Broj stranice u wordu

poruka: 14
|
čitano: 15.639
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Broj stranice u wordu

Imam problem sa numeriranjem pa molim vašu pomoć. Kako da namjestim da počne brojati stranice od stranice x????

 

Odnosno kako da namjestim da stranica 5 dobije oznaku 1, stranica 6 da dobije oznaku 2 itd...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Broj stranice u wordu

Pozicioniraj se u podnožje 5.  (EDIT: 4.) stranice i odi na Page Layout>Breaks>Next Page:

Nakon toga dvoklikni na podnožje (footer) te iste stranice (EDIT: 5.), dobit ćeš nešto ovakvo:

Ugasi ovo gore "Link to previous":

Nakon toga ideš na "Page number" i odabereš onaj koji ti odgovara:

Prikazat će ti da je broj stranice 5:
  Sada ideš na Page Number>Format Page Numbers:

Dobiješ ovaj dijaloški okvir u kojem označiš da "Page Numbering" starta od 1, umjesto od previous sectiona:

 

  I rezultat je ovo što trebaš:

''I don't believe in a lot of things but I do believe in duct tape.''
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.2.2011 12:21 (blacko).
14 godina
offline
Re: Broj stranice u wordu
blacko kaže...

Pozicioniraj se u podnožje 5. stranice i odi na Page Layout>Breaks>Next Page:

Nakon toga dvoklikni na podnožje (footer) te iste stranice, dobit ćeš nešto ovakvo:

Ugasi ovo gore "Link to previous":

Nakon toga ideš na "Page number" i odabereš onaj koji ti odgovara:

Prikazat će ti da je broj stranice 5:  Sada ideš na Page Number>Format Page Numbers:

Dobiješ ovaj dijaloški okvir u kojem označiš da "Page Numbering" starta od 1, umjesto od previous sectiona:

I rezultat je ovo što trebaš:

 

 Jesi li ti probao odraditi Numeriranje prema ovim tvojim uputama. Nešto tu ne štima

Ako već koristiš Breaks => Next Page tada bi se kursor trebao pozicionirati na četvrtu (4) straniicu pri kraju (barem je tako u Wordu 2007). U Footeru Section 2 ukinuti "Same as Previous" {#}

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.2.2011 11:16 (IvanC).
16 godina
offline
Re: Broj stranice u wordu

HVALA!!!

 

http://www.ic.ims.hr/office/word2003/word33.html  Ovdje sam našao za office XP :-)))

14 godina
neaktivan
offline
Re: Broj stranice u wordu
IvanC kaže...
blacko kaže...

 

  Jesi li ti probao odraditi Numeriranje  prema ovim tvojim uputama. Nešto tu ne štima

Ako već koristiš Breaks => Next Page tada bi se kursor trebao pozicionirati na četvrtu (4) straniicu pri kraju (barem je tako u Wordu 2007). U Footeru Section 2 ukinuti "Same as Previous" {#}

Istina, zabrojao sam se, trebalo je na četvrtu stranicu, editirat ću se.

Što sad s ovim tuđim uputama?

I što sa ovim footerom i ukidanjem "same as previous"? Nakon što makneš "link to previous" makne se i to.

 

Jesi li ti probao raditi po mojim uputama?

''I don't believe in a lot of things but I do believe in duct tape.''
16 godina
neaktivan
offline
Broj stranice u wordu

Hvala na rješenju, i mene je to zasmetalo.

Μολὼν λαβέ!
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Broj stranice u wordu
blacko kaže...

Što sad s ovim tuđim uputama?

I što sa ovim footerom i ukidanjem "same as previous"? Nakon što makneš "link to previous" makne se i to.

 

Jesi li ti probao raditi po mojim uputama?

 Ne razumijem te. Koje tuđe upute i što želiš reći?

Tutorijal ti je sada OK osim opet jedne greške nakon editiranja, ne postavljaš kursor na stranicu 5 (drugi korak) već u Footer - Section 2.

Naime kada klikneš u drugom koraku na Footer petog lista uoči da se Section 2 nalazi na šestom listu. Stoga nije važan list već sekcija odakle počinje brojanje. Nakon formatiranja brojeva stranice potrebno je izvršiti refresh (klik na Draft/Print Layout). Tada će se brojevi stranica prikazati ispravno počevši od broja 1 na petoj stranici.

Numeracija u Wordu od pete stranice Numeracija u Wordu od pete stranice
Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.2.2011 13:45 (IvanC).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Broj stranice u wordu
IvanC kaže...

  Ne razumijem te. Koje tuđe upute i što želiš reći?

Tutorijal ti je sada OK osim opet jedne greške nakon editiranja,  ne postavljaš kursor na stranicu 5 (drugi korak) već u Footer - Section 2.

Naime kada klikneš u drugom koraku na Footer petog lista uoči da se Section 2 nalazi na šestom listu. Stoga nije važan list već sekcija odakle počinje brojanje. Nakon formatiranja brojeva stranice potrebno je izvršiti refresh (klik na Draft/Print Layout). Tada će se brojevi stranica prikazati ispravno počevši od broja 1 na petoj stranici.

Mislio sam na ovaj tvoj linkani tutorial.

 

To sam napisao tako zato što sada footer 5. stranice i jest section 2, to i jest cijeli smisao svega.

Pisao sam za njegov primjer, zato sam stavio brojeve stranica, normalno da se gleda section.

A valjda se nešto može i zaključiti, ne moram sve napisati.

 

 

''I don't believe in a lot of things but I do believe in duct tape.''
14 godina
offline
Re: Broj stranice u wordu
blacko kaže...

 

To sam napisao tako zato što sada footer 5. stranice i jest section 2, to i jest cijeli smisao svega.

Pisao sam za njegov primjer, zato sam stavio brojeve stranica, normalno da se gleda section.

A valjda se nešto može i zaključiti, ne moram sve napisati.

 

 

Nije. To sam pokušao pojasniti u prethodnom postu a uz to postavio i screenshot. U drugom koraku koji si ti postavio Footer na petoj stranici je Section 1. Tek na kraju svega će biti Section 2.

 

Ne može se "zaključiti" i treba napisati jer ne znaš nivo znanja i shvaćanja onoga tko traži pomoć (pogotovo kod ovog problema, znam iz iskustva). Mnogi ne mogu ni uz ovaj moj tutorijal odraditi sve kako treba a išao sam do detalja uz slike (bar koliko sma uočio na drugim forumima).

Vidiš ni ti nisi shvatio moj prethodni post a na slici je sve pojašnjeno {#}

Znam da si se vezao na njegov problem ali opet ti u tutorijalu gore ne stoji dobra uputa u drugom koraku, nije stranica 5.

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
14 godina
neaktivan
offline
Re: Broj stranice u wordu
IvanC kaže...

Nije.  To sam pokušao pojasniti u prethodnom postu a uz to postavio i screenshot. U drugom koraku koji si ti postavio Footer na petoj stranici je Section 1. Tek na kraju svega će biti Section 2.

 

Ne može se "zaključiti" i treba napisati jer ne znaš  nivo znanja i shvaćanja onoga tko traži pomoć (pogotovo kod ovog problema,  znam iz iskustva). Mnogi ne mogu ni uz  ovaj moj tutorijal odraditi sve kako treba a išao sam do detalja uz slike (bar koliko sma uočio na drugim forumima).

Vidiš ni ti nisi shvatio moj prethodni post a na slici je sve pojašnjeno {#}

Znam da si se vezao na njegov problem ali opet ti u tutorijalu gore ne stoji dobra uputa u drugom koraku, nije stranica 5.

  Pa napisao sam gore:

"Nakon toga dvoklikni na podnožje (footer) te iste stranice  (EDIT: 5.), dobit ćeš nešto ovakvo:"

Ispod toga ima slika:

Kako sad nije section 2, kad je i na slici vidljivo da je section 2?

Ono gore sam prepravio kada si mi prvi put rekao da sam pogriješio.

 

Kako sada peta stranica nije section 2 kada sam na četvrtoj stranici ubacio break?

''I don't believe in a lot of things but I do believe in duct tape.''
14 godina
offline
Re: Broj stranice u wordu
blacko kaže...

 

Kako sada peta stranica nije section 2 kada sam na četvrtoj stranici ubacio break?

Ako pogledaš moju sliku u postu iznad onda vidiš da može biti tako jer radimo na različitim dokumentima. No sada sam shvatio tek nakon ovog posta da ti radiš sa puno teksta u dokumentu pa prema tome taj drugi korak je sada  OK. Razlika je u tome što postoji nekoliko opcija načina tokom rada

1. full dokument popunjen tekstom (tvoj primjer)

2. prazan dokument bez teksta kada tipkom Enter kreiramo 20-tak listova prije pisanja samog teksta (kao što sam ja radio u primjeru)

3. prazan dokument kada kombinacijom CTRL+Enter kreiramo 20-tak listova (npr: kada želimo prije pisanja teksta numerirati sve stranice i sekcije)

 

To su slučajevi kada trebamo razlikovati gdje će se pojaviti sekcija u drugom koraku. Isprobaj opciju 2  pa ćeš vidjeti {#}

 

OK da ne dužimo više ovu priču. Bitno je naglasiti da se u drugom koraku klikne u Footer Section 2 kako god da netko radi

pozdrav

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
14 godina
neaktivan
offline
Re: Broj stranice u wordu

Znači osim što sam se zabrojao u stranicama na početku, bio sam u pravu?

 

Nije mi niti bila namjera pisati tutorial, već sam odgovorio čovjeku na post.

Druga je stvar sada što ti imaš stranicu s tutorialima i sve to imaš u malom prstu, a ja koristim word prema već naučenom i navici.

 

Uglavnom, hvala za ispravak i pozdrav {#}

''I don't believe in a lot of things but I do believe in duct tape.''
9 godina
odjavljen
offline
Broj stranice u wordu
Imam problem, ne mogu nikako numerirati broj 3 na zaglavlju sekciji 1, na trećoj stranici, a 1. i 2. nesmiju imati broj, Pomoć?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Broj stranice u wordu
keyofdestiny13 kaže...
Imam problem, ne mogu nikako numerirati broj 3 na zaglavlju sekciji 1, na trećoj stranici, a 1. i 2. nesmiju imati broj, Pomoć?

U ovoj temi imaš nekih linkova pa pogledaj. Nisi naveo koji je Word u pitanju.

Pogledaj ovaj URL (Numeriranje u Wordu) i na njemu teme vezane za numeriranje. Imaš gotove primjere za Download

 

Konkretno za tebe pogledaj tutorijal

 

- Kako numerirati od treće stranice u Wordu 2007

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice