Excel - combo box za ispunjavanje ćelija

poruka: 6
|
čitano: 5.307
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

Probat ću ovo objasniti što jednostavnije:

Ubacio sam jedan COMBO BOX i u njemu imam opciju odabira tri materijala. Svaki materijal ima svoja svojstva (čvrstoću, tvrdoću i gustoću).

E sad, želio bih da mi se odabirom jednog od ta tri materijala u određene za to predviđene CELL-ove automatski upiše čvrstoča,tvroća i gustoća tog materijala.

Da bude jasnije evo slike:

 

 

http://img.photobucket.com/albums/v55/lwwwl/Clipboard01-19.jpg

 

 

...dakle u te tri kućice bih želio da se automatski odaberu svojstva materijal P235....100-120-150

Pozdrav

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.5.2011 14:04 (www2).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

Nekad davno sam radio neki kviz u Excelu, pa baš sam koristio Combo box-ove

To što te interesira radi se preko IF funkcije, evo ti ovaj primjer u kojem sam ja testirao korištenje Combo box-a,

u polju fx kad klikneš na ćeliju možeš vidjeti kako sam složio if funkcije, a tebi baš to i treba.

http://www.box.net/shared/mzej7r4x9o

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Excel pomoć

Hmmm, malo ću ovo proučiti.....al logičnije bi mi bilo da se mogu nekako povezati ove prazne ćelije sa onima gore......jer ovo je OK za ovakvu kombinaciju TOČNO NETOČNO al ja ako stavim tipa 10 materijala onda mi u kućicu mogu doći 10 vrijednosti što je ipak previše.....kolika bi mi trebala biti onda ta IF funkcija.....OGROMNA

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Excel pomoć

Malo prouči funkciju VLOOKUP. Na jednoj stranici si definiraš polja, a na drugoj stranici s te izvlačiš konkretna polja. Pa bi to možda na neki način mogao povezati s comboboxom.

16 godina
neaktivan
offline
Excel - combo box za ispunjavanje ćelija

=Pitanja!F2

 

 

ovo je dosta za povezati stranice, tj.  worksheet-ove

 

Ova gornja u stvari znači da smo sa stranice Pitanja uzeli ćeliju F2

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Excel pomoć
www2 kaže...

 

...dakle u te tri kućice bih želio da se automatski odaberu svojstva materijal P235....100-120-150

Ako nisi riješio, pogledaj OVDJE, imaš identičan primjer 

Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice