WD caviar Green vs. Caviar Black

poruka: 117
|
čitano: 48.252
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
WD caviar Green vs. Caviar Black

Moze tko objasnit razliku jer vidim da je green dosta jeftiniji.

««««☻
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: WD caviar Green vs. Caviar Black
MaxyBoy kaže...

Moze tko objasnit razliku jer vidim da je green dosta jeftiniji.

 

Green = sporiji, tisi, manja potrosnja - sluzi vise kao storage drive

 

Black = brzi, glasniji, veca potrosnja - ako su ti bitne perfomanse

Every time two people have sex, an angel gets a boner
14 godina
protjeran
offline
RE: WD caviar Green vs. Caviar Black

Green -> najsporiji, najtiši, najhladniji i vjerovatno će biti najdugovječniji od svih mehaničkih diskova iz WD tvornica. Najbolje za storage...

Blue -> mid segment, omjer cijene, kvalitete i brzine. ono što prosječni korisni treba za OS...

Black -> najbrži, najtopliji i najskuplji... Nudi 5 godina jamstva, ni jedan mehanički HDD to ne nudi. Izvrstan za OS, za storage nepotrebno bacanje novca...

 

Evo kod mene ti je na poslu na jednom PC-u ovak setup:

Apacer 64GB SSD HDD + 4x1TB WD GREEN, za mene nema bolje setupa...

 

Možeš recimo kombinirati WD640GB BLUE za OS i WD GREEN (750+GB) za storage...

 

PS - Green je nešto najbolje što nam se desilo od HDD-ova u zadnje dvije-tri godine (na mehaničke HDD-ove mislim).

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
16 godina
protjeran
offline
WD caviar Green vs. Caviar Black
Eto ja jucer uzeo jedan WD Green 2TB ... i mogu reci da sam se ugodno iznenadio, necujan, hladan +++++ od mene za WD ... i ima ovu novu tehnologiju od WD pa su mu sektori po 4kb ... nakon formatiranja u Win7 ima tocno 1836GB ... nije sistemski disk nego za backup (pored je jedan od one ozlogasene Seagate serije od 1500GB i jos veselo cvrkuce) pa mi brzina i nije toliko bitna ... eto garancija je 36mjeseci koliko vidim, cjena je cisto ok za taj kapacitet a razmisljam uzeti jos jedan pa u raid polje ubosti radi sigurnosti arhiva ...
 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: WD caviar Green vs. Caviar Black

Jao i ja imam jedan Seagate 7200.11, ali srećom moj firmeware je LC01,

dakle nikad nije ni bio zahvaćen greškom, jer je iz Seagate tvornice a ne iz Maxtor postrojenja...

 

Svejedno do ljeta uzimam jedan 2TB WD Green,

a ovaj sotaje za OS i igre te torrente u skidanju...

 

Uglavnom seagate je brz, ali mene strah...Plač

To mi je prvi i zadnji seagate, do sada sam samo jednom uzeo seagate i opekao se.

WD je bolji, amen...

 

A usput mi je i SATA data konektor plastika pukla, pa je spojeno na živo ccc...

Plastika na seagateu je očajna, na samsungu je najtvrđa, slijedi ga WD i hitachi,

a seagate kao da je rađen od triput pretopljene plastike...

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
16 godina
offline
WD caviar Green vs. Caviar Black

Lol ja isto imam seagate serije 11 od 1,5 tb (ali one bez greske na moju srecu) i green od 1tb i od 2 tb. Sva tri rade izvanredno jedino su greenovi hladni ko da su u frizideru (figurativno) ;) Naravno sva tri za storage sluze (i skoro da su puni). SAd cekam da izade green veci od 2 tb (npr. 3tb ili 4 tb). Btw da li ima ikakve najave o tome?

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
WD caviar Green vs. Caviar Black
Najbolji mogući setup je brzi SSD + dva WD Caviar Green diska + eksterni disk koji je naštiman da radi backup oba gore navedena kao npr. Seagate BlackArmor. Ako ubodem neku masniju paru složit ću si ovu perfekciju i svršit u gaće od gušta. Realno gledajući, ako cijenite svoje slobodno vrijeme i volite mirno spavati diskovni sustav mora biti čista perfekcija i ništa manje od toga.
Puno stvari u životu nije sigurno, no tvrda stolica uvijek je sranje.
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: WD caviar Green vs. Caviar Black
The Man kaže...
Najbolji mogući setup je brzi SSD + dva WD Caviar Green diska + eksterni disk koji je naštiman da radi backup oba gore navedena kao npr. Seagate BlackArmor. Ako ubodem neku masniju paru složit ću si ovu perfekciju i svršit u gaće od gušta. Realno gledajući, ako cijenite svoje slobodno vrijeme i volite mirno spavati diskovni sustav mora biti čista perfekcija i ništa manje od toga.

  to nisam zelio znati...Viče

Kažu da škola nije zatvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina. Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje! Bolje ispasti budala nego iz aviona...
15 godina
neaktivan
offline
WD caviar Green vs. Caviar Black

Zašto? Iznenađen Nije da sam stavio sliku. Osmijeh Nisam ti ja kriv što imaš bujnu maštu, pa vizualiziraš text... Smijeh

Puno stvari u životu nije sigurno, no tvrda stolica uvijek je sranje.
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
WD caviar Green vs. Caviar Black

Ja se pokušavam rješiti WD-a od 640GB ili ga ostaviti za emergency storage, jer se čuje više od samsunga, grije se osjetno više od samsunga, nešto je sporiji, malo prostora ima...

Nekoga bi zadovoljio no mene više nezadovoljava, prodat mi ga je glupo jer nebi dobio više od 250-300kn za njega.

 

Želio bih ovakav setup:

 

Samsung F3 1TB (OS, igre, HD filmovi)

WDGreen 2TB (instalacije igara,serije,muzika,dvd ripovi,programi itd.)

+

WDGreen veći od 2TB kada se ova 2 popune


Raid nebih nikako radio, a kada ssd-ovi dođu na vrlo prihvatljive cijene onda uzimam jednog za OS i igre.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2010 20:54 (Hyperion).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: WD caviar Green vs. Caviar Black
Don Kihoty kaže...

Evo kod mene ti je na poslu na jednom PC-u ovak setup:

Apacer 64GB SSD HDD + 4x1TB WD GREEN, za mene nema bolje setupa...

 kako ti ide ova kombinqcija? jel to juri ili ...??

nema gaaa...
14 godina
offline
RE: WD caviar Green vs. Caviar Black

I mene zanima bi li osjetio razliku između Caviar Green i Caviar Black.

Ako vam treba pozivnica za Lockerz javite mi se na pm, ili na e-mail
15 godina
offline
RE: WD caviar Green vs. Caviar Black
Zvonimir Zubić kaže...

I mene zanima bi li osjetio razliku između Caviar Green i Caviar Black.

Pa fala Bogu da bi osjetio, ali ništa strašno jer ovaj caviar green od 2TB ima 64MB cache-a i vrti se na 7200 rpm-a, a prijašnji su imali po 5400rpm-a i 16-64MB cache-a.

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2010 16:32 (Hyperion).
14 godina
offline
RE: WD caviar Green vs. Caviar Black

Hvala puno jer dok sam švrljao po netu dobio sam dojam da je razlika osjetna. Pogotovo zbog imena "Green" i "Black" Smijeh

Ako vam treba pozivnica za Lockerz javite mi se na pm, ili na e-mail
15 godina
neaktivan
offline
WD caviar Green vs. Caviar Black

znaci, OK je ovaj novi Caviar Green??

««««☻
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
WD caviar Green vs. Caviar Black

Pozdrav,,,

Jel bi mi netko molim vas mogao preporucit koji od ova dva hdd-a da odaberem....

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_29_179&products_id=8390

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_29_179&products_id=8344

 

Znam da cete svi reci da bi bilo bolje uzeti hdd od 2 tb  zbog vise prostora ali meni iskreno nije bitno da li hdd ima 1 TB ili 2TB...jer mi je tesko iskoristiti i 1TB....ulogu mi igra samo brzina

Mene zanima koji je od ova dva hdd-a brzi i postoji li jos brzi hdd u caviar black seriji??

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2010 21:45 (=XFX=PlayHard).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: WD caviar Green vs. Caviar Black
=XFX=PlayHard kaže...

Pozdrav,,,

Jel bi mi netko molim vas mogao preporucit koji od ova dva hdd-a da odaberem....

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_29_179&products_id=8390

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_29_179&products_id=8344

 

Znam da cete svi reci da bi bilo bolje uzeti hdd od 2 tb  zbog vise prostora ali meni iskreno nije bitno da li hdd ima 1 TB ili 2TB...jer mi je tesko iskoristiti i 1TB....ulogu mi igra samo brzina

Mene zanima koji je od ova dva hdd-a brzi i postoji li jos brzi hdd u caviar black seriji??

 

ako ti nije vazan prostor onda uzmi ovaj od 1TB, ako nista drugo jeftinije ces proci posto si rekao da vjerovatno neces iskoristiti 1TB a kamoli 2TB.

mislim da ne postoji jos brzi caviar black.

Every time two people have sex, an angel gets a boner
14 godina
neaktivan
offline
RE: WD caviar Green vs. Caviar Black

ja bi uzeo prvi zbog cijene i zbog sata3 konekcije....

14 godina
offline
WD caviar Green vs. Caviar Black

Neki mi kazu da ne bih osjetio veliku razliku u brzini izmedu MAXTOR STM3320820AS ATA Device  (320 GB, 7200 RPM, SATA-II) kojeg trenutno imam i ovog WD-a black caviar 1TB sto bi sad kupio. Je li ta razlika u brzini izmedu ova dva diska osjetna ili je to neka mala neprimjetljiva razlika?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: WD caviar Green vs. Caviar Black
Imbra12 kaže...

ja bi uzeo prvi zbog cijene i zbog sata3 konekcije....

Šta će mu sata 3 kada disk nekoristi ni punu propusnost sata II standarda,a uostalom nema ni sata III matičnu.

 

Ja bi uzeo samsuna F3 1TB, vjeruj mi taj od 1TB WD black je u nekim testovima sporiji od samsunga,ali za 300kn razlike se DEFINITIVNO NESIPLATI dat pare za WD black.

 

(samsung F3 1TB ti je ~600kn i mogu provjereno reći da ju veoma brz za mehanički disk te je tih i hladan, pod hladan nenabrajam bezveze već je 5-8C hladniji od WD6400AAKS ,pa si zamisli)

 

Itekako bi osjetio razliku između tog maxtora i nekog bržeg WD-a/samsunga.

 

Ja sam imao WD 250GB neki malo starije serije, ok ne tako star vjerovatno serija prije ovih novih wd-ova blue, black, green.


Imao je brzinu čitanja 50MB/s prosječno, i odziv nije bio bajan,a opet me došao dosta para.

 

Kasnije sam uzeo WD blue 640GB i wow preporodio sam se, nisam očekivao ni blizu takvo ubrzanje, sve se , nebih pretjerivao kada bih rekao za duplo ubrzalo.

 

Crysis instalacija se na onom vukla ,a na ovom wd blue se jako brzo instaliralo i još sam mogao nešto drugo radit sa strane pritom.

 

Igre su se brže učitavale, manji pad fps-a u igrama, brže prenošenje podataka itd.

 

A samsung je još brži pa si zamisli.

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.5.2010 22:25 (Hyperion).
14 godina
offline
WD caviar Green vs. Caviar Black

Hvala,, uzet cu i samsung u obzir jer sam vec cuo sve pohvale za njega ali isto tako i za WD pa cemo vidjeti....

Samo se nadam da ce razlika biti osjetna i da necu pozaliti sto sam bacio pare nepotrebno.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
WD caviar Green vs. Caviar Black
Evo link gdje e može vidjeti tabela o usporedbi nekih hard diskova.

http://diskcompare.com/disk/813/
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: WD caviar Green vs. Caviar Black

imam wd caviar blue od 640gb koji mi se polako ali nezaustavljivo puni.. pa me zanima sta bi mi preporucili kao dodatni hard? citajuci tu, sad neznam sta mi je pametnije uzet neki brzi wd black ili te neke samsunge i na njih prebacit OS a ovaj koristit kao storage.. ili obratno  kupit neki veliki green i pustit ovaj za OS..

inace za sada ja izuzetno zadovoljan.. tih je, brz je i sto je mozda najbitnije za njegovu dugotrajnost hladan je, 31-33 stupnja ovako u nekom normalnom radu.. ne prelazi 36 stupnjeva kod gejmanja (a znam zalozit u lanu i po 12+ sati)..

kad se sjetim nekog maxtora kojeg sam imao u proslosti ili barcude... ovaj maxtor krr krrrrr krr krrr krrr.. i upalis komp a on na 45 stupnjeva.. haha

14 godina
protjeran
offline
RE: WD caviar Green vs. Caviar Black
Comfort kaže...
Don Kihoty kaže...

Evo kod mene ti je na poslu na jednom PC-u ovak setup:

Apacer 64GB SSD HDD + 4x1TB WD GREEN, za mene nema bolje setupa...

 kako ti ide ova kombinqcija? jel to juri ili ...??

Juri, osobito Synesis koji je u novoj verziji sa velikom bazom trom,

koju na normalnom HDD-u otvara po 30 sek, ovako ju otvori za 5-6 sek,

i isto tako i sprema (software im je dosta klimav u novoj verziji, starije su bile predobre).

 

Ali juri, napravim si batch file i podesim da mi otvara firefox, chrome, operu i još 20ak programa, to je gotovo instant open...

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
15 godina
neaktivan
offline
RE: WD caviar Green vs. Caviar Black
Don Kihoty kaže...
Comfort kaže...
Don Kihoty kaže...

Evo kod mene ti je na poslu na jednom PC-u ovak setup:

Apacer 64GB SSD HDD + 4x1TB WD GREEN, za mene nema bolje setupa...

 kako ti ide ova kombinqcija? jel to juri ili ...??

Juri, osobito Synesis koji je u novoj verziji sa velikom bazom trom,

koju na normalnom HDD-u otvara po 30 sek, ovako ju otvori za 5-6 sek,

i isto tako i sprema (software im je dosta klimav u novoj verziji, starije su bile predobre).

 

Ali juri, napravim si batch file i podesim da mi otvara firefox, chrome, operu i još 20ak programa, to je gotovo instant open...

 

 

 

Znači ovo sem ora imati ... hvala ti

 

Jel ti dovoljan ovaj disk od 64Gb, nekako mi se čini mali ??

nema gaaa...
16 godina
neaktivan
offline
WD caviar Green vs. Caviar Black

Evo ja se sad spermam kupiti neki    od 1-1.5T .

Sada  treba mi za sve ode  spremanja raznih gluposti , do igranja ,filmovi,svakodnevna  upotrijeba.

Ovaj zeleni je dosta jebtiniji od crnog.

Koliko je on zapravo sporiji od  crnog ?

Ne znam kaj da napišem !
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: WD caviar Green vs. Caviar Black
Comfort kaže...

 

Znači ovo sem ora imati ... hvala ti

 

Jel ti dovoljan ovaj disk od 64Gb, nekako mi se čini mali ??

To je samo za OS + software, sve drugo na veliki HDD i to je to...

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
15 godina
neaktivan
offline
WD caviar Green vs. Caviar Black

Review Caviara Green 2TB (hardwarecanucks) ukljucujuci usporedbe s Black modelima raznih velicina.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.5.2010 6:01 (drnde).
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
WD caviar Green vs. Caviar Black
Western Digital Caviar Green 2TB Hard je upravo hard disk koji planiram kupiti i to uskoro
Onaj tko nikad nije pogriješio, nikad nije pokušao napraviti nešto novo
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
WD caviar Green vs. Caviar Black

kupio caviar green 2T prije par dana,zasad je ok,temp, oko 32,nije glasan,samo sam dobio 1,8 gige a ne dvije,to me uvijek iznova deprimira kad god kupim neki hard,sad sam već na 1,6 free {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice