Excel i data validation

poruka: 4
|
čitano: 5.600
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Excel i data validation

Dakle, problem je slijedeći, sigurno je jednostavno, ali eto, ne uspijevam nikako.

Naime, situacija je slijedeća, imam 2 sheeta, u sheetu 1 u stupcu A imam redne brojeve u stupcu B nazive, recimo imena uz te brojeve.

E sad, u slijedećem sheetu bi morao odabrati iz padajućeg izbornika neki redni broj iz prvog sheeta, ponovno u stupcu A i kad odaberem tu vrijednost da mi iz prvog sheeta kopira tekst iz stupca B u taj drugi sheet.

Uglavnom, napravio sam listu sa data validation-om i mogu odabrati brojeve, ali nikako da mi automatski u stupcu B ispiše tekst koji ide uz taj redni broj.

 

Znači, da pojednostavim... ako odaberem vrijednost iz stupca A kopiraj tekst iz stupca B u neku drugu čeliju.

 

Uf... valjda sam dobro objasnio :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Excel i data validation

Pozdrav,

 

Postupak ide ovako:

 

U sheet 2 pod A1 napraviti Data Validation (Allow-List, Klik na Source unijeti = znak, pa na sheet 1 i kolumne koje ti treba u tvome slučaju bi izgledalo ovako: =Sheet1!$A:$A)

 

Zatim u Sheet 2 pod B1 unijeti Vlookup naredbu i tablicu (tvoje primjer: =VLOOKUP(A1;Sheet1!A1:B9;2)

gdje je A1:B9 ta tablica koja sadrži redne brojeve i podatke u drugome stupcu)

 

Zatim bi ti trebao automatski ispisivati tekst u stupcu B1 ovisno o odabranom broju!

12 godina
offline
Re: Excel i data validation

Fala puno... funkcionira!!! ;)

 

pozdrav!

9 godina
neaktivan
offline
Excel i data validation

Pozdrav, imam jedan problem u excelu pa ako netko zna rješenje bio bi mu jako zahvalan.

Zadatak glasi :

Da li je moguće u Excelu napraviti da ti Excel izračuna koliki je škart i koja je najbolja kombinacija da škarta ostane što manje.

 

Imam širinu platna (x)= 6000mm  te visinu (y) = 4000mm,

 

ta platna trebam porezati (mm) npr.

1. x=600 y=1200

2. x=800 y=1200

3. x=1400 y=800

4. x=300 y=400

5. x=1000 y=2400

6. x=2200 y=400

 

Da li je moguće da mi on izbaci najbolje riješenje koje je najbolje rezati tako da mi što manje škarta ostane. 

Unaprijed Hvala,

 

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice