim jel na to postavljen?)

15 godina
offline
Re: Nema dvd-roma u my computeru

Bude prekrižen. A ima li možda uskličnik pokraj naziva snimača? Hajde stavi sliku iz "Device managera".

11 godina
neaktivan
offline
Re: Nema dvd-roma u my computeru

evo ga... nije prekrižen i nema uskličnik...

15 godina
offline
Re: Nema dvd-roma u my computeru

Je li to SATA ili IDE snimač, tj. kabel s kojim je spojen? I provjeri je li dobro spojen, da se nije možda malo izvukao, pa to stvara problem.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Nema dvd-roma u my computeru

sata i dobro je spojen, par puta sam ga odštekavo i uštekavo... a nije se moglo desit da sam krivo spojio jer sam iz starog dvd-roma izvuko i samo spojio u ovog... al kaj je najgore ni ovog starog mi ne želi učitat...

 

15 godina
offline
Re: Nema dvd-roma u my computeru

Vidiš, baš sam ti htio predložiti da spojiš stari i vidiš očitava li ga. Moguće da nedostaje nekakav "file".

 

EDIT: Postoji nekakva naredba koja kada ubaciš CD/DVD od Windowsa (ako ga imaš) "skine" osnovne tj. rudimentarne drivere s njega i instalira ih, ali ne znam kako se to postavi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2013 22:37 (Izzy).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nema dvd-roma u my computeru

budem sutra ponovno probao spojiti stari pa ćemo vidit... pratio sam upute na ovoj stranici: http://support.microsoft.com/kb/314060

ali mi nije pomoglo haha 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Nema dvd-roma u my computeru

bdw. znam za to, to mi je jučer jedan frajer radio, bavi se kompovima i jučer je normalno šljako... mada mislim da je i danass radio normalno dok mi stara nije sjela za komp haha

15 godina
offline
Re: Nema dvd-roma u my computeru

Neka ti sutra prijatelj pokuša to riješiti.

 

EDIT: A možeš i izvesti popravak Windowsa. To nije teško, samo umjesto instalacije Windowsa odabereš "repair". Moguće da ti je to prijatelj bio napravio.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2013 23:24 (Izzy).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nema dvd-roma u my computeru

sredio sam sam ahahah 

15 godina
offline
Re: Nema dvd-roma u my computeru

A kako? Baš me zanima.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice