Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!

poruka: 61
|
čitano: 8.834
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!

Stvari stoje ovako (kad nam ne daju ankete Viče)....

napišite samo koliko i kojih diskova vam je riknulo u zadnje vrijeme...

(bez obzira što je ovo samo crna lista proizvođača, probajte bit što detaljniji oko modela što će pomoć kod odabira novog diska)

ja ću s vremena na vrijeme prebrojavatt taj krš i dopisivatat stanje na listu...

samo aktualne proizvođače računam, jer bi nam ovo trebala bit nekakva statistička pomoć pri budućoj kupnji HDD-a...

 

DODATAK: spomenite i diskove koji vas služe kak se spada (starije od 6 mj.)

 

za sad stvari stoje ovako (meni je jedan WD od 160 giga odusto, a evo polako i drugi se javlja da neće još dugo):

 

  1. Western Digital - 2
  2. ostali - 0

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2008 19:33 (LittleNicky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!

Meni je riknuo jedan Western Digital 120GB (IDE)  sa svim podacima nakon tjedan dana, nakon čega je zamijenjen sa istim (isti kapacitet, prizvođač i serija) koji radi besprijekorno već 4 godine (prije u kompu, a sada kao eksterni u ladici).

 

Znači:

 

  1. Western Digital - 3     (+1)
  2. ostali - 0
Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2008 18:48 (Paolo2612).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!

Ajd da malo popravim statistiku:

 

Dosad sam imao 6 WD sata diskova i nijedan nije krepao.

Samsung sam imao jedan od 160 gb i taj je odapeo nakon 6 mjeseci

C2D E8400ES,Gigabyte GA-P31-DS3L,Geil ultra 2x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!

WD komada 2 - bad sectori

Seagate komada 2 - rade ko urice

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!

Statistika vam bude beskorisna jer se ne zna koliko ljudi koji postaju imaju kojih diskova...

npr Golf se kvari više od BMW serije 5 ako ništa zato što ih ima više... kužite???

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!
Zoidberg kaže...

Statistika vam bude beskorisna jer se ne zna koliko ljudi koji postaju imaju kojih diskova...

npr Golf se kvari više od BMW serije 5 ako ništa zato što ih ima više... kužite???

 
istina....

pišite i diskove s kojima ste duže vrijeme zadovoljni (stariji od 6 mj.) pa ćemo i to ubacit...
16 godina
offline
Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!

trenutno stanje kvarova (poredak po ukupnoj zastupljenosti, tj. npr. za WD od 12 komda 5 crklo)...

 

  1. Western Digital (5/12)
  2. Seagate (0/2)
  3. Samsung (1/1)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!

Ok, da ja onda dodam one koje mi nisu crkli:

 

Seagate 320GB - radi ko urica već godinu i pol

Western Digital 20GB - također, samo ovaj radi 8 godina

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2008 19:49 (Paolo2612).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!

Dosad imao 2 Western Digital diska. Jedan od 10GB i radi već devet godina (moram napomenuti da se svaki dan radi na tom racunalu po 5 sati dnevno), i jedan (u novijem PC-u) od 160GB koji radi odlično već 1 godinu i 6 mjeseci. Imao sam i jedan MAXTOR od 40 GB - riknuo za 8 mjeseci.

CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ 2 GB RAM 667MHZ ASUS 7300 GT @ 475/920
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!

Ja iama jedan maxtor u prastarom kompu  maxtor od 7 gb star oko 11-12 gb i jos radi samo krci koda ima zvucnike u sebi

i imam jedan segate od 60 gb radi vec 6 god i super je ni necuje se

i jos jedan segate  250 gb sata star godinu dana i prezadovoljan sa njime brz je

mislim si nabavuit jos jedan segate od 320 ili 500 gb

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2008 20:11 (vedrann).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!

Svaka elektronicka komponenta ima definiran svoj MTBF (mean time before failure) koji je za vecinu danasnjih diskova u milijunima sati. Iz toga se lako izracuna koja je vjerojatnost da se disk pokvari u nekom vremenskom intervalu. Noviji modeli diskova, tj. nove generacije daju MTBF u redu velicina sa generacijama koje su vec na trzistu, sto po meni granici s regularnoscu. Obicno se za nove sklopove intenzitet kvara povecava za jedan red velicine.

 

15 godina
offline
RE: Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!

Ja imam WD 80 gb IDE vec tri godine, radi svoj posao.

"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali
16 godina
neaktivan
offline
RE: Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!
_caveman kaže...

Svaka elektronicka komponenta ima definiran svoj MTBF (mean time before failure) koji je za vecinu danasnjih diskova u milijunima sati. Iz toga se lako izracuna koja je vjerojatnost da se disk pokvari u nekom vremenskom intervalu. Noviji modeli diskova, tj. nove generacije daju MTBF u redu velicina sa generacijama koje su vec na trzistu, sto po meni granici s regularnoscu. Obicno se za nove sklopove intenzitet kvara povecava za jedan red velicine.

 

 Ajde preračunaj koliko je milijun sati pa postaj ponovo.
15 godina
neaktivan
offline
Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!

IBM DeskStar ili poznatiji kao DeathStar

imal sam ja 2: oba riknula točno nakon 3 godine

 

a i svi drugi koji su imali taj disk od frendova, nijedan nije više među živima

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!

Da,stara linija IBM-a DTTLA ili slicni nazivi, uglavnom to vam je sad Hitachi ,rade ko blesavi,performanse su među boljima jedini je problem što zamru ako im je malo lošiji napon.

Moja iskustva su ta da sam mijenjao nakon 3 dana , a razlog crkavanja je klima uređaj u kući koji "povuče" napon u jednom svom ciklusu, što je nakon nekog vremena dovelo do beskonačnog klikanja diska, nisam imao probleme sa Maxtorom i Western Digitalom ,a bome niti sa Seagateom. Dakle što jeftinije to veća šansa za kvar -ukratko

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!

Imam jedan Seagateov od 20 GB star 8 godina i još radi. Zatim imam još jedan malo stariji Seagateov od 160 GB, radi. Imam jedan star 2 godine od 80 GB koji radi. I jedanput mi je crko SATA Seagate od 160 GB, ali je zamjenjen novim koji još uvijek radi.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!

Seagate 160 GB, Seagate 80GB, Seagate 80 GB

Shady in the house
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!
Shady kaže...

Seagate 160 GB, Seagate 80GB, Seagate 80 GB

 
ti su riknuli ili?
16 godina
offline
RE: Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!
_caveman kaže...

Svaka elektronicka komponenta ima definiran svoj MTBF (mean time before failure) koji je za vecinu danasnjih diskova u milijunima sati. Iz toga se lako izracuna koja je vjerojatnost da se disk pokvari u nekom vremenskom intervalu. Noviji modeli diskova, tj. nove generacije daju MTBF u redu velicina sa generacijama koje su vec na trzistu, sto po meni granici s regularnoscu. Obicno se za nove sklopove intenzitet kvara povecava za jedan red velicine.

 

 
pa to je jasna stvar, al mi tu govorimo o onima koji crknu prerano...
15 godina
protjeran
offline
RE: Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!
LittleNicky kaže...
Shady kaže...

Seagate 160 GB, Seagate 80GB, Seagate 80 GB

 
ti su riknuli ili?
  ne, te koristim 
Shady in the house
16 godina
offline
RE: Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!

kod mene se vrti WD 120GB 4 godine - bez problema

kao i IBM DeskStar od 40GB koji se vrti već 8 godina - bez problema

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2008 22:01 (nixass).
16 godina
neaktivan
offline
Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!

segate - radi več 15 god samo malo glasnije rošta 250mb (disk na 486ici)

hitachi- radi samo 10 god isto bez kvara 2,4 gb ( disk na pentium dvojki)

WD- radi več 5 god bez kvara ali je spor 40 gb (na intel celeronu)

 

da kao što vidite meni nije krepao ni jedan disk

LOL

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!

1.Maxtor 6B200PO - 200 GB (Stvarni kapacitet 189 GB),  sad bude 4 godine kako ga imam.radi ko zmaj.

2.segate 3250824AS 250 GB (235 GB) - sad će biti 1 godina u 10 mj.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!

Segate od 13 gb. star 8 godina, radi ko sat.

toshiba 80 gb. star 3 god, također radi ko sat.

hitachi 60 gb. taj je krepao ali mojom krivicom(teškim udaranjem šakom po laptopu)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!
maxtor 80gb 4 godine i 2 mjeseca radi ko lud
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!

Heh, imao sam jedan WD od 60 giga prije par godina, čim sam ga kupio, odnosno nakon par dana, počeo je dosta "bučiti", mislio sam ga zamijeniti, no valjda zbog lijenosti nikad nisam. I sad je još uvijek u pogonu za neke minorne stvari...

Jedna Barracuda mi je otišla nakon cca dva mjeseca nikakvog rada... I to je to... Sve ostalo da kucnem u šuplje radi...

15 godina
offline
Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!

 

Samo da napomenem! Dužina života HDD ovisi o puno faktora a to je:

 

 

1.  Da  li  defragmentirate  i  skenirate  vaš  HDD  i  u  kojem  razmaku?

 

Npr.  ja  svoj  defragam  i  preskeniram  savakih  2-3  mjeseca.

 

2.  Da  li  imate  kavalitetno  ili  neko  šrot  napajanje?

 

Ja  imam  standardno  za  120  kn  -  ali  ok

 

3. Koliko često koristite kompjutor i u kakvom inteziuvitetu?

 

Evo  ja  ili netko od mojih ukučana koristimo  komp  skoro  svaki  dan  i  to  cjeli,  uglavnom  neke  igre,  rjeđe  surfanje,  word  itd.

 

4.  Da  li  često  resetirate  komp?

 

To  kod  mene  se  jako  rjetko  dešava.

 

5.  Da  li  je  vaš  kutija od kompa  na  stabilnoj  plohi  npr  pod  ili  na  stolu  (  stalno  netko  zvzne  nogom  u  stol  )

ili  ako  je  eksterni  HDD  da  li  pazite  da  ga  št  manje  izlažete  udarcima  i  tresenju?

 

  Ja svoju kantu držim na podu.

 

Još  da  napomenem  da  koristim  WDC WD 1600JB    160 GB već tri godine bez ikakve naznake da će riknuti.

 

 

 

 

Sometime the best defense is to attack!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!
MarkoCro kaže...

1.Maxtor 6B200PO - 200 GB (Stvarni kapacitet 189 GB),  sad bude 4 godine kako ga imam.radi ko zmaj.

2.segate 3250824AS 250 GB (235 GB) - sad će biti 1 godina u 10 mj.

 
napajanje, najobicnije za 50-70 kn.
kutija stoji normalno i ne dira se, a pogotovo ne da se lupa po njoj.
racunalo radi cca.2 godine, svaki dan u prosjeku 10 sati.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!
Hummer kaže...

 

Samo da napomenem! Dužina života HDD ovisi o puno faktora a to je:

 

 

 

 

Slažem se sa svime, samo bih dodao temperaturni utjecaj.
Je, zagrijavanje je. Mnogi proizvođači propisuju poželjnu temperaturu diska od 30-40 stupnjeva. Sve puno iznad 40 stupnjeva povećava rizik od kvara za više od 50%. Dakle nekakve 50+ stupnjeva temperature su već za dobro zabrinjavanje.
16 godina
offline
Saznajmo koji su diskovi najnepouzdaniji!

Prastari WD 4 GB se zbog greške u napajanju pregrijavao dok nije riknuo(radio ok oko 5 god), na njemu sam mogao fino jaja ispećiCool

Seagate 20 GB koji je naslijedio WD također otišao jako brzo zbog pregrijavanja (kupljen rabljen, pa ne znam radni vijek), unatoč novom napajanju (greška na MB?!)

 

Seagate 120 GB radi bez problema već 5 god., dobar disk ali malo glasniji kod aktivnog rada

Fujitsu 2,5" 80 GB u ext.ladici radi bez problema već 2 god, a preživio je pad s visine 1.5m sa dobrim zaletom ("ugašen", srećom), ništ kaj šrafciger nemože popravitiIzlanuo se

Samsung 2,5" 80 GB iz laptopa nakon 3 god posustaje, pojavili se bad sektori...za sad radi, mora, jer nema se love za novi (bolji, veći). No ne čudi me da mu se više ne da delati, jer kad se sjetim Save i svih onih torrenta te DCa, a tek one brzine downloada i uploada, dobro da se cijeli laptop nije otopio...24/7Osmijeh. E, bili su to dani...

 

Inače, svi diskovi su redovito defragmentirani

 

E, a kad bude love, i 3,5" i 2,5" od Seagatea, skuplji, ali imam dojam jedni od kvalitetnijih, bar po cijeni

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice