[Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0

poruka: 128
|
čitano: 44.361
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
kuleee kaže...

bok

 

ja više ne dobivam brzine koje sam imao u početku.. u početku sam samo promjenio u biosu ide u ahci i atto bi mi pokazivao kao i vama 270-280, a sada više to nikako ne mogu postići pa me interesira zašto? pratio sam uvijek one upute u temi "ssd škola", promjenio msahci u registryima te bios postavku, ali više ne postiže te brzine... možda neka ideja ili objašnjenje? kakvo je stanje sa upgradeanjem firmwarea? trebam li to raditi?

provjeri jeli ti TRIM ukljucen

Google is your friend
13 godina
offline
[Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0

enablean mi je, tj ovo disabledeletenotify mi je 0, ali i dalje nema pomaka

http://www.youtube.com/watch?v=Hk4fXsUZQWw
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
[Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0

Je li TRIM podržan u RAID 0 setupu? Nisam odavno pratio stanje, a razmišljam da ubacim još jednog Phoenixa, to bi mi bila najjeftinija solucija za veće brzine ali i najvažnije - 240GB.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
Penryn kaže...

Je li TRIM podržan u RAID 0 setupu? Nisam odavno pratio stanje, a razmišljam da ubacim još jednog Phoenixa, to bi mi bila najjeftinija solucija za veće brzine ali i najvažnije - 240GB.

 

Koliko znam u RAIDU ne radi TRIM opcija.

 

 

OutlawZ NiGGa, 2Pac R.I.P (Rap is Pac) ||| Music As A Weapon!
16 godina
neaktivan
offline
[Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0

Znam, tako je bilo u startu. Al onda su počele priče kako Intel planira ubaciti podršku za TRIM u novu verziju RST-a i tu sam stao. Sad malo surfam po netu al još ništa konkretno ne pronalazim, zato sam pitao ovdje jer sam poprilično siguran da je Jurky bolje upoznat sa situacijom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0

Jos nema TRIM komande za RAID, tako da po meni nije dobra ideja raditi RAID sa SSD diskovima, dok se to konacno ne rjesi, i da ako u dosu prikaze da radi TRIM, on je aktivan, ali se ne izvrsava.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2012 23:08 (Leopard_st).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
Leopard_st kaže...

Jos nema TRIM komande za RAID, tako da po meni nije dobra ideja raditi RAID sa SSD diskovima, dok se to konacno ne rjesi, i da ako u dosu prikaze da radi TRIM, on je aktivan, ali se ne izvrsava.

Daj nemoj mi to govorit. {#} {#} Naravno ako nema onda neću ni uzimat drugi. Šteta, baš sam se zagrijao za RAID. Vidit ću još šta Jurky kaže pa da sam ziher.

13 godina
neaktivan
offline
Re: [Review] SSD Corsair Force Series F60 Raid 0
Penryn kaže...
Leopard_st kaže...

Jos nema TRIM komande za RAID, tako da po meni nije dobra ideja raditi RAID sa SSD diskovima, dok se to konacno ne rjesi, i da ako u dosu prikaze da radi TRIM, on je aktivan, ali se ne izvrsava.

Daj nemoj mi to govorit.  {#}  {#}  Naravno ako nema onda neću ni uzimat drugi. Šteta, baš sam se zagrijao za RAID. Vidit ću još  šta Jurky kaže pa da sam ziher.

Postoje alternative TRIM-u, u vidu garbage collection, samo ne znam jeli podrzana na tim diskovima, iako nije ni problizni efikasna kao TRIM.

Moj ti je savjet da se strpis jos koji mjesec jer do tada bi Intel trebao da izda nove RST drivere sa TRIM podrskom.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice