OCZ SSD Iskustva

poruka: 201
|
čitano: 39.916
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

iam ocz agilty 3- 60gb(nekih 2mj)oriđiđi bios i neam nikakvih problema zasad s njim..evo i mojeg rezultata u benču...

 

 

Bahrija
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.2.2012 15:21 (bahrija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

Ne znam jel ok da ovdje pitam.

Mozda cu ispasti glup, al nije vazno.

Kupio sam OCZ Agility 3 i prije nego ce mi ga frend ugraditi saznam da taj disk od 2.5" ne mos samo tako ubaciti u prostor od 3.5".

Reko dobro i kazem frendu kad bude iso u OS da mi pogleda jel ima tamo za kupiti tih nekih adaptera za 2.5 u 3.5.

Sad mi posalje poruku da mu javim jel meni samo trebaju limovi da mogu fiksirati disk il mi treba adapter koji ce mi ga spojit s kablovima u maticnu?

 

Ja sad nisam siguran, al malo sam guglao i koliko sam shvatio taj adapter je ubiti kao mala ladica od 3.5" sa utorom za disk od 2.5"?

Jel to samo fancy verzija umjesto limica il ima neku visu svrhu?

Zna neko preporuku ili cijene?

 

Treba mi hitan odgovor jer ce covjek sad to kupiti, a ja ne znam sta mi tocno treba, a i ne zelim bacati lovu uzalud na nest bezveze, pogotovo ako je razlika u cijeni velika, jer koliko sam cuo, ti limovi kostaju nekih 30kn, a adapter ne znam?

 

Savjet?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
rounder1984 kaže...

Ne znam jel ok da ovdje pitam.

Mozda cu ispasti glup, al nije vazno.

Kupio sam OCZ Agility 3 i prije nego ce mi ga frend ugraditi saznam da taj disk od 2.5" ne mos samo tako ubaciti u prostor od 3.5".

Reko dobro i kazem frendu kad bude iso u OS da mi pogleda jel ima tamo za kupiti tih nekih adaptera za 2.5 u 3.5.

Sad mi posalje poruku da mu javim jel meni samo trebaju limovi da mogu fiksirati disk il mi treba adapter koji ce mi ga spojit s kablovima u maticnu?

 

Ja sad nisam siguran, al malo sam guglao i koliko sam shvatio taj adapter je ubiti kao mala ladica od 3.5" sa utorom za disk od 2.5"?

Jel to samo fancy verzija umjesto limica il ima neku visu svrhu?

Zna neko preporuku ili cijene?

 

Treba mi hitan odgovor jer ce covjek sad to kupiti, a ja ne znam sta mi tocno treba, a i ne zelim bacati lovu uzalud na nest bezveze, pogotovo ako je razlika u cijeni velika, jer koliko sam cuo, ti limovi kostaju nekih 30kn, a adapter ne znam?

 

Savjet?

 ja ga našarafil u utor za flopy s dva šarafa i sve je ok,.neam nikakva adaptera!

Bahrija
14 godina
online
OCZ SSD Iskustva

Bok ekipa.

Zanima me koji ssd uzeti od ova dva modela.

 

OCZ Agility 3 AGT3-25SAT3-120G

OCZ Solid 3 SLD3-25SAT3-120G

 

I još jedno pitanje OCZ nema Marvell kontroler? Dobro bi radil sa Sandyem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
OCZ SSD Iskustva

Bump...pa kaj nitko nezna :S

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
SolidSnakeCRO kaže...

Bok ekipa.

Zanima me koji ssd uzeti od ova dva modela.

 

OCZ Agility 3 AGT3-25SAT3-120G

OCZ Solid 3 SLD3-25SAT3-120G

 

I još jedno pitanje OCZ nema Marvell kontroler? Dobro bi radil sa Sandyem?

Definitivno agility 3 za tvoju asrock P67 pro 3(nativni intel SB kontroler).Nema Marvellovog kontrolera na ovoj ploci a agility 3 pogoni Sand Force SF2281

dasHHa
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2012 2:03 (dasHHa).
16 godina
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
Kupil OCZ SSD i preporodil sam se.
Sad razmisljam da ubodem jedan za notebook. Notebook je sa i7 i SSD u njemu bi bio nirvana.
14 godina
online
OCZ SSD Iskustva

dasHHa hvala na odgovoru.

Budem onda uzel ovaj http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_29_319&products_id=10856

90 giga bude taman iako mi je trenutno iskorišteno 53 gige na hardu...al dodam još koju igru i to bude to.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
OCZ SSD Iskustva

kupi ;)

imam od 120 GB Agility 3 i full sam zadovoljan.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
NEW_MAN kaže...
Kupil OCZ SSD i preporodil sam se.
Sad razmisljam da ubodem jedan za notebook. Notebook je sa i7 i SSD u njemu bi bio nirvana.

ja u dogledno vrijeme imam namjeru stavit jedan od 120gb u svoj netbook.. uz dodatnih 1gb memorije to će biti boom od performansi

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
SolidSnakeCRO kaže...

dasHHa hvala na odgovoru.

Budem onda uzel ovaj http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_29_319&products_id=10856

90 giga bude taman iako mi je trenutno iskorišteno 53 gige na hardu...al dodam još koju igru i to bude to.

 

Ako možeš još 180 krznatih kuna izdvojit pa kupi od 120GB.Puno će ti značiti tih dodatnih 30GB s obzirom da moraš ostaviti 20ak % slobodnog prostora na SSD za trim(GC)!

dasHHa
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2012 18:48 (dasHHa).
12 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

Je li itko probao SRT(dakle SSD cache) na Z68 maticnoj? Kakve su perf.?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
OCZ SSD Iskustva

Vidiš za trim nisam uopče znal da koristi uopče prostor na ssd-u.Hmm budem vidjel....možda i mogu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
sharxtreme kaže...

Je li itko probao SRT(dakle SSD cache) na Z68 maticnoj? Kakve su perf.?

Po reviewovima izgleda da je to daleko od isplativosti.

Ofc.
12 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva
Bok, imam thinkpad r61 sa sata diskom i win 7 x64. Planirao sam kupit ssd od 120gb. Cu imati probleme sa instalacijom ili bi trebalo ici glatko, neznam koji je kontrolor na ploci.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
neo1234 kaže...
Bok, imam thinkpad r61 sa sata diskom i win 7 x64. Planirao sam kupit ssd od 120gb. Cu imati probleme sa instalacijom ili bi trebalo ici glatko, neznam koji je kontrolor na ploci.

Mobile Intel G965 chipset je u R61 ali najbolje je da uzmes stariju generaciju agilityja ili vertexa jer tvoj R61 podrzava SATAII pa ti nist koristi vertex3 ili agility3.

Dakle za iste pare,ili priblizno iste umjesto vertex3 120GB uzmes si vertex2 240GB(isto se odnosi i na agility).Koliko krznatih planiras potrosit pa da ti napisem koji model tocno da kupis?

dasHHa
16 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

Planiram kupiti OCZ Vertex 3 60GB...zanima me koliko prostora uzima TRIM? I imam dvojbu - možda da kupim Corsair Force GT 60 GB? Help

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
ico1 kaže...

Planiram kupiti OCZ Vertex 3 60GB...zanima me koliko prostora uzima TRIM? I imam dvojbu - možda da kupim Corsair Force GT 60 GB? Help

 

Svaki SSD pa i vertex3 preporuca max 80% popunjenost.Ako mozes bolje kupi Vertex3 od 120GB jer ce ti onih 60GB biti premalo.

dasHHa
16 godina
offline
OCZ SSD Iskustva

Ma samo mora biti promišljen u instaliranju - koje programe/igre na njega, koje na

storage HD disk(ako nema laptop) i trebalo bi 60GB biti dovoljno. Da se osloboditi

dobra količina prostora ako se isključi hibernacija, i sistem restore radi ručne snapshote

umjesto što ih stroj gomila. Ili još bolje isključi, pa napravi image sređenog sistema

i pospremi ga nekud.

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

Vjerovali ili ne i 40GB je dovoljno za Win7 + 1-2 igre, naravno kolega je gore naveo dobre poteze u povećanju odnosno oslobađanju kapaciteta. Trenutno na starom WD 40GB hdd-u imam win7 te 2 igre, služi kao zamjena u slučaju kvara primarnog.

 

 

Što se tiče TRIM-a ovisi o kapacitetu, ali kod SandForce baziranih SSD-ova ukoliko se SSD popuni nekompresiranim podacima ni TRIM ne pomaže. Noviji SSD, a samim time ToolBox-ovi imaju opciju za optimizaciju koja je vrlo korisna i u rangu sa TRIM-om.

 

Za kapacitet od 60GB nekih 10-15% slobodnog prostora.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2012 19:18 (Wuk19).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

60GB mi je dovoljno...nego ima netko da me riješi dileme? OCZ Vertex 3 ili Corsair Force GT?

 

Imam MBO Asrock 870 Extreme 3 sa SB 850 chipsetom

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2012 22:56 (ico1).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
ico1 kaže...

60GB mi je dovoljno...nego ima netko da me riješi dileme? OCZ Vertex 3 ili Corsair Force GT?

 

Imam MBO Asrock 870 Extreme 3 sa SB 850 chipsetom

 

Osobno bih se oba klonio, jer nisu pri vrhu u pouzdanosti. Ja bih gledao:

  • SAMSUNG 830 64GB(750kn, Protis)
  • Crucial M4 64GB(798kn, Chipoteka)

 

S time da prednost dajem SAMSUNGU

16 godina
offline
OCZ SSD Iskustva

Sorri na ot jer ne spada u OCZ iskustva, ali što je sa ovim SSD-om, spomenutim u

rubrici popusti, akcije i dobre ponude? izgleda ok - 567kn za 60 gb, 550 citanje snimanje 500 MB/s?

 

OCZ - jel i vama upgradeanje firmwarea traje sto godina? Ja sam upgradeao na vertexu, trebalo je

snimiti nekih 4 firmwarea, nema preskakanja, mora se ići redom, a bootanje i upisivanje svakog firmwarea

je trajalo dobrih 20 minuta, par puta sam ponavljao jer sam mislio da se sve zablokiralo, i tipke (Y, enter) sam

morao nabadati napamet, jer nije prikazivao što radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
overhaul kaže...

Sorri na ot jer ne spada u OCZ iskustva, ali što je sa ovim SSD-om, spomenutim u

rubrici popusti, akcije i dobre ponude? izgleda ok - 567kn za 60 gb, 550 citanje snimanje 500 MB/s?

 

OCZ - jel i vama upgradeanje firmwarea traje sto godina? Ja sam upgradeao na vertexu, trebalo je

snimiti nekih 4 firmwarea, nema preskakanja, mora se ići redom, a bootanje i upisivanje svakog firmwarea

je trajalo dobrih 20 minuta, par puta sam ponavljao jer sam mislio da se sve zablokiralo, i tipke (Y, enter) sam

morao nabadati napamet, jer nije prikazivao što radi.

Teško je dati procjenu na osnovu statistike, jer ne broji mnogo korisnika barem taj 60GB model, dok veći brat 120GB se drži dobro(na 150 zadovoljnih ima 7 vraćenih).

 

Vidim da dobra većina vas i dalje gleda brzine 550/500(read/write - seq), ma zanemarite ih, jer za kućnog korisnika ne znače mnogo, 4K brzine su za vas ključne, a te brzine su više manje iste kod svakog SSD-a.

 

ADATA S510 je baziran SandForce SF-2281 uređaj sa 25nm Micron-ovom asynchronom NAND memorijom, te kao takav dijeli svojstva kvalitete sa Crucial M4 SSD-om, jer i sam M4 je baziran na tome NAND-u, izuzetak je kontroler i FW. Ne mogu tvrditi, ali trebao bi biti pouzdan i brz.

 

 

Digresija:

 

 

 

Kod SandForce baziranih SSD-ova ukoliko se SSD popuni nekompresiranim podacima ni TRIM ne pomaže. SAMSUNGOV MCX 3-Core Controller odlično parira i sa nekompresiranim podacima sa vrlo malim padom u brzinama.

 

 

TEMA je otvorena samo za OCZ-korisnike, jer u tadašnje vrijeme OCZ je bio novčano pristupačan, ali nije ga krasila pouzdanost te smisao teme je išao u tom smjeru da dobijemo informacija o problemima te rješenjima.

 

>>>Danas to više nije slučaj, konkurencija čini svoje <<<

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2012 21:58 (Wuk19).
12 godina
offline
OCZ SSD Iskustva

Imam OCZ Agility 3 90GB, ništa posebno nisam za njega radio osim u biosu stavio AHCI mode.

 

Može pomoć što da napravim u windowsima, kako šta gdje da se dobije njegova performansa. HVALA!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
KoRn1337 kaže...

Imam OCZ Agility 3 90GB, ništa posebno nisam za njega radio osim u biosu stavio AHCI mode.

 

Može pomoć što da napravim u windowsima, kako šta gdje da se dobije njegova performansa. HVALA!

 Afaik, u win7 ako imaš dovoljno prostora nemaš što posebno raditi. Ljudi miču cache sa ssd-a, i da je isključen ( au pravilu jest) Superfetch, Win Defragmenter, Drive Indexing
 i to je danas za win 7 otprilike to.

Što, nešto ti je spor ?

12 godina
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
overhaul kaže...
KoRn1337 kaže...

Imam OCZ Agility 3 90GB, ništa posebno nisam za njega radio osim u biosu stavio AHCI mode.

 

Može pomoć što da napravim u windowsima, kako šta gdje da se dobije njegova performansa. HVALA!

 Afaik, u win7 ako imaš dovoljno prostora nemaš što posebno raditi. Ljudi miču cache sa ssd-a, i da je isključen ( au pravilu jest) Superfetch, Win Defragmenter, Drive Indexing
 i to je danas za win 7 otprilike to.

Što, nešto ti je spor ?

ma ljudima koji imaju isti ssd daje ocjenu 7.9 a meni 7.5 pa eto pitam..

16 godina
offline
OCZ SSD Iskustva
Eksperience indeks je cudna stvar, meni zna svakakve nebuloze naslagati. Naravno, ovisi i jesi li Spojio ssd na sata 6, jesu li driveri novi, a moguce i koliko kakvog rama.. No taj indeks nije neko Ravnanje, bitno je kako ti je u svakodnevnom koristenju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: OCZ SSD Iskustva
overhaul kaže...
Eksperience indeks je cudna stvar, meni zna svakakve nebuloze naslagati. Naravno, ovisi i jesi li Spojio ssd na sata 6, jesu li driveri novi, a moguce i koliko kakvog rama.. No taj indeks nije neko Ravnanje, bitno je kako ti je u svakodnevnom koristenju.

kak da apdejtam driver?

12 godina
neaktivan
offline
OCZ SSD Iskustva

Pozdrav kupio sam novi ocz agility 3 i sve uredno spojio instalirao apdejtao drajvere i dobijem ovaj rezultat

 

ocz ocz
 

 

zar to nije premalo za ovaj disk i dal zna ko u cemu bi bio problem?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice